Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

@BlackMachine

Skoro tak łatwo można podkręcić kratę graficzną to dlaczego w zestawieniach są polecane OC?

 

O to już pytaj autorów tychże zestawień. Może akurat różnica cenowa między wersją bez OC a tą z fabrycznym OC była niewielka i rzeczywiście opłacało się dopłacić. Marnować jednak kilkadziesiąt zł na coś, co samemu można zrobić w dwie minuty, wydaje się mało sensowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Kumpel ma zamiar zrobić update kompa i chce zacząć od karty graficznej.

 

Na razie ma padaczkowatego Intela E5200 (cały czas śmiga na 3Ghz) + HD4850 DDR3.

 

Na kartę ma 500zł i w grę wchodzą nówki.

 

Dodatkowym ograniczeniem jest zasilacz Bequiet E6-400W.

 

Czy w takim razie dobrym wyborem będzie HD7770?

 

ps. następny do zmiany będzie procek i docelowo ma to być i5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra - wracając do mojego wyboru - mam ostatecznie :

HD5770 - ~290zł - używana - Asus

HD6770 - ~340zł - używana - MSI

HD7750 - ~400zł - nowe

 

która z nich będzie najwydajniejsza/opłacalna ? OC oczywiście będzie.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz fundusze, osobiście brałbym HD7750. Wydajność praktycznie taka sama, co w HD5770 / HD6770, pobór prądu niższy, potencjał OC większy. Jeśli jednak podane wyżej używki HD5770 / HD6770 są w dobrym stanie i mają dobre chłodzenia oraz jakąś gwarancję, z całą pewnością warto się nimi zainteresować, o ile nie chcesz dopłacać do HD7750.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście chce zapłacić jak najmniej Dołączona grafika w gry grywam od święta - przez ostatnie 2 lata będzie tego z 360h ;p a to i tak głównie za sprawą Wieśka2 i Skyrima ;p Tak to tylko uruchamiam żeby pooglądać jak toto wygląda i usuwam Dołączona grafika

7750 wypada mi troche marnie jeżeli chodzi o wydajność - przegrywa zwykle mimo OC z 5/6770

 

aa dodam jeszcze że korzystam z 2-3 a jakby dało rade to i z 4 monitorów w trybie rozszerzonego pulpitu - oczywiście jak gram to na jednym - na pozostałych mam odpalone inne programy.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na e5200 nie da rady pograć w GTA4 bez cięć - sam miałem owego @3,6Ghz i przebyłem długą drogę przez wszystkie patche do tej gry - dopiero na ostatnim jest grywalnie - aczkolwiek drobne przycięcia co 5-6s wystepywaly.

 

no a ~150zł to nie masz wielkiego wyboru - albo ryzykujesz GF8800 albo HD4850. Oczywiście bez markowego 300W na linii 12V nie podchodź :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszło w końcu że kupiłem GF G315 za 50zł xD taki podcięty GT220(GT216) do 64Bit - W supreme commandera wreszcie idzie na tym pograć bo na HD2000 z g530 nie dało rady - nic innego i tak teraz nie włączam.

 

Karta ma te 48procesory do Cuda więc zawsze do czegoś się przyda (liczenie fizyki czy tam kompresja Video)

 

Reszte kasy odkładam i czekam na jakąś karte godną zakupu (bo wymiana 4870 na karte ~100zł droższą, nowszą a i tak od niej słabszą jakoś mija się z celem Dołączona grafika)

 

ps:

Pobór prądu względem HD2000

IDLE - +6W

STRESS - +15W

Dołączona grafika

Edytowane przez Chemik16
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuje nowej karty do 300 zł zasilana koniecznie jednym złączem 6 pin nie z boku (nie chodzi mi tu o kartę bez złącza 6 pinowego albo z dwoma) na dwa śledzenie, nie może mieć niebieskiego PCB, konieczna możliwość założenia accelero s1 i pracy w pełni pasywnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które ATI byłoby optymalnym wyborem [nie będzie wąskim gardłem kompa i nie będzie się w nim nudzić] do takiego konfigu?:

 

* Bulldozer FX-8120

* 8 GB RAM

* LCD 1920x1080

* zasilacz 650 W

 

Kwota wyjściowa [do zmiany] to ok. 1 tys. zł

 

Zmodernizowałem kompa z podpisu, została grafika do wymiany. Przez kilka lat nie śledziłem rynku stąd moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuje nowej karty do 300 zł zasilana koniecznie jednym złączem 6 pin nie z boku (nie chodzi mi tu o kartę bez złącza 6 pinowego albo z dwoma) na dwa śledzenie, nie może mieć niebieskiego PCB, konieczna możliwość założenia accelero s1 i pracy w pełni pasywnej.

 

do 300zł to właściwie nie masz żadnego wyboru ... tylko HD6670 ddr5

accero s1rev2 ? to bez modyfikacji nie wejdzie na nic ponad HD48xx (a tego w życiu nie schłodzisz pasywnie Dołączona grafika )

po przycięciu finów wchodzi na niektóre HD5xxx, na HD6xxx już chyba nie pasuje bo rdzeń jest za nisko

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD6670 nie ma zasilania 6 piniowego

 

bo go nie potrzebuje ?

w tym segmencie nie ma chyba karty ze złączem zasilania poza HD4850

 

jak karta ma złącze zasilania to zwykle jej TDP przekracza 120W - takich kart pasywnie się już raczej nie chłodzi.

 

ps:

za troche ponad 300zł masz

http://www.morele.ne...36-1503-355307/

są różne typy - jedne mają złącza od góry inne na boku.

 

ale nie sądze aby s1 pasowało - nawet jeśli - chyba nie dałoby rady go schłodzić.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gts ma pcie z boku czego nie chce.

 

hd4850 = 110W

gts 450 = 106W

9600gt które pracowało u mnie dwa lata pasywnie 95W teraz sie nie uruchamia system.

 

http://www.esc.pl/pr...oducts_id=39625

Asus HD6670 jest za 250 zl ale znowu oparte jest na jednym śledziu ja potrzebuje dwa no i teraz nie wiem czy założę na nie s1 = 66W

dopłacać 100 zł do czarnego pcb asusa nie widzi mi sie całkowicie.

Edytowane przez glok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zastanawiam się nad zmianą karty graficznej - Posiadam zestaw:

 

Intel E8400 3Ghz

2Gb RAMu 1066 Adata Extreme edition

PowerColor Radeon Hd4850

Asus P5Q Pro

Corsair 650W

 

Generalnie wszystko rozbija się o hałas, 4850 w stresie chodzi jak kosiarka oraz grzeje się do 100 stopni - do gier, w które grałem nie potrzebowałem jakiejś super mocnej karty ponieważ gram w takie gry jak Dota 2 i League of Legends więc wydaje mi się, że np. Evega gtx 260 powinna wystarczyć. Zamierzam poświęcić max 500 zł, ew. jesli trafie gdzieś okazję dołożę jeszcze ram lecz również nie jestem pewien czy warto(Korzystam z Win7 x64).

 

Proszę o sugestie(zależy mi na ciszy).

 

Pozdrawiam

Siniak

Edytowane przez s1niak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pasywnie chłodzony HD6770?

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-6770-1gb-ddr5-pci-e-box-84-479856.html?attr=248-495582

Dobrze byłoby jednak założyć na niego jakiś wolnoobrotowy wentylator, aby pod obciążeniem nie rozgrzewał się zbyt mocno, jak to mają w zwyczaju pasywnie chłodzone karty.

Drugie 2GB RAMu jak najbardziej przydałoby się zaś dokupić, zwłaszcza, że korzystasz z 64-bitowego systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pasywnie chłodzony HD6770?

http://www.agito.pl/...attr=248-495582

Dobrze byłoby jednak założyć na niego jakiś wolnoobrotowy wentylator, aby pod obciążeniem nie rozgrzewał się zbyt mocno, jak to mają w zwyczaju pasywnie chłodzone karty.

Drugie 2GB RAMu jak najbardziej przydałoby się zaś dokupić, zwłaszcza, że korzystasz z 64-bitowego systemu.

 

Mam złe doświadczenia z pasywnym chłodzeniem, więc szczerze mówiąc wołałbym aktywne. Wiadomo, że będzie je słychać z tym że napewno nie tak jak to z którego korzystam teraz. Rozumiem, że tego gtx260 nie warto brać?:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałeś poświęcić max 500zł a tu już 700 Dołączona grafika

i po co zmieniać grzałke 4850 na piekarnik 460 ? weź coś nowszego i chłodniejszego.

 

Na pasywne karty i tak zakłada się wentylatory - a dzięki temu że mają większe radiatory temp. są niższe.

Edytowane przez Chemik16
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałeś poświęcić max 500zł a tu już 700 Dołączona grafika

i po co zmieniać grzałke 4850 na piekarnik 460 ? weź coś nowszego i chłodniejszego.

 

Na pasywne karty i tak zakłada się wentylatory - a dzięki temu że mają większe radiatory temp. są niższe.

 

Okazało się, że znajomy mi weźmie na fakturę więc oszczędzam 23% Dołączona grafika stąd większa kwota Dołączona grafika Jeśli możesz proszę to poleć mi jakąś kartę do 700zl(brutto) z tym że jak napisałem wyżej wolałbym coś z aktywnym chłodzeniem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką kartę - http://allegro.pl/ge...2468819669.html - pytanie brzmi czy warto ją kupić za taką cene i ew. czy procesor e8400 będzie do niej odpowiedni?

 

gtx460 za 700 zł kompletnie nieopłacalny zakup ,

 

jak podkręcisz cpu do ok. 3.8-4.0GHz to możesz myśleć o HD6790 - http://www.esc.pl/pr...oducts_id=44238 lub HD7770 - http://www.esc.pl/pr...oducts_id=46968 , maks. HD6850 - http://www.esc.pl/pr...oducts_id=31997 - ale tutaj najlepiej byłoby mieć Q6600 @3.4GHz

Edytowane przez ken26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...