Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Może trochę nie na temat, ale chciałem zapytać o moc zalecanych zasilaczy.

Przy HD7750 napisane jest że zalecany to 300W gdy producent zaleca min. 400.

Mam mianowicie i3 2120 na H61, 4GB RAM - to się raczej nie zmieni.

Zasilacz Seasonic S12 II 380W

Chciałbym zmienić zintegrowana grafikę na coś więcej jak najtaniej, nie bardzo mogę teraz wymienić zasilacz.

Czy taki zasilacz wystarczy do mojej konfiguracji z kartą 7750? Najlepiej Sapphire http://www.morele.ne...-00-20g-456104/ albo Gigabyte http://www.morele.ne...5oc-1gi-454742/?

 

Moj konfig bez problemu ciagnie fortron 350W ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha , własnie tez sie natknąłem na tematy o tym ze sie grzeją. A co myślicie o jakimś Radeonie porównywalnym właśnie do tego 8800 lub 9800?? Są lepsze?

 

grzeją się średnio ale naprawiane są w ten sposób co daje efekt tymczasowy.

Z radeonów o podobnej wydajności (ale trochę więcej trzeba wysupłać $) np. hd5670 a potem znaczniej wydajniejsza hd4850 ddr5, hd6670 ddr5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha , własnie tez sie natknąłem na tematy o tym ze sie grzeją. A co myślicie o jakimś Radeonie porównywalnym właśnie do tego 8800 lub 9800?? Są lepsze?

 

Radeon 4850

Może trochę nie na temat, ale chciałem zapytać o moc zalecanych zasilaczy.

Przy HD7750 napisane jest że zalecany to 300W gdy producent zaleca min. 400.

Mam mianowicie i3 2120 na H61, 4GB RAM - to się raczej nie zmieni.

Zasilacz Seasonic S12 II 380W

Chciałbym zmienić zintegrowana grafikę na coś więcej jak najtaniej, nie bardzo mogę teraz wymienić zasilacz.

Czy taki zasilacz wystarczy do mojej konfiguracji z kartą 7750? Najlepiej Sapphire http://www.morele.ne...-00-20g-456104/ albo Gigabyte http://www.morele.ne...5oc-1gi-454742/?

 

Zasilacz da rade z paluszkiem w... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu aż tyle chcesz dokładać? Ja HD6870 sprzedałem za 550zł, dołożyłem 150 i kupiłem właśnie HD7850 1GB. Opłacało się Dołączona grafika

 

Przejrzałem kilka jak nie kilkanaście testów na necie. Jeśli zmieniać GTXa to na 7870, różnica w wydajności miedzy 560(Ti),6950 i 7850 nie jest duża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, bo się zamotałem. Ty jeszcze nie masz tego GTX 560, chcesz go dopiero kupić za 450zł? Jak tak to bierz, bo karta jest warta więcej.

 

Zawsze jest sens się przesiadać, widziałem, że parę osób tak sprzedało GTX 560 Ti, że mogło wtedy kupić HD7850 taniej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Dostałem własnie Asus GeForce GTX660 DirectCU II 2GB DDR5. Ten model ze wzgledu na cisze. Ale wiatraki lekko tyrkotaja. Nawet jak nimi lekko pokrece to słychac takie lekkie tyrkotanie . Jak jest podłaczona to tak fest nie jest. Dlatego mam pytanie do posiadaczy Direct Cu II. To tak jest czy mam po prostu felerny model?

W ogole ten model miał byc niesłyszalny a wyraznie szumi nawet przy obrotach 10% a jak ustawiłem 40% to bardzo szumiał

Pzdr

Edytowane przez drizzt24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy do mojego obecnego zestawu jest sens brać 7850 1GB i, zmienic pamięci ram na 1333?

 

Podawal na wczesniejszej stronie watku

 

JerryM, chcesz liczyć na pomoc, nie każ nam czytać trzech stron wstecz. Wszystko masz napisane stronę wcześniej. Kup HD7850 i kręć cpu na 3,5GHz.

Zmienić ram na 1333? Tak, jeśli zmiana pójdzie w parze z wymianą cpu na i5 i odpowiednie mobo.

Obecnie ani procesor! ani płyta nie obsługuje DDR3, za ddr2 1333 musiałbyś dać fortunę a dalej nie wiadomo, czy być uzyskał takie taktowanie pamięci.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ułatwienia dodam jeden link, tyle że nie wiem na ile jest wiarygodny :):

http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-kart-graficznych

 

Dzisiaj zamowilem MSI 7850 1gb sadze ze kolo czwartku/piatku dojdzie i wtedy zdam relacje z testów tego produktu w warunkach domowych:

http://www.saturion.pl/product/170544/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Radeon_7850_MSI_1GB_DDR5_OC_HDMI_DVI_2xminiDP_PCI_E_.html

 

Pozdrawiam Mak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak by wypdało zrobić ale skoro swoja karte kupilem za 879zł prawie 3 lata temu i wciąż jest warta 650-700zł to w oczekiwaniu na następną generacje może być juz warta 400zł.Wydaje mi sie ze w chwili obecnej jest ostatni gwizdek zeby sie jej pozbyc bez ogromnej straty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JejoX, jeżeli doplacisz stówę do przesiadki na 7850 to może i jest sens, ale bo zawsze taka grafe będzie łatwiej sprzedać. Powyżej tej stówki juz sie trzeba mocno zastanowić. Ja tak zrobiłem przy zamianie GTX560 na XFXa z podpisu, ale w Twoim wypadku wypadało by juz szukać wersji 2GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie HD5570, to ma wydajność 8600gt, jak nie gorzej. Jeżeli już to HD6670

 

To ma wejść do wąskiego HTCP - niski profil, mały pobór-40W (tempy) i w miare pasywnie.

Naprawdę w nic taką nie pogram?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co można wsadzić do zestawu E2180 + GA-EP31-DS3L + 2GB + Modecom MC-350 za jakieś 100-150zł, żeby chociaż jako tako pociągnęło FIFĘ 13? Obecnie jest tam nieciekawy GeForce 8500 GT PX 512MB DDR2, który mimo wszystko dał radę FIFIE 12, bo brat nie narzekał. W budżet wliczam ewentualną sprzedaż tego GF, więc to naprawdę budżetowa wymiana.

 

W sumie docelowo wsadziłbym bym tam lepszego procka (E5200/E8400) i dodatkowe 2GB pamięci, ale nie wiem na ile można obciążać ten zasilacz.

 

Zastanawiam się czy czasem najlepszym wyjściem nie będzie np. mój GS8800, ale może da się znaleźć coś lepszego w tej cenie?

 

Ewentualnie jemu daje swoją zasiłkę i GSa, w zamian zabieram to co u niego siedzi, sprzedaję i inwestuję w zasilacz i grafę do mojego zestawu. Miałbym na to jakieś 400/500 PLN.

Może na słabszym konfigu ten Chieftec nie będzie się wyłączał pod dużym obciążeniem, bo na moim konfigu potrafił się wyłączyć kilka razy bez powodu (np. po włączeniu BF3).

Także szukam jakiegoś optymalnego wyjścia.

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Szybkie pytanko - nosze się z zakupem monitora o rozdziałce 2560x1440 i mój Radeon 7850 raczej nie podoła takim wymaganiom stąd też rozglądam się za jakimś GPU które da sobie radę z grami w tej rozdziałce (aktualnie na tapecie GW2). Zastanawiam się pomiędzy GTX 670 a R 7970 - budżet w okolicach 1500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj konfig bez problemu ciagnie fortron 350W Dołączona grafika

 

Zasilacz da rade z paluszkiem w... Dołączona grafika

 

Dzięki za satysfakcjonujące ;) odpowiedzi. To jeszcze zapytam: Sapphire http://www.morele.ne...-00-20g-456104/ czy Gigabyte http://www.morele.ne...5oc-1gi-454742/? (chodzi o HD 7750, ma być cicho, w miarę wydajnie i tanio, z naciskiem na cicho, budżet nie uciągnie nic więcej), a może jeszcze coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem na etapie zakupu grafiki. Rozważam kupno HD7850 lub HD 7870? Który bardziej się opłaca i jakiej firmy? Chyba, że wybrać coś z nvidii.

 

Kilka miesięcy temu zakupiłem zestaw komputerowy z procesorem core i5 3570K, płyta MSI Z77A-G43 dzięki pomocy forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chcę zmienić karte graficzną na lepsza:) Mam 9800gx2. Mój budżet to do 900zł.

 

Zastanawiam się nad GF GTX 480, GF GTX 550Ti albo GF GTX 660 zwykły (bez Ti). Czytałem sporo testów, wypada lepiej 660, ale czy warto dopłacać do niego?

 

Mogę go mieć za 870zł nówke model MSI GeForce GTX 660 TwinFrozr III OC 2GB DDR5. Co sądzicie o nim? Polecają go wszyscy oraz ASUSA, ale asus jest dłuższy i podobno się bardziej grzeje. Ma ktoś te karty? Chętnie posłucham opinii:)

 

Podaję w razie W mój zestaw:

 

1. Płyta: ASUS P8P67 PRO

2. Proc: i5-2500k

3. RAM: KINGSTON HyperX LOVO 1600MHz 1.35v

4. Chłodzenie: standard Intela

5. Obudowa: SilentiumPC Regnum L50 Pure Black

6. Dysk: Samsung SpinPoint F3

7. Grafa: EVGA GeForce 9800 gx2

8. Zasilacz: OCZ Fatal1ty 550W

 

Dziękuję z góry za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...