Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie. A mało tego jak ja zmieniłem Q6600 na i7-830 to ten 4850 nabrał nowego życia i jeszcze bardzo wiele pokazał!

Zdecydowanie to Twój procesor nadaje sie do wymiany.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie będę podkrecał, nie bede wymieniał procesorów anie płyt głównych, BF3 chodzi mi bardzo płynnie na średnich detalach przy rozdzielczosci 1650:1050. Zadałem proste pytanie dotyczące nowej karty z DX 11 która pozwoli mi zwiekszyc wydajnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadałem proste pytanie dotyczące nowej karty z DX 11 która pozwoli mi zwiekszyc wydajnosc

A my Ci dajemy odpowiedź: żadna. To nie karta Cię ogranicza.

OC w okolice 3.0GHz jest banalne a daje dużo.

Kartę kup jakąkolwiek jeżeli nie zmieniasz proca/nie robisz OC. Minimalny FPS wcale się nie zwiększy (jak i komfort z gry).

 

Ps. To jest forum. Nie wysyłaj odpowiedzi na PW.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.0 to robi chyba każdy na defaultowym napięciu. Pamiętam miałem wybitnie słabą sztukę, ale na 3.0 szedł bez ruszania napięcia.

Przestawienie jednej opcji w biosie to nie jest jakiś szczyt overcklockingu, nie masz się czego bać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka karte kupic do ~250zł, procek to e5200, 2gb ram.

 

Aha najlepiej nowa, albo uzywka z gwarancja. 

 

Teraz jest 9800gt ale juz 3 razy sie piekla w piekarniku i nie wiadomo ile jeszcze pociagnie...

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chciałbym się was doradzić, na jaką kartę graficzną wymienić moją obecną GF 8800GTS 512Mb, tak aby reszta komputera dała radę i nie wznieciła pożaru w domu Dołączona grafika

Na nową kartę graficzną chciałbym przeznaczyć jakieś 300zł +/-

 

Oto moja specyfikacja komputera:

Intel Core 2 Duo E6600 2,40Ghz

Płyta Główna Gigabyte P35-DS3L

Pamięć Ram 6GB DDR2

Zasilacz Chieftec 500W GPA-500S8

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 300 zł to max, to żadna nowa sztuka praktycznie nie wchodzi w grę. Pozostaje dozbierać do HD 7750 1GB GDDR5 za 325 PLN i można nawet w coś nowego pograć. Test: http://www.purepc.pl/karty_graficzne/przeglad_igpu_test_zintegrowanych_kart_graficznych_amd_i_intel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kastrat na ddr3

 

 

A co jest lepszego za te pieniądze? HD 6670 DDR5 ma podobną wydajność. Z kolei jeżeli autor ma możliwość dorzucenia do HD 7750 DDR5 może się spodziewać dość znacznego (~50%) wzrostu wydajności.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rzadko w coś gram, ale ostatnio mnie naszło i chcę zmienić mojego starego Gigabyte'a 8600GT na coś mocniejszego do 400zł.

Skłaniam się ku Gigabyte Radeon HD7770 1GB DDR5 128BIT DV/HDMI/2mDP BOX rev.1.0 z zegarem 1100 rdzeń, 5000 ramy.

Pytanie czy mój proc i ram nie będzie tego spowalniał.

Oto mój konfig

Chieftec Ctg 600W
Ga-P31-DS3L
E2160@2.4GHz
2 x 1GB DDR 800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w okolicach 260zł były hd7750 na ddr3.

Hd7770 w okolicach 350zł jest też opłacalna opcją, mimo słabego cpu. W co masz zamiar grać na tej karcie?

Jeden z możliwych scenariuszy jest taki, że po wymianie karty wydajność nie będzie cię zadowalać, zaczniesz modernizować resztę kompa. Lepiej mieć wtedy hd7770 niż 7750 na ddr3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do gier, to zależy mi, żeby w te nowe, jak np. NFS Most Wanted dało się komfortowo pograć

Chyba się zdecyduję na kupno G2030, GA-B75M-D2V.Kingston HyperX 4GB 1600MHz DDR3 no i HD 7770.

Kasy nie mam na i3,ani i5.

Chyba ten zestaw nie będzie spowalniał HD7700.

Pytanie mam jeszcze,czy ten HD7770 wydziela dużo więcej ciepła,niż niż mój 8600GT, bo mam obudowę Chefteca bez dodatkowuch wentylatorów,a lubię ciszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD7770 pobiera jakieś 15-20W więcej niż 8600GT. 

Jeśli jednak lubisz ciszę, powinieneś zamontować wentylator/wentylatory w obudowie. Bez wentylacji obudowy temp. w niej wzrośnie i wentylatory na cpu, gpu zaczną się rozkręcać.

Zestaw ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Jeszcze tylko się zastanawiam, czy lepiej brać tego gigabyta z zegarami 1100/5000 czy 1050/4500.bo różnica w wydajności znikoma, a ten wyżyłowany się szybciej może zjarać.

Edytowane przez SR-71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest sens dokładać kolejnego 7950 w CF do konfiguracji ze stopki czyli i7-3770K+MSI-Z77A-GD65+8GB+CM BQT E9-CM-680W+Asus HD7950-DC2-3GD5 (nowa, identyczna karta kosztuje 899 zł) zakładając że z gier to 80% BF3 i zapewne BF4 w FHD. Sprzętu nie chce zmieniać przynajmniej przez rok..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Jeszcze tylko się zastanawiam, czy lepiej brać tego gigabyta z zegarami 1100/5000 czy 1050/4500.bo różnica w wydajności znikoma, a ten wyżyłowany się szybciej może zjarać.

 

Zjarać to się pewnie nie zjara, ale jest wysokie prawdopodobieństwo, że przy fabrycznym oc do 1100 domyślne napięcie jest wyraźnie podniesione, a do tego najczęściej 7770 nie mają aktywnej regulacji napięcia. To powoduje przede wszystkim większy hałas z powodu wyższych temperatur i lekko podwyższone zużycie prądu.

 

Zakładając, że ewentualne przesunięcie suwaka z 1050 na 1100 nie jest specjalnie trudną czynnością, ja brałbym wersję z 1050 na rdzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...