Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Rozglądam się za nową kartą do i5@3,7ghz, 8GB ram do 500zł. Na tą chwilę po spadku cen jestem zainteresowany gtx 650 ti.

Zainteresowały mnie dwie oferty:

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-650-ti-boost-2gb-ddr5-192-bit-hdmi-dp-dvi-wentylator-twin-frozr-n650ti-tf-2gd5-oc-be-571287/

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-650-ti-oc-2gb-ddr5-192-bit-hdmi-dvi-dp-n650ti-2gd5-oc-be-571331/

 

z opisu wynika, że są na tym samym chipsecie, szynie, oraz mają tyle samo ramu. Różnią się jedynie zastosowanym chłodzeniem i lekką różnica w taktowaniu na rdzeniu, którą można bezproblemowo nadrobić. Czy po wyrównaniu taktowania na rdzeniu te karty mają taką samą wydajność?.

Może jest coś ciekawszego w tym przedziale cenowym?(może być używana).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka, potrzebuje pomocy w doborze karty do kompa, 
CPU: Phenom II x6 1090t Black Edition (stock)

PSU: Chieftec 600w

MOB:Asus M4A78 Pro
 GPU HD6870 1GB
Myślę nad tymi 2 kartami gtx680 vs Radeon 7970 ? Czy to nie za mocne do tego procesora ?

Edytowane przez lliper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam karty do kompa z podpisu i wybór padł na GTX 660 2GB. Teraz kwestia jaki? Dodam że karta nie może być dłuższa niż referent 8800GTS 512MB gdyż taka mi wchodziła na styk . Oglądałem kartę Asusa ale na bank się nie zmieści . Wyszukałem ,że Palit/Gainward są krótkie (tylko czy są ciche bo na tym też mi zależy). Może jest jeszcze coś innego wartego uwagi spełniającego te wymagania. A dodam ,że ten GTS miał chyba 23cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rayden - no wlasnie straszny burdel sie zrobil na rynku z tymi lekko odgrzewanymi kotletami z obu firm, nie moge sie zdecydowac

 

amd - mantle (jedna wielka niewiadoma), tressfx ktory nie porywa, ale na plus szybsza szyna, wiecej vramu

nvidia - physix (ktory jednak robi wieksza roznice niz tressfx), 256bit ale szybsze zegary, z 2 strony tylko (?) 2gb vramu

 

zastanawiam sie czy wiecej vramu zrobi roznice w 'nextgenowych' grach i czy mantle/amd bedzie mialo znaczacy wplyw na fpsy, niby amd robi gfx dla obu nextegnowych konsol wiec teoretycznie moze miec to znaczenie, tylko w tym momencie nic na ten temat nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia VRAM - różnica będzie widoczną dopiero w rozdzielczości 2560x1600 i wyżej , to samo jeżeli chodzi o szerokość szyny , HD7970 czy R9 280X może trochę zyskać o ile GPU na to pozwoli .Do dzisiejszych gier spokojnie starczy 2GB VRAM . A to że AMD robi gfx do obecnych nextgenów i wpływ tego na pecetowe GPU - raczej bym się znaczącego wpływu nie spodziewał , jakoś NV czy ATI jak robiły GPU dla X-ów dużo nie zyskiwały w danym czasie . Jak na razie jedyny wpływ konsol to coraz większe zidiocenie gier i pisanie ich na opak .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

650ti boost (koniecznie boost, nie samo 650ti) kupisz znacznie poniżej 700zł, dobra opcja. Poszukaj np. po testach na techpowerup jak mocna karta jest opłacalna do takiej rozdzielczości, jeszcze najlepiej biorąc pod uwagę resztę sprzętu.

 

Z nowych najmocniejsze karty do 700zł to radeony 7870, minimalnie drożej jest 7870xt. Z nvidii 660, wyraźnie poniżej 700, natomiast 660ti już niestety sporo wyżej, a był czas gdy te karty zeszły do około 740zł (gdzie powinny pozostać).

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : I5-4570 Haswell

Zasilacz   : thermaltake  smart SE 530W

Płyta: gigabyte Ga-H87-HD3

 

 

Sądzę że zdecyduje się na tego GTX650Ti Boost a jak wymienie monitor( +/-1,5 roku to pomyśle może o czymś do grania w hd).  Za 7870XT podziękuje, miałem w innym komputerze i spędziła w serwisach połowe czasu. Co do GTX650 Ti boost brać wersje z 1GB ponieważ nie odczuje różnicy przy mojej rozdzielczości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest nie tak z tym Club3D, że cena taka mała? Zapewne głośna jak diabli? Dołączona grafika

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-club-3d-radeon-hd-7870-club3d-s13-2gb-gddr5-1ghz-2xmdp-hdmi-2xdvi-coolstream-cgax-787613-promocja-583986/

 

Moj GTX660 nie abla, więc wyleciał ode mnie tak szybko, jak przyleciał i po weekendzie będę szukał czegoś innego. Zastanawiam się, czy uderzać w 650Ti Boost za ~450zł, czy jest sens dopłacić do np. 7870.

 

Albo jeszcze inna opcja - co UŻYWANEGO do 700zł?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sthEn @tEREk-071Za 748 zł w morele.net jest XFX HD7870 XT 2GB DDR5 , w tej kwocie najlepsza karta .@tEREk-071Twojego I5 przydało by się podkręcić .@sthEnJak nie ww. HD 7870 to albo zwykły HD7870 albo GTX650Ti Boost . HD7850 / GTX660 nie ma sensu brać , nie wiele mocniejsze niż GTX650Ti Boost a sporo droższe , znowu GTX660Ti / GTX760 są poza zasięgiem .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7870xt w moim przypadku raczej odpada, przewiew w obudowie mam, jakby kot chuchał (niestety komp w szafce pod TV). Poza tym 700zł nieprzekraczalne Dołączona grafika

 

Będę wybierać zatem raczej między 650Ti Boost 1GB a zwykłym 7870.

 

Widziałem jeszcze, że często pojawiają sie GTX660 kilkumiesięczne za ~550zł.

 

Przyznam, że nie wiem, czemu się napaliłem na GTX660... chyba po prostu "brzmi męsko" Dołączona grafika

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój hd5770 pod obciążeniem zaczął sypać atrefaktami, pionowe linie, bsody. Czyszczenie, wymiana pasty, dołożenie radiatorów na vramy nie pomaga...

Pora na zmianę. Waham się pomiędzy hd7790, a gtx650 ti boost, skłaniam się ku nvidii, ale nie chciałbym wymieniać zasilacza 350 W (psu i reszta konfigu jak w stopce).

Czy z gtx-em zasilacz da radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX650Ti Boost lepszą pozycją - cenowo kosztuje prawie tyle samo co HD7790 a jest sporo lepszy ( jakieś 30% ) .

 

Zasilacz powinien dać radę - I7 3960X@4,6 Ghz  + GTX650Ti Boost 1GB bierze ~300W , twój zasilacz ma jakieś 300W na linii +12V a G2030 ma sporo mniejszy pobór prądu niż I7 3960X , tym bardziej że I7 jest po OC . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...