Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam nowej karty graficznej do mojego komputera (z prockiem Intel Core i3 2120), a jako że zależy mi na niewielkim hałasie i niskich temperaturach, zdecydowałem się na Radeona HD 7770. Chciałbym się zmieścić w okolicach 500 zł, ale trochę mogę ew. dopłacić (jeżeli miałoby to zauważalnie zwiększyć jakość karty). Póki co wybrałem 3 modele:

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-ati-radeon-hd7770-1gb-ddr5128bit-dvihdmimdp-pci-express-ver-oc,30762.html - Gigabyte ATI Radeon HD7770

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-ati-radeon-hd7770-1gb-ddr5128bit-dvihdmimdp-pci-express,30758.html - Sapphire ATI Radeon HD7770

http://www.saturion.pl/product/150208/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Radeon_7770_HIS_FAN_1GB_HDMI_DVI_2xminiDP_PCI_E_.html - HIS ATI Radeon HD7770

 

O tym HIS-ie słyszałem, że ma bardzo dobre chłodzenie i niskie temperatury, choć jest najdroższy z tych 3 modeli i ma niezwiększone taktowanie. Sapphire jest już tańszy, choć taktowanie jak wcześniej. Gigabyte jest z kolei najtańszy, jest też fabrycznie podkręcony, choć jego się trochę obawiam, bo czytałem o jakichś problemach ze stabilnością itp. Mógłby ktoś coś o tym powiedzieć?

Jeżeli możecie polecić modele jeszcze jakichś innych firm to proszę bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do specjalistów.

Jaką kartę graficzną kupić aby grać komfortowo w Fallout New Vegas w 1920x1200 z wysokimi detalami. Zależy mi aby karta była możliwe jak najcichsza i współpracowała dobrze z Lucid Virtue żeby wykorzystywać ją tylko do gier. Wolałbym kartę Nvidia no chyba że ATI też coś ma godnego.

 

Cenowo to w okolicach 400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 400zł? Takie rzeczy to tylko w Erze Dołączona grafika

Tzn Fallout nie jest aż tak wymagający ale... Używana może być? Wtedy może gtx460

 

Chociaż GTX 550Ti też może dać rade http://www.youtube.com/watch?v=-hn-66HZaBY

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o otwieranie się jakichś dróg, po prostu gry które potrafią korzystać z quadów będą gorzej chodziły na tym dwurdzeniowcu niezależnie od karty graficznej.

W grafe i tak warto zainwestować choćby dla możliwości włączenia AA jednak bez zmiany CPU zawsze znajdą się w grach momenty gdzie przytnie na E8400.

 

oczywiscie zdaje sobie z tego sprawe, chodzi mi tylko o pomoc w doborze konkretnego modelu ;)

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja. /.../

- PSU: Huntket 400W (a w niedalekiej przyszłości Seasonic X-660)

 

Kiedy przyszłość stanie się teraźniejszością, możesz pomyśleć nad używanym HD5770. W cenie 250-300 zł powinno być kilka ciekawych ofert na allegro. A co do zasilacza, to do Twojego sprzętu spokojnie starczyłoby markowe 400-450W za niecałe 200 zł, nawet jeśli ma to być PSU na przyszłość, to do 300 zł spokojnie kupisz coś ciekawego. Zamiast dopłacać do zasilacza dla certyfikatu 80+ Gold, który i tak nic Ci nie da, lepiej dołożyć te 300 zł różnicy w cenie do lepszego procesora / karty graficznej czy SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam możecie mi pomóc z wyborem karty do 800zł może być używana , procesor to phenom x4 955 , zasilacz tagan 500w super rock series , ja szukałem coś pokroju hd 5870 - 6950 2gb i z góry proszę i dziękuję za wasze propozycje.

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, taki shift to z palcem w nosie nawet na hd6850 (bez AA)... http://www.benchmark...rona/13878.html

Jakbym mial 800zl na karte.

Pomyslalbym o nowym 6870, po czym skierowalbym sie ku wyzej wymienionemu 7850 za 830zl Dołączona grafika

Poczytaj i zobacz jak sie spisuja dane karty w grach w ktore grasz, bo moze wystarczy Ci 6870

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_radeon_hd_7850_przeglad_modeli_niereferencyjnych

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Miałem kupić MSI ATI Radeon HD6850 Cyclone Power Edition/OC 1GB ponieważ jest to cicha i chłodna karta, ale oczywiście w momencie gdy już kasa była karty znikły z sklepów, miały być później (pojawiło się parę sztuk, ale minąłem się z nimi), potem później i tak po 3 miesiącach się okazało że raczej ich nie będzie...

 

Dlatego szukam nowej karty zamiast ów 6850, zakładam, że powinienem się rozglądać za 7770 (w grę wchodzą tylko nowe karty), ale nie wiem, która z nich będzie najlepsza, (czyli najcichsza/najchłodniejsza, ogólnie ten 6850 był dokładnie tym, czego szukałem i chciałbym coś równie cichego), a może jest jeszcze jakaś inna opcja do 600zł (pomijając pasywne)?

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w przypadku tej karty mam dylemat, przejrzałem parę recenzji i w jednych piszą, że karta jest w miarę cicha w innych, że jest, co najwyżej, znośna, prawda pewnie leży po środku (ofc dochodzi zabawa z dual fan).

Było by super gdyby wypowiedział się ktoś kto tą karte posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

zakładam, że powinienem się rozglądać za 7770 (w grę wchodzą tylko nowe karty), ale nie wiem, która z nich będzie najlepsza, (czyli najcichsza/najchłodniejsza, ogólnie ten 6850 był dokładnie tym, czego szukałem i chciałbym coś równie cichego)

 

MSI Radeon HD7770 Power Edition 1GB DDR5/128bit DVI/HDMI/DP PCI-Express (ver. OC) / 559 zł

 

lub

Karta graficzna MSI Radeon HD 7770 OC 1GB DDR5 PCI-E BOX / 510 zł

 

obie mają dobre opinie co do kultury pracy

 

 

Edit: XFX Radeon HD 7770 Dual Heatpipe 1GB DDR5 PCI-E BOX / 512 zł

 

ten XFX HD 7770 Dual Heatpipe też będzie dobrym wyborem

 

 

 

do jakiego kompa ta karta ?

Edytowane przez ken26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję rozbudować zestaw z sygnatury o jakąś niezintegrowaną kartę graficzną. To powinno dać mu wystarczającego kopa, żeby dało się w coś pograć. Do wydania mam powiedzmy 350zł.

 

Zastanawiam się pomiędzy radkiem 6770 i 7750 (mogą być używki). Która tak naprawdę jest mocniejsza, bo już nie wiem o co biega.. Na papierze lepsza jest 6770. W benchmarkach 7750. A w grach znowu 6770.

 

Zależy mi przy okazji, żeby cały zestaw pozostał tak niesłyszalny jak jest obecnie. Patrząc na TDP obu kart, 7750 pochłania 2x mniej prądu, znaczy że też mniej się grzeje od starszego brata. Z tym że biorąc pod uwagę że jest to nowa konstrukcja, znajdzie się na rynku coś jednocześnie taniego i cichego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Radeon HD7770 Power Edition 1GB DDR5/128bit DVI/HDMI/DP PCI-Express (ver. OC) / 559 zł

 

lub

Karta graficzna MSI Radeon HD 7770 OC 1GB DDR5 PCI-E BOX / 510 zł

 

obie mają dobre opinie co do kultury pracy

 

 

Edit: XFX Radeon HD 7770 Dual Heatpipe 1GB DDR5 PCI-E BOX / 512 zł

 

ten XFX HD 7770 Dual Heatpipe też będzie dobrym wyborem

 

 

 

do jakiego kompa ta karta ?

 

Do kompa numer 1 z siga (ale w niedalekiej przyszłości planuje wymianę reszty podzespołów).

 

Myślałem nad XFX, ale 24 miesiące gwarancji źle wpływają na moją paranoje. Dołączona grafika

Ogólnie, jak rozumiem, te 7770 są trochę wolniejsze od 6850 a kosztują podobnie? :/

 

W każdym razie wychodzi na to, że ten MSI 7770 PE to następca Cyclone, więc chyba wybiorę go.

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem dziś w morele następujący zestaw:

Płyta główna MSI Z77A-G43 Intel Z77

 

Procesor Intel Core i5-3570K

 

SilentiumPC Fortis HE1225

 

Pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9

 

Dysk SSD Intel SSDSC2CT060A3K5

 

Dysk Western Digital Caviar Green, 3.5'', 500GB, SATA/600, 64MB

 

Obudowa Corsair CC-9011014-WW

 

Zasilacz Corsair CX600 V2 80 PLUS ATX 600W

 

Chciałbym dokupić do tego jakąś sensowną kartę graficzną. Może podpowiecie co warto do tego zestawu dokupić żeby działało jak należy. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wydać do tysiąca. Jak się da kupić coś dobrego za mniej to byłoby ok. Zastanawiam się czy ma to być karta na PCI E 3.0 czy na 2.0. Czy będzie jakaś wyraźna różnica?

Edytowane przez lukasr25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukasr25 - jeśli nie zależy Ci na nowej karcie to możesz szukać (na gwarancji) używanego GTX 580.

 

Ewentualnie jak możesz dołożyć to aktualnie dobra cena jest na nowego GTX 670 od Gainward`a na Agito (1362zł) - http://www.agito.pl/karta-graficzna-gainward-geforce-gtx-670-2gb-ddr5-pci-e-box-84-576402.html?attr=248-515888

 

lub w elektrosam.pl

http://elektrosam.pl/p/173/39826/gainward-geforce-gtx670-2048mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-980-6008--nvidia-geforce-karty-graficzne-podzespoly-komputerowe-komputery.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę w sieci porównań PCIE 3.0 vs PCIE2.0 - tutaj przykładowe http://www.overclock.net/t/1188376/hardwarecanucks-hd-7970-pci-e-3-0-vs-pci-e-2-0-comparison

 

Wychodzi na to, że różnice są do pominięcia (przynajmniej na dzień dzisiejszy).

 

Ale jak kupujesz nową kartę i masz już Ivy Bridge to wybierz taką z PCIE 3.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wydać do tysiąca. Jak się da kupić coś dobrego za mniej to byłoby ok.

 

 

najlepszym wyborem w tym budżecie pod względem wydajności , poboru energii , temperatur , podkręcalności jest HD7850

 

Sapphire Radeon HD 7850 2GB DDR5 PCI-E BOX / 909 zł

 

MSI Radeon HD 7850 Twin Fozr III OC 2GB DDR5 PCI-E BOX / 954 zł

 

 

zestaw z HD7850 pobierze w stresie ok. 220/240W

Dołączona grafika

 

 

 

HD7850 dysponują świetnymi możliwościami OC , średnio 1150-1200 MHz na rdzeniu , nawet do ok. 1300 MHz

 

 

- 1325 MHz / 6000 MHz:

Dołączona grafika

 

 

- 1290 MHz / 5800 MHz

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...