Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka lat temu podzespoły były mniej prądożerne, mimo, że proces technologiczny cały czas maleje. Do niedawna do komputera średniej klasy spokojnie wystarczało 350W, dzisiaj zalecane jest już 450W. Co będzie jutro? Najnowsza seria kart graficznych (zarówno tych od GeForce jak i AMD) wniosła trochę dobrego, biorąc pod uwagę m.in. obniżony pobór prądu względem poprzedniej serii, ale czy ta tendencja będzie się utrzymywać? Mam co do tego wątpliwości. Rozsądniej będzie wziąć od razu mocniejszy zasilacz z zapasem mocy i być pewnym, że w razie ewentualnej potrzeby pociągnie on również bardziej prądożerny sprzęt. Od przybytku głowa nie boli, a zasilacz też będzie osiągał lepszą sprawność, jeśli będzie mniej obciążony (w zestawie z Radeonem HD7850 powinno być to mniej więcej właśnie te optymalne 50%). Swoją drogą do Twojego zestawu również starczyłoby markowe 450W, a jednak masz zasilacz o mocy 550W, i to do i3-2120 i HD7770, któremu na dobrą sprawę wystarczy nawet dobre 300-350W Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą do Twojego zestawu również starczyłoby markowe 450W, a jednak masz zasilacz o mocy 550W, i to do i3-2120 i HD7770, któremu na dobrą sprawę wystarczy nawet dobre 300-350W

Jak kupowałem zasilacz to na rynku nie było kart 28nm, a zasilacz był do HD6870 z myślą o przesiadce na coś mocniejszego :P

 

Ale z tego co gdzieś czytałem, to zasilacze osiągają najlepszą sprawnośc przy 80% obciążeniu, a poniżej 50% sprawność jest średnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem się zastanawiać nad zmianą karty z zestawu w podpisie.

Myślę, że mógłbym dorzucić tak z 500-600zł (oprócz tego co wezmę z moją kartę). Czy warto w ogóle pchać się w taką wymianę? Myślałem o czymś pokroju 7870, 7950 lub 660Ti. Czy mój procek podoła takiej karcie? Czy dam radę pograć w BF3 na ultra ze znośnym fps? Zależy mi na karcie z min. 3 latami gwarancji bo już kilka razy padł mi sprzęt po standardowych dwóch latach. Którzy producenci oprócz Gigabyte'a dają długą gwarancję na karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kto ma komfort grania na Ultra w Multi BF3? Tylko posiadacze GTX 690? Bo GTX 680 jest tylko 20% wydajniejsza od GTX 660 Ti. Moim zdaniem ta karta sobie spokojnie poradzi.

 

Komfort w gry multi masz przy stałych 60FPS.

Problem w tym, że karta nawet jeżeli daje radę prze większość czasu utrzymać te 60+ klatek to w trakcie większej zadymy zjedzie mu do 40 gdzie komfort jest zerowy. Do singla na pewno wystarcza...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Prawie 3lata temu kupiłem zestaw komputerowy:

 

AMD Phenom II X3 720/ 2.8Ghz

AsRock M3A785GXH/128M

G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz

BeQuiet PurePower L7 530W

 

oraz karte graficzną Palit Sonic GTX 260 896MB 216P, która ostatnio mi sie spaliła, i chciałbym ją wymienić na coś na podobnym poziomie

 

Budżet jaki moge na to przeznaczyć to ~300zł, możecie coś polecić, kupowac znowu gtx260 czy może coś innego?

 

Edit: zastanawiałem się nad HD7750 ( http://www.ceneo.pl/...ukaj-HD7750.htm ) albo jeszcze pozbierać na HD7770,

Edytowane przez roqqal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wziąć HD4850 DDR5 za 250zł albo dozbierać do HD7770 za 430zł

 

 

Czy ktoś tak jak ja uważa, że w testach kart graficznych na naszym portalu powinien być porównywany graphics score zamiast Pscore?? Wsadzą takiego i7 @4,2Ghz i zawyżają wyniki Dołączona grafika

 

Acha, taka sztuczka: instalujemy Asus GPU Tweak wersja 2.1.7.1, wchodzimy w ustawienia, tuning, klikamy Overclock Range Enhancement. Oto efekt:

 

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że padła moja grafika z sygnaturki po 5 latach ( jak później doczytałem to było nieuniknione -> PB Free Dołączona grafika ) przyszła kolej na zmianę i teraz zaczyna się pytanie na co... Na początku chyba zeszłego roku w tym temacie pytałem się o GTX 460 a jak wiadomo czas ucieka i może coś lepszego teraz się pojawiło.

Mój budżet to max 500zł ( mógłbym uzbierać więcej, ale szkoda mi pieniędzy na kartę graficzną Dołączona grafika ... są inne ważniejsze wydatki ) a jakimś mega maniakiem gier nie jestem lubię czasem pograć, ale więcej oglądam na kompie filmów lub siedzę w necie. Przejrzałem na forum temat z oferowanymi kartami graficznymi w tym przedziale co ja mam i zastanawiam się czy warto kupić 7750 lub 7770 czy może jeszcze coś innego?? Rozdzielczość w jakiej obecnie gram to 1680 x 1050. Na poprzedniej karcie GF 8800 512MB GTS w Wiedźminie 2 czuć było jak zaczyna się czasem pokaz slajdów, a chciałbym tego uniknąć i czy jest to możliwe na tych kartach, które wymieniłem wyżej?? Pytanie jeszcze czy brać jakiejś znanej firmy i dopłacić dodatkowo czy po prostu najtańszy model i np. 3 letnia gwarancję?? Przypuszczalnie karta graficzna ta znów będzie tak długo siedziała w kompie aż nie padnie. Dodam, że miałem już wcześniej ati 3850 i średnio byłem z niej zadowolony zawsze lepiej pracowało mi się z GF Dołączona grafika .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto dołożyć do

Jest w dobrej cenie obecnie. Zdecydowanie polecam brać karty z gwarancją 3 letnią. Nowe produkty mają żywotność mocno ograniczoną. Jeśli koniecznie do 500zł to HD7770. Z GF nie polecę nic, głównie dlatego że nie wiem jak z opłacalnością/wydajnością GF z segmentu do 500zł.

 

W ciągu miesiąca 7850 spadły z ceny ok 200zł, 7770 ok 50zł. 7850 stało się dość opłacalne ostatnio. Nie tak dawno 6850 było w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK... też tak właśnie myślałem, że te 7750/7770 to aż taki dobry wybór nie jest i lepiej dołożyć do czegoś lepszego. W takim razie trzeba będzie dozbierać kasy i zastanowić się nad tymi mocniejszymi wersjami. Wielkie dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komfort w gry multi masz przy stałych 60FPS.

Problem w tym, że karta nawet jeżeli daje radę prze większość czasu utrzymać te 60+ klatek to w trakcie większej zadymy zjedzie mu do 40 gdzie komfort jest zerowy. Do singla na pewno wystarcza...

 

Bez przesady... jeśli w największej zadymie spadnie do 40 to zapewne w zwykłej grze będzie 80+.

A jeśli przymierzyłbym się do GTX670? Czy mój procek nie będzie takiej karty ograniczał? Ze 200MHz bym z niego jeszcze wycisnął, ale od długiego czasu jadę na 4.0 żeby sprzętu za bardzo nie przemęczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Agito ten MSI 7850 jest jeszcze tanszy imo:P i teraz rodzi sie pytanie czy w niego nie zainwestowac. Ktos moze uzywa takiego modelu? Posiada jakies opinie na ten temat?

Edytowane przez Makduf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady... jeśli w największej zadymie spadnie do 40 to zapewne w zwykłej grze będzie 80+.

A jeśli przymierzyłbym się do GTX670? Czy mój procek nie będzie takiej karty ograniczał? Ze 200MHz bym z niego jeszcze wycisnął, ale od długiego czasu jadę na 4.0 żeby sprzętu za bardzo nie przemęczać.

 

Problem w tym, że zadyma w BF-ie oznacza np. ostrzał z czołgu czy z helikoptera. Nie jest to rzadkie zjawisko :P

 

Twój proc spokojnie da radę wszystkim nowym kartom(w tym i 670GTX). Także nie musisz procka bardziej katować.

 

Np. taki BF3 niespecjalnie potrzebuje dużo MHz (natomiast lubi 4 rdzenie).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A polecacie cos do 300 zl ? Komp to C2D @3.8 2x2gb ramu 520W corsair no i monitor mam 24 cale wiec chcialbym zeby uciagnela troche wieksze rozdzialki zeby nie bylo pikselozy. Polecacie tego HD4850 ?

Nie lepiej HD6670?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaz mi model na allegro karty ktora warto sie zainteresowac jezeli mozesz :) Bo nie wiem ktora wersja itd.

 

Najlepiej jakby byla w miare cicha i nie grzala sie zbytnio bo pewnie bede przy niej grzebal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mi przyszla z serwisu hd7770 od asusa, wczesniej mialem 5770. Gram w bf3 w fullhd, detale auto (w podgladzie widac srednio-wysokie), grafika wyglada bardzo dobrze i musze powiedziec ze nie spodziewalem sie takiego komfortu grania w bf3 na tej grafice. Moge polecic chyba, ze detale w bf3 ponizej ultra beda dla Ciebie katorga ;)

 

http://allegro.pl/gigabyte-hd7770-oc-1gb-ddr5-128b-fv-gw-fv-gw-i2624828869.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dandek

 

Jeśli chodzi o HD4850 z pamięciami GDDR5, to do wyboru masz właściwie tylko modele Vertex3D lub Power Color:

http://www.morele.net/karta-graficzna-vertex3d-radeon-hd4850-1gb-ddr5-px-256bit-dvi-hdmi-ds-box-471250502-9191-436170/

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/powercolor-ati-radeon-hd4850-1gb-ddr5256bit-dvihdmid-sub-pci-express,31487.html

Niestety, mają one kiepskie chłodzenia (karta Power Color to prawdopodobnie to samo, co Vertex3D), więc na ciszę i niskie temperatury nie licz. Niemniej, to najwydajniejsze karty w tej cenie. Na allegro można kupić używki HD4850 z pamięciami GDDR3 i nierzadko z lepszym chłodzeniem do 200 zł (będą nieco słabsze od podanych wyżej modeli z GDDR5), chociaż nie wiem, czy jest sens w nie inwestować, skoro masz 300 zł na kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam dylemat teraz.

 

Czy jakas karta 4850 za okolo 300 zl czy lepiej doplacic do 7770 teraz w cenie 399 zl

 

Czy roznica w wydajnosci duza ?

 

czy duzo gorzej bedzie jak kupie 4850 1gb ddr3 ? ddr5 to duzy skok wydajnosci ? warty doplaty 80 zl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...