Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Obudowa będzie jak typowy odtwarzacz audio - ok. 45cm szerokości. Może wszystko wejdzie na płasko, t/j płyta u-atx, zasilacz atx i karta pełen wymiar. Jak nie to oczywiście niski profil. Karta po przedłużaczu pci.

A z jaką rozdziałką te karty pójdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa będzie jak typowy odtwarzacz audio - ok. 45cm szerokości.

 

To integra nie da rady? Jakieś ambitniejsze zadania będzie miała ta maszyna?

 

Warto dopłacać 100 zł za dodatkowy 1GB pamięci na HD 7850 w rozdziałce 1680x1050?

 

Nie warto,co innego jeśli grałbyś w wyższych rozdzielczościach.

 

Przy tej karcie niewiele daje 2GB, nawet w wyższych rozdzielczościach. Wtedy 2GB owszem, jednak przy mocniejszym GPU. Dla HD7850 1GB jest optymalne. Lepiej kupić kartę 1GB z lepszym chłodzeniem, dłuższą gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 7870 w 1680x1050 nawet do 1.7GB w Max Payne 3 widzialem zajete. W wiekszosci nowych, lepszych graficznie gier jest wyraznie powyzej 1GB. Nie wiem jak jak to wplynie na plynnosc.

Edytowane przez hapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze tego nie zmierzy zaden program. Dlatego testy ktorych autor dokladnie nie oglada gry (podobny byl na pclabie co do ilosci pamieci) sa nic nie warte. Na 4870 512 musialem zmniejszac jakosc tekstur nie dlatego ze dawalo to wiecej FPS, a wystepowaly charakterystyczne mikro przycinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To integra nie da rady? Jakieś ambitniejsze zadania będzie miała ta maszyna?

 

W sumie to audio/wideo serwer (wideo bez szaleństw) i tu integra rzeczywiście wymiata! no ale zagrałbym od czasu do czasu w: CMR2005, Ił2sturm. i pare innych starszych symulacji, może NFS.

Ekran to tv sony 42'ex500 (fullhd) ale starsze gry chyba max idą 1600 x ***.

Znajomy gra na hd5570 i jest zadowolony. Tutaj mi piszą że minimum 6670. 7750 przy podobnym poborze byłby wydajniejszy!!

Priorytet temperatury i hałas - niewielka obudowa. Dlatego jak by weszła karta z dużym radiatorem to dodam mu 12mm wentyl i będzie 100 x lepiej niż mały radiator i 80mm hałaśliwy wiatraczek. I tu jest właśnie myśl!

Edytowane przez pierotez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zależy ci na ciszy to najlepiej weż pasywną HD7750 i upchnij ją jakoś przy pomocy tego przedłużacza PCIE. Będzie ponad dwukrotnie wydajniejsza niż HD5570

 

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=608&g=249701&n=Powercolor-Go-Green-Radeon-HD-7750-1GB-DDR5-128-Bit-DVI-I-HDMI-DP-BOX&w=c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cpu: AMD Athlon II X4 635 @ 3,2 GHz

Gpu: ASUS GTS 250 DK @ 800/1900/1100

Mobo: Asrock N68C-S UCC

RAM: 4GB Kingston HyperX DDR3 1600

PSU: Chieftec GPS-450AA-101A 450W

 

Zestaw do gier, powinien dawać radę do czasu premiery nowego xboxa. Zamierzam wymienić GTS 250 na HD 7850 tylko obawiam się, że będzie ona ograniczana przez procesor którego nie zamierzam obecnie zmieniać. Co polecacie w takiej sytuacji?

 

Nawet Phenom II X4 965BE @4.0ghz ograniczał by lekko tego radka.

 

Na Twoim miejscu poszukałbym jakiegoś HD7770. Ostatnio był Asus HD7770-1GD5 w Neo24 za 409zł z kurierem. Do tego jesli w dobrym sklepie kupisz powinieneś otrzymać klucz do Far Cry 3 (AMD never settle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Max Payne 3 po ustawieniu full zjadał 970MB/1024MB, a 1 GB spokojnie starczy nawet na FarCry3 (u mnie chodzi on na ultra, mam około ~ 35-40 fps, raz tylko ta wartosc spadla do 15)

 

Widze ze to co pisze jest ignorowane a odpowiedzi nie sa niczym poparte. Ile niby ma Ci maksymalnie zajac jak masz 1GB, pewnie wiesz ze to 1024MB ? Wyraznie napisalem ze nie wplynie to na FPS. Byajmniej w wiekszosci przypadkow. FarCry jest tak slabo napisane ze nie ustawisz nawet 4xAA na karcie tej klasy wiec w tym wypadku starczy. Sam kiedys pisalem ze np. dla 4870 512 spokojnie wystarczy. Z czasem zauwazylem ze sie mylilem. Chce tylko zwrocic uwage na cos co warto brac pod uwage skoro kogos stac na dolozenie do bardziej zasobnej wersji, a wynika to z moich doswiadczen. Tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dylemat która karta była by lepsza do mojego starocia :

 

 

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-650-oc-1gb-ddr5-pci-e-box-84-646137.html

czy

http://www.agito.pl/karta-graficzna-vertex3d-radeon-hd-7770-471540918-0227-1gb-ddr5-pci-e-box-84-590036.html ?

Mój grat to Core2Duo 1,83 , płyta asus p5w dh deluxe i zasilacz hx 520w corsair.

Ewentualnie co polecacie? Tak do 400 - 420 zl max

Dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor to już zabytek, wydaj zaoszczędzone pieniądze na zmianę platformy i wtedy myśl o grafice.

 

 

Ewentualnie kup tą kartę i spróbuj pograć jeszcze na starym procesorze: http://www.net-s.pl/...DVI-DP-LITE&w=c

Edytowane przez humanoidal
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej procek ubiję każdą z nich.

 

Może zapytam tutaj, bo coś mnie zaczęło niepokoić jak odpaliłem nowego most wanted. Gram z rozdziałce 1440x900 i na obecnej grafie już nie ma zawsze płynności, chociaż odpaliłem na pięć minut, więc do końca nie testowałem. Najbliższy (po grafie) upgrade byłby monitor pewnie fhd (nie będzie nic powyżej tego). Pytanie jaką grafę wybrać? Poszukiwania zawęziłem do dwóch czyli 7970 i 670. Głównie gram w bf3 i tutaj na płynność nie narzekam, ale coś ten nfs mnie niepokoi i chyba czas już na zmianę :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NFS jest kiepskim portem z konsoli i zacinki zdażają się nawet jak masz średnio 100fps. Nie przejmowałbym się tym. Najlepiej jakbyś zmienił grafikę razem z monitorem, nie odczujesz wtedy spadku płynności spowodowanego większą rozdziałką. Polecam Gigabyte HD7970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mój obecny grat to:

cpu:intel e5200 kręcony do 3,4ghz

ram:4gb

gpu:GF9500gt

zasilacz: delta 400w

 

I pytanie: jaką kartą graficzną do 350-400 zł opłaca się kupić, żeby procesor jej zbytnio nie spowalniał? czy najlepszą opcja byłby Radeon 4850? czy też można mierzyć w coś nowego czyli 6670 czy 7750?

Gram w rozdzielczości 1400x900 z czasem przymierze się do zmiany monitora na max 23".

Mierzę w tą http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=608&g=232654&n=Radeon-HD7750-1GB-DDR5-PX-128BIT-HDMI-DVI-DP-LITE&w=c

Edytowane przez dovakhin12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu, planuje upgrade i myślałem i wymianie karty graficznej na coś troszkę mocniejszego. Mój bieżący zestaw:

Phenom x2@x4 3,4GHz

Zotac GeForce 260GTX

2X2GB Kingmax 1333MHz

OCZ 500W.

Czytając temat myślałem o wymianie na Radeona 7750, ale zastanawiam się czy reszta zestawu nie będzie przymulać go... Może lepiej poczekać trochę i zmienić platformę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nadszedl czas na zmiane grafiki u mnie. W chwili obecnej siedzi w mojej budzie Sapphire HD 6870 OC 1GB. Moge dorwac druga taka karte za £110 czyli jakies ~550zl i puscic je w crossfire.

 

Nasuwa sie jednak pytanie czy to sie wogole oplaca? Obawiam sie ze po pierwsze ma zasilka Antec EarthWatts 500 nie wydoli przy dwoch kartach i trzeba bedzie jeszcze inwestowac w nowy zasilacz, a po drugie moze zaklucic obieg powietrza w obudowie i podniesc znaczaco temperatury.

 

Jesli nie ma sensu sie pakowac w crossfire z tymi kartami w takim razie co jest godne polecenia? Podkreslam ze kultura pracy karty tzn cisza jest bardzo wazna w moim przypadku.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Niedługo mam zamiar złożyć zestaw za 2000zł (siedzi tam HD 7850 od Gigabyte 1Gb) i oto moje pytanie. Czy warto dopłacić 60zł i zmienić tą kartę na PowerColor 2Gb?

Na tym zestawie będę grał w Battlefield 3 i czy będzie widzialna różnica w grze między 1Gb a 2Gb??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena? ~£200 czyli okolo 1000zl. Nie jest to sztywna kwota, jednak nie chcialbym jej znaczaco przekroczyc. Wiecie jak to jest z zonami:)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Radek 7950. Z mojej strony polecam Gigabyte. Trzy lata gwarancji, dobra cena, ciche i wydajne chłodzenie to z pewnością atuty.

Inna sprawa, że od czasu jak ja kupowałem to może jakiś inny producent wyskoczył z czymś fajnym?

 

Witajcie.

 

Niedługo mam zamiar złożyć zestaw za 2000zł (siedzi tam HD 7850 od Gigabyte 1Gb) i oto moje pytanie. Czy warto dopłacić 60zł i zmienić tą kartę na PowerColor 2Gb?

Na tym zestawie będę grał w Battlefield 3 i czy będzie widzialna różnica w grze między 1Gb a 2Gb??

 

Pozdrawiam

 

Ja bym raczej obstawiał, że do komfortowego grania na Ultra w BF3 to tej karcie brakuje mocy, a nie pamięci...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...