Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś podpowie, na co jest sens wymienić Radeona 4890? W chwili obecnej chodzi to w zestawie z Core i5-750@3.8Ghz, 12GB Ram, SSD HyperX 3K. Budżet 500-600 zł. Zastanawiałem się nad Radeonem 7870, ale dość mocno wypadłem z obiegu jeśli chodzi o sprzęt i nie bardzo mam czas na wertowanie stron i przeszukiwanie rankingów Dołączona grafika

 

Zero propozycji? To może to co sam znalazłem: 7790 (475zł), 7850 (595zł) lub GTX 660(700zł). 7790 wydaje się najbardziej rozsądny cenowo, ale czy będzie to zauważalny skok wydajności względem 4890? GTX 660 wydaje się najsensowniejszy pod względem wydajności ale to już znaczny wydatek i nie jestem pewny czy na pewno ma sens. Karta droższa o prawie 50% droższa względem 7790.

Edytowane przez Kaczy.mk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaczy.mk, dziwisz się? nie masz czasu na wertowanie stron, pewnie na grę też czasu braknie, HD4890 jest nazbyt wydajna dla niemającego czasu ;)

Proponuję GTX650ti Bost.

 

Hahahaha... Fakt, masz rację :) Ktoś to kiedyś ładnie opisal - młody ma czas, możliwości ale brakuje mu kasy, mężczyzna nie ma czasu ale ma możliwości i kasę a dziadek ma czas, kasę ale nie ma możliwości ;) Czasu faktycznie mam mało ale jak już uda się coś wysupłać to chciałbym włączyć gre, ustawić max detali, uruchomić i cieszyć płynną grafiką. Bez zastanawiania się co trzeba ustawić by było dobrze czy też kombinować z podkręcaniem. Na razie katuje, czyt,: raz w tygodniu przez 2h :)) Wiedźmina 2 (trening przed częścią trzecią) i muszę niestety ustawiać na low by było naprawdę płynnie. Co do 650 ti boost - cena prawie identyczna z GTX 660 a ten sądziłem, że jest jednak te 10-15% szybszy...Wysłane z mojego ASUS Transformer Pad TF300TG Edytowane przez Kaczy.mk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Za 550zł nie znalazłem 660 GTX. Można powiedzieć że wybór ograniczyłem do poniższej listy:

 

1. MSI GeForce GTX 650 TI OC BOOST, 1GB DDR5 (N650TI-1GD5/OC BE) - 577 zł
2. MSI GeForce GTX 650 TI OC BOOST, 2GB DDR5 (N650TI-2GD5/OC BE) - 627 zł
3. MSI GeForce GTX 660, 2GB DDR5 (N660-2GD5/OC) - 700 zł
4. MSI Radeon HD 7850, 2GB DDR5 (R7850 Power Edition 2GD5) - 703 zł
5. MSI Radeon HD 7870, 2GB DDR5 (R7870-2GD5T/OC) - 810 zł
 
MSI - akurat lubię tą markę i do tej pory mnie nie zawiodła. Można pewnie znaleźć powyższe modele w ciut niższych cenach ale sprzęt biorę bezpośrednio z hurtowni i nie muszę płacić za dostawę. Pytanie, czy jest sens dopłacić do wersji z 2GB Ramu? Obecnie gram na monitorze z 1680x1050 i nie mam zamiaru go zmieniać. Chyba 1GB wystarczy na upchnięcie wszystkich tekstur w tej rozdzielczości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają, ale cena nie jest zbyt atrakcyjna i niebezpiecznie zbliża się do 660'tki Dołączona grafika Odwieczny dylemat: "dorzuć te parę złoty ..." Dołączona grafika
 
1. MSI GeForce GTX 650 TI OC BOOST, 1GB DDR5 (N650TI-1GD5/OC BE) - 577 zł
2. MSI GeForce GTX 650 TI OC BOOST, 2GB DDR5 (N650TI-2GD5/OC BE) - 627 zł
3. MSI GeForce GTX 650 TI BOOST TwinFrozr, 2GB DDR5 (N650TI TF 2GD5/OC BE) - 650 zł
4. MSI GeForce GTX 660, 2GB DDR5 (N660-2GD5/OC) - 700 zł
5. MSI Radeon HD 7850, 2GB DDR5 (R7850 Power Edition 2GD5) - 703 zł
6. MSI Radeon HD 7870, 2GB DDR5 (R7870-2GD5T/OC) - 810 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty GTX 650Ti Boost jak i Radeon HD 7850 1GB spokojnie kupisz w cenie do 600 zł. Porównaj sobie obie karty w grach jak wypadają,szczególnie w tych w które Ty grasz.Do tej rozdzielczośći obie będą wystarczające.W przypadku zakupu karty Radeon otrzymasz kupon na 2 dowolne wybrane przez Ciebie gry.Zobacz w ofertach sklepów internetowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mój radek 4850 padł :*( i narazie awaryjnie jade na gpu w procu tak więc muszę się zaopatrzyć w nową kartę graficzną. Patrzyłem na poradnik, ale za mało danych tak więc może pomożecie Dołączona grafika

 

Budżet:

 

max 700 zł

 

Do czego ma służyć:

 

Granie na rozdziałce 1920x1080 (mniejsza mnie nie zadowala)

Grafika 3D, rendering

Konwersja, rendering filmów itp.

 

Wymagania:

 

-Możliwie jak najcichsze chłodzenie (moje czułę uszy irytuje nawet chrupanie dysku więc wiecie Dołączona grafika )

-3 porty hdmi

-1 port dvi (fajnie by było jakby się znalazły dwa )

-energooszędny ale bez wpływu na wydajność (jeżeli ma ucierpieć wydajność ze względu na energooszczędność to wydajność ma priorytet)

 

Innymi słowy karta do obróbki grafiki, video oraz grania w full hd. Musi mieć trzy porty hdmi jako, że mam 2 monitory jeden ma port hdmi drugi monitor starszy tylko dvi. Dlatego wymóg zarówno portów hdmi i dvi. dlaczego 3 hdmi? Bo planuję kiedyś wymienić monitory i dokupić trzeci, i wszystkie będą na hdmi. Ewentualnie same 3 hdmi (bez dvi) stykną jakoś sobie przejściówką poradzę. Mile widziane propozycję z obu stajni (ATI oraz Geforce). Ile ewentulanie musiał bym dopłacić jeżeli 700 zł nie starczy ( oczywiście w granicach rozsądku)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

takie szybkie pytanie - będę się skłaniał do zestawu polecanego na purec za 2,5k - i5 4570, msi b85, 8gb ram , komp do grania głównie na 3-5 lat bez ruszania i oc ,i stąd dwa pytania:

1. cena w większości sklepów gtx66o ti waha się ok 900zł a gtx760 ok tysiąca, tu chyba warto dołożyć te 100 zł , tak? ceny - 660ti http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-msi-geforce-gtx-660-ti-oc-2gb-ddr5-192-bit-hdmi-dvi-dp-n660ti-2gd5-oc-v2-599235/  , 760 - http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-760-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dvi-n760-tf-2gd5-oc-546618/

ale jak np w tym sklepie jest - http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=48912 - to czy jest to ta sama grafa? i czy przy takiej różnicy 200 zł warto dokładać go 760??

2. pytanie odnośnie zasilacza w obu przypadkach - lepiej brać 500W - np http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-550w-atx-80-plus-120mm-wentylator-eu-version-cp-9020050-eu-527951/ bo zakładam ze do 760 wymagany min 500, ale czy do 660 też lepiej 500 czy jakiś mniejszy np? http://www.morele.net/zasilacz-corsair-cp-9020046-eu-523522/

Edytowane przez kamsonbos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamsonbos

Bierz GTX'a 760 od Gigabyte. Wydajność zbliżona do GTX 670 więc grzech nie brać. Co do 660Ti, w obu sklepach jest ta sama karta. Rożnica wynika z marży nałożonej przez sklep lub/i zalegających w magazynie sztuk.

Jeśli chodzi o zasilacz to 550W w zupełności wystarczy, ale nie bierz zasilacza Corsair z serii VS, bo to ich budżetowa konstrukcja, ja proponuję SilientiumPC Deus M1.

GPU: http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-760-oc-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dp-dvi-box-rev-2-0-gv-n760oc-2gd-546589/

PSU: http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-deus-m1-550w-psu-80plus-bronze-modular-4xpeg-spc088-584919/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plusem SLI jest większa wydajność .

 

Ale nie zawsze - wszystko zależy od tego jak dana gra się skaluje - jedna dobrze wykorzysta obie karty a w innej nie będziesz widział różnicy .

 

Do tego SLI/CF to większy pobór prądu , większe wymagania co do CPU , wymaga odpowiedniej płyty ( mającej 2 porty PCI-E 16x@8x lub lepiej ) i dobrego zasilacza .

 

Do tego dochodzą czasami mikroprzycięcia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamsonbos

Bierz GTX'a 760 od Gigabyte. Wydajność zbliżona do GTX 670 więc grzech nie brać. Co do 660Ti, w obu sklepach jest ta sama karta. Rożnica wynika z marży nałożonej przez sklep lub/i zalegających w magazynie sztuk.

Jeśli chodzi o zasilacz to 550W w zupełności wystarczy, ale nie bierz zasilacza Corsair z serii VS, bo to ich budżetowa konstrukcja, ja proponuję SilientiumPC Deus M1.

GPU: http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-760-oc-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dp-dvi-box-rev-2-0-gv-n760oc-2gd-546589/

PSU: http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-deus-m1-550w-psu-80plus-bronze-modular-4xpeg-spc088-584919/

właśnie tak myślałem,ze względu na to ze 760 jest nowością a już " zachwyca" i do tego wcale nie taka droga a przy różnicy 100 zł lepiej wziąć nowsza kartę niż 660 ti , tak mi się wydaje, co do zasiłki to się jeszcze zastanowię, albo poczekam na wypowiedzi może jeszcze kogoś , bo szczerze średnio mnie ten M1 urzeka :)

 

@mitm . Jak chcesz koniecznie robić SLI to dołóż do tego Asrocka , MSI Z87-G43 ma co prawda 2 porty PCI-E 16x ale jeden z nich pracuje w trybie 4x co znacząco spowolni drugą kartę . BTW. ten GTX660Ti dziwnie tani .

ecs.pl chyba już sporo jest na rynku, i do tego widziałem że na alledrogo też sprzedaje w tej samej cenie kartę , tylko nie miałem jeszcze z nim nigdy do czynienia i nie wiem czy w obecnej chwili jest "porządny" :) ale jesli cena była by taka to myślisz że warto dołożyć te 200 zł czy te 799 to prawdziwa okazja i się nie zastanawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że ludzie ogólnie polecają ten sklep, ja jeszcze zdania nie mam.


Plusem SLI jest większa wydajność .

 

Ale nie zawsze - wszystko zależy od tego jak dana gra się skaluje - jedna dobrze wykorzysta obie karty a w innej nie będziesz widział różnicy .

 

Do tego SLI/CF to większy pobór prądu , większe wymagania co do CPU , wymaga odpowiedniej płyty ( mającej 2 porty PCI-E 16x@8x lub lepiej ) i dobrego zasilacza .

 

Do tego dochodzą czasami mikroprzycięcia .

 

1. Czyli jakbym tak podliczył to do tych kart z SLI będę musiał dołożyć 200-300zł ?

 

2. Czy przy samej GTX770 płyta MSI Z87-G43 w zupełności wystarczy? czy jednak ta ASRock jest dużo lepsza np. względem OC? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do GTX770 ( i każdej innej karty z 1 GPU ) MSI Z87-G43 starczy spokojnie , w praktyce każda płyta mająca 1xPCI-E 16x starczy .Do OC procka też styknie , to już nie te czasy gdzie do lepszego OC było potrzeba nie wiadomo jakich płyt , Asrock to jak potrzebujesz więcej portów SATA III czy PCI-E/PCI etc. Do OC to nie wiele lepsza niż MSI .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...