Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy spory to nie wiem. HD 6870 była 15% wydajniejsza, to fakt, ale za to była głośna (jak dla mnie) nawet w idle i pobierała dokładnie 2x więcej prądu. HD 7770 kupiłem prawie 100zł taniej niż sprzedałem HD6870, i mam na tą kartę teraz 2x dłuższą gwarancję (3 lata licząc od dziś). Moim zdaniem było warto, szczególnie, że nie gram dużo i ustawienia high albo medium zamiast ultra mnie nie przerażają.

 

 

Ale coś dziwnego zaobserwowałem. W teście HD 7770 tutaj na purepc pisaliście, że default Vcore to 1,174V. Moja karciocha miała domyślnie 1,125V. Po podniesieniu napięcia do 1,175V karta robi 1150Mhz na rdzeniu i 1225Mhz na pamięciach. Jaki właściwie jest domyślny Vcore?

 

Jeszcze jedna dziwna rzecz: karta po podkręceniu GPU na 1150Mhz dostaje tylko 3473 Graphics Score w 3DMark11 Performance (HD 6870 miał około 4200...), a mimo to w Crysisie 2 i Dirt 3 jest sporo wydajniejsza, w pozostałych grach też nie odstaje aż tak bardzo. W Unigine Heaven 2.0 też jest lepsza.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie ustawiłem taktowanie na 1120Mhz, pamięci na 1200Mhz, czyli dokładnie tak jak w droższej, podkręconej wersji tej karty, testowanej w tym artykule: http://www.techpower..._7770_DirectCU/ Testy były robione na Catalyst 12.1, a od tego czasu już sporo poprawili. Ustawiłem napięcie na 1,16V i karta jest nie tylko cicha ale i chłodna (max 69 stopni, w idle 35).

 

Nowa karciocha w pełnej okazałośći:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gainward to pełny GTX560 (nie ti) ze słabym chłodzeniem, na krótkim pcb - utrudnia dobór alternatywnego chłodzenia. Dodatkowo, plomby na śrubkach chłodzenia.

MSI to GTX560SE.

 

Osobiście brałbym wspomnianego Asus HD 7770 DirectCU V2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale zależy w jakie gry napierasz, jaki poziom detali i AA lubisz i czy CPU nadąża z wymaganiami. Bo 7870 na pewno jest dużo lepsza od 460...

 

Na chwilę obecną to tylko w D3 i Civ V, sporadycznie jeszcze w SC2. Ale wcześniej w BF3 i planuje jakiś mały powrót do niego. O Batmanie: AC też myślałem, jak się promocja na Steamie zimowa trafi. Procek to i5 2500. A detale to zwykle biorę wszystko na high (o ile karta daje radę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie musisz przemyśleć priorytety, bo o ile do pierwszych 4 wymienionych gier wystarczyłaby 7850 (lub 7870 z większym zapasem) to już do Batmana 660Ti będzie dużo lepsza bo zapewni wyższy minimalny fps.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A detale to zwykle biorę wszystko na high (o ile karta daje radę).

 

znaczy się na ultra 1080p aa8 pewnie jeszcze z jakimś dofem , tutaj najlepiej się sprawdzi grafa z dużą szyną i ropami na pokładzie za 1200 zł proponuje zakup http://www.agito.pl/...attr=248-508682 , jeżeli za drogo no to HD7870 wersja 1.1GHz za 970 zł http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-7870-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-556221.html?attr=248-513093 , obie karty to niereferenty , mają dobre chodzenie WX3 jak i spory potencjał podkręcania Edytowane przez gando
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD7950 jest 25% droższa, a oferuje 7% więcej wydajności, coś co ciężko będzie odczuć w jakikolwiek sposób, szczególnie grając w Full HD na jednym monitorze. Nie wiem czemu polecacie tą kartę.

 

Posiadam Core i5 750, 4GB ram i zasilacz Tacens Valeo 500W. Jaką grafikę max wrzucić do tego zestawu?

HD 7870 Dołączona grafika

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Core i5 750, 4GB ram i zasilacz Tacens Valeo 500W. Jaką grafikę max wrzucić do tego zestawu?

 

Moim zdaniem bez problemu na taką jaką cię maksymalnie stać. Oczywiście po podkręceniu tego i5 efekt byłby dużo lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

370zł, ale nie kupuj jakiejś jednoslotowej z mikro wiatraczkiem.

 

To nie jest zła opcja: http://elektrosam.pl/p/174/30848/sapphire-amd-radeon-hd7750-1024mb-ddr5-128bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-800-4500--ati-radeon-karty-graficzne-podzespoly-komputerowe-komputery.html

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena i wydajność OK, ale przygotuj się na to, że ta karta będzie głośna (lub bardzo głośna) pod obciążeniem i najprawdopodobniej w idle też. Poza tym z tego co widzę chwilowo brak. Chyba już lepiej wziąć 3-tygodniową używkę z dobrym chłodzeniem: http://allegro.pl/geforce-with-cuda-gtx-560-asus-1gb-i2606402157.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam, prosże o pomoc w wyborze cichej karty graficznej do zastąpienia HD5770 tak by mc spokojnie odpalać gry w Full HD z maksymalizacją ustawień. Ale priorytetem jest cisza - także przy 3D (chciażby względna). Obecnie na 5770 mam Accelero+wiatrak na niskich pbrotach i jest ok. Niechetnie wydawałbym ponad 1000zł, a zastanawiam się między:

- 7870 - ale tutaj trochę niepokoją mnie informacje o głośności (Asus v1 będzie dobra?)

- 660Ti - tuta już sporo drożej ale ponoć wersja ASUS-a jest super cicha

- czekać na 660 nie Ti?

Kręcić raczej nie chciałbym, ew. zmniejszyć napięcie zasilania i prędkości wentylatorów.

 

Konfig to:

i5-2500k @ Asrock P67 Extreme4 (B3); 2x4GB Goodram 1333

HIS 5770 @ Sony KLD-40W5500

Antec P182

 

Z góry dziękuję za porady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz najtańszego HD7870 od Asusa / Gigabyte / MSI / Sapphire. Większość modeli HD7870 tych producentów ma dobre chłodzenia. W cenie niereferencyjnych GTX 660 Ti masz bardziej opłacalnego HD7950. Na GTX 660 możesz poczekać, to i tak tylko kilka dni, ale prawdopodobnie sytuacja będzie tu podobna, co przy GTX 660 Ti, który jest konkurentem dla HD7950, czyli wysokie ceny bezpośrednio po premierze, podobna wydajność i węższa szyna.

 

Zasilacz oczywiście masz markowy, nie jakiś no-name?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yorick wsród HD7870 dobrym wyborem będzie Sapphire Radeon HD7870 2GB 256bit , bądź Asus V2 - Asus HD7870 2GB 256bit HD7870-DC2-2GD5-V2 , obie mają pochlebne opinie co do kultury pracy chłodzenia , ew. jeszcze - Gigabyte Radeon HD 7870 OC 2GB 256bit również będzie ok

 

jak coś wydajniejszego to proponuje HD7950 z chłodzeniem WX3 - Gigabyte Radeon HD 7950 3GB 384bit

Edytowane przez ken26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej generacji kart zdecydowanym liderem ciszy jest Asus. We wszystkich recenzjach praktycznie wszystkich kart zachwycają się nad kulturą pracy ich chłodzenia. Do tego Asus daje 3 lata gwary i fajnie wygląda Dołączona grafika Polecam HD7870

 

 

BTW, dobra opcja na techplanet: http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/msi-ati-radeon-hd7850-twin-frozr-2gb-ddr5256bit-dvihdmimdp-pci-express-ver-oc,31846.html

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięi bardzo - nieco zamieszania wniosła mi lektura - porównanie 2 kart asusa z tym samym chłodzeniem:

http://www.techpower...t_Cu_II/25.html

http://www.techpower...t_Cu_II/27.html

Wynika stamtąd, że to samo chłodzenie przy obciążeniu jest na 660Ti o 20 dB cichsze (20 vs 45)!

Mój zasilacz to Corsair HX620 więc tu nie spodziewam się kłopotów.

 

Jeszcze pytania:

- jak się ma Asusowy HD7870 V1 do V2? V1 to referent z chłodzeniem Asusa a V2 to autorska PCB? Jak z ewentualnym montażem np Accelero S1 Plus?

- rozumiem że w obydwa (v1/v2) dają możliwość obniżenia (regulacji) prędkości wiatraków w funkcji temperatury (na jej całym przebiegu czyli automat ale cichszy)?

- czy można w nich obniżyć napięcie zasilające rdzenia?

Edytowane przez Yorick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i5, asrock p67 i mam problem z HD 7870... Jaki? Taki:

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=364498&page=8

Wysłałem kartę na gwarancji i podobno nawet wymiana na nową nic nie daje i ludzie nadal mają ten problem (wyłączanie się karty graficznej). Jak na razie wychodzi na to, że to kombinacja podzespołów jest przyczyną tego, ale AMD jak i Sapphire milczy mimo, że problem jest od premiery... Jak mi przyślą nową albo ze statusem naprawiona i nadal będzie się wyłączać, to nigdy więcej nie kupię nic od AMD, dla tego jak zobaczyłem twoją specyfikację to odradzam Ci Radeona, bo możesz się naciąć jak ja. Weź Nvidie. Nvidia i Intel to jedyni słuszni producenci jeśli chce się mieć niezawodny sprzęt i wysoką wydajność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia i Intel to jedyni słuszni producenci jeśli chce się mieć niezawodny sprzęt i wysoką wydajność...

 

Szczególnie narzut sterowników Nvidii na CPU jest fajny...

 

Swoją drogą skąd wiesz, że problem leży po stronie AMD? Może to Intel i jego Chipset?

Nie wiesz, nie oczerniaj.

 

Pozdrawiam

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...