Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

"

Cena za model Radeon HD 7950 z technologią Boost spadnie do poziomu 319 dolarów za sztukę. Jak na razie będzie to konkurencyjna oferta, zaś zabiegi ze strony "Zielonych" będą dalej weryfikowane. Radeon HD 7870 GHz Edition będzie można kupić już za 249 dolarów. Najsłabszy model HD 7850 1GB wyceniono na 189 dolarów. Wersja z pamięcią 2GB będzie dostępna w cenie 209 dolarów. Tego typu postępowanie AMD jest konieczne, więc możemy spodziewać się kolejnych obniżek.

Źródło: TechPowerUp"

 

Skoro na amazonie są HD7850 po 209$ to znaczy, że ceny jeszcze spadną.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam taki sprzęt

 

ABIT KN9

3 GB GOODRAM

GEFORCE 7600 GS

AMD 64 x2 3600

ANTEC SMART POWER 350 W

 

Chciałbym zmienić sobie grafikę na jakąś lepsza, oczywiście używana gdyż szkoda mi do tego sprzętu dawać coś nowego. Myślałem na temat jakiegoś GeForca 8800 lub z serii 9xxx. Co sądzicie o tym i co polecacie?

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potrzebuje porady w sprawie takich kart, a mianowicie GTX480 1,5GB i HD6950 2GB, od razu mówię, że nie zależy mi na głośności karty, poborze prądu, chodzi poprostu o to co jest realnie wydajniejsze. Dodatkowe pytanie, jak w tym wszystkim ma się GTX560Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

@adamlop zainteresowałeś mnie tym Radeonem HD7770 OC, ale zastanawia mnie coś, kumpel ma MSI HD6850, który jest porównywalny z tym co mi poleciłeś wedle tabelki a jest trochę droższy, a później jest HD5850... która jest już sporo droższa i ma jeszcze lepszą wydajność... czym to idzie, że model niby nowszy jest tańszy od starszych modeli? I jak to jest, że starsze modele są wydajniejsze od nowszych? Czy mi się coś pokiełbasiło i oznaczenia tych Radków nie mają nic wspólnego z datą ich premiery, wydajnością itp.? Proszę Cię wytłumacz mi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednych grach 6850 jest szybszy, w innych wolniejszy od 7770. Aczkolwiek optymalizacje w sterownikach beda robione raczej pod serie 7, takze ten 7700 bedzie w coraz nowszych grach mial wieksza wydajnosc od 6850

Dobrym przykladem jest Batman:AC, Crysis2 http://www.purepc.pl...d_6800?page=0,0

 

Zakladajac ze 7770 i 6850 maja podobna wydajnosc, oczywiste jest ze bierzemy chlodniejszego, bardziej energooszczednego i tanszego o 100zl 7770 Dołączona grafika

 

Tak pozatym to x7xx porownujemy do x8xx, wiec karta jakby z nizszego pulapu wydajnosciowego dogania ta z wyzszego.

Aczkolwiek 6850 jest wolniejszy od 5850, a 6870 jest ponmiedzy 5850 a 5870.

Troche to pogmatwane,ale 7770 za 450zl to dobra opcja Dołączona grafika

 

<OT> Ostatnio sprzedalem 2 miesiecznego 6870 z gwarancja za 450zl, ale niestety w kraju w ktorym obecnie mieszkam towar uzywany sie wyrzuca, a nie sprzedaje i zainteresowanie bylo praktycznie zerowe </OT>

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym zapytać którą kartę polecacie XFX Radeon HD 6870 czy ASUS GeForce GTX 560 Ti lub zaproponujcie swoją do kwoty 800 zł.

 

Pozdrawiam

 

@edit chciałbym się jeszcze dowiedzieć jak mam ddr2 czy wejdzie mi karta np z ddr3 lub ddr5

Edytowane przez SpRiT3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie i kiedy powstały takie herezje ... chyba przez sprzedawców niemogących się pozbyć kart z DDR2 ...

 

Rodzaje pamięci na karcie graf. i płycie głównej nijak nie muszą do siebie pasować - pierwszym zarządza GPU a drugim CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego, i nie pozwól sobie nigdy wcisnąć, że muszą być takie same. Z resztą spójrzmy logicznie - DDR5 do płyt głównych jeszcze nie ma, czy to znaczy, że wszystkie karty z DD5 nie działają?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jaką kartę graficzną polecacie do takiego zestawu:

 

Zasilacz Fractal Design Integra 400W - FD-PSU-INTEGRA-400

 

Dysk Samsung 500 GB SATA II 7200 RPM, 16 MB NCQ (HD502HJ)

 

Pamięć Good Ram DDR3 4 gb PC1333 CL9 (GR1333D364L9/2G)

 

Procesor AMD Athlon II X2 245 BOX (AM3) (65W,45NM) (ADX245OCGQBOX)

 

Płyta główna Gigabyte GA-880GM-UD2H

 

przedział cenowy do 400 zł, może trochę więcej

 

wypadałoby uciągnąć nowsze gry na 23 calowym monitorze, zmieniac procka?

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy za ile ten 6950. Pamietaj ze wydajnosc na serii 6 juz nie bardzo bedzie wzrastala. Optymalizacje robia pod nowy sprzet.

Za 834zl jest nowka 7850OC 2gb http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-7850-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-556968.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=556968

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czytam że jest wiele problemów z serią HD 7850.

 

Gigabyte coś tam namieszał , ale z tego co czytałem na forach to najnowsze rewizje nie sprawiają już problemów , te które wróciły z serwisu też były już ok ,

 

w razie czego możesz kupić od Asusa , Sapphire bądź MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zagwozdkę i już z straszny mętlik w głowie. Wg zestawów na wrzesień:

HD 7850 - 5500 pkt w marku - 865 zł

HD 7870 - 6600 pkt w marku - 1006 zł

GTX 660 Ti - 7900 pkt w marku - 1189 zł

 

Nie wiem czy różnice w wydajności są warte tych różnic w cenie. To pierwsza sprawa.

Dlaczego GTX w tych zestawach a nie 7950, skoro w teście kart gtx 660 ti podobno bywa na poziomie 7870, a czasami nawet bywa wolniejszy? Już nic z tego nie rozumiem. Skąd taki rozdźwięk między zestawami na wrzesień (7900 pkt), a testem kart (poziom 7870)?

Kolejna sprawa, to w zestawach na wrzesień, jest 660 od evga z jakimś takim chłodzeniem, które mnie w ogóle nie przekonuje... Maleńkie to jakieś...

Ostatnia moja karta od nvidii to była Riva TNT, może czas na zmianę warty?

Echhh.

Póki co mam monitor crt, ale w najbliższej przyszłości chcę go zmienić na coś full hd.

Nie jestem jakimś mega hardorowym graczem, ale chciałbym zmienić kartę i mieć na jakiś czas spokój. Teraz mam 4850 od asusa.

 

Pomóżcie bardzo was proszę.

Edytowane przez rudy 102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...