Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak Tak, ale serio w budzie o której pisze jest mega sajgon dodatkowo komputer jest jakby zabudowany w biurku, a pokój jest gorący i duszny(około 25 stopni). Jestem pewny że to trochę wina tych warunków ponieważ jak kiedyś sprzedałem kumplowi swojego E5200 z chłodzeniem to u niego miał 10 stopni więcej niż u mnie:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zmieniam grafikę u siebie w kompie z 9800GTX+ na coś mocniejszego i teraz pytanie:

 

Wziąć radka 4890 czy ew. znajdę w podobnym przedziale cenowym coś o tej samej lub lepszej wydajności?

 

Obecnie 4890 można złapać za 250-300zł, a z tego co czytam na necie to wydajnością dorównuje gtx460-tce

 

Kompa nie mam jeszcze złego:

 

Phenom II 965 @4.11GHz,

16GB ramu i

ssd samsung 830 128GB

OCZ 600W 80+

 

Na DX11 mi nie zależy. Głównie siedzę na PSP, LR i czasem zagram w L2 lub Diablo III

 

Co polecacie?

Edytowane przez _Sap_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam zamiar kupić HD6850.Tylko od jakiego producenta?Mam sentyment do HIS bo zawsze miałem karty od nich i byłem zadowolony.Mogę na ten cel przeznaczyć max 560zł w porywach.Mój obecny sprzęt to Q9300 @3.2Ghz,HIS HD4850 IceQ 4 TurboX no i Corsair CX430W.Czy ten zasilacz poradzi sobie z tą kartą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jezeli 6850 to od kogo. jutro idę po ASUS HD6850 1GB DDR5 256bit EAH6850 DC/2DIS/1GD5/V2 za 580pln Pewnie parę złotych przepłacę, ale mam zaufanie do tego sklepu. Jak z hałasem z tego wiatraka i ogólnie dobry produkt? wykręce ponoć do 880 bez podnoszenia napięcia na tym chłodzeniu. Jak patrze na pcb ze ściągniętym chłodzeniem, to jeżeli dziury podejdą upchnę tam duorb Thermaltake.

 

ps. Odpuszczam 7770 nawet fabrycznie kręcone z turbochlodzneiem, chyba dobrze robię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno seria 6xxx szybciej straci support i krocej bedzie uwzgledniana w aktualizacjach sterow (niekiedy wzrost wydajnosci w nowych grach) niz 7xxx

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam zamiar kupić HD6850.Tylko od jakiego producenta?Mam sentyment do HIS bo zawsze miałem karty od nich i byłem zadowolony.Mogę na ten cel przeznaczyć max 560zł w porywach.Mój obecny sprzęt to Q9300 @3.2Ghz,HIS HD4850 IceQ 4 TurboX no i Corsair CX430W.Czy ten zasilacz poradzi sobie z tą kartą?

 

Polecam tego HISa www.esc.pl/product_info.php?products_id=32809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja 8800gt jak by się nie spierniczyła po 4 latach, to dalej była by spoko. Nie zmieniał bym je.j Aktualizowałem stery z tweakforce i było ok. Boje się trochę sterów od radeona, bo w starszych kartach to była masakra. Nie mam pojęcia jak teraz, bo zawsze unikałem radeona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem niedawno nowe podzespoly (Komputer do obrobki zdjec, bardzo sporadycznie CAD):

1 459862 MSI Z77A-G45 (Płyta główna ze zintegrowana grafika)

2 358735 Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX (BX80623I52500K) (Procesory) 3 429828 Good Ram GR1333D364L9/8G (Pamięci - PC)

4 464589 OCZ Vertex 4 VTX4-25SAT3-128G (Dyski SSD)

5 298834 Western Digital 1TB Caviar Black 7200 64MB SATAIII (WD1002FAEX) (Dyski 3,5\")

 

Niestety nie wspolpracuje mi ze zintegrowana krta graficzna oprogramowanie do kalibracji monitora.

Na ten temat znalazlem tez jedna opinie w internecie, ktora to potwiedza.

 

Na stronie producenta na temat kompatybilnych kart graficzny jest napisane:

"ATI Radeon, Nvidia, Matrox, 3DLabs. Digital (DVI) or DisplayPort output is highly recommended. "

Z racji iz mam tez zapedy ku linuksowi sklanial bym sie w kierunku Nvidia.

W gry nie gram, glownie obrobka RAWow, edycja zdjec, bardzo sporadycznie CAD.

Prosze o podpowiedz, jaka karte wybrac aby nie byla gorsza od grafiki zintegrowanej i mozliwie najtansza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla rozjasnienia sprawy, grafike masz w procku a nie na plycie Dołączona grafika

Mysle ze w zupelnosci wystarczy jakis pasywny GeForce 210

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-210-512mb-en210silent-di-512md2-lp-306041

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Gigabyte 6850 OC, mogę jeszcze w poniedziałek wymienić na Asusa, bo jakoś nie doczytałem że nie da się w Gigabyte podnieść napięcie gpu. Na razie wgrywam sterowniki i zastanawiam się czy nie lepiej zostawić z tym cichszym wydajniejszym chłodzeniem. ps. Duorb rozstaw śrub pasuje. Jak patrze na PCB też ok, ale nie ściągałem. Doradzicie coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Jaka karte graficzna moge dobrac pod I5 2500k , myslalem nad GTX 570 a Radek 6950 , lub tez gtx 480 , gtx 460 , ewentualnie cos z Hd 5870 , ktora bedzie sie lepiej sprawowac , 6950 znalazlem uzywana z podmienionym softem i roczna gwarancja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moja karta się powoli sypie i jestem zmuszony kupić nową...

Nie znam się na sprzęcie i nie chcę kupić karty, która nie przypasuje z innymi częściami w moim komputerze, pomóżcie mi proszę Dołączona grafika

 

Specyfikacja:

 

radeon gts 250 dark knight(obecna karta graficzna)

AMD ATHLON II X4 635 2,91 GHz

2 GB RAM'u ddr2

zasilacz: MODECOM (feel 1 500ATX proffesional line)

płyta głowna była wymieniana niedawno: ASRock N68C-GS FX

Dysk twardy: Seagate barracuda 7200.12 500gb

 

 

Chodzi mi o kartę graficzną lepszą niż ta obecna, i maksymalnie do 450 zł

Edytowane przez przemek92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że w doborze kart graficznych nigdy nie byłem dobry, prosze Was o pomoc.

 

Aktualny sprzęt:

 

- MOBO: Gigabyte P35C-DS3R

- CPU: Intel Core 2 Duo E6750

- MEM: 4GB DDR3 GoodRam

- GPU: Palit GeForce 8600GT

 

Nic nie kręcone.

 

Chciałbym wymienić tylko grafikę na coś lepszego, myślę, że coś z używek do 250/300zł (max!)

 

Gry w jakie gram to cała seria Call of Duty i Civilization V. I ta ostatnia właśnie potrzebuje chyba lepszej grafy bo przymula.

 

Dzięki

Edytowane przez usher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przemek92

Zanim wymienisz kartę, zmień zasilacz na coś markowego, ten Feel może Ci tylko narobić problemów. Przydałoby się też dokupić dodatkowe 2GB RAM.

 

@usher

Na początek podaj dokładny model swojego zasilacza.

Edytowane przez BlackMachine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chcialbym zmienic karte graficzna na cos co pociagnie ladnie bf3. Obecny sprzet tez ciagnie, ale musze sporo zjezdzac z jakosci i generalnie sa momenty gdzie niestety jest slabo z wydajnoscia w rozdzielczosci 1920x1200. Moj sprzet taki jak w sygnaturce. Generalnie interesuje mnie co maksymalnie moge wrzucic do tego kompa i czy jest np sensy zmieniac proca na jakiegos quada zeby karty nvidii sobie lepiej radzily?

 

dzieki wielkie za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@magus: a nie jest to czasem kwestia 2 rdzeniowca ? Na hd6870 gram w 1920x1080 high bez AA i jest 50fps, czasem spadki do ok 40, a czasem ok 70fps. Ogolnie po przesiadce z ph x6@3.8 na i5@4.5 gra dostala jakby takiego powiewu swierzosci, juz nawet sie zawahalem z wymiana 6870 na cos mocniejszego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@magus: a nie jest to czasem kwestia 2 rdzeniowca ? Na hd6870 gram w 1920x1080 high bez AA i jest 50fps, czasem spadki do ok 40, a czasem ok 70fps. Ogolnie po przesiadce z ph x6@3.8 na i5@4.5 gra dostala jakby takiego powiewu swierzosci, juz nawet sie zawahalem z wymiana 6870 na cos mocniejszego Dołączona grafika

 

Mozliwe, ze to wina 2 rdzeni. Dlatego zastanawiam sie czy w ogole jest sens wymieniac sama karte, czy nie zmienic tez proca (chociaz ladny jest procek i poszedl na te 4Ghz). Calej platformy chyba jeszcze nie chce zmieniac ;)

Chcialbym zeby troche bardziej komfortowo mi sie gralo w bf3.

 

dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BF-y lubiły zawsze wiele rdzeni w Multi. Sama zmiana karty poprawi sytuację tylko trochę.

Jak Ci zależy na zostawieniu platformy to można pomyśleć o kręconym Quadzie 6600 i czymś wydajnościowo podobnym do 6870/6850/5850.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki, wiec jesli nic bym nie zmienial tylko grafike to jaka jest maxymalna dla mojego wysluzonego e8400?

a jesli zmienie tez procka na jakiegos q6600 to jakie otwieraja sie wtedy dla mnie opcje?

 

dzieki

 

edit:

zapomnialem dodac ze uzywam takich programow jak 3ds max, z-brush, photoshop... czyli pewnie lepiej bedzie sprawowala sie jakas nvidia...hmmm w zyciu nie mialem nic z nvidii moze kiedys jakas tnt ;)

Edytowane przez magus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@usher

Na początek podaj dokładny model swojego zasilacza.

 

Racja.

 

Aktualny sprzęt:

 

- MOBO: Gigabyte P35C-DS3R

- CPU: Intel Core 2 Duo E6750

- MEM: 4GB DDR3 GoodRam

- GPU: Palit GeForce 8600GT

- PSU: Huntket 400W (a w niedalekiej przyszłości Seasonic X-660)

 

[...]

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki, wiec jesli nic bym nie zmienial tylko grafike to jaka jest maxymalna dla mojego wysluzonego e8400?

a jesli zmienie tez procka na jakiegos q6600 to jakie otwieraja sie wtedy dla mnie opcje

Tu nie chodzi o otwieranie się jakichś dróg, po prostu gry które potrafią korzystać z quadów będą gorzej chodziły na tym dwurdzeniowcu niezależnie od karty graficznej.

W grafe i tak warto zainwestować choćby dla możliwości włączenia AA jednak bez zmiany CPU zawsze znajdą się w grach momenty gdzie przytnie na E8400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...