Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy jest sens dokładać kolejnego 7950 w CF do konfiguracji ze stopki czyli i7-3770K+MSI-Z77A-GD65+8GB+CM BQT E9-CM-680W+Asus HD7950-DC2-3GD5 (nowa, identyczna karta kosztuje 899 zł) zakładając że z gier to 80% BF3 i zapewne BF4 w FHD. Sprzętu nie chce zmieniać przynajmniej przez rok..

 

 

Jedna karta jest lepsza. Przerabiałem to. Dwie karty stwarzają problemy w niektórych grach, obraz nie jest do końca płynny, a z obudowy wydobywa się hałas. Ja na twoim miejscu sprzedałbym 7950 i kupił GTX 780 albo poczekał co AMD pokaże w przyszłym miesiącu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos, wiadomo co oni chcą pokazać? (amd). Chodzi mi, czy będzie to tylko premiera konkurenta 780, czyli karta "flagship" za >2k, czy za jednym zamachem wypuszczą karty z różnych segmentów wydajnościowych?

Bo jeżeli tylko topowa karta, a reszta później, to raczej rewolucji cenowej poza najdroższymi kartami bym się nie spodziewał.

 

Patrząc na release starszej serii:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Radeon_HD_7000_Series

 

to od premiery 7970 minęło prawie 2,5 miesiąca do 7800.

W przypadku nvidii, od titana do kolejnej karty, jeszcze więcej.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce tu niczego siać i tak dalej ale gdzieś mi sie przed oczami przewinęło ze maja wypuścić niby 9700 jaki 9800 i 9900.

Ale tylko mówię gdzieś mi sie coś takiego przed oczami tylko przewinęło a czy to prawda nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do mnie wziąłem pod uwagę wasze propozycje i zastanawiam sie nad :

 

gtx 660 ti konkretnie tą  http://proline.pl/?p=GTX660+TI-DC2OC-3GD5 lub gtx760 prosił bym o opinie który model karty wybrać dodam że 660 ti z gwarą moge miec za ok 700 zł  a gtx760 za ok 1000 np w proline  http://proline.pl/?p=GV-N760OC-2GD  lub http://proline.pl/?p=N760+TF+2GD5%2FOC   chodzi mi o to którego producenta kartę wybrać i dlaczego moze wazny bedzie rev >>??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodzenie takie jak na podanym modelu karta uzywana tylko miesiąc , czy lepiej dolozyc do np gtx 670 a co do gtx670 to kumpel powiedzial ze procek który obecnie mam bedzie tu wąskim gardłem i nie warto pchać sie w koszta   od 660 ti z kolei odstarsza mnie to http://www.hwcompare.com/13213/geforce-gtx-660-ti-vs-radeon-hd-5850/   no chyba ze to nic nie warte porównania ...

Edytowane przez Preston81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodzenie takie jak na podanym modelu karta uzywana tylko miesiąc , czy lepiej dolozyc do np gtx 670 a co do gtx670 to kumpel powiedzial ze procek który obecnie mam bedzie tu wąskim gardłem i nie warto pchać sie w koszta   od 660 ti z kolei odstarsza mnie to http://www.hwcompare.com/13213/geforce-gtx-660-ti-vs-radeon-hd-5850/   no chyba ze to nic nie warte porównania ...

To zestawienie nic nie pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktora karte kupic Radeon 7950 Gigabyte 3GB czy GeForce GTX 760 Gigabyte 2GB cena podobna ten DirectX 11.2 ma znaczenie gry które gram Anno 2070, Civilization V, World of Warcraft, moze Diablo w przyszlosci rozdzielczosc monitora 1680x1050 wprzyszlosci moze wzrosnoc procesor Intel Core i5 4670K

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, witajcie Dołączona grafika Już długi czas szukam dobrej karty graficznej z powodu mojej starej, w której zepsułem wiatrak ;p ( Palit GTX 560 ) Karta była dobra, ale niestety baaaaaardzo głośńa podczas grania.

Aktualnie mam Radeona 5670, która już jest bardziej cicha Dołączona grafika Zastanawiałem się nad kupnem kart, tak do 400-700 zł .Tylko żeby była lepsza niż poprzednik i bardziej cicha oraz wydajniejsza. Wybór bym stawiał pomiędzy

Radeon 6870, HD7850 model PowerColor lub Vertex'a 1GB lub 2GB. Nie znam się na tym wszystkim za bardzo, więc prosiłbym o doradę, czy inny model, a  może karta.

 

Mój sprzęt, który podaje na wypadek gdyby był potrzebny ;p ( jestem bobem w tym wszystkim )

Procesor : Intel® Core i5-2400 CPU @ 3.10Ghz

RAM : x2 4GB GOOD RAM 1333 mhz

Zasilacz: Modecom FEEL 600 PRO

Płyta Główna: ASUS P8H61 3.0

Dysk: SSD 120gb

Obudowa: Aerocool X-Strike

Edytowane przez Jellied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_radeon_hd_7850_przeglad_modeli_niereferencyjnych?page=0%2C19

 

Przegladając te testy, to PowerColor jest chyba lepszy o ile się nie mylę.

Tak swoją drogą 1gb i 1 radiator nie robią dużej różnicy niż 2gb i 2 radiatory? 

Takowanie i jakieś inne tam parametry są zwiększone, ale zaoszczędzam ponad 200 zł o ile sie nie myle.

 

A co do zasilacza, jaki polecasz?

Edytowane przez Jellied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/karta-graficzna-vertex3d-radeon-hd7850-x-edition-1gb-ddr5-256bit-2dvi-hdm-vx7850-1gbd5-2dhx-502306/

 

A tutaj ?

A może znasz jakąś tańszą kartę, która również jest dobra?

Jeśli mógłbyś także podać kilka przyczyn złego zasilacza, co się może stać to byłoby fajnie : )

 

Może nie róbmy "spamu", a ja Ci napisze na PW?

Edytowane przez Jellied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vertexy omijaj, jest z nimi sporo problemów (cena robi swoje), poza tym są bardzo głośne.

 

Co do złego zasilacza, to w najgorszym przypadku, poza tym że sam padnie, uwali Ci również jakiś inny bebech. Zresztą jego specyfikacja mówi sama za siebie: 2 linie 12V: 18A i 16A w zasilaczu 600W - to już mój stary BQ sprzed ponad 5 lat miał 2 linie 20A przy mocy 530W. Do tego pasywne PFC i brak jakiegokolwiek certyfikatu informującego o sprawności jednostki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podpowie, na co jest sens wymienić Radeona 4890? W chwili obecnej chodzi to w zestawie z Core i5-750@3.8Ghz, 12GB Ram, SSD HyperX 3K. Budżet 500-600 zł. Zastanawiałem się nad Radeonem 7870, ale dość mocno wypadłem z obiegu jeśli chodzi o sprzęt i nie bardzo mam czas na wertowanie stron i przeszukiwanie rankingów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie HD7850 1GB lub trochę tańszy GTX650Ti Boost to może HD7770 / HD7790 .

 

HD7770 to koszt 350-400 zł , HD7790 to koszt ~450 zł , GTX650Ti Boost kosztuje ~540 zł .

 

Zasilacz mimo wszystko wymień - nie chodzi to o jego niską moc na linii +12V - zaledwie 408 W , do HD7850 by starczyło ale zabezpieczenia a raczej ich brak .

 

Zasilacz może się usmażyć sam albo przy okazji usmaży kartę .

 

Za ~100 zł na allegro masz używane Fortrony 400-450W ( np. HLN czy EMDN ) , za ~120 zł jest Aerocool VP-450 450W , za ~150 zł Fortron HEXA 400W lub Corsair VS 450W .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do GTX'a to nie jestem przekonany po mojej ostatniej karcie, która była straasznie głośna podczas grania, a w zimę służyła do ogrzewania pokoju ;p

Ale właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem, limit lajków niestety już mam wykorzystany : (

Zasilacz na pewno zmienię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...