Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

coś w granicach 600 - 700 zł

 

nawet przy takiej rozdzielczości procek będzie zwalniał kartę ?

 

 

a co myślicie o tej karcie w takiej cenie ? http://www.morele.net/karta-graficzna-club-3d-radeon-hd-7870-club3d-s13-2gb-gddr5-1ghz-2xmdp-hdmi-2xdvi-coolstream-cgax-787613-promocja-583986/

 

czy lepiej już dołożyć 100 zł i kupić http://www.agito.pl/karta-graficzna-xfx-radeon-hd-7870-xt-double-d-tahiti-le-2gb-ddr5-pci-e-box-84-864418.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=864418

Edytowane przez zywiec8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancowi pewno chodzi o HD7870 XT od Club 3D a nie zwykłego HD7870 od nich .

 

Club 3D HD7870 XT ma faktycznie pamięć taktowaną zegarem 6 Ghz .

 

Tyle że jest sporo droższy niż XFX - jakieś 150 zł różnicy , w dodatku na razie nie dostępny , z tego co widzę to HD7870 XT jest tylko dostępny od XFX ( nie tylko Agito , także morele i inne sklepy ) . 

 

Do tego XFX warto dołożyć - Tahiti LE to okrojony Tahiti czyli HD7950 , HD7870 XT jest nie wiele słabsze od HD7950 , przegania GTX660Ti czy zwykłego HD7870 . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak? Za o jakieś 5% większą wydajność oraz większe zużycie prądu dopłacanie ponad stówki to dobry biznes?

 

Chłodzenia XFX DD miałem okazję używać na 7970. Nie polecam.

 

Tego nie powiedziałem. Jakby xt był za tyle co nie xt to tak, ale dopłacanie do xt również mało opłacalne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie szybkie pytanie. Mam ok 400 zł na kartę graficzną. Moja 5850 od Saphhira niestety odeszła w zaświaty i jadę na rezerwowej X 550. Czy do zestawu z sygnaturki będzie pasował HD7770 czy lepiej dołożyć kilka zł do HD7790? Max co mogę dołożyć to 20 zł niestety. Będę wdzięczny za każdą poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz GeForce GTX 460, 768MB od Gainwarda. Komputer działa pod komendą 955, 3.4ghz. Na jaką kartę zmienić obecną. Czy lepiej zmienić całą platformę. Zależy mi na ciszy Dołączona grafika Czasem pogram w jakiegoś fps'a. Lubię testować nowe gry. Ale na gry mam czas tylko w weekendy. W pozostałym czasie projektuję grafikę 2d, Ktoś się orientuje ile dziś dostane za tego GTX'a? Budżet w rozsądnych granicach. Na samą kartę - ja wiem, ok 800zł Na całość może 2000?

 

Dziękuję za pomoc,

Bartosz

Edytowane przez qasq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej rozdzielczości grasz ?

 

Z kart to albo GTX650Ti Boost 1GB/2GB albo któryś z nowych Radeonów R9 270X ( aka HD7870 bo to refresh ) , jak się bawisz grafiką 2D to warto brać GTX-a .

 

Co do reszty sprzętu - jak w grę wchodzi tylko wymiana CPU + MB to proponuję I5 4670K + MSI Z87-G43 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit GTX 780 JetStream 3GB czy Gigabyte GTX 780 WF3 OC?

 

O super JetStreama nie pytam, bo znalezienie go poniżej 1800 pln chyba jest już niemożliwe.

 

(swoją drogą śmieszna sprawa z tymi palitami - nagle ich cena w 3/4 sklepów podskoczyła do ponad 2000 pln...)

Edytowane przez Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit GTX780 SJS widzę w techplanet.pl za mniej niż 1 800 zł ale karta jest aktualnie nie dostępna .

 

Inne Pality GTX780 to z reguły koszt 2+ k zł . 

 

Z tych 2 to jednak brał bym GB - cena jest przystępna , karta ma dość dobre chłodzenie no i jest fizycznie dostępna a nie tylko w ofercie jak Palit SJS wyżej . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej rozdzielczości grasz ?

 

Z kart to albo GTX650Ti Boost 1GB/2GB albo któryś z nowych Radeonów R9 270X ( aka HD7870 bo to refresh ) , jak się bawisz grafiką 2D to warto brać GTX-a .

 

Co do reszty sprzętu - jak w grę wchodzi tylko wymiana CPU + MB to proponuję I5 4670K + MSI Z87-G43 .

 

Teraz gram w 1680x1050, ale docelowo kupię sobie monitor 29" :) Wiem,że opinie o takim rozwiazaniu są skrajnie podzielone, i są głosy że więcej przestrzeni roboczej jest w lepszej rozdzielczości np na 2óch monitorach 24", ale podobnie, że to ściema i eksperyment mówiono o telefonach z ekranem powyżej 3" jeszcze 3-4lata temu. Dziś mam 5" Xperię i chyba nikogo poza moją dłonią to nie dziwi. Myślę, że producenci gier i softu będą wspierać producentów ekranów i dopasują gry do tego rozmiaru. Jednak pewnie dużo wyzsza rozdzielczość pochłonie dużo większe zasoby karty. Sam monitor będę miał za ok 1600zł, karta pewnie swoje będzie kosztować, choć nie ukrywam, że ten 650 brzmi bardzo rozsądnie cenowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie czy jest sens wymieniać teraz kartę graficzną czy czekać na maxswella

 

Sprzęt i5 2500k 4.5 oc

Karta 560 ti oc

8 gb ram

Zasilacz corsair tx 650

Full hd

 

jeżeli tak to co się teraz najbardziej opłaca kupować cena/wydajność 

Edytowane przez ladigb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebuje rady osób bardziej oblatanych w nowym sprzęcie.

Chciałbym trochę odnowić swój blaszak i zastanawiam się nad kartą graficzną, plus ewentualnie dodatkowo SSD jak zostanie trochę pieniążków :D

 

CPU i7 - 920 - kręcony na 4GHz

RAM 2x3GB

mobo AsRock X58

PSU OCZ 500W

GPU GTX 460 768mb

HDD 500 GB WD

brak SSD

 

Rozdzielczość w jakiej będę grał to HD+ (1680 x 1050)

Budżet okolice ~1200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że można. Możesz tez pomyśleć o Radku 7950, nówki da się kupić za 850zł. Co do wydajności to podkręcony 270x ma praktycznie identyko wydajnośc jak referencyjny 7950, a tym samym będzie o te parę procent wolniejszy od GTX760 (zależy od gry oczywiście) Za to po OC 7950 będzie zdecydowanie najwydajniejszą opcją.

Jeszcze dwa dni temu miałem MSI 270X Gaming, ale umarła dość szybko, we wtorek wlatuje do kompa 7950 od club3D

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że po przesiadce z gtx 460 odczuje dość sporą różnicę :D tak wiec chyba zostanę przy radku R9 270x, ale może nie od MSI a od Gygabite.

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-270xoc-2gb-ddr5-pci-e-256bit-dvi-hdmi-dsub-box-gv-r927xoc-2gd-599377/

 

Dobra cena, a i wydajnościowo chyba starczy na kilka lat ? Czy lepiej już dołożyć te 200zł do karty i wziąć coś pokroju 7950 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenczek85, Jak będziesz grał w 1080P to powinno wystarczyć, tym bardziej, że już procka pierwszej młodości nie masz. Ja zamówiłem Club3D 7950 za 849zł u siebie w komputroniku, więc już te 100zł nie robi dużej różnicy

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No za taką cenę to i ja bym zamówił :D Ja mam monitor 1680x1050.... tak więc szału nie ma :D


Ok decyzja podjęta....biore

http://www.morele.net/karta-graficzna-club-3d-radeon-hd-7950-pro2-s13-3gb-gddr5-930mhz-2xmdp-hdmi-2xdvi-coolstream-cgax-795713-583987/

 

Starczy na sporo latek, a te 150zł więcej nie zrobi aż takiej różnicy. Potem przy ewentualnej zmianie mobo i cpu będzie jak znalazł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...