Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

To dlaczego u mnie na nvidii photoshop korzysta z opencl'a a nie z cuda? W dodatku tylko dla 16 zalozonych projektow na raz, po przekroczeniu tej wartosci akceleracja sie wylacza. Opencl jest wykorzystywany tylko do prezentacji na ekranie (powiekszanie, przeciaganie, kolorowanie), cala reszta czyli obliczaniem (koncowa obrobka) zajmuje sie cpu.

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego u mnie na nvidii photoshop korzysta z opencl'a a nie z cuda? W dodatku tylko dla 16 zalozonych projektow na raz, po przekroczeniu tej wartosci akceleracja sie wylacza. Opencl jest wykorzystywany tylko do prezentacji na ekranie (powiekszanie, przeciaganie, kolorowanie), cala reszta czyli obliczaniem (koncowa obrobka) zajmuje sie cpu.

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

 

Czyli śmiało mogę pozostać przy integrze (HD4000) i nie zmniejszy to wydajności w programach do grafiki 2D, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do photoshopa zalecany jest mocniejszy proc i ram niz gpu. Zreszta z hd4000 opencl tez bedzie Ci dzialal wiec jakas tam akceleracja bedzie. Akceleracja sprzetowa grafiki jest w powijakach i wspiera raptem 2-3 efekty. Ja bym zostal przy samej integrze

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam pytanko. Aktualnie posiadam leciwą kartę ATI HIS Radeon 4870 512MB. Ostatnio wygrałem kartę ZOTAC GeForce GTX650Ti 2GB ale albo źle spojrzałem, albo w testach nie wypada jakoś o wiele lepiej od mojej karty, czy to możliwe? Ogólne pytanie, warto ją sprzedać czy warto wymienić z moją aktualną?

 

p.s.: mówiąc o testach oczywiście chodzi o pocinanie w gry;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, 650Ti kupione, ale po 1 dniu grania i tak już wiem, że jak tylko 7850 będą kompatybilne z OSX to z miejsca zmieniam. Po xboxie i 8800gt oczywiście różnica kolosalna, ale jak człowiek raz zobaczy gry w FullHD na wysokich detalach, to od razu apetyt rośnie na jeszcze więcej :)

 

Dołączona grafika

 

Od razu ładniej ;)

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co max mogę ładować? Wolałbym tańsze GPU jeśli nie wykorzystam jej pod tym procesorem nawet robiąc jeszcze lekkie OC.

 

Tak myślałem, że to max - ile 7770 wydajniejsze od GT250?? Bo jeśli z 20-30% to raczej pozostanę przy tym co jestem jeszcze.

 

EDIT

 

To na jaki wzrost w grach mogę liczyć??

Edytowane przez ..:::SiekieR:::..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy 7850 w połączeniu z phenom 2 x4 925 to dobry pomysł, czy już ograniczę GPU?

 

W tej chwili chodzi na 3.2GHz. w tej chwili mam GT250 i czas na zmiany.

 

A w jakiej rozdzielczości grasz? jeżeli np. jet to FullHD to bierz 7850.

 

A proca delikatnie podkręć i będzie git.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1680x1050, choc mam drugi monitor full hd. Gram na tym pierwszym, bo wzrokowo duzej roznicy nie ma, a zawsze gpu ma lzej i jednak tam mam proporcje 16:10, tym samym wiekszy obszar roboczy. 7850 to jednak za duza gotowka juz. Predzej myslalbym o 6850/6870/6950 lub cos nvidii do 500. Najchetniej uzywane, ale na co najmniej rocznej gwarancji.

 

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam karty graficznej do zestawu: i3-3220, B75A-G43, 8GB RAM DDR3, Fortron Raider 550.

 

Budżet: 400-500 z wysyłką

 

Chciałbym, aby karta była cicha i stosunek cena/jakość była dobra Dołączona grafika Na razie służyłaby do grania w 1280x1024, ale w wakacje już 1920x1080. No i w zasadzie karta tylko do grania no i filmów.

 

Myślałem nad HD7770 Asusa, lecz z 429 cena wzrosła do 480+, więc przestała być opłacalna. Co proponujecie? Niekoniecznie z ATI (chyba, że rozwiązania nvidii nie są opłacalne w tym budżecie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, nie jestem na bieżąco z grafami od jakiegoś czasu.

Posiadam 9800GX2 która daje radę w większości nowych tytułów na 1920x1080 w High / Ultra, ale wypadałoby to zmienić, najchętniej na coś z XFire, aby wykorzystać przyszłościowo potencjał płyty i dla zabawy.

 

Co warto kupić używanego, żeby zmieścić się w budżecie około 400-500zł za używkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz Asusa w dobrej cenie, polecam http://techplanet.pl...ress,32219.html

 

Dzięki za propozycję. Rozumiem, że do tej kwoty najbardziej opłacalne są HD7770, nic z nvidia ?

 

A co powiesz o kartach Gigabyte czy Sapphire? Różnice między ASUSami są zwykle w +/-100MHz pamięci i +/- 30MHz na rdzeniu, a cenowo się już różnią czasem o te 30-50zł. Chciałbym wydać jak najmniej, bo po co przepłacać :)

Edytowane przez Fiedzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus ma najlepsze chłodzenie z wszystkich HD 7770 - 2 rurki cieplne i wentylator, którego w ogóle nie słychać pod maksymalnym obciążeniem. Do tego 3 lata gwarancji. Nie ma konkurencji ze strony nvidii w tym przedziale cenowym. Na taktowania nie patrz, bo to są minimalne różnice i można to samemu ustawić w sterowniku.

 

Co warto kupić używanego, żeby zmieścić się w budżecie około 400-500zł za używkę?

 

HD 6870 lub GTX 470

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na długość wejdzie, nie wiem, wg specyfikacji na stronie ASUSa ma 23cm x 13cm x 4cm (dł/szer/gru). Jak ma takie wymiary szerokości licząc od śledzia do PCI-e to karta na styk wejdzie do obudowy...

Edytowane przez Fiedzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...