Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Szczególnie narzut sterowników Nvidii na CPU jest fajny...

 

Swoją drogą skąd wiesz, że problem leży po stronie AMD? Może to Intel i jego Chipset?

Nie wiesz, nie oczerniaj.

 

Pozdrawiam

 

Jakoś na innych kartach graficznych działa pięknie, zajrzyj na forum którego link podałem...

Więc wiesz, "oczerniam" bo jestem pewien kogo wina, a nie oczerniał bym gdyby AMD albo SAPPHIRE coś w związku z tym robiło, a nie robi nic. Wymiany kart nic nie dają ( a przynajmniej nie zawsze), i jedyne co potrafią powiedzieć to idź do sklepu i ją oddaj...

Edytowane przez NewNickPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz startować w konkursie na najgłupszą wypowiedź na forum ppc...Dołączona grafika

 

Świetnie, AMD robi słabsze procesory (Intel win), robi też gorsze karty które nie działają u wszystkich (nvidia win). Nie wiem czemu napisałem niby głupotę. Jedyne problemy jakie miałem z PCtami były wtedy gdy miałem coś z AMD w nich więc się nie dziw, że dla mnie jedynymi słusznymi producentami są intel i nvidia.

 

No ale co ja się dziwie, że głupoty piszę. Wyrazić własne zdanie sprzeczne z czyimś to od razu jest się debilem. Brawo... Nigdy nie miałem problemów z żadnym intelem, ani nvidią NIGDY, więc dla tego uważam ich za jedynych godnych wydania pieniędzy.

Edytowane przez NewNickPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę wymienić swoją 9600GSO (od Palita, wersja z 786MB RAMu), zastanawiam się nad sensem zakupu AMD HD 6670, najprawdopodobniej od Sapphire w wersji 1GB lub ew. innej, w zależnośći od głośnośći chołodzenia. Czy dla zestawu z C2D e6300 (2x1,86), 2GB RAMu (667) wymiana ma sens? Pracuję w 1280x1024.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może do tego 7750 ? 6670 odradzam Dołączona grafika Zależy ile jestes w stanie wydać

 

Chcę wydać jak najmniej, tym bardziej że karta będzie służyć zapewne kilka miesięcy. 9600GSO mnie zadowalał, ale jeśli już muszę wydać kasę, to fajnie byłoby mieć choć niewielki wzrost wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko mam. Jest sens wkładać coś powyżej 7870 do mojego X6 @ 3.8GHz? Szukałem jakiś testów skalowania grafik z cpu, ale bez skutecznie

 

Jasne że jest sens, chyba że grasz w 1024x768?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po przeczytaniu tego http://www.purepc.pl/procesory/wielki_test_procesorow_2012_46_ukladow_cpu_od_amd_i_intela

doszedlem do wniosku ze moj x6@3.8 zapewnia mniej fps niz standardowo taktowany i5. Ale sa tez tacy co beda twierdzic ze X4@4ghz jest wystarczajacy do kazdej grafy. Ja niestety sie z tym nie zgodze, bo wykresy wykresami a przy hd6870 roznica w spadkach fps miedzy x6 a i5 w takim BF3 1920x1080@high dla mnie byla widoczna golym okiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie chcesz zasugerować, że HD7870 nadaje się tylko do 1024x768?

 

Sugeruje że do tego procesora o który pyta warto kupić jak najlepszą karte graficzną i że jest sens czegoś mocniejszego od 7870 również.

 

Oczywiście że X6 jest wolniejszy od Intela i5. To nie znaczy że nie warto zainwestować w jak najmocniejszą karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś doradzi na co zmienić mojego Gainwarda GTS250 512mb obecnie gram w WOTa (który nie ma specjalnych wymagań mimo to nie mogę włączyć wszystkich detali) oraz BF3

 

moj sprzęt to:

mobo msi 870-c45

proc: AMD Phenom II x4 955

zasilacz: Corsair 550W

 

 

mam na oku 2 karty

 

http://www.agito.pl/...attr=248-513091 767zł

 

dużo osób pisze, że twin frozr III msi jest głośne ale to są opinie dotyczące zazwyczaj GF lub innych radków nie spotkałem się z taką opinia dla kart 7850 wręcz przeciwnie każdy zachwala że ciche i wydajne chłodzenie

 

i druga karta

 

http://www.agito.pl/...attr=248-513091 785zł

 

którą z nich wybrać ?

Edytowane przez Dizmon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo osób pisze, że twin frozr III msi jest głośne ale to są opinie dotyczące zazwyczaj GF lub innych radków nie spotkałem się z taką opinia dla kart 7850 wręcz przeciwnie każdy zachwala że ciche i wydajne chłodzenie

 

Każdy nieobeznany ze sprzętem użytkownik komputera będzie twierdził, że jego nowo zakupione podzespoły są ciche i wydajne, w rzeczywistości może być trochę inaczej, zwłaszcza, jak nie ma się porównania do innych (lepszych pod tym względem) części. Jeśli na większości kart chłodzenie Twin Frozr III było głośne, to podobnie powinno być i tutaj, tym bardziej, że jest ono identycznie zbudowane, jak na innych kartach. Aktualnie jednak model MSI podrożał w agito do 836 zł, model Sapphire wciąż jest za 785 zł, więc teraz już raczej nie ma się nad czym zastanawiać Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy nieobeznany ze sprzętem użytkownik komputera będzie twierdził, że jego nowo zakupione podzespoły są ciche i wydajne, w rzeczywistości może być trochę inaczej, zwłaszcza, jak nie ma się porównania do innych (lepszych pod tym względem) części. Jeśli na większości kart chłodzenie Twin Frozr III było głośne, to podobnie powinno być i tutaj, tym bardziej, że jest ono identycznie zbudowane, jak na innych kartach. Aktualnie jednak model MSI podrożał w agito do 836 zł, model Sapphire wciąż jest za 785 zł, więc teraz już raczej nie ma się nad czym zastanawiać Dołączona grafika

 

No właśnie najlepiej jakby się wypowiedział ktoś kto posiada taką kartę ;) a z tym chłodzeniem to myślełem raczej, że może być na tych kartach ciche bo np nie grzeją sie tak bardzo... ale to tylko takie moje przypuszczenia co do ceny to tak jak pisałem wyżej mimo że msi podrożało ja dalej mogę go mieć za 767zł a sapphire 785zł obie maa 2GB tylko gwarancja 2 i 3 lata ehhh ciężki wybór a może dopłacić 170zł do 7870 ? ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie najlepiej jakby się wypowiedział ktoś kto posiada taką kartę Dołączona grafika a z tym chłodzeniem to myślełem raczej, że może być na tych kartach ciche bo np nie grzeją sie tak bardzo... ale to tylko takie moje przypuszczenia co do ceny to tak jak pisałem wyżej mimo że msi podrożało ja dalej mogę go mieć za 767zł a sapphire 785zł obie maa 2GB tylko gwarancja 2 i 3 lata ehhh ciężki wybór a może dopłacić 170zł do 7870 ? ;/

 

 

dopłacisz do 7870 i znowu będziesz miał zagwostkę czy saphhire czy msi ^^

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z tym chłodzeniem to myślełem raczej, że może być na tych kartach ciche bo np nie grzeją sie tak bardzo...

 

Tu masz test HD7870 od MSI z chłodzeniem Twin Frozr III:

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/HD_7870_Twin_Frozr/25.html

Karta ma większy radiator i - być może - także większe wentylatory w porównaniu do HD7850 z tym samym chłodzeniem, a mimo to pod obciążeniem jest głośniejsza, niż model referencyjny. Nie sądzę, by sytuacja była lepsza w przypadku HD7850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, miałem brać MSI 7770 PE ale różne wydatki spowodowały że jeszcze musiałem poczekać, dziś postanowiłem w końcu ją zamówić ale w międzyczasie przeczytałem ten review i już po prostu nie wiem co myśleć, wychodzi na to że powinienem kupić Gigabyte, do Asusa się zraziłem ostatnio, Sapphire ma tylko 2 lata gwarancji, HIS'a nie ma u mnie w sklepie, a MSI PE jak widać jest głośna a temperatury wcale nie są fajne, naprawdę nie wiem jak to jest, najbiedniej wyglądająca karta jest cichsza, chłodniejsza, szybsza i tańsza niż MSI PE Dołączona grafika

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy nieraz same sobie przeczą, popatrz na recenzję HD7770 na PCLab:

http://pclab.pl/art49769.html

Ci z kolei twierdzą, że model MSI ma wydajne i ciche chłodzenie, za to model Gigabyte był najgłośniejszym HD7770 spośród testowanych HD7770. Wniosek z tego jest taki, że przed zakupem karty warto poczytać jakieś zagraniczne recenzje, bo te polskie nie zawsze są do końca obiektywne i nie wiadomo, który portal ma rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, cały bajer polega na tym że przeczytałem chyba większość zagranicznych recenzji MSI 7770 PE i tam też sprzeczności na temat chłodzenia Dołączona grafika

 

Z linka którego dałeś wynika ze Giguś jest na tym samym poziomie głośności co MSI PE (ale z tego co widzę MSI było sprawdzane na 1 wentylatorze). Zgłupieć można.

 

W teście benchmarka najbardziej mnie zdziwiło jak kiepsko sobie radzi chłodzenie MSI PE w IDLE. (na tle pozostałych, w tym Gigabyte)

 

Już sam nie wiem co kupić xD

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, ale zraziłem się ostatnio do asusa, jedna karta padła a druga zaczyna szwankować ledwo co okres gwarancji się skończył Dołączona grafika (wiem że nie powinienem tak generalizować ale...), z testów wynika też że Asus jest cichy ale z temp radzi sobie średnio Dołączona grafika

 

Lipa z tym Gigabyte rev 2.0 troche.

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...