Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że dam znać Dołączona grafika może się pokuszę o podkręcenie CPU trochę bardziej Dołączona grafika Chłodzenie Thermalright silver arrow pozwala na trochę zabawy Dołączona grafika

Na techplanet club3d 7950 jest za 832zl!

Sent from my Lumia 900 using Tapatalk

 

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Małe pytanie: mam okazję kupić od znajomego prawie nówkę http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-hd7870-xt-tahiti-le-1000-5000-double-dissipation-2gb-ddr5-256bit-2xdvi-hdmi-2xdisplayport-box-fx-787a-cdfc-le-586531/ (prawdziwy Tahiti LE, testowany w moim kompie) za ok. 600 zł - opłaca się?

Reszta sprzętu:

i5 3570k 4GHz

2x4 GB RAM Kingston 1600 MHz

grafa obecnie Sapphire 6790 (nie lubi Youtube, co kilka filmików zwis, na integrze i XFX zwisów brak)

PSU Corsair 600W

jakieś dyski itp.

Gram w Full HD

Edytowane przez poncki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Sytuacja na rynku kart graficznych zmienia się niezwykle dynamiczne, bowiem AMD i NVIDIA w ostatnich tygodniach wdrożyły bardzo agresywne strategie, którymi starają się przekonać do swoich ofert potencjalnych klientów. Przede wszystkim zmniejszone zostały ceny układów, co chyba najlepiej wpływa na ogólną poprawę statystyk sprzedaży. Obydwaj producenci dorzucają jeszcze atrakcyjne pakiety gier w ramach programów partnerskich, więc użytkownicy zdecydowani na zakup porządnej karty graficznej mają teraz w czym wybierać. Wprawdzie od przybytku głowa nie boli, aczkolwiek osoby mniej zorientowane stanęły przed poważnym dylematem - Radeon R9 280X czy GeForce GTX 770? Do niedawna produkty NVIDII były zdecydowanie droższe od porównywalnych wydajnościowo propozycji AMD, jednak przeceny najszybszych modeli GeForce ostro namieszały i aktualnie rywalizacja między firmami stała się wyrównana. Jaka karta graficzna do 1200 złotych jest obecnie najbardziej opłacalna? Dobre pytanie - właśnie z tego względu przygotowaliśmy przegląd niereferencyjnych wersji Radeon R9 280X od ASUS, Gigabyte, MSI, Sapphire i XFX, które porównamy do GeForce GTX 770 oraz Radeon HD 7970 GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym wymienić karta graficzną, ale zastanawiam się czy dla poniższego sprzętu warto i czy nie lepiej odłożyć i kupić całe nowe bebechy. Zastanawiam się nad kupnem 7950 2GB.

Posiadam sprzęt:

i5 760 2,8 Ghz

Asus P7H55-M

Corsair XMS CMX4GX3M2A1600C9 8 GB DDR3-1333 

HD6950 1GB

Monitor Acer AL2416W (Analog)  [24" LCD]  (ETL6102002)

OCZ 750W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W polecanych zestawach za 3800 jest ta karta http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-770-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dp-dvi-gtx770-n770-tf-2gd5-oc-546561/

ale jest podobna tańsza http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx770-gddr5-2gb-n770-2gd5-oc-601961/

Czy między nimi jest aż taka różnica, że warto dopłacać 110 zł ?

Dzięki za fachowe odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx770-gddr5-2gb-n770-2gd5-oc-601961/ - dziwna karta, nie jest to referent, ale konstrukcja podobna

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-770-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dp-dvi-gtx770-n770-tf-2gd5-oc-546561/ - niereferent, cichu z dobrym OC

 

110 PLN to sporo, ale co się kryje za bramką nr 1 - nie wiem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie żeby dali jakieś zdjęcie i do tego prawdziwe hehe (bo jak często się zdarza w sklepach - opisy są dziełem Ctrl+v hurtowo). W opisie sklepu jest napisane Chłodzenie: 2x wentylator, Radiator i bądź tu mądry jak jest naprawdę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuje zmianę karty graficznej. Moja platforma opiera się na i5 i2500k @ 4.5ghz, GTX 460 1GB, oraz to co mnie martwi najbardziej: zasilacz Chieftec 560W (CFT-560-A12S)

 

Interesuje mnie Gigabyte Radeon R9 280X OC. Rozważam również bardziej podkręconą NVIDIE np. GAINWARD GeForce GTX770 (1202/7010). Rozdzielczość natywna monitora, którego używam to 1920x1200 - w tej rozdzieczości będę również grał. GTX jest niestety o ponad 100zł droższy (lecz może tutaj nie będzie trzeba wymieniać zasilacza...), a wydajnością pewnie bardzo podobny, więc która lepsza?

 

W związku z tym mam pytanie - widzę, że Radeon posiada tylko jedno wyjście DVI, a ja korzystam z dwóch monitorów i żaden z nich nie posiada wyjścia HDMI. Kolejna sprawa jest taka, czy zasilacz pociągnie Radeona lub Nvidie w stresie.. ? Nie mam w nim też złączki 8-pinowej jedyni kilka 6-pinowych. 

 

Czy moje problemy rozwiążą przejściówki, czy trzeba będzie zmieniać również zasilacz? Wiem, że planowany jest również R9 280X z nową architekturą - pobierającą mniej prądu.

 

Kolejne pytanie czy opłaca się zaczekać jeszcze trochę na spadek cen? może w tym czasie wyjdzie odświeżony R9 280X ? Dodam, że z zakupem nie spieszy mi się.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez brystel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@brystel:Zasilacz bez problemu da sobię radę, natomiast brak wtyczek można rozwiązać poprzez przejściówki. HDMI też nie jest kłopotem - wystarczy przy DVI monitora zastosować przejściówkę DVI-HDMI.@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem już kiedyś o wymianę mojego 7950 i pisaliście żeby poczekać co AMD wypuści i prawdę mówiąc teraz to mam dopiero mętlik w głowie Dołączona grafika Patrząc na test powyżej zakładam ze jak już wymieniać to albo na R9 280x albo na  GTX 780 i teraz pytanie czy opłaca sie dołożyć te 300~400 zł do GTX? czy lepiej R9 i za jakiś czas  znowu wymieniać? Jakie modele polecacie? 

 

Pewnie padnie pytanie czemu chce wymieniać 7950 zamiast go podkręcić, ano dlatego że jeszcze kilka miesięcy temu karta kosztowała 1,5k teraz używkę można kupić za 600~700 zł i chce wymienić póki mogę odzyskać z niej choć cześć kasy. Poza tym chyba lepiej iść do przodu technologicznie. 

 

ps. główne zastosowanie to bf4 w przyszłości GTA/Watch Dogs

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz na to popatrzeć z innej strony. Mocno ta karta już nie stanieje, bo nie ma z czego.

Jak boli cię utrata wartości sprzętu, to nie kupuj kart za 1500-2000PLN bo dopiero zaboli Dołączona grafika Im drożej, tym większe spadki są. Niedawno ludzie np. kupowali 780 za 2400-2500zł, teraz są po 1750. A to nie koniec znaczących obniżek jeżeli patrzeć np. na rok w przód.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz na to popatrzeć z innej strony. Mocno ta karta już nie stanieje, bo nie ma z czego.

Jak boli cię utrata wartości sprzętu, to nie kupuj kart za 1500-2000PLN bo dopiero zaboli Dołączona grafika Im drożej, tym większe spadki są. Niedawno ludzie np. kupowali 780 za 2400-2500zł, teraz są po 1750. A to nie koniec znaczących obniżek jeżeli patrzeć np. na rok w przód.

 

Hehe tu nie chodzi o ból ;) tylko czysto ekonomiczne/technologiczne podejście ;) więc ponawiam pytanie na co i za ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX780 wydaje się być całkiem ciekawą opcją teraz, ale to i tak jak dla mnie za droga karta na 1 monitor. Nie potrafię uzasadnić tej dopłaty kosztem karty za 800-1000zł, ile bym zyskał fps i w czym to by było użyteczne.
Przy tych kartach już trzeba zwyczajnie się starać je obciążyć, 8x msaa itp. Czy to jest warte tej dopłaty? :D

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś dostac cluba3d 7950, karta przyjechała na dzień dobry uwalona. Czekać na kolejną tydzień czy olać temat o zabrac dziś do domu 270x ? Dołączona grafika

 

270X MSI Gaming - 716zł vs Club3D 7950 - 845zł

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7870 XT 

http://www.agito.pl/karta-graficzna-xfx-radeon-hd-7870-xt-double-d-tahiti-le-2gb-ddr5-pci-e-box-84-864418.html

 

czy 

 

r9 270X

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-270x-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-888865.html

 

7870 xt chyba lepiej się podkręca, ale r9 to nowsza konstrukcja i w testach raczej wygrywa.. Co wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 270X to odświeżony HD7870 ( zwykły ) - ma tyle samo ROP/TMU/SP .

 

7870 XT to obcięty HD7950 - ma 256SP więcej .

 

Wersja XT jest też minimalnie wydajniejsza - z reguły 1-2 fps , tylko w najnowszym Hitmanie na max. detalach i FHD HD7870 XT osiąga prawie 5 fps więcej . 

 

Do tego XT ma wiekszy pobór mocy - w stressie nawet 30-40 W różnicy przy nie podkręconych kartach .

 

Generalnie brał bym R9 270X , karta nowsza i ma mniejszy pobór prądu , do tego lepszy wybór modeli . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz gdzieś tam HD7870 XT ?

 

W podanym linku jest tylko zwykły HD7870 i pełny HD7950 Tahiti . 

 

HD7870 non XT i R9 270X to praktycznie identyczne karty , skoro z testów wynika że R9 dogania HD7870 XT to i dogoni a nawet przegoni zwykłego HD7870 .

 

Przynajmniej na ustawieniach stock , co będzie po OC to nie wiadomo . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...