Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako że na chwile obecną mam mentlik w głowie a karta grafiki 4850 druga z koleji od VTXa okazała sie byc wadliwa , chciałem sie poradzić odnośnie wybraniu nowej karty graficznej w nieduzej kwocie powiedzmy 300 zł może troszke ponad ta kwote.Mysle nad 6670 od Asusa , no chyba że poleci ktos cos innego w wyzej wymienionej kwocie pozdrawiam

Moja konfiguracja kompa:

CPU:AMD Phenom II X4 965 black edition + chłodzenie Arctic Frezer 64 pro
MOBO: Gigabyte GA-970A-UD3
RAM:GoodRam 2x4GB DDR3-1333
PSU:OCZ ModXStream Pro 500W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4850 to już trochę prehistoria, więc nawet jakby była to tego nie bierz, bo swoje lata to już ma.

 

Z 7770 unikaj raczej tych fabrycznie przetaktowanych na 1100 MHz. Dobrym wyborem wydaje się być np. Gigabyte, ale to tylko kwestia zestawu wyjść oraz głośności chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a cos tanszego od 7770 ? jakas alternatywa ? , co do 4850 zabiłem 2 karty od vertexa w przeciagu roku pierwsza poszła bo od nowosci były artefakty a 2ga poszła 4 dni przed koncem gwarancja na cale szczescie vtx mnie poprostu zniechecił do kupowania spod ich skrzydeł czegokolwiek...a co do głosnosci chłodzenia wiadomo wmiare cos cichego ,ale zawsze istnieje mozliwosc zmiany chłodzenia , bo np 4850 od vtxa to był szumofon straszny ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, no tak, Vertexy to niezłe suszary, kilka ich przeżyłem w swoim życiu.

 

Jeżeli nie chcesz 7770, to pozostaje Ci 7750 (wersja na GDDR5 jest nadal wyraźnie lepszym rozwiązaniem niż 6670 na GDDR5).

 

Jeżeli akceptujesz używki, a nie chcesz używki 7770, to niezłym wyborem byłaby też 6850 (ona jest pomiędzy 7750 a 7770, zdecydowanie bliżej 7770), ale to tylko używana w dobrej cenie, nowej się nie opłaca brać w żadnym razie.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie to ze niechce ale moj budzet moze tego niewytrzymac a jak wiadomo lepiej miec opcje awaryjna niz szukac czegos na sile uzywkat niezbyt wchodzi w gre rozumiem ze 7750 brać asusa msi gigabyte? Ale i wielkie dzięki za pomoc pozdrawiamWysłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez Siwyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zwróć uwagę aby nie była na pamięciach GDDR3, tylko na GDDR5. Zakładam, że to do grania ma być, bo jak nie do grania to naturalnie wręcz przeciwnie, wersję na DDR3 lepiej wziąć, ze względu na cenę.

 

Jeśli oczekujesz wyjścia display port wybór wśród 7750 będzie jeszcze bardziej ograniczony. Producent to rzecz drugorzędna, ta karta bardzo mało się grzeje, bez porównania do 4850.

 

Gigabyte jest warte uwagi dlatego, że ma 3-letnia gwarancję oraz łatwą i dobrze zdefiniowaną procedurę reklamacyjną bez pośrednictwa sklepu (np. w przypadku jego bankructwa). Przy Asusie nie jest tak różowo, a przy Sapphire to już dramat w takim przypadku.

 

I pamiętaj, że 7770 wobec 7750 procentowo bardziej zyskuje wydajnościowo niż wzrasta cena. 

Edytowane przez adashi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy znajdzie się coś lepszego do około 350 zł z wysyłką niż jakiś 7750 na GDDR5? Czy gtx 550ti jest warta uwagi?

W grę wchodzi tylko nowa karta. Cena maksymalna bo wcześniej miała być do 300zł z wysyłką ale udało się dozbierać te 50 zł. Bo wcześniej to chyba jedynie 6670 GDDR5 by wchodził w grę.

 

Karta ma zastąpić 9800GT który wywala artefakty.

 

Karta ma być do Athlona X2 5600+ 2,9GHz Brisbane, 2GB DDR2 800, Gigabyte GA-MA770-DS3 rev 2.0, Chieftec GPS-450AA-101A (14A i 15A na 12V). Monitor 19" 1440x900.

 

Czy taki Radeon ruszy bez problemu na tej płycie jak ona ma PCI-ex 16x 2.0 a karta ma 3.0 bo ostatnio miałem problem z uruchomieniem 5750 na płycie z i945 który ma chyba 1.0 i wiem, że niektóre radki miały z tym problem ale nie wiem jak jest w zależności do nowszych standardów.

 

Jeśli 7750 to którego wziąć:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-hd7750-1024mb-ddr5-128bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-830-4500-wer-oc-overclock-r7750-pmd1gd5-oc-v2-516325/

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-hd7750-1024mb-ddr5-128b-d-h-pci-e-hd7750-1gd5-v2-465477/

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd7750-1024mb-ddr5-128bit-dvi-hdmi-pci-e-880-4500-wer-oc-overclock-gv-r775oc-1gi-454742/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Ogolnie planuje zakup nowego komputera pod koniec pazdziernika (Battlefield 4) i zastanawiam sie nad jedna rzecza. Nie znam sie na kartach graficznych wiec tu pytanko do Was: lepiej zakupic 

MSI GTX 770, 2GB DDR5  za ~1500zl czy Gigabyte GeForce GTX 770 OC, 4GB DDR5 (WindForce) za ~1700zl? Jezeli karta od MSI mimo ze ma 2GB jest lepsza (badz niewiele gorsza) od Gigabyte 4GB to zawsze 200zl w kieszeni. Jaka jest Wasza opinia? Jak w temacie: co kupic? Dołączona grafika

Edytowane przez Robert_Ka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Ogolnie planuje zakup nowego komputera pod koniec pazdziernika (Battlefield 4) i zastanawiam sie nad jedna rzecza. Nie znam sie na kartach graficznych wiec tu pytanko do Was: lepiej zakupic 

MSI GTX 770, 2GB DDR5  za ~1500zl czy Gigabyte GeForce GTX 770 OC, 4GB DDR5 (WindForce) za ~1700zl? Jezeli karta od MSI mimo ze ma 2GB jest lepsza (badz niewiele gorsza) od Gigabyte 4GB to zawsze 200zl w kieszeni. Jaka jest Wasza opinia? Jak w temacie: co kupic? Dołączona grafika

 

Napisz jak bedziesz kupował i napisz jak wygląda cały zestaw. Do końca października zostało dużo czasu. Niedługo premiera nowych Radeonów.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak bedziesz kupował i napisz jak wygląda cały zestaw. Do końca października zostało dużo czasu. Niedługo premiera nowych Radeonów.  

Intel I5 4570

MSI B85-G41

Crucial 8 GB 1333 MHz CL9 Spectek

Seagate 1 TB 7200 RPM

LG GH24NS95

SilentiumPC Deus M1 550W 80+Bronze

SilentiumPC Gladius M40 PureBlack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post z mojego tematu. Może tu ktoś doradzi Dołączona grafika

 

Więc zdecydowałem się jednak na taki zestaw - http://www.morele.ne...ry/info/nyAzq6/

 

To jest jednak droższa opcja. Zastanawiam się nad tymi dwoma kartami graficznymi. Ta która jest w podanym wyżej zestawie (od Asusa HD7870) i http://www.morele.ne...-16-20g-534193/ , która jest jednak tańsza. I teraz pytanie - czy te karty są podobne czy jest między nimi jakaś spora różnica, nie tylko w cenie ? i jeśli ta droższa byłaby lepsza do gier, to czy reszta podzespołów będzie do niej pasować? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd7850-1024mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-900-4800-wer-oc-overclock-gv-r785oc-1gd-520318/

 

Czy ta karta to dobry wybor ?

 

Kurde ciagle się wacham miedzy 7850 a 650 Ti 2GB.

 

Znam testy, oglądałem wszystkie info w tym temacie ale dalej nie potrafie sie zdecydowac.

 

Do zestawu i3 4130, Asrock B85M i 8 Gb ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w najbliższym czasie planuje zakup komputera:

- i5 4570, MSI B85-G41, 8GB 1333MHz CL9, SSD

 

Zastanawiam się nad grafiką otóż:

- Kupno nowego Gigabyte 760GTX 2GB ~970zł

- Kupno używanego Radeona 7970 XFX 3GB  ~ 930zł

 

Gra, w którą zamierzam pograć to battlefield 4, być może jakieś inne nowości 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbliższym czasie czyli kiedy? 3 miesiące temu założyłeś wątek i ciągle nic nie kupiłeś.

Jeśli możesz to dołóż do Z87 i 4670k. Te 3.2GHz to czasami będzie za mało.

Do dwóch tygodni, miał być wcześniej ale sprawy nie potoczyły się tak jak miały. Co sądzisz na temat GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod BF4 warto brać Radka , zresztą nawet bez tego HD7970 powinien być lepszy .Swoją drogą nie pomyliły ci się numerki , ten HD7970 dziwnie tani .Najtaniej widzę HD7970 za ~1200 zł - padaki w rodzaju Vertexa czy budżetówki od MSI/Asusa/GB czy reszty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...