Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Ale mówisz o używanych podzespołach, prawda? Bo nówki, to wyszłoby ok 750zł + dysk i nagrywarka

 

Aktualnie grywam w World of Tanks, Medieval II: Total War i wkrótce w Diablo 3 (+ może GTA 4 - tu wiem, że może być problem z prockiem). Do WOTa na pewno lepsza grafa by mi sie przydała... Nad dodatkowym ramem zastanawiałem się głównie dlatego, że używany przeze mnie od czasu do czasu Raw Therapee (w nowej wersji) ma zapotrzebowanie 4gb na xp, ale załóżmy, że odpuszczam ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie widzę tego.

 

orientacyjna wycena mojego sprzętu (zakładając, że chciałby go sprzedać przy 1szym wystawieniu):

7600gs 100zł

ga-k8u-939 + A64 x2 3800+ Toledo 150zł

2x1gb pc3200 corsair value select 100zł

Fortron FSP350-60HLC 50zł

hdd+nagrywarka zostaje na poczet drugiego blaszaka

 

do kupienia (np. z morele):

HD4850 używka 150zł

ASRock H61M/U3S3 230zł

Intel Celeron G 530 155zł

Goodram 1333mhz 70zł

nagrywarka 70zł

hdd 250gb 245zł

+ zasilacz nowy by się przydał zakładając, że zestaw ma być przyszłościowy (wymiana cpu/gpu)

 

 

Zakładając, że nie muszę każdorazowo wydawać na przesyłkę, to różnica wynosi i tak ponad 500zł. W przypadku wymiany samej karty graficznej na hd3850 musiałbym dołożyć nie więcej jak 100zł.

Dlatego pytam o to czy mój zasilacz podoła z nową kartą graficzną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoła, spokojnie.

 

First in DirectX 10.1: ATI Radeon HD 3850/3870. Page 13 - X-bit labs HD3850 na pci-e to raptem 60 parę W. Niech na agp bierze 15W więcej nawet to będzie max 80W.

 

Mobo liczyłem ok. 160zł i nie liczyłem napędów w pierwotnej wersji. Niestety napędy masz na ata. Za 7600GS jak dostaniesz 40zl to dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawka:

7600gs 50zł

ga-k8u-939 + A64 x2 3800+ Toledo 100zł

2x1gb pc3200 corsair value select ~50zł(ostatnio kupiłem 2 kości po 1 gb za 10zł/szt)

Fortron FSP350-60HLC 50zł

 

Tak czy inaczej, zadaj sobie pytanie ile jest sensu inwestowania w tą platformę i co chcesz osiągnąć, w nowe gry komfortowo i tak nie pograsz, a jeżeli chcesz sobie dodać fps w jakiś starszych gierkach to kup tanio 3850, zasilacz da radę. Dobrze by było też podgonić procka na 2.8-3ghz.

Klaus początkowo proponował najtańszy zestaw który pozwoli na odpalenie nowych gier i w miarę komfortowa prace, odnośnie tego co masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graphics driver is not approved

I ten wynik Physx score, jak na E8600@4,2ghz... fake jak ch*j. Edytowane przez master4life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoła, spokojnie.

 

First in DirectX 10.1: ATI Radeon HD 3850/3870. Page 13 - X-bit labs HD3850 na pci-e to raptem 60 parę W. Niech na agp bierze 15W więcej nawet to będzie max 80W.

:)

 

Mobo liczyłem ok. 160zł i nie liczyłem napędów w pierwotnej wersji. Niestety napędy masz na ata. Za 7600GS jak dostaniesz 40zl to dobrze.

 

 

Miałbym jednak obawy kupując najtańszą płytę główną do nowego kompa, a ten asrock jest całkiem w porządku (no i ma bajer w postaci USB3! ;P). Grafikę może faktycznie trochę przeceniłem ;/

 

 

Poprawka:

 

Tak czy inaczej, zadaj sobie pytanie ile jest sensu inwestowania w tą platformę i co chcesz osiągnąć, w nowe gry komfortowo i tak nie pograsz, a jeżeli chcesz sobie dodać fps w jakiś starszych gierkach to kup tanio 3850, zasilacz da radę. Dobrze by było też podgonić procka na 2.8-3ghz.

Klaus początkowo proponował najtańszy zestaw który pozwoli na odpalenie nowych gier i w miarę komfortowa prace, odnośnie tego co masz.

 

Prawdę powiedziawszy dawno już nie kupiłem nowej gry, trochę mi kasy szkoda, bo i tak wiem, że nie bardzo mam na to czas. Z reguły kupuję właśnie kilkuletnie. Diablo będzie wyjątkiem :)

Co do oc proca, to niestety nie da rady wyżej niż 220. Mój gigabyte nie ma blokady pci/agp ani opcji zmiany mnożnika ;/

 

 

 

Dzięki za zaangażowanie i pomoc!

Edytowane przez toster88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem GeForce'a GTX 560Ti 2GB (ew. coś starszego z rodziny 4xx), lub Quadro 2000 (ew. Quadro 600)

Karta ma głównie służyć do renderingu 3D, grafiki 2D, CAD i podobnym, dlatego zależy mi na CUDA (wszystkie radeony odpadają).

 

No i w związku z tym mam pytania:

1--Jaką mają wydajność te modele względem siebie w wyżej wymienionych zadaniach?

2--Czy im więcej CUDA cores tym lepsze efekty w wizualizacjach? Przekreślało by to wtedy Quadro, a podobno są dla profesjonalistów...

3--Jak łączyć kilka kart (Quadro 600) ze sobą w jednej stacjonarce?

4--Obecnie mam miniATX + CPU Pentium E5400 + 1GB RAM - czy te graty będą chciały współpracować z wymienionymi kartami?

Dodam, że planuję zakup nowej płyty + core i5/i7 + >8GB RAM, ale wolałbym odłożyć to trochę w czasie, a zależałoby mi na użytkowaniu GPU.

5--Jaki najtańszy zasilacz do GTX 560 + planowana rozbudowa?

6--Quadro mają niski pobór mocy, jakiego wymagają zasilacza?

7--Czy warto dopłacać do Quadro 2000?

8--A może jakaś alternatywa dla tychże kart?

 

Dodam, że głównym kryterium niech będzie cena/wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Wczesniej pytałem jaką grafikę wstawić do tego zestawu:

 

Płyta główna: Gigabyte GA-MA78GM-S2H v1

Procesor: Dual Core AMD Athlon 64 X2, 2700 MHz (13.5 x 200) 5200+

Pamięć: 2 x 1GB DDR2-800 (400 MHz)

 

a teraz chciałbym zapytać, którego Radeona z wymienionych wybrać ? Będe kupował u siebie w mieście w sklepie,zamówienie odpada,dokładny budżet na grafike + zasilacz to 550 zł (ewentualnie może jeszcze z 70 zł się znajdzie :P). Aktualnie mam takie dostępne modele:

InwazjaPC - Laptopy, Notebooki, Komputery, Sklep komputerowy VERTEX AMD Radeon HD6770 1024MB DDR5/128bit DVI/HDMI PCI-E (850/4800)

GIGABYTE ATI Radeon HD6770 1024MB DDR5/128bit DVI/HDMI PCI-E (775/4000) => sklep komputerowy www.Sferis.pl

SAPPHIRE AMD Radeon HD6770 1024MB DDR5/128bit DVI/HDMI/DP PCI-E (775/4000) => sklep komputerowy www.Sferis.pl

InwazjaPC - Laptopy, Notebooki, Komputery, Sklep komputerowy ASUS AMD Radeon HD6770 1024MB DDR5/128bit DVI/HDMI PCI-E (850/4000)

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-hd6770-1gb-eah6770-dc-2di-1gd5-403270/

 

jesli chodzi o zasilacz to chciałbym zapytać czy ten ZASILACZ CHIEFTEC GPA-450S8 (80+) 450W - BULK - ibazar.com.pl poradzi sobie ze sprzętem ? Dostępne firmy zasilaczy w tym moim sklepie to:

Aerocool No name

BE QUIET! neoTEC

Chieftec TACENS

Fortron XILENCE

IBOX Zalman

MODECOM

 

Ostatnie moje pytanie to czy można delikatnie podkręcić procesor w tym komputerze i czy wogóle ma sens jego OC ? Z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nawet HD4850 za 150zł będzie ograniczany przez procesor. Zasilacz najlepiej jakiś Fortron.

 

 

mówisz ?? hmmm to sam teraz nie wiem, brać jednak 4850 ? chociaż z drugiej strony kiedyś można wykorzystać tego 6770 z mocniejszym prockiem, no nie wiem trzeba sie zastanowić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"kiedyś wykorzystać" - Za ten czas to ta karta do niczego nie będzie się nadawać - kup 4850, przynajmniej nie stracisz na niej wiele $ z upływem czasu. Miałem podobny procek @3ghz i radek 4850 był przez niego ograniczany, nie mówiąc o nowych grach, które miały duże zapotrzebowanie na cpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym kupić nową kartę graficzną do niżej wymienionego zestawu.

Intel C2D E7600

Asus P5QE

Chieftec 450W

dysk twardy 500GB

 

Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy GF GTX 560Ti, 550Ti lub Radeonami 6870 i 6850. Komputer służy do gier.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie warto sie pakować w 4890, nowsza karta lepiej sie spisze chociażby ze względu na sterowniki, nie obciąży też tak zasilacza (co do niego, zależy co to za model - z 6850 da rade na pewno)

Procesor nie jest najgorszy, ma całkiem wysoki mnożnik więc nawet na marnych pamięciach można go sporo podkręcić.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Planuję zakupić kartę pozwalającą na grę w Battlefielda 3 na jak najwyższych możliwych detalach (najlepiej ultra, jestem wzrokowcem). Zdecydowałem się na Radeona 7750 w wydaniu MSI lub GIGABYTE'A, ponieważ z przeanalizowanych przeze mnie wykresów wydajnosci wychodzi średnio od 25 do 30 fps'ów.

 

W każdym razie, chciałbym zapytać się (ze względu na to, że w tym momencie nie posiadam wystarczającej wiedzy na ten temat) czy mój wybór jest słuszny. Do tego dochodzi jeszcze kwestia pozostałej konfiguracji mojego komputera, która prezentuje się następująco:

 

Intel Core 2 Quad Q660 2,40

4 GB Ram (system 32 bitowy wobec czego 3)

Gigabyte nForce n650Sli

 

+ zasilacz do wymiany na 400W

 

Czy zda to egzamin? Na chwilę obecną mam zamontowane dwa Pality 8600GT w SLI i pozwala mi się to 'cieszyć' płynną rozgrywką na najmniejszych detalach ( plus tekstury na medium ale to tylko dopowiedzenie)

 

Z góry dzięki za odpowiedź :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest alternatywa dla tych kart graficznych żeby nie zmieniać zasilacza i aby procesor mocno nie ograniczał karty?

 

6850 nawet gdy będzie ograniczany przez CPU (zależy od tytułu gry od lekko do nawet bardzo), zasilacz spokojnie go pociągnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet do 450 zł, monitor to Samsung jakiśtam z tego co pamiętam rozdzielczość 1650 x 1080

 

a jak wygląda sprawa z GTS 450 ewentualnie 6770?

Edytowane przez cptiglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Szukam najlepszej karty graficznej do mojego zestawu.(patrzcie niżej) Powód? ten radek juz troche przestarzały i od samego poczatku jest z nim cos nie tak. Prosze o sugestie, gdyż ostatnio nie orientuje sie co słychać na rynku i nie wiem co wybrać. Myślę, że 1000 zł wystarczy. Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej poprzedniej platformie (Q8200) było wąskim gardłem i hamowało GTXa 260kę (126). Po wsadzeniu i5-2500K tamta 260ka pokazała jeszcze ładny kawałek pazura (aż się zdziwiłem). Tym bardziej więc Twoje aktualne 4890 jest w jakimś zakresie hamowane procem. I szczerze mówiąc nie wiem czy lepszym rozwiazaniem na razie nie byłaby zmiana platformy (pogonienie starego cpu, mobo i RAMu na Allegro i kupno nowego) i póki co zostawienie grafiki.

 

W co grywasz, jak mocna (graficznie) platforma jest Ci potrzebna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...