Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

 

pomozcie wybrać karte to multimediów tzn. nie gry. Bardziej obróbka wideo Adobe Premier After Effectts.

Budzet 300-400zł.

Jeżeli chodzi o Adobe Premiere to obojętnie, czy wybierzesz AMD, czy NVIDIE - wspierana jest akceleracja na obu (OpenCL).

W przypadku After Effects to lepsza jest Nvidia, ponieważ program ten poza OpenGl wspiera też CUDA.

Summa summarum na dzień dzisiejszy lepiej sprawdzi Ci się Nvidia.

Edytowane przez udam_u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie super, ale ja mam tylko jeden slot wolny nie moge mieć podwojnej szyny.

 

a to :

 

http://proline.pl/?p=VGAASUNVD0337

Taką zdecydowanie odradzam. Szyna pamięci 64bit - najgorszemu wrogowi bym ją nie polecił. Wentylator nie może zajmować 2 slotów?

Jeżeli tak to może jednak AMD:

http://proline.pl/?p=VGAVETATI0059

 

Jeżeli chodzi o pojedynczego śledzia a może być 2 slotowe chłodzenie to może taka:

http://proline.pl/?p=GAINWARD+GTX650GS

 

Edytowane przez udam_u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też właśnie myślałem.

Ale patrząc na cenę w morele to chyba ten gratis sobie w cenę wliczają.

40zł różnicy między wersją 1GB w morele i techplanet, a z tego co dobrze pamiętam 2zł różnicy między wersją 2gb.

 

Btw,

W agito jest coś takiego jak "Specjalna ochrona reklamacyjna".

Korzystał ktoś z tego? Chciałem zamówić głośniki, ale nie wiem czy opłaca się tą opcję zostawić czy też skasować.

Edytowane przez Chrupek753

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 między techplanet a agito. Może ceny różnią się w zależności od dostawy, nie wiem, nie śledziłem ostatnio.

 

Bardziej opłacalna jest raczej http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd7850-1024mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-900-4800-wer-oc-overclock-gv-r785oc-1gd-520318/ niestety trzeba trochę dołożyć.

Wszystko przebija (cena/wydajność) jednak w tym segmencie http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gtx-650-ti-boost-1gb-ddr5-192-bit-hdmi-dvi-dp-box-gv-n65tboc-1gd-585532/

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziewczyna jedzie w domu na zintegrowanej karcie i ciezko nawet obejzec jednoczesnie filmik na youtubie i sluchac OpenFM. Chialbym jej kupic jakas najtansza karte ktora zapewni komfort pracy na kompie. Ofc zadnych wymagajacych gier, tylko jakies kulki z fb :) Bardzo bym prosil o odp co wybrac do 100zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Cztery lata temu (jak ten czas leci) doradzono mi tutaj kupno poniższego zestawu (poza kartą graficzną i zasilaczem, które musiałem zmienić.ze wzgledu na ich wadliwość). Chciałbym wymienić kartę graficzną tak, aby wycisnąć z tego zestawu max. Podrękacanie proca raczej nie wchodzi w grę, gdyż jak wcześniej próbowałem podkręcać to resetował mi się komp (podczas grania itp.), zasilacz z tego co pamiętam nie dawaj rady nawet na standardowych ustawieniach bez kręcenia (wtedy był to zasilacz Chieftec CFT-560-A12S). Z tego co pamiętam po zmianie ustawień w BIOSie (próby kecenia), ich zapisaniu, napięcie nachwile siadało po czym komp się włączał. Tak, więć zrezygnowałem z podkręcania. Na nowym zasilaczu z tego co pamiętam to nie próbowałem podręcać bo bałem się, że znowu coś się sypnie. Myślałem nad Radeonem HD 7790. Cena około 400-500 zł, im mniej tym lepiej. Oczywiście chaciałbym uniknąć efektu wąskego gardła.

 

Procesor : Intel Core 2 Quad Q9550
Chłodzenie procesora : Scythe Mugen II
Płyta Główna : MSI P45 Neo2-FR MOA
RAM : A-Data DDR2 2x2048MB Extreme Edition VITESTA 800+MHz CL4
Karta Graficzna : Radeon HD 5770
Zasilacz: Chieftec CFT-750-14CS 750W
HDD : Samsung HD753LJ 750 GB
Obudowa : Tacens Sagitta LUX
Wentylatory: 3x SilentiumPC Zephyr
Karta dźwiękowa: Creative Labs X-Fi Xtreme Gamer
Jeszcze jeden dysk: Samsung 1 TB 5400rpm 32MB cache SATA-II F2EG [HD103SI]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziewczyna jedzie w domu na zintegrowanej karcie i ciezko nawet obejzec jednoczesnie filmik na youtubie i sluchac OpenFM. Chialbym jej kupic jakas najtansza karte ktora zapewni komfort pracy na kompie. Ofc zadnych wymagajacych gier, tylko jakies kulki z fb Dołączona grafika Bardzo bym prosil o odp co wybrac do 100zl?

TO wskazuje raczej na słaby procesor a nie potrzebę dokupienia karty graficznej.

 

Nawet nie podałeś grama szczegółów o komputerze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje zmienic karte graficzna (ze stara byl problem) i co polecacie do obecnego sprzetu:

intel core 2 quad q6600 2,4ghz
plyta glowna intel dp43bfl
4gb ram

byla geforce 9800gx2,  budzet do 450zl, znalazlem za takie pieniadze 'asus gtx650ti'.
nie za mocna do tego procka? bedzie wykorzystywal jej moc w pelni? w ogole co myslicie o tym sprzecie da sie na nim z powodzeniem jeszcze grac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO wskazuje raczej na słaby procesor a nie potrzebę dokupienia karty graficznej.

 

Nawet nie podałeś grama szczegółów o komputerze...

Nie, poprostu zbyt duzo zadan spada na procek. 3GB ramu i Celeron 3Ghz wystarcza do fb i youtuba, potrzeba tylko grafy jak najtanszej zeby odciazyc procek. Polecicie cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niepodkręcony Q6600 nie wydobywa potencjału z GTX 460 768MB (również mam 4GB RAMu). Po podkręceniu procka zyskuję kilka fps (karty nie podkręcałem). Wydaje mi się, że już 650Ti nie będzie w stanie pokazać pełni swoich możliwości na tym procku nawet po jego podkręceniu. Wyżej nie będzie wzrostu wydajności, choćby samego Titana wsadzić.

 

Inna sprawa, że mój procek jest jakiś wybrakowany. Ze standardowych 2,4 GHz kręci sie max do 2,7-2,8 na P-35 DS3 i już zaczynają się problemy ze stabilnością pod obciążeniem pomimo chłodzenia Pentagram Alpaya, dobrej pasty i markowego zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alpaya do kręconego Q6600 to trochę za mało , chłodzenie bardziej nadaje się do C2D lub C2Q@stock .

 

Do kręcenia Q6600 to przynajmniej Karakorum bym brał . 

 

A co do samego Q6600 i GTX 650T B - jak ma dobrą sztukę ( są takie co potrafią zrobić 3,5+ Ghz ) .

 

@shark31 

 

Żeby odciążyć tego Celerona ( pewno to Celeron D - 1 rdzeń + niska wydajność samego CPU ) to byś musiał tam wstawić kartę ze wspomaganiem dla flasha , co za ~100 zł będzie ciężko .

 

Wspomaganie dla Flasha jest dopiero w HD4xxx ( albo nawet w HD5xxx ) czy GTX2xx i nowszych .

 

8600GT/9600GT ( oraz cała seria GF 8xxx/GF9xxx ) czy HD2xxx/HD3xxx ma tylko wspomaganie dla DXVA ( sprzętowe wspomaganie materiału HD ) . 

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw,

W agito jest coś takiego jak "Specjalna ochrona reklamacyjna".

Korzystał ktoś z tego? Chciałem zamówić głośniki, ale nie wiem czy opłaca się tą opcję zostawić czy też skasować.

 

To po prostu wyciąganie dodatkowej kasy od ludzi. Jak dostaniesz uszkodzony sprzęt to masz praco go reklamować i tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, również potrzebuje karty - max. 450zł,

Zestaw to:
 

Płyta główna Asus H81M-PLUS H81 LGA1150

Procesor Intel Pentium G3220

Zasilacz Corsair VS 450W ATX 80 PLUS 120mm

Pamięć GeIL DDR3 8 GB 1600MHZ DUAL GEIL DRAGON RAM CL.11

 

Przy okazji zapytam o sensie wkładania 8gb 1600MHz. Czy jest tak jak rok temu, gdzie do procesorów intela na 1155 nie było sensu brać ramu o większym timingu niż 1333MHz, czy teraz jest jakaś różnica ? Pytam bo nie jestem ostatnio na czasie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pamięci różnice wydajności w obecnych typowych aplikacjach nie-pro czy tam grach będą znikome (zakładając brak używania zintegrowanej grafiki), ale o ile nie jesteś na etapie liczenia każdej złotówki, to warto IMO brać 1600/1866 w kontekście ich przyszłej sprzedaży (kupujący lubią wyższe cyferki), bo różnice w cenach są także znikome. Wystarczy sobie wyobrazić czy łatwo byłoby obecnie sprzedać pamięci 1066.

 

1333 można brać pod uwagę jak się kupuje używane i wyraźnie taniej niż nowe (bo realny spadek wydajności będzie marginalny).

 

Zaznaczam, że prezentowana opinia może być niezgodna z aktualną modą na forum. ;-)

 

BTW, CL11 przy 1600 to raczej straszna nędza, tego bym nie brał, bo "norma" to CL9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok mam zagwozdkę...

 

Mój config to:

 

Asus P8P67-LE

i5-2400 (kręcony na 3,8)

HD 5850 PowerColor PCS+

8GB DD3 1600 (CL9).

No i zasilka TacensRadix V 550W (80 bronze plus - daje jakieś +- 410W na lini 12V).

 

Komp złozony na szybko po ostrej awari poprzedniego(powódź...) i niestety konfiguracja troche nieszczęśliwa jak widać :). Mobo LE zamiast PRO albo odpowiedniego ASROCKA(mieli biędę w sklepach). I5-2400 zamiast 2500k(kolejny ból [gluteus maximus] ale trudno).

 

Do rzeczy - w tym konfigu chce zmienić grafę na coś co pozwoli grać w 1440x900 w BF4 bo na innych tytułach jakoś mi nie zależy za bardzo (może poza nowym DA i MirrorsEdge:)). Zakładam, że nie chce wydać więcej niż 1000zł.

 

Do tej pory rozpatrywałem GTX 760 albo AT 7950. Obecnie jeszcze doszedł Radek R9-270X. Problem w tym, że nie jestem pewien czy moja zasiłka to uciągnie w konfiguracji z którąś z tych kart. Cały zestaw teoretycznie pobiera w tej chwili oko 350W łacznie. Z nową grafą pobierał by jakieś 380-390W (jeśli <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> pod uwagę capacitor aging....). Oczywiście z tego trzeba odjąć te kilkadziesiąt wat na linie 3,3 i 5V co powinno dać teoretycznie nawet zapas mocy do OC tych kart ale już sam nie jestem pewien.

 

Póki co nowych radków nie ma jeszcze w sprzedaży. Swoją grafę też sprzedam w sumie pewnie za 200-300 złociszy i wtedy niby może być coś dorzucił i wymienił zasiłkę albo odłożył bym na proca nowego....

 

Niestety przy tej zasiłce o 7970 i odpowiednikach mogę zapomnieć :F. Swoją drogą do 1440x900 chyba nie potrzeba aż takiego potwora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe radki pojawią się w sklepach 11 października.

Postaw na 7870 lub jak koniecznie chcesz to samo w nowym opakowaniu nieco drożej to 270X.

 

Zasilacz spokojnie pociągnie. Do twojego procka i rozdzielczości wszystko co mocniejsze to overkill i strata kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo opłaca się brać tego Gigabyte'a (którego cena spadła ostatnio) do mojego sprzętu?

 

Rzadko gram, ale jeśli już to w 1680 x 1050. Najbardziej interesuje mnie czy to chłodzenie nie będzie zbyt hałasować.

 

No i muszę zajrzeć jeszcze do budy czy mi się zmieści ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...