Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

HIT CENOWY. XFX HD6870 1GB . 900/4200 + GRA DIRT3 (2268345899) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Masz gratis grę i przesyłkę, myślę, że warto. Jeszcze parę dni temu były 20zł tańsze.

 

 

Zasilacz da radę, ale będzie obciążony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w wyborze grafiki dla kolegi. Aktualnie ma kompa na Phenomie II X4 940.

Karta do około 500 zł - fajnie jak by miała jakieś ciche chłodzenie.

Całość napędzana będzie zasilaczem Seasonic S12-500.

ps. wymagany jest przynajmniej jeden Display Port.

Edytowane przez bender83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę o pomoc w wyborze GPU:

albo ati 6870 = 600 PLN

albo nv 560ti (ale wtedy także zasilacz) = 1200 PLN

 

Procesor intel 2500K

MoBo asrock p67 pro3

zasilacz Chieftec 450W (wiekowy)

 

Nie wiem, czy warto dopłacać do nv560ti i zasilacza. Może już 6870 starczy? Ale czy Chieftec 450 da radę z 6870? Zależy mi na DX11. No i pograłbym w jakąś nową 'strzelankę'. Czy np. jakiś nowy CoD chodzi znacznie lepiej na 560ti w porównaniu do 6870? Nie jestem już dawno na bieżąco z komputerami, stąd prośba o pomoc. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Może już 6870 starczy? Ale czy Chieftec 450 da radę z 6870? Zależy mi na DX11. No i pograłbym w jakąś nową 'strzelankę'. Czy np. jakiś nowy CoD chodzi znacznie lepiej na 560ti w porównaniu do 6870? Nie jestem już dawno na bieżąco z komputerami, stąd prośba o pomoc. Z góry dziękuję.

 

Na 6870 w 1920x1200 będziesz miał średnio ok 80fps ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Planuję wymianę GTX465 na coś mocniejszego (warto zmieniać ? ) + zasilacz nowy.

 

Chciałbym kupić używanego HD 6950 i podnieść do 6970 . Ile dostałbym za tego gtxa ?

 

Mam

AMD PII X4 955 BE , 8GB RAM 1333MHz , ASUS M4N68T PRO

 

Myślałem nad czymś takim HD 6950 OC Windforce - zależy mi na wydajności i ciszy, kiedyś chciałbym także dokupić może monitorki i pograć sobie na 3 jeśli czas i pieniądze pozwolą.

Edytowane przez SpeedyBangBong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD6950 to kiepski wybór , zmodować ją będzie cieżko - musiał byś szukać karty wyprodukowanej przed marcem 2011 roku aby mieć jakąś szansę na unlock do HD6970 .

 

Tego GB raczej nie zmodujesz .

 

Dozbieraj do HD7850 albo poczekaj jak stanieją - na allegro najtańsze chodzą po 919 zł .

 

Co do zasilacza - XFX Core 450W lub 550W ew. OCZ ZS 550W .

 

I podkręć procka , będzie trochę hamował HD6950 a co dopiero HD6970 czy HD7850 .

Edytowane przez reyden
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek mam podkręcony do 3,7 GHz , więcej coś nie rusza.

 

Czyli TAKI zasilacz + TAKA karta byłyby ok ? Z amazona jest HD7850 za 250$ , kurs jest teraz jeśli się nie mylę 1$=3,2PLN więc 800 zł ... Może dałoby radę opchnąć tego gtxa za 400 zł to dołożę 6 stówek i będzie fajnie.

 

@Jakiego tego radeona brać ? Bo chyba różnicy dużej między nimi nie ma jeśli chodzi o wydajność a chcę aby był cichy.

Edytowane przez SpeedyBangBong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest duża szansa, że dołożą ci VAT na granicy i cała zabawa wyjdzie cię ponad tysiak. Ja brałbym MSI, bo pewnie mają zwykłe pcb z referenta z regulacją napięcia - będą się dobrze kręcić. Do tego gwarancja 3 lata, ciche chłodzenie i cena 940zł

 

Jeśli chodzi o zasilacz to lepiej weź OCZ ZS 550w

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By bez problemu pograć w tytuły takie jak Fifa, Pes, NBA, jakieś wyścigówki, a może Wiedźmin 2 co musiałbym nabyć? Da się coś taniej niż HD6850? (499 zł)

Rozdzielczość 1080p.

Edytowane przez fructo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei z małym dylematem. A w zasadzie z prośbą o ocenę zasadności takiego ruchu.

 

Jest sobie moja maszyna (i5-2500K, P8Z68-V PRO, 560TI HAWK od MSI, 8GB RAM, PSU 850W). Mam możliwość kupna drugiego 560TI takiego jako moje za ~800pln i posadzenia go w SLI z pierwszą.

 

Pytanie - jak oceniacie zasadność takiego kroku (pomijając oczywisty minus jak prądożerność)? Robić SLI, sprzedać aktualną kartę i dołożyć do... no właśnie, do czego? Interesuje mnie wydajność powyżej poziomu GTX580.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś ile ludzie mają problemów z SLI? Nawet jak gra wspiera to często są jakieś jaja.

 

Kartę sprzedasz na allegro za minimum 650zł, dorzucasz 1000 i masz HD7950, które zresztą mają jeszcze stanieć do końca miesiąca, w stanach już tanieją: Newegg.com - PowerColor AX7950 3GBD5-2DH Radeon HD 7950 3GB 384-bit GDDR5 PCI Express 3.0 x16 HDCP Ready CrossFireX Support Video Card

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...