Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie do tej rozdzielczości. 512MB w zupełności wystarczy. Chyba że cena będzie identyczna. Swoją drogą ta karta bardzo wiele potrafi dobrze podkręcona i przy mocnym procku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie Dołączona grafika ) jaki ta karta może mieć wentylator? Podobny Gigus ma chyba 10cm.

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/3868179

Nieswojo mi się robi jak w budzie same 12-ki, niedługo nowe 14-ki a taka grafika będzie kręcić jakąś lipną 10-ką lub nawet mniejszą!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to mnie najbardziej wku.... i nowe ciche 12/14-ki na nic się nie zdadzą. Szkoda bo pasywki o stówe droższe za przecież mało wydajną kartę.

Może kupić byle Vertexa aby był ddr5, zdjąć wszystko z radiatora i przyczepić np. Enermax Silence 12-kę Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, muszę dzisiaj kupić kartę graficzną - padła mi wczoraj moja poczciwa gtx470 z której niczego sobie byłem bardzo zadowolony. Dużo osób doradza ATI 7950 inni, 660 Ti w wersji 3GB . A ja mam poważne dylematy czy w ogóle takiej karty potrzebuje . W głównej mierze byłem bardzo zadowolony z technologi nVidii CUDA która cudownie przyspieszała np. konwersje filmów, kompresje filmów, plików itp. Gram sporadycznie w nowe tytuły takie jak Assassin's Creed, Wiedźmin 2, Najnowsze SimCity czy TombRider i FarCry. Moja 470 bardzo dobrze sobie w nich radziła oczywiście ustawienia były na pół gwizdka. Co począć co kupić ? Może nie potrzebuję tak wydajnej karty, a może lepiej dorzucić grosz i kupić coś droższego ? Prosiłbym też o informacje jeżeli ktoś posiada jaki wpływ na CUDA ma wielkość pamięci zamontowanej w grafie. Mój sprzęt to Xeon W3565 3.2, SSD256, 16GB RAM, Win7 64Bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro korzystasz z softu, który korzysta z CUDA to 660Ti jest całkiem dobrym pomysłem. Wersja 2 GB w zupełności wystarczy. Nie renderujesz przecież 3D. No i pograsz na tym we wszystkie wymienione tytuły w full detalach.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

potrzebuje porady odnośnie karty graficznej!!

mój sprzęt aktualnie to:

 

asus a8n32-sli deluxe s.939

athlon 64 x2 3800+ s.939

4gb RAM DDR1

8800GTS 320MB

wiem, że ten mój sprzęt to trochę dinozaur Dołączona grafika no ale niestety Dołączona grafika

 

no i wracając do tematu to chcę wymienić tego mojego 8800 GTS na coś lepszego ale najlepiej mało prądożernego... mimo, że jedzie do mnie zasilacz OCZ modxstream 600W... to jednak z racji oszczędności na rachunkach za prąd zależałoby mi na czymś mało prądożernym... jednak też niekoniecznie Dołączona grafika bo w wyjątkowych przypadkach mogę się zdecydować też na jakiegoś fajnego potworka Dołączona grafika

 

 

ten 8800GTS jest w sumie spoko... ale jak ustawie detale w SC2:WoL na wysokie to niestety brakuje mu RAMU .'/

tak więc prosiłbym o rady odnośnie mojego problemu... zastanawiałem się również nad kolejnym 8800 z większą ilością RAMu... no ale jednak wpierw wolę zapytać bardziej doświadczonych w temacie Dołączona grafika

 

dodam jeszcze, że główna gra w którą będę młócił w bliskiej przyszłości będzie SC2:HotS więc raczej pod tym kątem dobieram kartę... jednak miło by było by inne tytuły też mi śmigały elegancko =]

 

dziękuję i pozdrawiam Dołączona grafika

Edytowane przez seagate7200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja myślę że tak jak ostatnio wziąłbym Radeona 4850 512 MB. Procesor Cie będzie ograncział. Może to mieć też wpływ na płynność. w innych grach, więc nie spodziewaj się cudów. To jest zeszła dekada. Ale jak Ci zależy tylko na jednym tytule to można spróbować z 4850 właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież już teraz ten x2 3800+ ogranicza OSTRO tego 8800gts a Ty chcesz pakować coś jeszcze mocniejszego. StarCraft2 wymaga dosyć mocnego procesora więc podkręć tego Athlona. Używanych 8800gt unikaj ponieważ duża ilość była już wypiekana w piekarniku i nie wiadomo jak długo pożyje. kup 4850 za 150zł

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! :D

 

Kupiłem ostatnio nowy sprzęt (po 6 latach) i trochę jestem do tyłu odnośnie kart graficznych :)

Prosiłbym o dobranie dobrej karty do mojego sprzętu, oto on :

 

MOBO - MSI Z77 MPower

CPU - i5 3570k 4,2Ghz + Noctua NH-C14

MEM - Patriot Viper 2x8GB 2133 Mhz

GPU - Gainward GTS450 1GB - ze starego kompa do wymiany

PSU - Seasonic G-Series 650W Gold

BUDA - Cooler Master II Advanced Dominator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku byłem napalony na gtx 680, ale po przeczytaniu kilku testów doszedłem do wniosku że się nie opłaca Dołączona grafika

Titan to zdecydowanie nie moja półka cenowa...mam ważniejsze wydatki :P

Zostaje ciężki wybór pomiędzy 7970 i 670. Pytanie którą lepiej wybrać ? Komp wyłącznie do gier.

Po wyborze karty pozostanie jeszcze wybór producenta....ehhh za duży wybór :/

Edytowane przez wesoly_kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 7970. Cenowo podobnie a jest to karta konkurencyjna dla 680, a nie 670. Dodatkowo masz DX11.1 itp.

Chyba, że masz jakiś sentyment do nvidii to bierz 670. To już jest ten segment cenowy, że czego nie kupisz to będziesz zadowolony z wydajności ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DeathTomahawk
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe już nie raz szukałem 7970 vs 670 i zdania są podzielone. Chciałbym jednak kartę na którą sterowniki są wypuszczane regularnie z poprawkami. Podobno dla Radeonów to różnie z tym bywa...dylametu ciąg dalszy :/

Taa. Szczególnie te stery poprawiane dla Tomb Raidera przez nvidie przez 2 tygodnie?

 

Posted via Tapatalk @ Evo 3D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego większość ludzi wybiera karty zielonych ? Chciałbym zostać przekonany do zakupu 7970 aniżeli mam później żałować...

 

To że większość coś robi nie oznacza że to najlepszy wybór! Karty obu producentów są dobre, każde mają swoje wady i zalety. Ja nie miałem od 10 lat żadnej "zielonej" i nigdy nie żałowałem. Co nie znaczy że nie składałem innym kompów na nich i też byli zadowoleni.

 

Skoro jest Ci teraz polecana 7970 jako najsensowniejsza to tak właśnie jest. Nikt tu nie robi tego by Cię w konia zrobić.

 

 

EDIT

I co za Troll tu wszystkich po kolei pominusował? Nudzi się?!

Edytowane przez rafa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ( i Panie :D ), potrzebuje grafike do della optiplex 755 na złącze PCI Express x16. Komputer uzywany do prostych zadań takich jak internet, pakiet biurowy więc nie potrzebuje demona prędkości. Jedyne wymagania to dwa złącza DVI do pracy na dwóch monitorach.

 

Budżet...proszę o propozycje za ~100plnów i za ~300plnów. Mile widzane uzywki z aukcji ;)

 

Z góry dziękuje za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A którą z obecnie dostępnych na rynku 7970 najlepiej wybrać ?

 

 

Ja miałem brać Asus Direct CU II, ale po krótkiej dyskusji postanowiłem wziąć GTX 670. W sumie nie żałuję. No moze po za wspomnianymi problemami z Tomb Raider'em na początku, ale teraz działa ok. Co tylko świadczy o tym że obaj producenci mają jakieś tam problemy ze sterownikami. A czemu wziąłem GTX 670 głównie że od dawna miałem Zielonych i tak na razie zostanie. Wezmę coś od ATI dopiero jak będzie wyraźny skok wydajności względem Nvidii. A tak po dość mocnym OC mojej karty mam praktycznie GTX'a 680. Ja uważam że co byś nie wział to i tak będzie spoko.

 

Co do DX 11.1 to na razie w żadnej grze to nie jest wykorzystywane i nie wiadomo czy będzie to dawało jakieś wieksze różnice w grafice względem DX 11. Podobna zagrywka jak z DX 10.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam karty pod rozdzielczość 1920x1200 do 500zł i niestety ani złotówki więcej.

Głównym priorytetem jest dla mnie cicha praca wiatraka na karcie ew. możliwość kontrolowania obrotów.

Możecie coś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...