Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

A czy moje CPU spokojnie poradzi sobie z Hd5850 lub GTX 460 wersja OC ?

 

HD6850 czy gtx460 to karty porównywalne natomiast HD5850 to już pułap HD6870 tak czy owak procek da rade

 

mała uwaga gtx460 1GB 256 bit 336 core jest dopiero porównywalny z HD6850 , wszelkie kastraty SE 288 core czy wersje 192 bit już nie

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD6850 czy gtx460 to karty porównywalne natomiast HD5850 to już pułap HD6870 tak czy owak procek da rade

 

mała uwaga gtx460 1GB 256 bit 336 core jest dopiero porównywalny z HD6850 , wszelkie kastraty SE 288 core czy wersje 192 bit już nie

 

Czyli z tych 3 Kart najwydajniejsza jest HD5850 i lepiej do niego dolozyc ?:)

http://allegro.pl/sapphire-radeon-5850-bcm-i2112967517.html

Edytowane przez mmx166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam póki co gtx-a 285 od zotaca i chciałbym wymienić na coś o podobnej wydajności lecz o dużo mniejszym zapotrzebowaniu na prąd. Może te nowe radeony - niekoniecznie topowych - czy czekac na nowe Gf? Najwazniejsza jest dla mnie sprawa zużycia prądu. Pozdrawiam i proszę o pomoc. ART

 

Wysłane z mojego Legend za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tych 3 Kart najwydajniejsza jest HD5850 i lepiej do niego dolozyc ?:)

http://allegro.pl/sa...2112967517.html

 

 

 

Tak. Ale w BF3 może wypaść nieco gorzej. Ale nie musi. Problem (chyba) tyczy się głównie teselacji, która do tej pory chodziła gorzej na Radeonach, a jak wiadomo tej nie ma w BF3. Dopiero nowe radki z serii 7xxx sobie z tym radzą lepiej niż obecne Geforce'y. (na razie). Za to na pewno Crysis 2 będzie lepiej śmigał na DX11 z teselacją, ale i tak to jest średnio grywalne na GTX 460. Tak więc odpowiedź jest raczej jasna. 6850 nówka z sklepu wyjdzie po prostu taniej od GTX 460 (pełne 256 bit i 336 core).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że znowu wcinam się z Flight Simulatorem X, ale może ktoś z Was ma doświadczenia z tym tytułem i będzie w stanie wypowiedzieć się na temat co będzie lepsze - GTX460 czy HD6850 :) (przypomnę, że procek i5 760 @ 3,6GHz, a obecny problem leży w wolnym wczytywaniu tekstur lądu)

Edytowane przez luko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Smoczu

 

Z tych 2 to lepszym wyjściem jest 8800GT , choć karta trochę gorąca ( 65 nm vs. 40 nm GPU W HD5670 ) .

 

W cenie HD5670 na allegro można dostać HD4850 DDR3 albo dopłacić do HD4850 DDR5 od Vertex3D .

 

HD4850 był by najlepszym wyjściem - szybsza i chłodniejsza od 8800GT , do tego mniejsza szansa na zimne luty które od jakiegoś czasu trapią całą serię GF 8xxx .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co lepiej wybrać :

8800Gt klik czy HD5670 klik2 ?

 

Hmm nie wiem jak wypada wersje DDR3 względem DDR 5. Ale w testach wypada mniej więcej na poziomie 9600GT, ale wersja DDR5. Tak więc 8800GT raczej byłby tu lepszym wyborem, bo tańszy. DX 11 się nie przyda. Ew. ilość wejść na karcie i chichsze chłodzenie. Osobiście bym brał 8800GT ze względu na jego cenę i dość niezła wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że znowu wcinam się z Flight Simulatorem X

 

 

Microsoft Flight Simulator X: Gold Edition System Requirements:

 

CPU: Intel Pentium 4 2.0GHz / AMD Athlon XP 2000+

Video Card: Nvidia GeForce 2 MX 64MB / ATI Radeon 9000 Series 64MB

RAM (Memory): 512 MB

 

 

Microsoft Flight Simulator X Standard:

 

1 GHz or faster processor

Windows XP SP2 requires 256 MB of RAM

Windows Vista requires 512 MB of RAM

 

 

spokojnie nawet HD6670 da rade a co dopiero taki HD6850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft Flight Simulator X: Gold Edition System Requirements:

 

CPU: Intel Pentium 4 2.0GHz / AMD Athlon XP 2000+

Video Card: Nvidia GeForce 2 MX 64MB / ATI Radeon 9000 Series 64MB

RAM (Memory): 512 MB

 

 

Microsoft Flight Simulator X Standard:

 

1 GHz or faster processor

Windows XP SP2 requires 256 MB of RAM

Windows Vista requires 512 MB of RAM

 

 

spokojnie nawet HD6670 da rade a co dopiero taki HD6850

 

Rozumiem, że piszesz to z własnego doświadczenia?

 

 

 

 

Witam wszystkich,

 

noszę się zamiarem wymiany karty głównie pod FSX Microsoftu. Wiem, że do FSX potrzeba głównie mocnego CPU, ale borykam się z problemem wolnego wczytywania tekstur (a lubię czasem pooglądać sobie ładne widoczki z przelotowej podczas dłuższego lotu :) ). Dlatego też mam nadzieję, że 1 GB na karcie pomoże w rozwiązaniu tego problemu (obecnie mam ATI HD 4870 512 MB). Co do procesora - aktualnie i5 760 podkręcony do 3,6 GHz. Pamięć - 4x2 GB. Zasilacz Corsair 520W.

 

Właściwie rozpatruję 2 modele:

Asus Radeon HD 6850 1GB (EAH6850 DC/2DIS/1GD5)

oraz

Gigabyte GeForce GTX 460 V2, 1GB DDR5 (GV-N460OC-1GI Rev. 3.0)

 

Ponoć do FSX lepiej brać nVidię, ale zgodnie z opisami ten Gigabyte ma szynę 192 bit a Radeon 256 - za bardzo się na tym nie znam i nie wiem czy to znacząca różnica (chociaż mój stary 4870 ma chyba też 256 bit). Może więc lepiej Radeona? Co Wy moglibyście doradzić?

 

Ps. Budżet - ok. 550-600 zł.

 

Dzięki.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ale w BF3 może wypaść nieco gorzej. Ale nie musi. Problem (chyba) tyczy się głównie teselacji, która do tej pory chodziła gorzej na Radeonach, a jak wiadomo tej nie ma w BF3. Dopiero nowe radki z serii 7xxx sobie z tym radzą lepiej niż obecne Geforce'y. (na razie). Za to na pewno Crysis 2 będzie lepiej śmigał na DX11 z teselacją, ale i tak to jest średnio grywalne na GTX 460. Tak więc odpowiedź jest raczej jasna. 6850 nówka z sklepu wyjdzie po prostu taniej od GTX 460 (pełne 256 bit i 336 core).

 

Dokladniej KARTA GRAFICZNA GIGABYTE HD6850 1GB OC 820/4200MHz (2107799268) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. mowisz o takim Radku ? on jest bardzo zblizony do 5850 ale drozszy ;-)no i wsumie lepszy od GTX 460 nie myle sie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaus z tego wynika że te wymagania podane przez producenta to kompletne nieporozumienie , w każdym bądź razie potrzeba czegoś mocniejszego niż HD6670

 

bardziej zbliżony to jest ten HD6850

MSI Radeon 6850 Cyclone Power Edition 1GB GDDR5 (256bit) ( 860 MHz / 4400 MHz ) / 569 zł

 

na starcie karta ma wysokie zegary i dysponuje jeszcze sporym potencjałem OC

Edytowane przez gando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmx166, musisz sobie odpowiedzieć na jedno pytanie: czy warto brać kartę minimalnie wydajniejszą ale pozbawioną gwarancji lub ztyraną w klastrze? Czy może zrezygnować z 5% wydajności ale kupić kartę w sklepie z gwarancją 36 miesięcy i mieć spokój. HD5850 moim zdaniem mają chore ceny i dlatego trzeba je odpuścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmx166, musisz sobie odpowiedzieć na jedno pytanie: czy warto brać kartę minimalnie wydajniejszą ale pozbawioną gwarancji lub ztyraną w klastrze? Czy może zrezygnować z 5% wydajności ale kupić kartę w sklepie z gwarancją 36 miesięcy i mieć spokój. HD5850 moim zdaniem mają chore ceny i dlatego trzeba je odpuścić.

 

Masz racje nie znam sie na grafice (klastry) , pozatym ten Cyclon troche ma dziwny witrak , zawsze takie nazywali suszarkami :) myslalem gdy bedzie nie referent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyclone to chyba ciche chłodzenie. Śmigło tam jest dość duże, suszarki mają małe smigiełka idące w tysiące obrotów.

Opinii nt Cyclone musiałbyś poszukać w temacie o kartach HD6xxx w dziale ATI.

 

Jeszcze co do cen, HD6850 spadło ostatnio o blisko 100zł, o ile spadły ceny HD5850? Pewnie jak chodziły po ok 500zł tak jest dalej.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie jeszcze raz.

 

Witam, miałem brać HD6770 od Asusa, ale jednak zdecydowałem się dołożyć i wezmę HD6850 OC od Gigabyte (chyba, że polecacie jakiejś innej firmy w podobnej cenie) i terazaz pytanie czy zasilacz Bequiet 450w da radę? Oraz czy reszta podzespołów nie będzie zbytnio ograniczała tej karty? Poniżej podaję dane:

 

AMD Phenom II x3 720 2,8 MHz

ASRock a780gxh/128m

G.skill F2-6400CL4D-1GBPK 4 GB

Be quiet! Straight Power E6 450W

 

PS: Znalazłem jeszcze HD6790 od MSI OC , taktowanie ma większe niż hd6850 gigabyte OC a kosztuje prawie 100 zł mniej, czy to możliwe, że jest lepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem brać HD6770 od Asusa, ale jednak zdecydowałem się dołożyć i wezmę HD6850 OC od Gigabyte (chyba, że polecacie jakiejś innej firmy w podobnej cenie) i terazaz pytanie czy zasilacz Bequiet 450w da radę? Oraz czy reszta podzespołów nie będzie zbytnio ograniczała tej karty? Poniżej podaję dane:

(...)

 

Zasilacz da redę.

PS: Znalazłem jeszcze HD6790 od MSI OC , taktowanie ma większe niż hd6850 gigabyte OC a kosztuje prawie 100 zł mniej, czy to możliwe, że jest lepsza?

 

Ty w końcu masz dostęp do sieci internet czy nie masz? Czekasz kilkanaście godzin na odp., ponawiasz pytanie, zamiast w ciągu kilkunastu sekund znaleźć testy i recenzje porównujące te karty.

Odp. nie, niestety nie odkryłeś ameryki, taktowanie to nie wszystko, HD6850 jest wydajniejsza od HD6790.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I takiej odpowiedzi potrzebowałem :rolleyes: A co ze sprzętem? Nie będzie za słaby dla 6850 Głównie chodzi o procesor bo zasilacz już wiem, że będzie ok.

Edytowane przez GooDie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyclone to chyba ciche chłodzenie. Śmigło tam jest dość duże, suszarki mają małe smigiełka idące w tysiące obrotów.

Opinii nt Cyclone musiałbyś poszukać w temacie o kartach HD6xxx w dziale ATI.

 

Jeszcze co do cen, HD6850 spadło ostatnio o blisko 100zł, o ile spadły ceny HD5850? Pewnie jak chodziły po ok 500zł tak jest dalej.

 

Fajnie jakby ktos mogl sie wypowiedziec co ma ta karte z takim chlodzeniem, Klaus czytajac recenzje karty , widze ze ta karta jest b.dobra w cenie do 500zl i ladnie sie kreci, i gierki w d11 lepiej smigaja niz na gtx 460 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MSI 6850 Cyclone.Karta jest bardzo cicha.W idle jest jak dla mnie jest zerowa cisza.Podczas gry jakoś się tam rozpędza ale i tak jest cichsza od wentylatora w zasilaczu z sygnatury.Co do oc to jakoś nie miałem czasu nigdy się w to pobawić.

Ja przy zakupie kierowałem się ciszą i w tej cenie jest cicho i wydajnie.

Jest parę recenzji w sieci tej karty na stronach zagranicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jakby ktos mogl sie wypowiedziec co ma ta karte z takim chlodzeniem, Klaus czytajac recenzje karty , widze ze ta karta jest b.dobra w cenie do 500zl i ladnie sie kreci, i gierki w d11 lepiej smigaja niz na gtx 460

Z tego co mi wiadomo i o czym wspomnialem wczesniej to lepiej wypadaja geforcey w dx11. Ale byc moze w starciu gtx 560 vs 6850. Osobiscie i tak bym teraz wzial radka bo tanszy i wydajnosc zblizona. Cyclone to ciche chlodzenie. 5850 bez gwarancji to faktycznie kiepski wybor.

 

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie posiadam NV Galaxy 7300 GT z chłodzeniem zalmana (fajne, ciche, mogę sobie w trybie 2D ograniczyć prędkość wiatraczka na 12 % - robie tak od 5 lat i nic się nie spaliło :)). Chciałbym odświeżyć kartę graficzną, głównie dlatego, iż chciałbym mieć wyjście HDMI. Moje założenia:

1. Cena max 300 zł.

2. Koniecznie Nvidia, karta ma działać głównie na linuxie (obsługa ATI na linuxie jest kupą). Dlatego w sumie pytam, ponieważ większość poleceń w tym przedziale cenowym to właśnie karty ATIkowe. Dla gierek przełączam się na Windowsa.

3. Wydajne, ciche chłodzenie. Mam bardzo cichy komputer i w trybie tylko 2D nadal chcę maksymalnie skręcać wiatraczek. Nie chcę żadnej suszarki. Fajnie jakby to był podobna edycja jak moja poprzednia.

4. Wydajnościowo chyba wszystko mi pasuje. Na tym staruszku spokojnie mogłem sobie odpalić CoD MW 1 i jakoś dało się pograć.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam ostatnio, żeby popchnąć mojego GTX460 768MB od Palita. Karta ma zmienione chłodzenie na deepcool V4000 i jest cicha, chodzi na ustawieniach 800/2000, czyli jak wersja platinum/GLH Do tego jak się zbiorę, dostanie chłodzenie na mosfety (przy skyrimn się nudzi, ale na metro 2033 była gorąca). Myślę, że z tym chłodzeniem przynajmniej 450zł bym za nią dostał, może nawet ciut lepiej.

 

Na co do 750zł warto ją wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nic - co prawda jest HD69xx / GTX560Ti / GTX570 ale za rogiem są 28 nm HD78xx , warto poczekać - karty mające wydajność na poziomie obecnych HD69xx a będą trochę chłodniejsze .

 

 

Do tego NV , konkurencja nie śpi i zapowiada GTX 660/680 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...