Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Z testów jednoznacznie wynika, że HD5850 jest szybsze i to znacznie od HD7770. Tak więc jeśli zużycie prądu nie ma dla mnie znaczenia to chyba lepiej zakupić 5850, czy jednak coś w tych kartach nie gra?

 

HD5850 może nie jest tak znacznie szybszy od HD7770 - ten drugi wydajnościowo jest na poziomie HD6850 (zwłaszcza na najnowszych sterownikach), a HD5850, choć był od HD6850 wydajniejszy, osiągał też delikatnie słabsze wyniki od HD6870. Przy tym wszystkim należy wziąć pod uwagę trzy rzeczy - te Radeony HD5850 z allegro mogły - choć nie musiały - być wcześniej wykorzystywane do bitcoina. W takim wypadku chodziły pod dużym obciążeniem zwykle przez 24h na dobę. Jak nie trudno się domyślić, teraz mogą być już w nie najlepszym stanie. Druga sprawa jest taka, że HD5850 już nie ma wsparcia sterowników - ma je za to HD7770, co regularnie - choć niezauważalnie, to jednak - polepsza jego osiągi. I po trzecie, większość używek HD5850 pewnie już nie ma gwarancji. Biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki, osobiście brałbym teraz nowego HD7770 na gwarancji, to dobra karta z swojej cenie, ma również przyzwoity potencjał OC, dzięki czemu można jeszcze zwiększyć jej wydajność, a jak coś jej się stanie, nie zostajesz sam z zepsutą kartą, jak miałoby to miejsce w przypadku HD5850.

 

@marvin13

Napisz, jaki to dokładnie Modecom, ampery na liniach to nie wszystko, w dodatku to prawdopodobnie nie jest model MC - konstrukcje o mocy 350W i 400W miały odpowiednio 300W i 348W na linii 12 V. Tabliczka znamionowa Twojego zasilacza podaje natomiast, że ma on 324W na linii 12 V. Jeśli to jakiś Feel - a zapewne tak - to faktycznie czeka Cię wymiana na chociażby Fortrona. Jeśli byłby to MC, zasilacza nie musiałbyś zmieniać, mimo sporej ilości napędów.

Edytowane przez BlackMachine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się nie chce wierzyć, że 16 rop, 40 tmu i 160 sp do tego mem 128bit jest "tylko nieznacznie wolniejsze" od 32 rop, 72 tmu, 288 sp i memek 256bit. Na papierze to HD7770 ma wydajność podkręconego HD5770, a co dopiero HD5850. Chyba, że AMD ma jakichś magików i seria 7 ma super hiper sterowniki...

 

HD5770 @ 1Ghz / 5Ghz vs HD 7770 @ stock - http://scr.hu/0ra4/ekivv

 

HD5850 @ stock vs HD 7770 @ stock - http://scr.hu/0ra4/6lfxs

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To porównajcie sobie liczbę ropów i szynę z GTX 660 Ti. Patrzcie na wyniki w grach, a nie na specyfikację na papierze, bez uwzględnienia nowej architektury i sterowników. Poniżej porównanie na starych sterownikach:

 

http://tpucdn.com/re...ges/perfrel.gif

 

Na najnowszych sterach i po OC HD7770 będzie wydajniejsza niż HD5850. Tą drugą też można podkręcić, racja, ale co z gwarancją? Ile pociągnie 3 letnia już karta, która prawdopodobnie pracowała w koparce? Dochodzi jeszcze zużycie prądu i hałas...

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie tak obserwuje to wszystko i chyba wezmę radka 6870 XFX . Pytanie takie czy zasilacz Chieftec 400W gps-aa uciągnie to wszystko :

AMD PHENOM II 950 @ 3,9Ghz stock

płytka Asrocka MA 770de

2x4GB goodram 1333mhz DDR3

ASUS XONAR

Samsung F3 spinpoin 500GB

Nagrywka

 

Jak myślicie? da radę czy to na styk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na allegro pojawiła się taka kata radeon hd 6870x2 , http://allegro.pl/amd-radeon-6870x2-2gb-i2807264964.html , powinna mieć 2GB, gość pisze w opisie aukcji że komputer widzi tylko 1GB , pytanie czy to normalne dla tego modelu że nie widać drugiego rdzenia czy może być coś uszkodzone z połączeniem i/lub działa tylko jeden rdzeń ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma byc, niejako siedza tam 2 karty 6870 1gb i ich pamiec sie nie sumuje. Ciekawe tylko jaka cena. No i gwarancja jakoby za granica.

Jesli to ma byc cos pod 1000zl, to chyba wybralbym hd7870

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. komputera używam głownie do montowania i renderowania wideo w 1080p, czasami gierki [nie ukrywam, że nastawiam się na GTAv]. Chciałbym zmienić kartę grafiki na coś sensownego powiedzmy 500-600 zł, może być więcej jeżeli warto na chwile obecną doinwestować. Bardziej patrze w stronę używek, najlepiej ze zmienionym chłodzeniem [chyba, że są wersję z czymś sensowniejszym niż deko plastiku i zapitalajacy maly wiatraczek] no ewentualnie dokupienie chłodzenia.

 

Z tego co się orientuję [jak jest inaczej proszę śmiało tłumaczyć :D] powinienem szukać rzaczje w GTX'ach z CUDA niż w Radkach ze względu na renderowanie i kodowanie materiału wideo.

 

zasilacz nie jest słabym ogniwem zestawu, jednak nie musi być to koniecznie karta która sama zje 300W Dołączona grafika

 

i5 3570K @ 4.1

MSI Z77A-G43

2x4GB + 1x8GB RipjawsX

Corsair HX850W

 

obecnie mam 9600GT Gainwarda

 

no więc co polecacie i dlaczego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jako, mój gf8800xt wyzionął ducha, czeka mnie przymusowa przesiadka na coś innego.

Obecny konfig:

- c2d E8200@3.3

- Foxconn P35a

- Chiftec 560W

 

Możecie mi coś polecić?

PC do standardowych zastosowań: filmy, czasem gry + programy typu AutoCAD, SolidWorks etc.

Szukam czegoś o parametrach nie gorszych niż mojej poprzedniej karty. Generalnie wolałbym nie przeznaczać przesadnie dużo pieniędzy na zakup, bo rozumiem, że reszta sprzętu może tutaj stanowić ograniczenie. Fajnie, jeśli zmieściłbym się w kwocie 300 zł, ale powiedzmy, jeśli karta za 350 będzie znacząco lepsza, to nie ma problemu.

(dopuszczem możliwość zakupu karty używanej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E5200 (3,12ghz na obnizonym napięciu, przejdę na stabilne 3.5 jak zajdzie potrzeba)

4GB ddr2

Win8 Ent 64bit

 

Co dokupić, żeby grać sensownie na "konsolowej jakości", tj rozdzielczość 1366 albo 1440 i detale średnio-wysokie? Komputer na stałe podpięty do tv 40", ale nie zależy mi na FullHD w grach Dołączona grafika

 

Oczywiście mówię tu o grach typu BF3, Assassins Creed 3 czy nowy CoD. Zastanawiam sie, czy kupić karte graficzną w cenie xboxa360, czy po prostu xboxa360 Dołączona grafika Aktualny 8800gt juz nie domaga, przynajmniej w przypadku Assassins Creed 3 ;>

 

Przyznam, że wolałbym NVIDIĘ, nie ze względu fanbojstwa, ale ze względu głównego systemu operacyjnego - nowy OSX nie lubi się z radeonami odkąd apple przestało ich używać. No i sensownie z hałasem - podczas grania może wyć jak odkurzacz, jednak w idle i przy oglądaniu ripów FullHD wolałbym mieć ciszę.

 

Coś pokroju GTX 550Ti / GTX 460 w cenie ~400zl ma sens?

 

Zmiana platformy nie wchodzi na razie w grę.

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. komputera używam głownie do montowania i renderowania wideo w 1080p, czasami gierki [nie ukrywam, że nastawiam się na GTAv]. Chciałbym zmienić kartę grafiki na coś sensownego powiedzmy 500-600 zł, może być więcej jeżeli warto na chwile obecną doinwestować. Bardziej patrze w stronę używek, najlepiej ze zmienionym chłodzeniem [chyba, że są wersję z czymś sensowniejszym niż deko plastiku i zapitalajacy maly wiatraczek] no ewentualnie dokupienie chłodzenia.

 

Z tego co się orientuję [jak jest inaczej proszę śmiało tłumaczyć :D] powinienem szukać rzaczje w GTX'ach z CUDA niż w Radkach ze względu na renderowanie i kodowanie materiału wideo.

 

zasilacz nie jest słabym ogniwem zestawu, jednak nie musi być to koniecznie karta która sama zje 300W Dołączona grafika

 

i5 3570K @ 4.1

MSI Z77A-G43

2x4GB + 1x8GB RipjawsX

Corsair HX850W

 

obecnie mam 9600GT Gainwarda

 

no więc co polecacie i dlaczego ?

 

Poszła wiadomość w sprawie karty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sthEn

 

Sam na hackintoshu działałem, widzę, że na mountain lionie teraz siedzisz, więc nie mam pewności, ale na snow leopardzie pięknie działała HD6850, która stoi o wiele wyżej, jeśli chodzi o wydajność niż GTX 550 Ti, w cenie 400zł powinieneś ją dorwać. Jeżeli ML nie wspiera tej karciochy to chyba najlepszą opcją będzie GTX 650, teraz w makach siedzą keplery, więc powinno być wsparcie http://www.kurtmedia.pl/product-pol-194256-VGA-PALIT-GTX650-1024MB-GDDR5-128bit-VGA-DVI-mHDMI-PCIe-3-0.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sthEn

 

Sam na hackintoshu działałem, widzę, że na mountain lionie teraz siedzisz, więc nie mam pewności, ale na snow leopardzie pięknie działała HD6850, która stoi o wiele wyżej, jeśli chodzi o wydajność niż GTX 550 Ti, w cenie 400zł powinieneś ją dorwać. Jeżeli ML nie wspiera tej karciochy to chyba najlepszą opcją będzie GTX 650, teraz w makach siedzą keplery, więc powinno być wsparcie http://www.kurtmedia...I-PCIe-3-0.html

 

Dzięki za odpowiedź. Zobaczę 6850 w pierwszej kolejności, może uda mi się z pracy wycyganić na testy jedną sztukę. Poczytam jeszcze na odpowiednim forum, jak wygląda sprawa Radeonów na 10.8. A jak sprawa GTX460 jeszcze w razie czego?

 

EDIT.

 

Ok, prawdopodobnie będę miał dzisiaj 6850 albo GTX 650 do testów Dołączona grafika

 

Z drugiej strony chyba wybór padnie jednak na GTX650 - 2x mniejszy pobór prądu niż 6850, a to wbrew pozorom dość duża zaleta. Wydajnościowo mocno obrywa w praktyce od 6850?

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem na testy: http://www.techpower..._Power_Edition/

 

Sumarycznie HD 6850 jest 30% wydajniejsza, tylko 60zł droższa http://www.morele.ne...m2d1gd5-355174/ Ewentualnie możesz wyrwać używkę w cenie GTX 650. Na 6850 pograsz już w Full HD

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

Do sprzętu, który mam: AMD Phenom X3 @ X4, 4GB DDR2, ASROCK GHX785 i geforce 9800gt gigabyte 1 gb

 

jaką kartę polecilibyście do 500 zł? HD7770?

 

Tak :)

Nie ma po prostu w czym przebierać w takiej kwocie niezależnie co masz...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...