Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w kwestii czy obraz z Geforce GTX 670 i Radeon 7950 przy odtwarzaniu filmów będzie tej samej jakości? Chodzi mi o to, że Radeon ma układy do poprawy jakości video. Miałem Radeona 6850 i teraz na Geforce GTX 670 obraz na filmach jest jakiś "inny". Nie wiem czy to kwestia wyregulowania czy jednak obróbka obrazu w Radeonie bardziej ingeruje w odtwarzany materiał video (poprawia). Nie są to super duże różnice ale na ten moment dla mnie widoczne. W grach nie ma specjalnej różnicy choć w BF3 występuje dziwne uzupełnienia obrazu podczas zbliżania pomimo ustawionej tej samej głębi tworzenia obrazu (Na Radeonie 6850 tego nie było no ale pracował on przy obniżonych detalach). Wydajność Geforce GTX 670 jest super, ale inny poziom obróbki odtwarzanego video jest denerwująca (wiadać niedoskonałości obrazu wynikłe z kompresji - Radeon to jakoś wygładzał). Prosiłbym o uwagi osób przesiadających z się z kart nvidi na radeona i odwrotnie w przedmitowym temacie.

O ile ktoś coś zauważył i przypadkiem nie czas już dla mnie na wizytę u okulisty Dołączona grafika.

Z góy dziękuję za ewentualne sugestie. Pozdrawiam.

 

Np. Dziś w Crysisie zauważyłem gorsze tektuty po zbliżeniu są też miejsca gdzie w zależności od zbliżania się lub oddalania znikają fragmenty obrazu. Nie pamiętam bym miał takie efekty na Radeonie. A może to błędy gry?

Edytowane przez shark77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze lepsza promocja: http://www.amazon.de/Grafikkarte-RADEON-HD7870-7870-GDDR5/dp/B007HKMZFE/ref=sr_1_3?s=computers&ie=UTF8&qid=1345551318&sr=1-3

 

 

A wg dzisiejszego newsa AMD obniża dzisiaj ceny o kolejne 10%, osobiście czekam aż cena HD7870 na amazonie spadnie do 235 Euro i biorę Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jaką kartę graficzną byście polecili mi tak do 550 złotych maksymalnie. Denerwuje mnie już troche mój gt430... (nie żeby mi gry nie chodziły ale pragnąłbym troszke lepszej wydajności)

 

Rozdzielczość 1366x768

Proc AMD X2 255

2 x 2 GB 1033 Mhz

Płyta Głowna: gigabyte M68MT-D3

Zasilacz: OCZ 550+ Fatal1ty

Grafa: Palit GF 430 GT 1gb

 

Pozdrawiam Mak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie z procesorem zaden OC nie probuje gdyż zestaw jeszcze jest na gwarancji (jakies 8 miesiecy ale ciagle) Jedynie z czego nie jestem zadowolony w nim to jest ta grafika bo troszke odstaje od reszty (wiem wiem 4-6 rdzeniowe procesory wymiataja, ale nie musze grac w gre na Ultra FUll AA etc). Jedynie co jeszcze pragne wymienić to ramy, ale o tym poczytam w oddzielnym temacie. Głownie licze na plynniejsza gre np w Max Payne 3, ewentualnie BF3. A do przyszłości pragne by mi GTA V i np MoH Warfighter odpalil sie Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie z procesorem zaden OC nie probuje gdyż zestaw jeszcze jest na gwarancji (jakies 8 miesiecy ale ciagle)

 

Gdzie tu logika? Co ma gwarancja do podkręcania? A no tyle, że jak coś totalnie spartolisz, masz gwarancję i odsyłasz/odnosisz sprzęt do sklepu.
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, my mistake. Z tego co wyczytalem pierwsze egzemplarze to byly poblokowane Opterony i mozna im odblokowac mnoznik...

 

wiem wiem 4-6 rdzeniowe procesory wymiataja, ale nie musze grac w gre na Ultra FUll AA etc). Jedynie co jeszcze pragne wymienić to ramy, ale o tym poczytam w oddzielnym temacie. Głownie licze na plynniejsza gre np w Max Payne 3, ewentualnie BF3. A do przyszłości pragne by mi GTA V i np MoH Warfighter odpalil sie Dołączona grafika

 

Wydaje mi sie ze z tym x2 bedzie ciezko, tutaj to juz nawet nie o detale chodzi.

 

Rozwin mysl "wymienic ramy", bo wydaje mi sie ze zamiast zmieniac te 2x2gb 1066mhz lepiej by bylo wpakowac jakiegos x4

Edytowane przez adamlop
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy piszą, wymiana ramu to strata pieniędzy a wymiana grafiki będzie mocno ograniczona przez procesor. Tutaj się nie da nic wyczarować.

OC trochę pomoże ale i tak nie zastąpi dodatkowych rdzeni. Szczególnie w wymienionym przez Ciebie BF3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zanoszę się z zamiarem kupna nowej karty graficznej... otóż nie mam kasy na nowy komp więc decyzja padła na zmianę samej grafy. Obecnie posiadam Gainward Radeon HD4850 512MB.

 

Reszta podzespołów to:

MSI P45 Neo3-FR (PCB 1.0)

Core2Quad Q8300 (2,5GHz na rdzeń)

Patriot Memory Viper Series DDR2 1066MHz - 2x2GB w dualu

i zasilacz Modecom Volcano 650W

 

Gry w jakie na dzień dzisiejszy gram to BF3 (niestety na niskich ustawieniach aby gra była bardziej płynna), Max Payne 3, CoD:MW3.

 

Co polecacie do ww zestawu w rozsądnych cenach do 400-500zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście bardzo ciekawa ta grafika 7770 OC... tylko się zastanawiam czy tam nie ma pomyłki w taktowaniu? Pamięć 5000 i Procek 1100? bo znajduje niektóre modele innych firm i żadna nie jest tak wysoko taktowana... tak tylko kontrolnie pytam bo normalnie nie dowierzam Dołączona grafika czy to jest jedna z najbardziej przetaktowanych grafik?

 

a będzie to chodzić na mojej mobo? Bo owszem posiada ona PCI-E x16 ale wersję 2.0 "One PCI Express x16 slot (PCI Express Bus SPEC V2.0 compliant)." a karta graficzna jest PCI-E 3.0 x16

 

Stronka: http://pl.msi.com/pr...ml#/?div=Detail

Edytowane przez dandi20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 560 SE miał w zamierzeniach Nvidii uzupełnić lukę między GTX 550 Ti a GTX 560, więc pewnie ma podobną wydajność, co GTX 460 1GB / HD7770. Przy czym GTX 560 SE to jeszcze stary wymiar technologiczny 40 nm, a więc i najprawdopodobniej wyższy pobór prądu oraz większa ilość wydzielanego ciepła.

Edytowane przez BlackMachine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD6870 są już wycofywane ze sklepów i często w ich cenie można mieć najtańsze HD7850 1GB. Gdybyś podkręcił procesor do 3,5GHz, nie powinien mocno ograniczać tej karty. Poniżej masz np. model Sapphire z dobrym chłodzeniem, dostępny w kilku sklepach poniżej 720 zł:

http://www.ceneo.pl/17736407

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się ze 6850 znikają a 6870 jeszcze w sumie się trzymają, co nie zmienia faktu iż chciałem się dowiedzieć jaka karta była by najlepsza do tego procka :) jeśli faktycznie 7850 nie będzie ograniczany przez q6600 to głęboko się zastanowię, a nóż w przyszłym miechu ceny będą niższe ( niestety data 10 każdego miesiąca mnie obowiązuje :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na aledrogo był xfx 6870 z gra dirt 3 za chyba okolo 640 zl, ale patrząc na cene szafira 7850 to faktycznie nie oplacalny zakup. Mam nadzieję że ceny jeszcze spadną, i że karta nie będzie się nudziła specjalnie z q6600 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...