Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

niby jest ale swego czasu nie działo - nie wiem jak teraz. HD4850 po podłączeniu wtyczki PEG będzie z automatu żarło prąd ;)

 

ps: z tego co doczytałem to zadziała tylko z ATI 4350 i 4550 - czyli szału ni ma :>

http://www.tomshardware.co.uk/forum/301071-15-hybrid-crossfire

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki ;)

 

Odnośnie tych

 

HD4850/70 albo GF8800/9800

 

to czy któraś wypada na tle pozostałych najlepiej?

 

Tak jak wspomniałem, granie w gry to sporadyczność, zależałoby mi, żeby karta przy normalnym użytkowaniu pobierała jak najmniej.

Jak wiele musiałbym dopłacić do czegoś energooszczędnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4850/70 są wydajniejsze i trwalsze - te GF mają luty bezołowiowe - z czasem puszczają i trzeba je wygrzewać (np. popularna metoda na piekarnik ;p ). Obie karty są bardzo gorące (~100*C, referenty nawet 120+ i tyle samo na sekcji zasilania) - ewentualnie bardzo głośne ;)

 

HD6770 niby mniej wydajny ale dzięki sterownikom sprawuje się lepiej od 4870 i pobiera malo prądu - jednak swoje kosztuje

Może być też używka HD5770

http://allegro.pl/listing.php/search?category=4312&change_view=1&order=p&sg=0&string=HD5770

http://allegro.pl/listing.php/search?category=4312&change_view=1&order=p&sg=0&string=hd6770

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierając między HD4870 a HD5670 tą drugą mogę liczyć na mniejszy pobór energii?

Widzę, że jest do kupienia w granicach 200zł, więc jeżeli jest oszczędniejsza, to jest to rozwiązanie dla mnie.

Ważne też, aby nie hałasowała, bo dodatkowe wentylatory robią swoje, a ja jestem przeczulony na tym punkcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję konsultacji przy doborze karty graficznej do takiego komputera:

 

Phenom II X4 955

ram 4GB DDR3

płyta asrock M3A785GXH/128M (z integrą radeon hd4200)

 

Chyba nie ma sensu przekraczać 1000zł (oczywiście lepiej wydać mniej niż więcej :-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierając między HD4870 a HD5670 tą drugą mogę liczyć na mniejszy pobór energii?

Widzę, że jest do kupienia w granicach 200zł, więc jeżeli jest oszczędniejsza, to jest to rozwiązanie dla mnie.

Ważne też, aby nie hałasowała, bo dodatkowe wentylatory robią swoje, a ja jestem przeczulony na tym punkcie ;)

 

przeczytaj ponownie mój post - pomyliłem x670 z x770 :> 5670 są sporo słabsze od 4850 - ale oczywiście chłodniejsze i z mniejszym apetytem na prąd. Sprawdź sobie testy - może ci wystarczy

 

może być też 5570/6570 na DDR5 - w sumie ta sama karta tylko z niższym taktowaniem.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy opłaca mi się kupić kartę Sapphire ATI Radeon HD 6670 2GB? Zaproponowałem tą ponieważ szukam taniej i dobrej karty. Reszta mojego komputera to:

 

Procesor: AMD Athlon 64 x2

Płyta główna: MSI K9A2VM-FD

RAM: 2GB DDR2

Zasilacz:Modecom premium 400w

 

Obecnie posiadam ATI Radeon HD 3850

Edytowane przez Elo Banan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję konsultacji przy doborze karty graficznej do takiego komputera:

 

Phenom II X4 955

ram 4GB DDR3

płyta asrock M3A785GXH/128M (z integrą radeon hd4200)

 

Chyba nie ma sensu przekraczać 1000zł (oczywiście lepiej wydać mniej niż więcej :-) )

 

 

HD7850 ( i to jest maks do tego procesora)

 

Witam. Czy opłaca mi się kupić kartę Sapphire ATI Radeon HD 6670 2GB? Zaproponowałem tą ponieważ szukam taniej i dobrej karty. Reszta mojego komputera to:

 

Procesor: AMD Athlon 64 x2

Płyta główna: MSI K9A2VM-FD

RAM: 2GB DDR2

Zasilacz:Modecom premium 400w

 

 

Nie opłaca się. Lepiej używane 9600gt z allegro do 130zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo Banan a co z twoim HD3850? Uszkodził się?

HD5670 jest trochę wydajniejszy od HD3850, różnica nie powali cie jednak.

Jeśli już to nie leć na gigabajty ramu, tylko aby pamięć była DDR5. 512MB wystarczy.

Nie ma też pewności czy karta HD5xxx będzie chciała współpracować z twoją płytą główną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo Banan a co z twoim HD3850? Uszkodził się?

HD5670 jest trochę wydajniejszy od HD3850, różnica nie powali cie jednak.

Jeśli już to nie leć na gigabajty ramu, tylko aby pamięć była DDR5. 512MB wystarczy.

Nie ma też pewności czy karta HD5xxx będzie chciała współpracować z twoją płytą główną.

 

HD 3850 już nie jest taki dobry jak wcześniej. I nie HD 5670 tylko 6670 :D Edytowane przez Elo Banan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj ponownie mój post - pomyliłem x670 z x770 :> 5670 są sporo słabsze od 4850 - ale oczywiście chłodniejsze i z mniejszym apetytem na prąd. Sprawdź sobie testy - może ci wystarczy

 

może być też 5570/6570 na DDR5 - w sumie ta sama karta tylko z niższym taktowaniem.

 

Poczytałem, porównałem trochę testów, pooglądałem pobory mocy i wygląda na to, że albo 5670 i na full to wszystko nie pójdzie na pewno, albo 5770 lub 5750 i szanse na full detale mocno rosną. Obydwa mają podobny, niski pobór energii. Jednak zastanawia mnie inna kwestia, monitor mam 22 cale i chciałbym grać na jak najwyższej rozdzielczości - czy tu będzie czuć mocno różnicę między np. 5670 a 5750? I czy prawdą jest, że do wyższych rozdzielczości potrzeba 1gb ramu na karcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...