Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję w tym tygodniu, maksymalnie początek następnego wymienić mojego zasłużonego w boju 5850.

Do wydania ~1500zł aczkolwiek nie jest to super sztywny limit i jeżeli okaże się, że za 1900zł uzyskam x2 większą wydajność(marzenia... Dołączona grafika) to zaczekam 2-3 dni i kupie tę kartę za 1900zł.

 

Ja w cenie do 1500zł kilka dni temu zakupiłem http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_gigabyte_geforce_gtx_670_windforce_3x_oc_sila_wiatru?page=0,0.

Jak na razie jestem bardzo zadowolony. W porównaniu z moim poprzednim GTX 470 wydajność 2-3 razy większa.

Karta bardzo cicha w IDLE, a i w grach nie daje o sobie specjalnie znać (grzeje się do 60 stopni przy automatycznie ustawionych wentylach, w FurMarku - 65).

Po małym OC osiągnąłem P9500 w 3dM11, także chyba nic lepszego za tę cenę się nie kupi.

Kupując kartę za tyle kasy polecam zwrócić uwagę na gwarancję - 3 lata są mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,

Znalazłem kartę Vertex 3d HD 7850 1GB za 650 zł. Czy chłodzenie na tej karcie jest ciche? W zestawach na wrzesień polecana jest karta XFX lub MSI.

Tak karta da radę BF3 w rozdzielczości fullhd?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wg najnowszych testów HD 7970 Ghz edition na nowych sterach ma wydajność na tym samym poziomie co GTX 680. Zdecydowanym plusem GTX 670 jest jednak to, że mniej hałasuje.

 

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-hd-7970-ghz-edition-review-benchmark,3232-19.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wg najnowszych testów HD 7970 Ghz edition na nowych sterach ma wydajność na tym samym poziomie co GTX 680. Zdecydowanym plusem GTX 670 jest jednak to, że mniej hałasuje.

 

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-hd-7970-ghz-edition-review-benchmark,3232-19.html

 

Głównie dlatego bardziej skłaniam się do 7970.

 

Gdzie jest ten PCS+ w dobrej cenie? Bo ja tylko widzę ceny dobijające do 1900zł :/

 

Ps. Warto dopłacać do tego drugiego Gigusia z formowym OC?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DeathTomahawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na morelach Dołączona grafikahttp://www.morele.ne...5-2dhv3-464603/

 

 

ehh, to nie jest pcs+ tylko jakiś V3, no ale też przyzwoita karta :P

 

W sumie Giguś wychodzi taniej(+odbiór osobisty) i już ma ten 1GHz na rdzeniu ;)

 

Dzięki za porady!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc, mam straszny dylemet. Mam aktualnie Asusa GTX560 (nie TI) DirectCU II OC, karta zdechła i teraz mogę wybrać ze sklepu znowu takiego GTXa albo w tych samych pieniądzach Radeona XFX 6950 1GB DualHead. Opcja druga to dopłata 50zł do XFX 7850 1GB ale w wersji z takim chłodzeniem jak poniżej, a zarówno DualHead jak i mój DirectCU II są przyjemnie ciche.

 

7850 : http://www.komputron...TLEFIELD_3.html

 

6950 : http://www.komputronik.pl/product/118680/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Radeon_6950_XFX_Dual_Heatpipe_1GB_2xDVI_HDMI_DP_PCI_E_.html

 

Nie chce dopłacac więcej niż te 50zeta.Wybrac mogę cos tylko z oferty komputronik.pl bo u nich właśnie kupiłem pierwotnie GTXa. Procek w kompie to PII 965BE@4GHz

Edytowane przez TripleX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dual Heatpipe chyba :D

 

Bierz HD 7850, lepiej się kręci, bierze mniej prądu, mniej się grzeje i hałasuje. Ma też minimalnie lepszą wydajność na starcie.

 

 

Zakupy w komputroniku mają ten plus, że jak coś padnie to dostaje się w zamian coś 20% wydajniejszego :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to biore tego xfx 7850, dzięki

 

Kurde kontaktowałem sie ze sklepem i musiałbym tydzien poczekać na 7850 bo aktualnie nie mają. Duża jest różnica między 1GB 6950 a 7850 w takim BF3 w 1920x1080 ?? Czytałem, że 6950 można przerobić na 6970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ty to przeliczasz i strona techpowerup ma teraz czkawkę, to nie sprawdzę dokładnie, ale jeżeli HD 7770 ma 62%, a HD7850 100% wydajności, to oznacza, że ta druga jest 60% wydajniejsza od pierwszej, nie 38....

 

Nigdy nie byłem dobry z matematyki, ale jak teraz liczę, to możliwe, że masz rację Dołączona grafika Cóż, to tylko kolejny argument za tym, że warto dopłacić do HD7850 Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, GTX 660 po pierwsze jest nieznacznie poniżej poziomu HD7870, po drugie bardzo kiepsko się kręci. A HD 7850 dobra sztuka podkręca się do wydajności HD7950. Ja bym brał HD 7850 ze względu na niższą cenę i lepszą opłacalność. Ale GTX 660 to też dobry wybór w kwocie do 850zł.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem, a jako że od jakiegoś czasu nie jestem na bieżąco to pytam specjalistów.

W leciwym już blaszaku (E2180, GA-945xxx, 2GB 800MHz ram, i zasilacz siakiś 450W) padła grafika HD3450 i trzeba kupić nową do 240zł. Widzę w podwieszonym temacie, że polecacie HD6670 w tej cenie. Jest sens pakować coś takiego do tego kompa? Może coś innego? Komputer służy sporadycznie do grania w mało wymagające gry (no cóż siedział tam HD3450 Dołączona grafika) no i ew. jak będzie coś mocniejszego to może i 2-3letni tytuł się odpali.

Edytowane przez blu3fire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, GTX 660 po pierwsze jest nieznacznie poniżej poziomu HD7870, po drugie bardzo kiepsko się kręci. A HD 7850 dobra sztuka podkręca się do wydajności HD7950. Ja bym brał HD 7850 ze względu na niższą cenę i lepszą opłacalność. Ale GTX 660 to też dobry wybór w kwocie do 850zł.

 

a trafic na taką sztuke do krecenia latwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już jest loteria, w pewnym temacie na forum anandtech.com wszyscy podkręcają na ponad 1100Mhz, niektórzy na ponad 1200Mhz. Jak ja kupiłem kartę to oczywiście więcej niż 1050Mhz nie mogę wycisnąć Dołączona grafika To już jest jednak ponad 20% OC, a w HD 7850 bardzo dobrze OC przekłada się na wydajność, karta ma bez sensu fabrycznie zaniżone zegary.

 

Ale jak wybierasz pomiędzy HD7850 2GB a GTX 660 w podobnej cenie to ja wybrałbym GTXa. Najbardziej opłacalne są modele HD7850 1GB, poniżej 750zł. Ja swoją kartę kupiłem za 680. Cały czas jest dostępny vertex za 650.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, GTX 660 po pierwsze jest nieznacznie poniżej poziomu HD7870, po drugie bardzo kiepsko się kręci. A HD 7850 dobra sztuka podkręca się do wydajności HD7950. Ja bym brał HD 7850 ze względu na niższą cenę i lepszą opłacalność. Ale GTX 660 to też dobry wybór w kwocie do 850zł.

 

Dopiero co sam przytaczałeś testy techpowerup a teraz im zaprzeczasz? http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_660_Twin_Frozr_III/27.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej uzywana 5770 w tej cenie? Powinna byc lepsza od tej 6670 ( w koncu wyzsza ranga o 1) http://www.anandtech...duct/613?vs=538

 

Dzięki za odpowiedź.

Faktycznie to jest niezła opcja. Zastanawia mnie tylko czy komputer nie będzie wąskim gardłem dla tej karty i czy te ponad 100W TDP nie sfajczy prawdopodobnie nonejmowego zasilacza 450W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co sam przytaczałeś testy techpowerup a teraz im zaprzeczasz? http://www.techpower...ozr_III/27.html

 

No przecież widać czarno na białym, że nawet podkręcona wersja GTX 660 jest słabsza od HD7870, czyżby czas na nowe okulary? Dołączona grafika

 

 

Tak jak pisałem, praktycznie każdy HD 7850 podkręci się do poziomu HD7870, niektóre nawet do poziomu HD7950, w dodatku jest tańszy niż GTX 660. Fabrycznie podkręconego GTX 660 już praktycznie nie podkręcisz.

 

Szafir 2GB: http://www.agito.pl/..._content=593867

 

GTX 660 jest 15% droższy, a po OC tak samo wydajny.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Faktycznie to jest niezła opcja. Zastanawia mnie tylko czy komputer nie będzie wąskim gardłem dla tej karty i czy te ponad 100W TDP nie sfajczy prawdopodobnie nonejmowego zasilacza 450W?

 

No Twoj procek to juz padaka, nie ma co ukrywac. Kupujac 5770 do tego zestawu na pewno poczujesz boosta, zwlaszcza w grach wykorzystujacych glownie grafike. Ale wszedzie tam gdzie bedzie duzo do liczenia AI, fizyki czy duze otwarte przestrzenie to procek bedzie klekal Dołączona grafika dokup okazyjnie jakiegos c2d i taki zestaw jeszcze troche pociagnie (jesli nie grasz w hd).

 

Aha, no i zasadnicze pytanie :D ten procek jest podkrecony czy stock?

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Twoj procek to juz padaka, nie ma co ukrywac. Kupujac 5770 do tego zestawu na pewno poczujesz boosta, zwlaszcza w grach wykorzystujacych glownie grafike. Ale wszedzie tam gdzie bedzie duzo do liczenia AI, fizyki czy duze otwarte przestrzenie to procek bedzie klekal Dołączona grafika dokup okazyjnie jakiegos c2d i taki zestaw jeszcze troche pociagnie (jesli nie grasz w hd).

 

Aha, no i zasadnicze pytanie Dołączona grafika ten procek jest podkrecony czy stock?

 

To akurat nie mój sprzęt tylko znajomego, nawet nie wie za bardzo co ma pod blachą ;). E2180 stock. Komputer ma po prostu działać, gra w starsze gry, ale jakąś 3letnią (czyli dla niego nowość ;)) chętnie też by chętnie odpalił. Kupno nowego procka odpada (ew. małe OC do 2,4-2,6 tak aby to w miarę stabilnie chodziło, ja mam E2160@3GHz box i chodzi ok, ale ja nie gram :D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci, że jest tylko kilka procent słabszy, ale przy dobrych wiatrach można jeszcze sporo podkręcić.

 

 

Zobacz sobie na tym wykresie Zotaca GTX 660, a gdzie jest podkręcony na 1210Mhz HD7850

 

http://www.purepc.pl...avp19204xoc.png

 

 

 

Moim zdaniem biorąc pod uwagę możliwości OC to te karty są na równi wydajnościowo, z tym, że GTX 660 jest 15% droższy.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...