Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Za 1000zł to nie poszaleje się bardzo. Mobo B75, cpu G2020, 4/8GB ramu, HD7770. Ewentualnie kombinować Athlona x4 na FM2.

Można też np. zostawić narazie GTX i kupić i5 3470 + B75 + 4GB ramu.

Jak coś, nowe platformy nie mają złącz ATA IDE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie i tak co nie kupi to i tak będzie miał skok wydajności .

 

Nie zależnie czy to będzie G2020 + HD7770 czy I5 + GTX .

 

PS. Ja ma się wydajność integry w stosunku do tego GTX-a , bo mi się wydaje że HD4000 będzie miało zbliżoną wydajność .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomemu padła 8600GT pasywna.

 

Komp to firmowy VOBIS z Vistą 32bit. CPU Q6600 2.4 GHz, płyta intela DG965OT, 3GB DDR2, zasilacz Enlight GPS-350AB C - dwie linie 12V (11A i 15A, maksymalnie na obu 228W). Pod obciążeniem procka 100% napięcie na molexie jest 11,93V a na wtyczce zasilającej procka 11,83. Na luzie jest 12,06 i 12,03.

 

Chciałby coś włożyć za około 200 zł, może parę złotych więcej jeśli warto dołożyć. Żeby dało się coś zagrać. Cicho tylko w idle bo pod obciążeniem to boxowy wentyl od cpu robi huragan w obudowie i kompa słychać z drugiego pokoju, więc jak grafika też będzie trochę hałasować to nie szkodzi.

 

Karta na 90% nówka bo z używek to nawet jeśli będą wydajniejsze to chyba też bardziej prądożerne jeśli starsze konstrukcje.

 

Czy 6670 to najlepszy wybór w tej cenie? Jaką firmę i który model brać? GDDR5 dużo szybsze od GDDR3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że z tego co widzę, to trudno ta kartę dostać. W chwili obecnej na znanym portalu aukcyjnym jest jedna sztuka i ma 8 dni do końca i jest już nabite 130 zł więc nie wiem czy za 200 się kupi. A kumplowi trochę zależy na czasie. Na forum w dziale sprzedam jest też jedna ale za 230 + wysyłka i praktycznie końcówka gwarancji bo zostało pół roku. I 5750 patrząc na TDP pobiera 23W więcej niż 6670. A jakieś nvidii w tej cenie?

 

Z tego co widzę po testach między HD6670 DDR3 a DDR5 jest różnica od 5 do 20% w wydajności. W sumie tyle co w cenie. Monitorek jest 1280x1024 więc chyba nie będzie tak wielkiej różnicy.

Edytowane przez slayne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to już robi cenę około 350 zł a wyjściowa cena była około 200 zł + niewielka dopłata.

 

No nic zobaczymy co kumpel powie :D

 

 

EDIT:

 

A jakby wziąć używanego HD5670 HISa IceQ 512 GDDR5 za 160 zł z wysyłką? Karta minimalnie wolniejsza od 6670 GDDR3 a tańsza około 70 zł.

Edytowane przez slayne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczepię się pod temat bo podobny mam problem

co będzie najlepszym wyborem

7870 Gigabyte OC - 880 zł

7950 Gigabyte WF3 - 1110 zł

a może 7870 Tahiti ( tylko który model ma sensowne chłodzenie i cenę ? )

 

reszta sprzętu jak w podpisie, monitor 1920x1200 a karta ma zostać na długo ( 4-5 lat )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie kryterium cię interesuje

Sam stałem przed wyborem grafy w cenie do 900zł, 2 tygodnie temu kupiłem 7870 OC od Gigabyte;)

I jestem zadowolony.

Jak możesz dorzucić do 7950 to na pewno będzie najlepsza opcja.

7870xt tak naprawdę ma sens tylko wersja od Sapphire, chyba że nie interesuje cię głośność wtedy bierz najtańszego Cluba np.

No ale takiego sapphirka to wyrwiesz za ~1000zł, a będzie on miał gorszy stosunek wydajność/wat

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=794&rectr_str_numer=16

Kolejnosc odnosnie wydajnosci:

7950

7870xt

7870

wydajnosc/cena przemawia na korzyść 7870xt/7870, wszystko zależy od tego czy przeszkadza ci hałas (modele referencyjne XT) i czy nie przeszkadza ci pobór prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami gram na głośnikach więc stawiam na windforce'a od gigabyte'a

 

zastanawiam się jak będzie się sprawować to chłodzenie po solidnym OC 7950

ocena głośności jest subiektywna i ciężko na podstawie testów wyciągnąć jakieś sensowne wnioski

obawiam się, że bedę się wku***** podczas grania bo będzie szumieć ( a wszystkie pozostałe podzespoły u mnie są niesłyszalne )

 

do tego dochodzi gorszy stosunek wydajność/cena niż w 7970 i brak pewności że 3 GB VRAM i szersza szyna pamięci kiedykolwiek się przydadzą

 

mimo to mocno mnie kusi by zaszaleć i brać 7950 Dołączona grafika

 

teraz mam radka 4850 asusa z cichym chłodzeniem i jestem z niego bardzo zadowolony

wolę by tak pozostało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam karty graficznej za max 700-800zł, bo padł mi pasywny Radeon HD 4850

 

priorytetem jest kultura pracy czyli nie chcę głośnego wentylatora, mimo że nie jestem zagrajmerem ;-)

 

zasiłka wydoi (Corsair >700W), procek FX-8150, 8GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cud że tak dlugo przeżył ^^ nie wyobrażam sobie trzymania 4850 pasywnie na czymkolwiek - sekcja zasilania to ci sie chyba wtopiła w PCB Dołączona grafika

 

Jakieś HD7850/70, a jeżeli 4850 był dla ciebie wystarczający to może być i HD7770

 

w tym przedziale cenowym nie ma chyba karty która bierze więcej od HD4850 Dołączona grafika (z nowości) a w Idlu to już w ogóle ok 5-10W

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kupić do 200zł w zamian za tą z podpisu 9800GTX+

Jest coś mocniejszego ?

 

Licytuj jakiegoś GTS 450, za 200-220zł jest szansa upolować jakąś kartę, oczywiście bez gwary.

 

Nie siedzę w grafach już z 2-3 lata więc proszę o wybaczenie mojej ignorancji.

Czy 128bit karta będzie szybsza od starej 256bit ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nawet.

Poszedł do żyda jako zjarany.

 

Mam zapewnienie z jednego źródła, że karta (mowa o 9800GX2) działa pewnie, nie przegrzewa się, itp.

Mogę mieć problemy pomimo tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że te karty z natury się przegrzewały, czy możesz mieć problemy ? tak będziesz je miał, pytanie tylko kiedy. Nie kupuj tego modelu to stara grzała, lepiej weź np to http://allegro.pl/gainward-hd-4870x2-2048mb-idealna-i3003796531.html jeśli chcesz 2x gpu chociaż do tego proca to nie ma sensu no i cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...