Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Wyskrobałem trochę zaskórniaków i zdecydowałem, że kupię radeona 7870. Ale mam problem. Nie wiem jaki model wybrać. Z tego co widzę standardem są karty z 2x mini DP 1x hdmi 1x DVI. U mnie jest taka sytuacja że mam jeden monitor na hdmi + dvi i drugi na dvi. Wszystko jest niby cacy i ok, ale jak nazbieram kasę (czyli za jakiś rok :/ ) będę wymieniał monitory na nowe. Patrząc w chwili obecnej jest raptem 5-10 monitorów pod mini dp i każdy cholendarnie drogi. Warto kupować takie gpu? podłącze do tego 3 monitory które mają standardowo hdmi? po co oni wogóle pchają te mini dp skoro nie ma co pod to podpiąć (oprocz monitorów na które stać jedynie nielicznych bo są kosmicznie drogie albo od apple'a czyli też kosmicznie drogie). Z tego co widzę to są modele z 2x hdmi 1x dvi np sapphire 7870. Ale czy warto go kupować czy też może będzie wysyp monitorów pod mini dp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysypu monitorów z DP to pewnie nie będzie, ale mimo to brałbym raczej kartę z DP. Monitory z DP nie są jakoś dramatycznie drogie. Owszem są droższe, ale jeśli używasz 3 lub 4+ monitorów, to znaczy, że potrzeby/oczekiwania też masz raczej wysokie. Więc jeśli jeden lub dwa z używanych monitorów muszą mieć DP, nie jest to aż taki dramat finansowy. No chyba, że potrzebujesz 3 lub 4 takich samych, wtedy faktycznie gorzej.

 

Ta technologia Flex Sapphire, to raczej gra nie warta świeczki. Te karty zazwyczaj są droższe. Dodatkowo mogą dochodzić w ich przypadku inne problemy, jak np. single link dvi, co powoduje, że nie będziesz mógł używać na tym złączu monitora powyżej full-hd w rozdzielczości natywnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na flex sapphire nawet nie patrzyłem Dołączona grafika monitory mają być takie sam koszt 3 monitorów z hdmi będzie spory a co dopiero z mini dp pozatym są tylko 2 porty dp chyba że pod jeden port można podłączyć wiele monitorów przez jakiś hub (coś gdzieś czytałem), ale czy wtedy jakość obrazu przepustowość itp jest taka sama dla wszystkich czy dzielona przez 3 :/.

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jesteś skazany na Flex w przypadku kart AMD. W innym przypadku skutecznie nie podłączysz trzech monitorów non-dp, wyjścia sobie mogą być, ale nic z tego nie wyniknie. Co więcej nawet z ta technologią Flex, a bez DP, nie podłączysz czwartego i kolejnych. IMO kompletnie bez sensu.

 

Pod jeden port DP można podłączyć wiele monitorów, jakość obrazu nie ulega jakiemukolwiek pogorszeniu. Tu masz przykład tego typu urządzenia, którego np. ja chwilowo używam, ponieważ chwilowo mam kartę tylko z jednym wyjściem DP, a używam na stałe czterech monitorów:

http://www.club-3d.com/isotope/p/prodinfosheet_csv-5300.pdf

 

Kupować tego na własność w przypadku 4 monitorów to się naturalnie nie opłaca, bo koszt takiego huba to około 400 zł. ma to sens w przypadku 5 lub 6 monitorów, kiedy nie chcesz kupować mało sensownych kart z wyjściami tylko dp.

 

W przypadku, który opisujesz (wymóg trzech takich samych monitorów) najsensowniejsze finansowo wyjście to chyba faktycznie trzy tanie monitory dvi/hdmi plus jedna aktywna przejściówka (koszt około 200 zł), którą podłączysz jeden z tych monitorów do wyjścia karty DP. W przypadku chęci zakupu czwartego monitora, będzie konieczna kolejna aktywna przejściówka z DP.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kupuję nowy komputer (w końcu) i skłaniam się ku zestawowi za 2500zł z polecanych. z tym ,że mam zamiar wziąć mocniejszą grafę.

w grę wchodzi karta za +/-  1000zł. w tym przedziale cenowym są dwie karty:

- GTX 760

- AMD 7950

Z porównań obu kart jakie widziałem/czytałem wychodzi, że wydajnościowo są porównywalne. w jednej grze radek mocniejszy w innej gtx.

Za radkiem przemawia jeszcze promocja NSR - 3 gry gratis są zawsze mile widziane.

 

Pytanie, czy 7950 jest kartą wartą uwagi ? w przyszłości będę chciał trochę podkręcić więc to też proszę mieć na uwadze.

i jeszcze pytanie: jeżeli 7950 warto kupić to biorę wersję vapor-x. w agito są dwie pozycje:

http://www.agito.pl/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7950-vapor-x-3gb-ddr5-pci-e-box-84-831017.html

http://www.agito.pl/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7950-oc-11196-09-40g-3gb-ddr5-pci-e-fbox-84-666447.html

dlaczego ta pierwsza jest tańsza o ponad 100zł ?

 

jeżeli gtx 760 to od którego producenta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytasz jaki producent to polecę Gigabyte ze względu na spory potencjał oc,karta dość cicha w spoczynku i pod obciążeniem oraz dość chłodna.

 

Natomiast te Radeony mogą różnić się kodem producenta i możliwe że jakimiś dodatkami.Z tego co znalazłem to różnią się złączem zasilania 8+8 pin a druga karta posiada 6+6 pinowe złącze zasilania oraz złączem HDMI 3d a w drugiej karcie jest zwykłe HDMI.

Edytowane przez Niezły Apacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi sensownie, przekonałeś mnie, kupie radka 7870 z mini DP Dołączona grafika. Teraz musze tylko poczytać których producentów (marek) unikać. Bo np. taki MSI kusi dość niską ceną w porównaniu do konkurencji, ale ludzie niepochlebnie się wyrażają o tym producencie.

To znaczy jak się wyrażają o MSI ? Po za tym że MSI ma mocną sekscję zasilania i w przypadku TwinFroz 4 to zaraz po Gigabyte najlepsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam problem z wyborem karty graficznej.

 

Płyta: asus p8h61-mx

Procek: 3770k

 

Mam problem bo mam bardzo mało miejsca na niej dla grafiki, ram bardzo przeszkadza ponieważ jest bardzo blisko wejścia na karte.

Chciałem kupić karte graficzną Sparkle Calibre x680 ale ona jest dość szeroka i nie wiem czy mi tam wejdzie.

 

Nie wiem teraz czy mam wymieniać płyte główną czy jest jakaś karta graficzna która mi tam wejdzie spokojnie i jest dość mocna.

 

Pozdrawiam,

Smad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz 480W chwilowo ale przed kupnem karty chcę wymienić na mocniejszy. Co do obydowy hymmm Mam ją już dość długo, nawet nie wiem co to za model :/

 

Do tego mam 2x 4GB ddr3 1600 Corsair vengeance

 

Więc moge moge kupić tą karte x680 bez problemu na tą płyte główną ?

Edytowane przez Smad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.play.com/PC/PCs/-/3328/2595/-/8284314/CiT-Silent-Technology-480UB-480W-PSU-Power-Supply-Unit/ProductReviews.html

 

Ten zasilacz mam aktualnie, ale jak pisałem on idzie na wymiane wraz z kupnem nowej karty graficznej. Obudowa jest duża, mam jeszcze od groma miejsca więc o to się nie martwie a jedynie o to czy nie bede miał problemu żeby włożyć karte graficzną.

 

Ta karta co chce kupić kosztuje u mnie około 250 funtów ( angielskich) do 300 funtów chce max wydać na grafike.

 

 

 

Oglądam tą karte graficzną ( http://www.pureoverclock.com/Review-detail/sparkle-calibre-x680/ ) i widze że ona jest strasznie gruba , i boje się że może nie wejść mi :/

Edytowane przez Smad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić na pewno kupię. Nie jestem w stanie wyskoczyć z kasy by odrazu wszystko na raz kupić. Musze wszystko po kolei wiadomo, dość spora kasa to jest, dlatego się zastanawiam trochę nad tą płytą główną czy da rade wstadzić tam tą karte graficzną. Zasilacz, + grafika o koszt około 350-400 funtów. Płyta główna to około 100-170 funtów. Patrze na tą grafike to jest z niej kawał bydlaka , długa i szeroka jest, a między PCI a ram jest bardzo mała przestrzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

między PCI a ram jest bardzo mała przestrzeń.

a po co ci więcej? Z tyłu masz tylko backplate. 

Dołączona grafika

 

Jedyny problem to taki, że by wyjąć pamięć, najpierw będziesz musiał wyjąć k. graficzną.

 

Tu http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/zardon/sparkle-calibre-x680-captain-review/2/ masz więcej zdjęć.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest duże zdjęcie płyty, no nie wiem, mam duże obawy, nic kupie to wtedy napisze czy sie zmieściła czy musze kupić nową karte graficzną. A to dopiero za jakieś 3-4 tygodnie jak wróce z Polski :)

 

Dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał 7950, większy potencjał OC.

 

Też mi bardziej odpowiada AMD bo +3x gry otrzymam. Ale gdzieś wyczytałem, że jeśli chodzi o sterowniki to nie za ciekawie jest. Ale mimo to, w testach ten radek dość wysoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam w planach wymianę karty graficznej w kompie. Chciałbym, by gierki chodziły na najwyższych ustawieniach, jednak nie zależy mi na AAx16 i wykoksowanym Anizo. Na kartę chciałbym przeznaczyć ~700zł, jednak dam się namówić na 800, jeśli będzie warto dołożyć.

CPU: Intel Core i5 2500k Dołączona grafika4.2Ghz - Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev.2
MOBO: ASRock P67 PRO3 B3
PSU: Chieftec 600W cft-600-14cs
CASE: Coolermaster Elite 330
RAM: 4x2GB DDR3 1333Mhz CL9
HDD: Samsung 500GB 16MB
SSD: Crucial M4 64GB
GPU: XFX Radeon HD4870 512MB + Accelero TwinTurbo II
MONITOR: IIyama Prolite 22" 1680x1050

I tutaj pytanie. Czy przy tej rozdzielczości warto czekać do wypłaty i dokładać np do GTX760? Dodam, że zależy mi na cichej pracy w 2d i możliwie cichej w 3d.. W grę wchodzą używki na gwarancji Dołączona grafika

Z góry dzięki, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie gtx760 czy to co mam teraz w kompie? Kurcze, mój aktualny sprzęt jest słyszalny spod biurka, ale nie jest w żaden sposób uciążliwy (przy oglądaniu filmu/sluchaniu muzyki w ogóle nie slychać kompa) i w zupełności taki poziom hałasu mnie satysfakcjonuje. Głównie chodzi mi o to, zeby nie wdepnąć w suszarkę typu vertex.. Nie wiem jak to się ma przy wydajniejszych grafach, nie miałem okazji nigdzie posłuchać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi bardziej odpowiada AMD bo +3x gry otrzymam. Ale gdzieś wyczytałem, że jeśli chodzi o sterowniki to nie za ciekawie jest. Ale mimo to, w testach ten radek dość wysoko.

Niektórzy tak twierdzą, ale ja nie pamiętam kiedy miałem jakiś babol w grze. Z mojego punktu widzenia problemów żadnych nie ma. Na pewno zależy w jakie gry się gra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kumpel ma problem z wybraniem nower grafiki do kompa (bardziej chodzi o producenta). Chce kupić hd7770, skłaniał się ku Gigabyte ale naczytał się w necie, że są z nimi jakieś problemy. Ja mu nie doradzam bo potem by było na mnie Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...