Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

racja, nie doczytałem

 

podsumowując

Płyty Główne: Gigabyte GA-G41MT-D3

Procesory: Intel Dual Core E5800 2x 3,2 ghz

Pamięć RAM: Good Ram 4GB (2x2GB)

Karty Graficzne: MSI Radeon HD7850

Zasilacz: XFX ATX Core 450W

 

ostatnie pytanie, zasilacz atx z płytą micro atx łączę bez problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że masz jakiś stary monitor. Jaka jest rozdziałka? Bo jeżeli mniej niż 1,5 miliona pikseli to nie widzę sensu brać HD 7850, szczególnie do takiego procesora. Wziąłbym HD 7770 i zaczął odkładać na nowy monitor i i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że masz jakiś stary monitor. Jaka jest rozdziałka? Bo jeżeli mniej niż 1,5 miliona pikseli to nie widzę sensu brać HD 7850, szczególnie do takiego procesora. Wziąłbym HD 7770 i zaczął odkładać na nowy monitor i i5.

 

5 letni asus lcd z rozdziałką 1920x1080, najtańszy model na tamte czasy

 

 

tzn. że procesor jest za słaby do HD 7850? będzie ograniczał grafikę? bo jak tak to raczej zdecyduję się na HD 7770 bo na i5 nie zdołam się przesiąść wcześniej niż za pół roku sądzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I fajnie :) Generalnie polecacie ten model firmy Palit, czy to nie ma znaczenia teraz jaki producent wyrobił kartę?

 

Aha - i jeszcze pytanie, bo mam mobo ASRock A785GXH/128M i tam jest napisane PCI Express 2.0, czy ta karta i Radek HD 7770 będzie tam pasować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze pytanie, bo mam mobo ASRock A785GXH/128M i tam jest napisane PCI Express 2.0, czy ta karta GTX 650 TI i Radek HD 7770 będzie tam pasować?

 

Tak, będzie pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością Nvidia góruje w grach, jeśli chodzi o jakość, gdyż wspiera PhysX(którego jest twórcą). A jeśli chodzi o wydajność w grze Batllefield to EA(Dice) ściśle współpracowała z Nvidią.

Jednak, nie mówię, że preferowałbym w tym wypadku Nvidie, odnoszę się tylko do komentarzy.

Bardzo chciałbym doradzić w kupnie, ale jestem wielkim fanem Nvidi, więc nie mógłbym tego zrobić z czystym sumieniem ;)

Zresztą robię wiele rzeczy na których AMD(ATI) nie pozwala np. wykorzystanie CUDA w Cycles Renderer w Blenderze.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto sprzedać gtx570 i wsadzic 2x7950? Płyta obsługuje crossfire.Ale nie wiem jak zmieszcze 2 karty.Wolałbym ogłolnie sli (zawsze miałem geforce)Może warto zmienic płyte? Zasilacz ogarnie?

 

PS: Moja płyta obsługuje sli? Ludzie pisza na aukcjach crossfire/sli

Edytowane przez Makar06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest dodatkowo:

- 1 x PCI Express 3.0 x16 slot (PCIE2: x16 mode)

- 1 x PCI Express 2.0 x16 slot (PCIE3: x4 mode)

Takze sobie nie poszalejesz. Mam to samo na z77a-g43, dopiero g45 oferuje x8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz gtxa 660. Nie polecam HD 7850. Sa problemy ze sterownikami, resety kompa, spadki fps. Po kupieniu naczytalem sie na forum pelno tego no i mnie to tez spotkalo. Bede wymienial na gtxa 660.

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz gtxa 660. Nie polecam HD 7850. Sa problemy ze sterownikami, resety kompa, spadki fps. Po kupieniu naczytalem sie na forum pelno tego no i mnie to tez spotkalo. Bede wymienial na gtxa 660.

 

To są jakieś bzdury. Problemy były z tylko kartami Gigabyte. Sam mam HD 7850 i wszystko działa jak powinno. To nvidia ma na tyle skopane sterowniki, że nie działają dobrze na procesorach dwurdzeniowych i wydajność tego GTX'a w praktyce może być taka sama jak 7850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są jakieś bzdury. Problemy były z tylko kartami Gigabyte. Sam mam HD 7850 i wszystko działa jak powinno. To nvidia ma na tyle skopane sterowniki, że nie działają dobrze na procesorach dwurdzeniowych i wydajność tego GTX'a w praktyce może być taka sama jak 7850

 

Jak widac nie tylko z Gigabyte, mam Sapphire, czytalem tez o problemach z MSI. To nie zalezy od producenta. Odkad zakupilem ta karte i mam co chwile dropy do 1 fps co minute, okazalo sie ze nie tylko ja mam taki problem. Nie wiadomo czy to wina samej karty czy sterownikow itp. Jesli tobie dziala to masz szczescie.

 

Natomiast ja nie mam czasu na odbijanie pileczki i czekanie na grafike po kilka tygodni z serwisu, na szczenie moge wymienic w ciagu 10 dni na cos innego.

Jesli ktos chce poczytac wystarczy wpisac radeon 7850 dropy, freezy itp.

 

Karta sama w sobie dobra i ta cena, ale co z tego jak nie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!.

Potrzebuję nowej karty graficznej. Chciałbym wydać tak +/- 1500 zł jednak mogę tą stówkę (ale nie więcej :P) dorzucić jeśli będzie warto.

Moją uwagę przykuły dwie karty - Gigabyte GeForce GTX670 2GB (ver. OC) oraz Sapphire Radeon HD7970 3GB (wersja oc tej karty kosztuje ~1610 zł, ale jak będzie spory skok wydajności to może rozważę tę opcję :))

 

Która z tych kart będzie lepsza, a może jest coś lepszego w moich kryteriach cenowych?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...