Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Haqu, jestem w podobnej sytuacji co Ty i zdecydowałem się MSI GTX 670 Power Edition. Zawsze wolałem nVidie od Radeonów, ale to już chyba osobista preferencja. Oprócz tego grafika wydaje się bardzo sensowna, a jeśli lubisz grać, to w prezencie dostaniesz AC III od MSI. Poza tym nVidia pracuje nad oprogramowaniem, które samo będzie zmieniało ustawienia w grach tak, by było optymalnie. Zobaczymy jak to wyjdzie, ale mnie jako gracza to przekonuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh to sam już nie wiem. Z jednej strony zawsze mialem kartę od "zielonych" i nie narzekałem. Do tego jak czytam na stronach testy to GeForce wypada nieco lepiej, a na forach polecają Radeona. Nigdy nie miałem takiego dylematu związanego ze sprzętem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lipne testy czytasz. HD7970 Ghz edition, albo zwykła wersja po OC będzie zawsze lepszy od GTX 670. Pewnie bierze się to stąd, że GTX 670 porównuje się do wyników HD 7970 zaraz po premierze, która była prawie rok temu. Od tamtego czasu wiele zmieniło się w sterownikach i wprowadzili wersję z wyższym taktowaniem rdzenia.

 

Tak czy inaczej faktem jest, że radek bierze sporo więcej prądu i ma wyższe TDP, przez co będzie też bardziej hałaśliwy niż GTX, który w dodatku ma fajne technologie, jak adaptive Vsync czy FXAA w standardzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobór energii albo hałas mi nie przeszkadza, chciałbym po prostu wiedzieć która karta ma lepszą wydajność, troche zamierzam pograć na tym komputerze :P

 

A radeon HD7970 GHz edition nie jest chyba w mojej kategorii cenowej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie - ostatnie pytanko.

Jaki sklep wybrać?

Może jeszcze popatrzę na tą GHz Edition jak będzie więcej pieniędzy to może do niej dołożę

 

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=48909

 

Czy to jest ta "GHz" edition o której mówicie ? :)

Edytowane przez Haqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj specyfikację.

 

No jest :P

Próbowałem znaleźć sapphire ale nie znalazłem. Ogólnie to jakbym brał GHz edition to może być ten Gigabyte z tego sklepu? A jak "zwykłą" wersję to Gigabyte czy Sapphire?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kompa zlozonego z nowych czesci opartego o i5 2500k. W kompie tym mam Radka 5770 1GB od Gigabyte na 3letniej gwarancji, ktora konczy sie w kwietniu. Jak wyglada awaryjnosc tych kart biorac po uwage to, ze nie gram w nic? Na co nowego zmienic ewentualnie za pieniadze uzyskane ze sprzedazy tej karty na allegro? Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie kupiłeś nic za z68/z77? Skoro w nic nie grasz mógłbyś zrezygnować z karty zewnętrznej na rzecz iGPU. Za tego radka dostaniesz ~200zł. Możesz sobie kupić jakiegoś nowego 5450/6450 za ~100zł. Tracisz na wydajności (w gry i tak nie grasz) ale zyskujesz pasywną kartę na 3 letniej gwarancji

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo zalezalo mi na mozliwosci dobrego oc procka a nie chcialem wydawac zbyt duzo na plyte, dlatego padlo na p67. Poza tym soft do obrobki filmow wspomaga sie czesto grafa, choc dopiero pozniej wyszlo ze potrzeba prawdopodobnie nvidia. Kompa kupowalem w lutym, proca dolozylem w maju, nie bylo w lutym ciekawych plyt na innych czipsetach. Wtedy to wybieralo sie raczej albo oc albo zintegrowana grafa:)

A cos sensownego za 200zl z haczykiem? 6670? Cos od nvidia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może powiedz na czym Ci najbardziej zależy? Wiemy już ze w gry nie grasz. Jeśli ma to być karta do wyswietlania obrazu 2D + odtwarzanie (renderowanie) h264 to weź najtanszego 5450 z 3 letnią gwarancją. Jak ma to być do okazyjnego odpalenia jakiegoś tytuły (starszego) to weź 6670. Od Nvidii nowe masz tylko 610/630 które nie są atrakcyjne w tych cenach.

 

Z tego co wiem to Sony Vegas korzysta z akceleracji GPU (Zarówno AMD jak i NVIDIA).

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kompa podepne monitorek lg 19 cali hd ready bo htpc i tak mam na plazmie. Stoi on w malutkim pokoju wiec i film bedzie mozliwy, jakas muzyczka, net i corel video studio do obrobki video i jakies konwertery do audio. Dobrze jakby grafa dawala cos od siebie w corelu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corel nie wspiera akceleracji GPU (chyba, że coś się zmieniło i o tym nie wiem). Do takich wymagań nie ma się co zastanawiać i weź sobie najtańszego pasywnego 5450. Resztę przeznacz na coś innego, święta idą ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.pcworld.p...stepna.moc.html

w tym poradniku wymieniony, nie wiem czy to oznacza ze uzywa gpu ale cos moze w tym byc:)

 

http://www.dobreprog...nosc,25575.html

 

tu natomiast opis service packa do corela ktory wyjasnia chyba wszystko.

 

Wiec mysle czy lepsza grafe tez wykorzysta:) no i w full hd i5 2500k tez mialby lzej:)

Jesli corel nie wykorzysta lepszej karty a do obslugi full hd starczy ten 5450 to czy np taki moze byc?

http://www.proline.pl/?p=VGAMISATI0090

 

lub bardziej ten

http://allegro.pl/radeon-5450-asus-1gb-dx11-hdmi-0db-low-profile-i2850945878.html

Edytowane przez Misiekskrzypek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy jest sens kupowania jak ja naprawde w nica nie gram? Corel bedzie ja wykorzystywal lepiej czy filmy beda lepiej chodzic?

 

Aktualnie mam na oku:

http://www.proline.pl/?p=VGAMISATI0090

 

tylko mam watpliwosci czy biorac pod uwage moje zastosowania przyda sie ten 1gb ramu, ktory swoja droga nie jest najszybszy? Szukam karty z 3letnia gwara.

Edytowane przez Misiekskrzypek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens jest taki, ze dopłacasz tylko 100zł w stosunku do HD 5450 i masz kartę pięciokrotnie wydajniejszą i może się okazać, że w ciągu kolejnych 3 lat ta moc może ci się przydać. Jeżeli nie do corela to nagle będziesz musiał zrobić coś w Photoshopie albo obrobić / przekonwertować jakieś wideo albo odpalić gierkę chrześniakowi (strzelam :P). Po prostu kupująć HD6670 dostajesz o wiele więcej za niewiele więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.elektroni...dukt/33552.html

 

 

Masz odbiór osobisty w ponad 60 miastach albo kuriera za 5zł więcej. Miałem kiedyś tą kartę, jest bardzo cicha i energooszczędna.

 

edit: Sory, proline :P http://www.proline.pl/?p=GIGA+GV-R667D3-1GI

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezme ja w proline bo mam tam jeszcze klawe do htpc do kupienia:) dzieki:)

 

No ladnie...moj radek juz poszedl na allegro...15min aukcja wisiala:) za 250zl plus wysylka. Nowy radek 6670 juz sie splacil z nawiazka:) teraz jeszcze musze pogonic laserjeta 1200 w super stanie zeby sie klawa splacila:)

Edytowane przez Misiekskrzypek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cpu: AMD Athlon II X4 635 @ 3,2 GHz

Gpu: ASUS GTS 250 DK @ 800/1900/1100

Mobo: Asrock N68C-S UCC

RAM: 4GB Kingston HyperX DDR3 1600

PSU: Chieftec GPS-450AA-101A 450W

 

Zestaw do gier, powinien dawać radę do czasu premiery nowego xboxa. Zamierzam wymienić GTS 250 na HD 7850 tylko obawiam się, że będzie ona ograniczana przez procesor którego nie zamierzam obecnie zmieniać. Co polecacie w takiej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mądrzy ludzie :)

Dzisiaj mój komputer zrobił mi ostrego psikusa tj spaliła mi się karta graficzna która już robiła numery od dłuższego czasu więc szukam innej na jej miejsce.

Mój komputer:

Q6600 działający teraz na 3,2 Ghz

4 Gb Ram 800tki

Corsair 520W

Płytka Asus P5k-pro

8800Gt 512Mb Galaxy - najprawdopodobniej martwa...

Monitor 24" 1920x1080

 

Wymagania nowej karty graficznej - dawniej grałem całe dnie w najnowsze tytuły na takich detalach na jakich pozwalała karta graficzna - najbardziej ograniczała mnie jej pamięc 512Mb nie nadaje się do rozdzielczości Full HD, lecz obecnie chodzę na uczelnie i sam nie wiem czy wrócę do gierek.

Co rozważam?

Kupno używanej 8800gt za +/- 100zł i używanie Jej a jeśli moja 8800gt wróciła by do świata żywych miałbym SLI tylko nie wiem czy zasiłka wyrobi.

Kupno jak najmocniejszej grafiki do około 350zł - fajnie by było jakby pozwoliła na grę na możliwie wysokich detalach.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...