Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką kartę graficzna polecilibyście do takiego sprzętu:

Procesor: AMD Phenom II X4 945 C3

Płyta główna: ASRock 880GXH/USB3

Pamięć RAM: DDR3 Goodram 2x2GB PC1333 CL9

Dysk twardy: Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB F3

Zasilacz: OCZ ModxstreamPro 500W Modular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD6850 (ewentualnie HD7770 jeśli tańszy o 50-70zł) - jaki producent?

 

podbijam, jeszcze dzisiaj chciałbym zamówić kartę.

HD7770 jest zauważalnie tańszy, czy moc tej karty jest zauważalnie mniejsza w stosunku do HD6850?

 

Pracuję na E8400, 4GB DDR2, GA-G33M-S2L, zasilacz 450W, monitor 1920x1200, Windows 7 x64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbijam, jeszcze dzisiaj chciałbym zamówić kartę.

HD7770 jest zauważalnie tańszy, czy moc tej karty jest zauważalnie mniejsza w stosunku do HD6850?

 

Pracuję na E8400, 4GB DDR2, GA-G33M-S2L, zasilacz 450W, monitor 1920x1200, Windows 7 x64

 

podaj jeszcze marke i model zasilacza

 

jeżeli chodzi o gpu to HD7770 jest ok. 5% słabszy od HD6850 , ale twój procek w pełni nie wykorzysta mocy drzemiącej w tych kartach , dobrze by było go podkręcić

 

Asus Radeon HD7770 DC 1GB DDR5/128bit DVI/HDMI/mDP (ver.OC) / 479 zł

 

MSI Radeon HD6850 1GB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP (ver.OC) / 514 zł

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałbym się na HD6870, tylko który najlepszy?

A może lepiej dołożyć do HD7850?

 

No na pewno na 7850 w większej ilości gier włączysz AA albo lepiej się spisze w wyższej rozdzielczości. Jeśli kasa nie jest wielkim problemem to pewnie że lepiej dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD7770 jest zauważalnie tańszy, czy moc tej karty jest zauważalnie mniejsza w stosunku do HD6850?

 

Nie patrz na zbiorcze wyniki! Ta karta w jednej grze będzie szybsza o 5% od HD6850, żeby w drugiej zaliczyć przepaść -50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na pewno na 7850 w większej ilości gier włączysz AA albo lepiej się spisze w wyższej rozdzielczości. Jeśli kasa nie jest wielkim problemem to pewnie że lepiej dopłacić.

 

Procesor nie kręcony (AMD Phenom II X4 945 C3) i zasilacz (OCZ ModxstreamPro 500W Modular) dadzą radę?

HD7850 Gigabyte będzie OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, co myslicie o tej ofercie?

http://www.pixmania....oc-2-gb-gd.html

 

Ma ktoś taką kartę? Będę wdzięczny za komentarze z użytkowania.

A wogóle to mam około 900 PLN na grafikę, co możecie polecić? Wolałbym 2GB. Ewentualnie może ktoś chce się pozbyć jakiejś grafy? ;)

 

CPU: Intel Core i5-2500k @3,3GHz/1V

MOBO: ASUS Maximus GENE-Z/GEN3

RAM: 2x4 GB A-Data Plus

GPU: iGPU Dołączona grafika

HDD: Samsung HD 103SJ 1TB

PSU: XFX 550W

Edytowane przez Hechter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka grafia do:

Intel E5200

2gb ddr2

Chieftec 350w

Poprzednia grafa 8500gt (pokazują sie artefakty)

Budżet max 200zł z przesyłką, sprzęt nowy na gw.

Edytowane przez sts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam karty, która pozwoli mi komfortowo pograć w 1920x1080 i ustawieniach Ultra w BF3 .

Aktualna po o/c czasami na high lubi chrupnąć.

Myślałem o wymianie na GB 7950 bo znalazłem ją za 1400zł na morelach i ta oferta wydawała mi się bardzo dobra ale...

 

niestety przeczytałem sobie test GTX-a 670 i teraz mam lekki mętlik w głowie - czy opłaca się dokładać do 670'tki ? (za 1600zł jest wersja OC od gigabyte) a może dołożyć kolejne 100zł i kupić 7970 ? :lol:

 

Czy może jednak wystarczy ten 7950 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nówki czy używane ?

 

Z nówek będzie ciężko - raptem HD 4850 1GB DDR5 od Vertexa lub PowerColora za ~280 zł .

 

Z używek - HD5830 z allegro za ~400 zł , często w tej cenie są Saphhire HD5830 Extreme .

 

Gorzej z prockiem - na stock będzie hamował obie karty , po OC może da radę z HD5830 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje jakąś energooszczędną kartę do mojego zestawu - często mam braki napięcia i mój UPS nie radził sobie zbytnio z dotychczasowym 4870 który brał 100W w IDLE :>

 

Zależy mi tylko na niskim poborze prądu w IDLE - w stresie może brać i 300W ;)

 

Karta możliwie jak najtańsza, jakaś dobra do OC - coby ~poziom tej 4870 osiągnąć - gram sporadycznie ale jak już to wolałbym nie na minimalnych ustawieniach :)

monitor 2x 1280x1024 - do gier starczy jeden :>

 

budżet <400zł - im taniej tym lepiej - może jakieś 5770 z allegro, chodzą poniżej 300zł (coś nie tak z serią 5xxx?)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nówki czy używane ?

 

Z nówek będzie ciężko - raptem HD 4850 1GB DDR5 od Vertexa lub PowerColora za ~280 zł .

 

Z używek - HD5830 z allegro za ~400 zł , często w tej cenie są Saphhire HD5830 Extreme .

 

Gorzej z prockiem - na stock będzie hamował obie karty , po OC może da radę z HD5830 .

 

Raczej nówka, energoszczędność też ma jako takei znaczenie bo PC pracuje po 16h dziennie. Wiem, że procek nie ogarnie, ale może: http://www.morele.ne...5oc-1gi-454742/

W takim wypadku mam karte która nie ciągnie zbyt wiele prądu no i przy zmianie procka odblokuje sie ten zapas (może wymiana procka w niedługiej przyszłości, ale raczej nie bede mial kasy na zmiane całej platformy a raczej sam procesor na 775)

Edytowane przez michu98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Heat

GTX 670 jest ok. 15% wydajniejszy od HD7950, jeśli chcesz, możesz doń dopłacić, na pewno odczujesz większy skok wydajności, niż z przesiadki z HD7850 na HD7950. Do HD7970 nie opłaca się już dopłacać, oferuje on podobną wydajność, co GTX 670.

Edytowane przez BlackMachine
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Heat

GTX 670 jest ok. 15% wydajniejszy od HD7950, jeśli chcesz, możesz doń dopłacić, na pewno odczujesz większy skok wydajności, niż z przesiadki z HD7850 na HD7950. Do HD7970 nie opłaca się już dopłacać, oferuje on podobną wydajność, co GTX 670.

 

Dzięki za odpowiedź - z tego co czytam to jest różnie, w jednych tytułach lepszy jest GTX w innych Radeon .

A jak jest z jakością obrazu, czy tutaj są jakieś różnice ? Na siłę szukam powodów do zakupu jednak Radeona bo nie musiałbym formatu robić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...