Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Ale chyba i różnicę odczuję po przesiadce z HD5770.Jeszcze jetylko dwa pytani,które chłodzenie lepsze DirectCUII czy WindForce 2 i czy lepiej kupić tego GTXa czy HD7850(Radeon ma 256 bit a GTX 192)?

Edytowane przez Zielok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś różnica będzie ale nie spodziewaj się efektów - 750K to 2 rdzenie , w dodatku słabe - nie to co 2 rdzenie od Intela .

 

Co do samej szyny - miało by to znaczenie jak by to były te same karty ( np. HD7850 w wersjach 192-bit i 256-bit ) , w tym przypadku za dużo różnic , GTX660 może cierpieć w wyższych rozdzielczościach z powodu węższej szyny , ale przy tym CPU raczej się nie zdarzy .

 

OC procka może trochę pomóc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp:

 

EVGA X58 SLI

Core I7-920

6GB

Tagan chyba 1100 albo 1200W

 

Teraz były 2 x 8800GTX w SLI (ale jedna padła) chłodzone wodą, ale jest plan zamienić na jedną kartę i na powietrzu i tylko cpu zostanie na wodzie.

 

Cena około 600 zł +- 50 zł

 

Czy najlepszy wybór to będzie 660GTX?

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx660-2048mb-ddr5-192bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-wer-oc-overclock-gv-n660oc-2gd-517458/

 

Czy można się spodziewać jakiś obniżek ze względu na wejście nowych radków?

 

Który radeon jest najbliższy 660GTX? Bo chyba 7850 jest wolniejszy a 7870 szybszy.

 

Bo 7850 to nawet od Gigabyte z 2GB pamięci to nawet droższy jest niż GTX660 a przeciez jest wolniejszy

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd7850-2048mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-975-4800-wer-oc-overclock-gv-r785oc-2gd-462779/

 

A 7870 ponad 100zł droższy.

Edytowane przez slayne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie GTX660 / HD7850 w tej cenie .

 

Za 450 zł jest w techplanet.pl Gigabyte GTX650Ti Boost 1GB , za niecałe 500 zł jest MSI GTX650Ti Boost 2GB ; karty nie wiele słabsze niż GTX660 / HD7850 a po ostatnich obniżkach cenowych szalenie atrakcyjne . 

 

Ew. poczekać na ruch ze strony AMD i jak będzie odpowiednia cena to brać 2xHD7770/HD7790 . 

 

A jak już mowa o HD7870 to warto brać HD7870 XT ( czyli okrojony HD7950 )  np. od XFX , cenowo to ~750 zł . 

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens dopłacać ~80 PLN do 2gb wersji gtx 650ti boost? Da się odczuć różnicę między wersją 1gb nie grając na wymaksowanych ustawieniach/rozdzielczościach? Szukam grafy do WOTa, wybór padł na ww GF, już witałem się z gąską kiedy zauważyłem, że poza wielkością pamięci te różnią się także taktowanie ( 1gb - 5000mhz, 2gb - 6000mhz) i się zawahałem...

 

Reszta sprzętu to PII@x4 3900mhz, 1920x1080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna Asus H81M-PLUS H81 LGA1150

Procesor Intel Pentium G3220

Zasilacz Corsair VS 450W ATX 80 PLUS 120mm

Pamięć GeIL DDR3 8 GB 1600MHZ DUAL GEIL DRAGON RAM CL.11

Do 450 PLN to tylko HD 7790 lub GTX 650 Ti BOOST 1GB, ale ten drugi nie bardzo lubi dwurdzeniowe procki, a ściślej sterowniki NV są tutaj problemem. 

Jak bardzo opłaca się brać tego Gigabyte'a (którego cena spadła ostatnio) do mojego sprzętu?

 

Rzadko gram, ale jeśli już to w 1680 x 1050. Najbardziej interesuje mnie czy to chłodzenie nie będzie zbyt hałasować.

 

No i muszę zajrzeć jeszcze do budy czy mi się zmieści Dołączona grafika

Dobry wybór w tej cenie. DO 1650x1080 będzie jak znalazł. Akurat tego nie testowałem, ale ogólnie GF tej klasy są ciche. Wydajność będzie trochę niższa od wersji 2GB ze względu na różnice w taktowaniu (5000 vs 6000 MHz): http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_kart_graficznych_do_700_zl_przeglad_gtx_650_ti_boost

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie GTX660 / HD7850 w tej cenie .

 

Za 450 zł jest w techplanet.pl Gigabyte GTX650Ti Boost 1GB , za niecałe 500 zł jest MSI GTX650Ti Boost 2GB ; karty nie wiele słabsze niż GTX660 / HD7850 a po ostatnich obniżkach cenowych szalenie atrakcyjne . 

 

Ew. poczekać na ruch ze strony AMD i jak będzie odpowiednia cena to brać 2xHD7770/HD7790 . 

 

A jak już mowa o HD7870 to warto brać HD7870 XT ( czyli okrojony HD7950 )  np. od XFX , cenowo to ~750 zł . 

 

No chyba rzeczywiście 650TI boost jest teraz najbardziej opłacalne. Nowe radki chyba wchodza 11.10 więc za parę dni więc zobaczymy.

Ale co proponujesz zrobic Crossfire z dwóch 7770? A na tej płycie to nie wiem czy Crossfire działa.

 

Po przejścia z wody na powietrze zależałoby na jak najcichszej pracy. Z tego co czytam w recenzji na purepc.pl w kartach do 700 zł to najcichszy jest http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-650-ti-boost-2gb-ddr5-192-bit-hdmi-dp-dvi-wentylator-twin-frozr-n650ti-tf-2gd5-oc-be-571287/

tylko jest tam coś wspomniane o jakiejś wersji Gaming i nie wiem czy to jakaś inna czy o co chodzi.

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_kart_graficznych_do_700_zl_przeglad_gtx_650_ti_boost?page=0,26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

obecnie siedzę na dość leciwym sprzęcie,

c2d @4.2

2GB DDR2

P35

GTX260

 

czy odczuję wyraźny skok wydajności po zakupie polecanego

 

GTX650 TI 2GB

 

Rozdzielczość 1680x1050 w GTA IV (V?) + jakieś nowe FPS,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

650ti boost ładnie poleciały w dół, szkoda że na rynku używek takie spadki działają z kilkumiesięcznym opóźnieniem, Ludzie co kupują na allegro nie potrafią chyba sprawdzać cen na google, bo potrafią zapłacić za używaną kartę więcej niż nowa w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój aktualny sprzęt:

CPU: i7-2600k

Mobo: Asus p8z68-V LX

RAM: 8GB 1333 CL9 ddr3 goodram

GPU: Gigabyte gtx 560Ti

zasilacz: beQuiet! Straight Power 600W (80+ Gold)

 

I moje pytanie - chcę wymienić grafikę (przeznaczenie - granie, BF4 na ultra, te sprawy ;p). Zastanawiałem się nad GTX 760 albo GTX 670, ale wtedy pomyślałem, że może lepiej dopłacić i kupić GTX 770. Czy warto i czy mój zasilacz uciągnie? Myślałem też nad nowymi Radkami (R9 280X), ale wydają się być bardziej prądożerne, przez co skłaniałem się ku NV bardziej. Co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam nowej karty graficznej albo używanej z gwarancją. Mam na ten cel około 1000 zł.  Maksymalna rozdzielczość w jakiej gram to 1080p. Gry na które głównie się nastawiam to BF4, Wiedźmin 3 czy NFS. Procek 2500K, zasilacz XFX 550W obudowe Core 3000. Od samej karty oczekuje ciszy i niskich temp w Idlle podczas grania dobrze by było również chłodno ale cisza nie wskazana. Myślałem nad Radkiem 7950 za 930 zł od Vapor X choć i patrzyłem na 760. Do R280X jestem w stanie dołożyć tylko pytanie czy jest sens. Nie jestem osobą która musi grać na ultra szczególnie w gry on line. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli różnica dwóch stówek względem tego cię nie boli, o chłodzenie się nie martw.

Olaboga, ale to stanialo. Dobrze, ze mam 10 dni na zwrot Dołączona grafika

 

1GB nie będzie odczuwalne przy wyższych rozdzielczościach?

 

 

 

Sent from my Lumia 820 using Tapatalk

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam nowej karty graficznej albo używanej z gwarancją. Mam na ten cel około 1000 zł.  Maksymalna rozdzielczość w jakiej gram to 1080p. Gry na które głównie się nastawiam to BF4, Wiedźmin 3 czy NFS. Procek 2500K, zasilacz XFX 550W obudowe Core 3000. Od samej karty oczekuje ciszy i niskich temp w Idlle podczas grania dobrze by było również chłodno ale cisza nie wskazana. Myślałem nad Radkiem 7950 za 930 zł od Vapor X choć i patrzyłem na 760. Do R280X jestem w stanie dołożyć tylko pytanie czy jest sens. Nie jestem osobą która musi grać na ultra szczególnie w gry on line. 

 

licytuj 670 z gwarancją. jest nieco lepszy niż 760 i 7950.

Ja ostatnio np. kupiłem gigabyte OC (na pcb z 680) za 770zł, jeszcze 2 lata gwarancji.

Radeony 7970 też można tanio dostać.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę testów na ten temat. Na chwilę obecną większość gier zadowoli się 1gb ramu. Problemy są tylko przy najbardziej wymagających tytułach, wszystko na ultra, albo jak gra się w coś starszego z różnymi modami, podrasowanymi teksturami.

 

Jak zobaczysz np. tu:

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/radeon-hd-7850-1gb-vs-2gb/strona/19096.html?

 

między radeonami 7850 1 i 2gb nie ma żadnej różnicy w full hd w grach z tego testu.

 

Trzeba też brać pod uwagę, że często wersja karty z 2gb ramu, ma lepsze pamięci i są one wyżej taktowane, i to daje lekki przyrost wydajności, ale wynikający z wyższych zegarów.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że to nie 1GB będzie za mało o gpu okaże się za słabe. Wtedy trzeba będzie szukać wydajniejszej karty a nie słabeusza z 2GB.

 

Jeśli wymagania gry to to 2GB vram, ja to rozumiem tak, że karty pokroju hd7850, gtx650 czy gtx660 (który ma 2GB) będą za słabe. Wersje 2GB vram tych kart nie będą tu wydajniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie zakupu tej karty http://www.komputronik.pl/product/188480/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/GeForce_GTX_650Ti_BOOST_TwinFrozr_MSI_2GB_HDMI_DVI_DSUB_PCI_E_OC_z_NVIDIA_GeForce_Experience_.html  sadzicie ze bedzie to dobry zakup ? poniżej konfiguracja kompa pozdrawiam

CPU:AMD Phenom II X4 965 black edition
MOBO: Gigabyte GA-970A-UD3
RAM:GoodRam 2x4GB DDR3-1333
PSU:OCZ ModXStream Pro 500W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...