Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

No to kup nowy 660 TI.  Zdaje sie że da się zmnieszyć obroty tak by karta bez OC była ledwo słyszalna. Mój GTX 670 bez OC ledwo słychać. Chyba że jesteś maniakiem ciszy to polecam zainwestować w WC.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn ja się opieram na testach/opiniach, i wychodzi że jak ludzie porównują autorskie chłodzenia na high-endowych kartach typu asus direct cu, albo np gigabyte, do accelero albo gelid, czy prolimatech, to te coolery są znacznie wydajniejsze, po 20-30 stopni różnicy. I umożliwiają skręcenie na stałe na minimalne obroty w stresie. Bierze się to z rozmiaru, zajmują więcej slotów, większe wentylatory, więcej heatpipow. Te chłodzenia autorskie są ładnie zabudowane, wyglądają fajnie, ale pod spodem ten radiator jest dość cienki.

Cel jest taki, żeby uciągnąć kartę na podmienionym chłodzeniu, w stresie na minimalnych obrotach wentylatorów (stałych bez regulacji pwm). Wg testów tych chłodzeń, są one w stanie to zrobić nawet na kartach typu gtx480, czyli grzałce 2x mocniejszej niż karty o których tu dyskutujemy.

Stąd plan zastosowania takiego chłodzenia, zamiast kupienia karty z fajnym autorskim chłodzeniem.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus Direct CU jest zupełnie cichy w stresie, temperatura 70 stopni (GTX 660 Ti). Trudno mi stwierdzić czy po mocnym OC jest głośniejszy, bo i tak jest BARDZO cichy. Możesz dorzucić 200zł do lepszego chłodzenia, ale nie spodziewaj się, że różnica w głośności powali cię na kolana, bo tu już nie ma za bardzo z czego schodzić. Głośność tej karty w stresie porównałbym do dobrego wentylatora 120mm puszczonego na 800rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus Direct CU jest zupełnie cichy w stresie, temperatura 70 stopni (GTX 660 Ti). Trudno mi stwierdzić czy po mocnym OC jest głośniejszy, bo i tak jest BARDZO cichy. Możesz dorzucić 200zł do lepszego chłodzenia, ale nie spodziewaj się, że różnica w głośności powali cię na kolana, bo tu już nie ma za bardzo z czego schodzić. Głośność tej karty w stresie porównałbym do dobrego wentylatora 120mm puszczonego na 800rpm.

Ja np. patrze na to:

http://www.silentpcreview.com/article1305-page4.html

 

7870 direct cu 2, karta ma pobór średni 103W (techpowerup) a 660ti ciągnie 129W, czyli więcej. I według tego testu na spc, w wentylowanej obudowie to się musi rozkręcić, bo inaczej karta dojdzie do >100 stopni i będą zwisy.

 

Dołączona grafika

 

Dla porównania mają tam wyniki z coolerem gelid icy vision, z cieplejszych kart, i dają radę utrzymać stabilnie niższą temperaturę, na wentylatorach puszczonych na 5V na stałe, czyli właśnie o to o co mi chodzi.

 

Komputer mam w słabo wygłuszonej obudowie z aluminium, 0.5m od głowy Dołączona grafika wszystkie wentylatory wewnątrz to 2x 120mm chodzące na 600-700rpm (1 w zasilaczu 1 na cpu). Jak dam do czegoś takiego kartę, która fakt w idle lata na 10% coolera i jest niesłyszalna, ale wystarczy że musi wejść na 30-40% mocy już wyraźnie słychać.

Zapytam inaczej, dasz radę zablokować prędkość chłodzenia na swoim 660ti taką jaka jest w idle (10-20%) i puścić na tym furmarka? 

 

edit:

 

też ciekawe porównanie dlaczego są takie różnice, między chłodzeniami: 670 vs 7870

 

Dołączona grafika

 

chłodzenia są takie same (np. w 680 jest sporo większe) ale tylko jeden heatpipe przechodzi przez cały rdzeń w radeonie

 

Porównując recenzje na techpowerup, wychodzi że 660ti ma dokładnie taki sam cooler co 670, i takie same wyniki głośności. Pewnie tez ma więcej miejsca na regulację, bo ciągnie mniej mocy niż 670.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To weź przejrzyj recenzje KART a nie chłodzenia? Bardzo wiele zależy od biosu itd

 

 

Za techpowerup:

 

 

 

Fan noise of the ASUS GTX 660 Ti DC II TOP is outstanding. It is, by far, the quietest GTX 660 Ti reviewed today, especially under load where it is quieter than most other cards. Noise levels are exactly the same as on the famous GTX 670 DC II TOP.

 

 

 

 

Fan noise of the ASUS GTX 670 DC II is incredible. In idle it is barely audible if you put your ear next to it - using a completely passive PC, in a quiet room. Under load the fan ramps up a tiny bit to handle the extra heat but the difference is barely measurable. As a result the GTX 670 DC II is quieter under load than most other cards in idle!! Perfect job ASUS!

 

 

Z resztą na silentpcreview Asus GTX 670 jest najczęściej polecaną kartą.

 

 

Jak masz ochotę dokupić sobie jeszcze cooler aftermarket do tego to przecież ci nie zabronię, tylko piszę, że moim zdaniem strata kasy, czasu i gwarancji Dołączona grafika

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam sie nad wymiana karty graficznej na GTX 770, jakiego producenta polecacie? Czy moze lepiej Radeona?

 

Obecnie posiadam taka konfiguracje:

 

CPU i5 2500K

GPU HD5770

Pamiec 8GB

MoBo Asrock P67 Pro3

Sound Asus Xonar Xsense

Zasilacz Corsair WX 550

W7 64bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To weź przejrzyj recenzje KART a nie chłodzenia? Bardzo wiele zależy od biosu itd

 

 

Za techpowerup:

 

 

 

 

 

Z resztą na silentpcreview Asus GTX 670 jest najczęściej polecaną kartą.

 

 

Jak masz ochotę dokupić sobie jeszcze cooler aftermarket do tego to przecież ci nie zabronię, tylko piszę, że moim zdaniem strata kasy, czasu i gwarancji Dołączona grafika

 

Akurat w tych testach na spcr oni sprawdzają na jakich najcichszych ustawieniach karta działa. Jeżeli akurat firmowo jest ustawiona tak prędkość, że nawet na zimnej karcie się cooler mocno rozkręci, to nie zostawią tego tak i napiszą że karta jest głośna. Tutaj jest wyraźnie napisane, że w przypadku tego 7870 te prędkości są konieczne, bo karta dochodzi do temperatur ponad 90 stopni, co zagraża stabilności.

Co do 660 vs 670 asusa, to napisałem o tym w ostatniej linijce. Faktycznie to wydają się być obecnie najcichsze karty z firmowym chłodzeniem. 660ti powinien być jeszcze cichszy bo ma mniejsze wydzielanie ciepła niż 670.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam sie nad wymiana karty graficznej na GTX 770, jakiego producenta polecacie? Czy moze lepiej Radeona?

 

Obecnie posiadam taka konfiguracje:

 

CPU i5 2500K

GPU HD5770

Pamiec 8GB

MoBo Asrock P67 Pro3

Sound Asus Xonar Xsense

Zasilacz Corsair WX 550

W7 64bit

 

 

Gigabyte GTX 770 spisuje się całkiem dobrze.  MSI tez w sumie nie najgorzej jeśli chodzi o cisze. Tylko temperatury ma nieco wyższe.  Poczytaj sobie testy w naszym artykule:

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_770_tanszy_i_szybszy_gtx_680_vs_hd_7970?page=0,25

 

 

Aerial pozostaje Ci więc polowanie na używkę GTX 670 w wersji referencyjnej. Ja bym osobiście wział GTX 660Ti od Asusa.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe 670 jest dość mało opłacalne z racji na cenę. Już chyba lepiej poszukać 760 za ~1000zł (asusy są po ~1100, ale sporo innych producentów można dostać poniżej 1000). Różnica wydajności między 760 a 670 moim zdaniem nie jest warta 30% dopłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 670 kosztuje 1220 http://www.agito.pl/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-670-2gb-ddr5-pci-e-box-84-576399.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=576399

 

...chociaż niedawno był jeszcze tańszy. I i tak jest to bardziej opłacalna karta niż taki GTX 770.

 

 

GTX 760 też nie jest opłacalny biorąc pod uwagę cenę GTX 660 Ti :P W tym segmencie ciężko mówić o opłacalności, dopłaty są dosyć duże za niewielkie skoki w wydajności. Z drugiej strony zawsze ta mocniejsza karta posłuży te pół roku dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

660ti to moim zdaniem najlepszy deal na ten moment z przedziału powiedzmy 800-1300zł, bo jest kolejne prawie 200zł tańszy niż 760 a niewiele słabszy. W tym porównaniu wydajność 670>760>660ti, ale różnice w cenie słabo odzwierciedlają różnice wydajności. Oczywiście im droższe karty, tym płaci się więcej za stosunkowo niewielki przyrost, taki urok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie. Pisze jeszcze z takim małym zapytaniem.

Konfiguracja mojego komputera:

Procesor: Intel Core i3 540 3.06

Grafa:Sapphire Radeon HD5570

Płyta Główna:Gigabyte Ga-H55M-S2H LGA 11556

Ramy:3GB DDR3 1333 MHz Kingston

Zasilacz: Fortron ATX Hexa 400W

 

Planuje wymienić na dniach w nim kartę graficzną. Polecono mi HD7850 lecz gdy napisałem ze mam monitor LCD 17 cali rozdzielczość jaką pokazuje to 1280x1024 powiedziano mi ze raczej nie ma po co kupować tak mocnej karty jak HD7850.

 

I teraz mały dylemat czy Kupić polecona kartę właśnie HD7850 czy też zanim ta mi przedstawiono myślałem o HD7790 ??

 

Dodam jeszcze że myślę też trochę o podkręceniu procesora.

Wspomne ze myśle w przyszłosci o tym by Kupic BF4 i chciał bym moze na rozsadnych dedalach pograć Dołączona grafika Ja rozumiem to mocne wybieganie w przyszłość gdy nie ma jeszcze przedstawionych wymagań BF4. Dołączona grafika

 

Czekam na szybkie odpowiedzi. Czas trochę gra role. Pozdrawiam.

Edytowane przez dolar444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz brać coś słabszego, nawet 7770, jest tańsza niż 7790.

Taki monitor na dzisiejsze czasy to dość zabytek, może lepiej zacznij od kupna większego monitora? Poprawa komfortu w ogólnym korzystaniu z komputera, będzie większa niż więcej klatek w bf4 na takim małym ekranie.

Swoją drogą co byś nie kupił, odczujesz duży przyrost wydajności, bo karta którą posiadasz jest wyjątkowo słaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tak jak podpowiedziano mi nie ma zbytnio sensu brać HD7850 do tak małego monitora.

A wiec w takim razie musze rozważyc zakup miedzy HD7770 a HD7790.

 

Co do monitora może i fajnie było by mieć troche większy i wieksza roździelczośc i fajniej było by korzystać przegladać internet i jeszcze fajniej było by grać w gry na większym monitorze.

Na dzień dzisiejszy to i toche pieniadze jak i do ze monitor narazie działa. Nie twierdze to ze to nie zabytek bo ma swoje latka już. O większym monitorze pomyśle w przyszłość moze w tedy razem z złożeniem nowego kompa co wydaje mi sie na dzień dzisiejszy rozsądną myślą.

 

Bo w etdy gdy bym jeszcze wymienił monitor to znając siebie połasił bym się na HD7850 :D hehe.

 

Czyli myślec miedzy HD7770 a HD7790 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz myśleć o BF4 to będziesz musiał zmienić procesor, niestety BF3 i następnie BF4 nie bardzo lubią procki 2 rdzeniowe. Jeżeli myślisz o rozbudowie kompa w niedalekiej przyszłości to albo 7790 albo 7850, bo znając EA i DICE to po pierwszym patchu od premiery będzie spadek wydajoności o jakieś 30%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że mocny PC nie jest mi potrzebny a mój 8600gt umarł muszę poszukać alternatywy i tutaj mam kilka pytań. Celuję w używanego 9600gt

1. Czy wszystkie karty z tej serii posiadają dodatkowe złącze 6pinowe?

2. Czy kable do podlłaczenie tego złącza są w zestawie z kartą czy powinny być w zestawie z zasilaczem?

3. Czy mój nie markowy LC Power Supersilent 500W podoła tej karcie?

 

Reszta bebechów E4500, 2GB DDR2 800, P5K SE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

660TI czy 760? Reszta komputera: i7 3770, BQ 530W

 

@edit

Do gry w full HD, obecnie mam radeona 7770 i niestety jest za slaby.

 

 

No to już zależy od twojego budżetu, obie karty są dobre.

 

 

 

Jako że mocny PC nie jest mi potrzebny a mój 8600gt umarł muszę poszukać alternatywy i tutaj mam kilka pytań. Celuję w używanego 9600gt

1. Czy wszystkie karty z tej serii posiadają dodatkowe złącze 6pinowe?

2. Czy kable do podlłaczenie tego złącza są w zestawie z kartą czy powinny być w zestawie z zasilaczem?

3. Czy mój nie markowy LC Power Supersilent 500W podoła tej karcie?

 

Reszta bebechów E4500, 2GB DDR2 800, P5K SE.

 

1. 99% ma

2. Nie jest powiedziane, że kabel będzie z kartą (zapytaj sprzedawcę), ani że jest w zasilaczu (sprawdź?)

3. Podołać podoła, pytanie jak długo.

 

 

Do ilu byście dali za używaną 7870 xt (sztuka z dobrym oc). Chłodzenie będzie wymienione, więc mogą być te suszarki club3d.

 

Osobiście dałbym jakieś 550zł, ale wolałbym dorzucić i kupić kartę lepiej wykonaną z chłodzeniem, którego nie trzeba zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście dałbym jakieś 550zł, ale wolałbym dorzucić i kupić kartę lepiej wykonaną z chłodzeniem, którego nie trzeba zmieniać.

 

Ciężko, patrząc na alledrogo to XT chodzą za sporo więcej niż 550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba kiedyś jak 660 ti były po 1200zł, była dobra opcja cenowo. Teraz to musiałaby właśnie kosztować <600zł żeby być warta uwagi.

 

edit:

 

swoją drogą, ciekawe ceny za nowe 660 ti

 

http://www.esc.pl/pr...oducts_id=48825
http://www.esc.pl/pr...oducts_id=48797
http://www.esc.pl/pr...oducts_id=48912
http://www.esc.pl/pr...oducts_id=48800

Edytowane przez aerial
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

potrzebuję taniej karty do takiego konfigu

C2Q Q6600 @3.0GHz

4GB RAM

zasilacz 400W amacrox

 

Myślałem o GF 550Ti do 300zł z alledrogo, ewentualnie jakis nowy HD7770.

Dodam dla rozjaśnienia sytuacji, że gram tylko w MMORPG w oknie w rozdzielczości 1280x800, aktualnie Tera Online (unreal engine 3, który bardziej lubi ponoć się z nvidią) i obecny 8800GTS 512 pieczony raz do roku nie daje rady. Inne topowe gry mnie nie interesują i nie mam sraczki na full detale, a upgreade poważny komputera jeszcze nie teraz. Granie w fullhd na razie też nie wchodzi w grę, monitor do wymiany jak tylko trafię na jakąś fajną okazję i też nie powiedziane że fullhd (niestety przegapiłem Benq za 266zł w polecanych zestawach). Kolejny MMO, który planuję zaliczyć przed wymianą całowitą komputera to Final Fantasy XIV, które póki co jest w fazie beta testów i swoje z tego co czytałem od kompa wymaga http://www.ffxivinfo.com/systemreqs.php

Czy 550Ti będzie rozsądnym wyborem np. taki MSI GeForce GTX 550 Ti Cyclone OC N550GTX-Ti za 300zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon będzie wydajniejszy. Z tym że może być ciężko dostać go za 300zł z wysyłką, szczególnie na allegro (prowizja).

 

Zmieniając temat, albo wracając do tematu 660ti. Nowe za 750zł, a na alledrogo nie dostanie się używki poniżej 700? Dziwne bo karty są na rynku długo, to nie jest 760, powinno być sporo np. rocznych modeli na rynku wtórnym.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos mi tutaj do mojego zestawu polecil 650Ti. Mam pytanie, ktore z chłodzeń, jest najcichsze i o ew OC, gdzie najlepiej. Dostępne modele u mnie to

ASUS wentylator DirectCU II

GIGABYTE

Gainward

MSI

PALIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupowałem GTX 680 szukałem czegoś na temat MSI TwinFrozr III kontra Asus DirectCU II. Przegrzebałem testy na techpowerup i wyszło na to, że TwinFrozr III jest minimalnie cichszy i chłodniejszy od Asusu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję karty która spowoduje jak najwyższy wzrost wydajności bez efektu wąskiego gardła (i bedzie wyposażona w obsługę dx 11) względem mojej obecnej karty HD4850

Mój sprzęt to Q6600 nie kręcony 2,4ghz ( kręcenie odpada)

4gb ram

Zasilacz 550W Corsair VS550

 

Komputer do grania w rozdzielczości 1650:1050 ( głównie BF3 w którego gram w podanej rozdzielczosci na srednio wysokich ustawieniach)

Zależy mi tylko na nowej karcie max 500zł

Edytowane przez Stankowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...