Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

hd 7770 od msi jest dużo lepsza od tej z vertexa?

 

Prawdopodobnie ma lepsze chłodzenie (chociaż w obu kartach, jak i w większości HD7770, zbytnio okazałe ono nie jest).

 

a może jest jeszcze coś ciekawego w okolicach 450 złotych koniecznie z czarnym pcb.

 

Zdaje się, że modele XFX mają czarne bądź ciemne PCB, możesz też rozważyć tańszego Asusa bądź trochę droższego, z chłodzeniem DirectCu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje grafikę z pasywnym chłodzeniem, która będzie o takich samych parametrach jak moja z podpisu lub mocniejsza. W kasie jak najniższej, ale jak mam dołożyć 20-30 zł do tego aby było sporo szybciej, to wiadomo, że tak zrobię. Możliwe, że na dniach wpadnie procek 6750, to komp będzie jeszcze szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ~120 zł można dostać 9600GSO 384MB , ze 2x mocniejsza niż twoja 8600GT , choć nie wiem czy dostaniesz wersje pasywne .

 

Od konkurencji to może HD4670 lub nawet HD4650 DDR2 , może dostaniesz pasywne wersje , nawet HD4650 jest szybsza od 8600GT .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ~120 zł można dostać 9600GSO 384MB , ze 2x mocniejsza niż twoja 8600GT , choć nie wiem czy dostaniesz wersje pasywne .

 

Od konkurencji to może HD4670 lub nawet HD4650 DDR2 , może dostaniesz pasywne wersje , nawet HD4650 jest szybsza od 8600GT .

 

Żadne z tych modeli nie widzę z chłodzeniem pasywnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie : poszła w niepamięć karta graficzna gforce 8600gt , i potrzebuje coś o nie gorszych parametrach.

Musi być nowa , do 300 zł ,

sprzęt pł. gł. asus m2n

procesor : amd x2 4800

zasilacz modecom 350w

pamięci 2gb

system xp pro

do netu i filmów czasem gry pokroju fifa 13, czy też metin 2

Najlepiej g-forca

Nie za bardzo orientuje się w obecnych numerach kart.

Z góry dziękuję.Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję karty graficznej możliwie najlepszej w granicach 500 zł pod ten zestaw:

Płyta:

Foxconn P35A-S

 

Karta:

Inno3d GeForce 8800 GTS 512MB DDR3 PCI-E BOX

 

Ram:

OCZ DDR2 Dual Channel 2x2048MB 800MHz CL5.0 BOX VistaUpgrade XTC Edition

 

Zasilacz:

Corsair CMPSU-450VXEU

 

Procek:

Intel Core Duo E2180 2.00 GHz BOX

 

Czy wato kupić używaną kartę np. z allegro, czy lepiej zainwestować nową liczę na kartę z wyjscie hdmi do takiego monitora https://www.dealskin...300-led-monitor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz wprost ze to Pentum Dual Core , a nie CoreDuo.

Do tego sprzetu niema co pakowac jakiegos potwora, bo karta graficzna tutaj za wiele nie pomoze. Max to radeon hd7750.

Nie wiem czy juz posiadasz ten monitor, bo jego natywna rozdzielczosc 1920x1080. Lepszym wyborem do tego sprzetu bedzie cos z 1680x1050 lub 1600x900

Ale nadal podtrzymuje ze wymiana karty graficznej za wiele nie pomoze. 8800gts 512 pasuje idealnie do tej jednostki.

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz wproste ze to Pentum Dual Core , a nie CoreDuo.

Do tego sprzetu niema co pakowac jakiegos potwora, bo karta graficzna tutaj za wiele nie pomoze. Max to radeon hd7750.

Nie wiem czy juz posiadasz ten monitor, bo jego natywna rozdzielczosc 1920x1080. Lepszym wyborem do tego sprzetu bedzie cos z 1680x1050 lub 1600x900

Ale nadal podtrzymuje ze wymiana karty graficznej za wiele nie pomoze. 8800gts 512 pasuje idealnie do tej jednostki.

 

Mam już ten monitor. Rozumiem że powinienem zmienić procesor żeby zauważyć jakieś zmiany?:/ W takim razie jaki procek z kartą pod ten zestaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q6600 i oc do 3ghz+ ale lepiej wymień całość s775 się już przeżył.

 

To co teraz jest nowością za parę dni będzie przeżytkiem.

Wiem że to co mam to już staruszek i czas z nim do muzeum. Na zakup nowego muszę jeszcze trochę poczekać dlatego szukam sposobu w miarę taniego na poprawienie wydajności w grach o jakieś 100% no chyba że mój staruszek jest na tyle dobry że nie warto nić zmieniać. W co wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaką kartę graficzną do zestawu co wypisałem poniżej

chciałbym coś takiego żeby pociągnął jeszcze GTA V o ile wyjdzie na PC, (na znośnej ilości detali )

 

myślałem o jakimś radku hd 7750 lub hd 7770 , cena max 450zł + zasilacz który by to uciagnął

 

 

1. Procek AMD Athlon II X4 640

2. Płyta główna ASRock K10N78FullHD-hSLI R3.0 AM2+

3. Karta graficzna - ??

4. Ram , ( 2X1GB + 2GB ) GoodRam 800Mhz

5. Zasilacz Modecom 350W (do wymiany , )

6. napędów jest 3xHDD + 2xDVD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym coś takiego żeby pociągnął jeszcze GTA V o ile wyjdzie na PC, (na znośnej ilości detali )

 

To zainteresuj się tym faktem po premierze GTAV. Jeżeli będzie konwersja taka jak "4"to masz szanse mieć za słabego proca...

Zresztą kupowanie karty pod grę, która nie ma jeszcze potwierdzonej konwersji na PC (ani wydanej wersji konsolowej...) jest chyba nie na miejscu...

 

Jeżeli potrzebujesz grafy na gwałt to właśnie 7770 w tym przedziale cenowym rządzi i dzieli. Zasilacz choćby jakiś Fortron. Na forum często polecane są poszczególne modele to bez problemu znajdziesz co i jak.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zasilacz jest modecom mc-350 to mozna na nim sprawdzic tego 7770. Powinien bez problemu to pociagnac. Z tego co mnie pamiec nie myli, to od mc-400 roznily sie tylko naklejka...

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko 7770 jest sensowny w tym przedziale cenowym. Możesz też dołożyć 150zł i starać się wyrwać 7850 (http://www.pixmania.pl/pl/pl/12784835/art/sapphire-technology/radeon-hd-7850-dual-x-1-g.html?srcid=7128&CodePromo=oui - tylko przesyłka nie będzie najtańsza zapewne).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko 7770 jest sensowny w tym przedziale cenowym. Możesz też dołożyć 150zł i starać się wyrwać 7850 (http://www.pixmania....8&CodePromo=oui - tylko przesyłka nie będzie najtańsza zapewne).

 

Pozdrawiam

 

7770 moźna mieć za 450zł a ja dozbierałem jeszcze 100zł oczekuje czegoś lepszego a GTX650TI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety GTX 650 Ti tylko kosztuje więcej, nie opłaca się. Musiałbyś dozbierać jeszcze 100zł i kupić HD 7850 1GB http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd7850-1024mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-900-4800-wer-oc-overclock-gv-r785oc-1gd-520318/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety GTX 650 Ti tylko kosztuje więcej, nie opłaca się. Musiałbyś dozbierać jeszcze 100zł i kupić HD 7850 1GB http://www.morele.ne...5oc-1gd-520318/

 

ale według testów jest wydajnieszy czy się mylę? jeżeli tak to wskaż coś sensownego z 7770 z linkiem do sklepu najlepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to teraz ja Dołączona grafika

 

Rozglądałem się ostatnio za kartami do 450 zł i z tego co widzę to wszędzie się poleca HD7770. Jednak znalazłem przy okazji na allegro 5850, które są w cenach do 450 zł (fakt, że to używane karty).

 

Z testów jednoznacznie wynika, że HD5850 jest szybsze i to znacznie od HD7770. Tak więc jeśli zużycie prądu nie ma dla mnie znaczenia to chyba lepiej zakupić 5850, czy jednak coś w tych kartach nie gra?

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zasilacz jest modecom mc-350 to mozna na nim sprawdzic tego 7770. Powinien bez problemu to pociagnac. Z tego co mnie pamiec nie myli, to od mc-400 roznily sie tylko naklejka...

 

ten mój mode com na na klejce ma tak :

na lini 12V1 14A , a na 12V2 13A

 

da rade z radeonem 7770, ew. 7750 ? nie zapominając że ciągnie też 5 napędów (DVD IDE, DVD sata 2, HDD 80 ide, Hdd 160 sata2 i hdd 500 sata2)

to się domyślam że mimo wszytko jakiegoś fortona 400 - 450w musze kupić

 

dzięki za odpowiedź. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...