Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Miałem się decydować na GTX 770 od MSI, ale cena na morelach poszybowała do 1400 złotówek, patrząc po testach na portalu podobnie wypadł model od Palita. Teraz pytanie, czym się od siebie różnią te dwie wersje?

http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-770-jetstream-2gb-ne5x770h1024j-585047/ 

http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-770-jetstream-2gb-ne5x770h1042-1045j-582738/

 

Pierwsza ma kod NE5X770H1024J druga NE5X770H1042-1045J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co morele to jedyny sklep w sieci? na agito dalej cena MSI jest taka sama, ~1250

 

 

ale swoja droga tez bym sie dowiedzial chetnie czym sie roznia te pality, pewnie jakas inna rewizja bez zadnego realnego wplywu na wydajnosc

Edytowane przez remyleblau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście kupiłem najtańszego MSI za 1150 i wybrałem z sugestii użytkownika aerial bezkompromisowy Prolimatech MK26 - to chłodzenie to prawdziwe WOW. Jak przyjdzie i zamontuje dam znać jak wrażenia :D

 

notabene ceny w Morele MSI 770 (to z lepszym chłodzeniem)  poszły o 150 zeta do góry,... ciekawa strategia cenowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mają ostatnie sztuki na magazynie, a następna dostawa np za tydzień. Jak ktoś jest napalony to kupi, jak nie to po dostawie cenę zmniejszą i i tak sprzedadzą. Przypomina mi się akcja z 8800GT ;)

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mają ostatnie sztuki na magazynie, a następna dostawa np za tydzień. Jak ktoś jest napalony to kupi, jak nie to po dostawie cenę zmniejszą i i tak sprzedadzą. Przypomina mi się akcja z 8800GT ;) Tapatalk 4 @ SGS 3

Frajer się zawsze znajdzie. PS. Taka Msi z normalnym chłodzeniem drożeje codziennie o 10 zł :-D http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx770-gddr5-2gb-n770-2gd5-oc-601961/ Edytowane przez htw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie zakładam nowego tematu bo mam podobny problem. W końcu udało mi się zmienić kompa. Płytę i procesor już kupiłem teraz przyszła pora na grafikę. Ramy na razie zostają będą zmieniane w grudniu. Komp będzie wykorzystywany głównie do grania (BF4).Poszukuje karty do 800zł i również zastanawiam się nad radeonem r9 270.

 

Płyta: asrock h87 fatal1ty performance

Procesor: core i5 4440
Ramy: na razie 4 gb adata ddr2
Zasilacz: OCZ500sxs

 

Co polecacie do takiego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie zakładam nowego tematu bo mam podobny problem. W końcu udało mi się zmienić kompa. Płytę i procesor już kupiłem teraz przyszła pora na grafikę. Ramy na razie zostają będą zmieniane w grudniu. Komp będzie wykorzystywany głównie do grania (BF4).Poszukuje karty do 800zł i również zastanawiam się nad radeonem r9 270.

 

Płyta: asrock h87 fatal1ty performance

Procesor: core i5 4440

Ramy: na razie 4 gb adata ddr2

Zasilacz: OCZ500sxs

 

Co polecacie do takiego zestawu.

 

 

Radeon r9 270x:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-r9-270x-gaming-2gb-ddr5-pci-e-256bit-2dvi-hdmi-dp-box-r9-270x-gaming-2g-612659/

 

Do tego jedna kość pamieci DDR3, a te DDR2 sprzedaj i nie pytaj nawet czemu, bo stracę cierpliwość Dołączona grafika.

 

http://www.morele.net/pamiec-crucial-4gb-ddr3-1600mhz-cl11-dimm-1-5v-ct51264ba160bj-580201/

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie o zmianę kart graficznych w dwóch zestawach-czy procesor płyta zasilacz będą dawać radę:

1.

AMD Athlon II X2 250 3000 MHz(Regor)
Płyta MSI GF615M-P333 (MS-7597)
2x2GB pamieć DDR-1333 8-8-8-22@609MHz
Zasilacz Modecom 500W

Zmiana karty z Zotac Geforce GTS250 512MB 256bit DDR3

2.

Procesor Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX (BX80623I52500K)
Płyta główna MSI P67A-GD65 (B3)
Pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series (KHX1600C9D3X2K2/8GX)
Zasilacz OCZ MODXSTREAM-PRO 600W

Zmiana karty z MSI Radeon 6850 Cyclone ,1GB GDDR5 (256bit) PCI-E /DualDVI/HDMI/DP (R6850 Cyclone 1GD5 PE/OC)

Jawrob11


nie dodałem na jaką chce zmienić :)

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-650-ti-boost-2gb-ddr5-192-bit-hdmi-dp-dvi-wentylator-twin-frozr-n650ti-tf-2gd5-oc-be-571287/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile do drugiego zestawu możesz wstawić co chcesz to w tym pierwszym procesor skutecznie ograniczy fps, szczególnie minimalny.

czyli karty pokroju HD7790 HD7750 czy tez wspomniany GTX nie będą działały w pełnej wydajności?

 

 

z drugiej strony można pokusić się o wymianę procesora w miarę możliwości płyty? Czy jest sens robić to i jaki procesor byłby najlepszy na wymianę?

 

 

Naucz się korzystać z funkcji edycji postów.

Klaus

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phenom II X4 z pewnością. Co do opłacalności to kwestia jego ceny.

 

Nie chodzi tylko o to że karta nie rozwinie maksimum możliwego fps ale bardziej o to że procesor wpływa bardzo na minimalny fps (średnie 60 czy 80fps nie ma takiego znaczenia jak spadki do np 20fps które już mocno są widoczne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,zastanawiam się nad zmianą karty graficznej.Przedział jaki mnie interesuje to cena w okolicach 500-700.Trochę czytałem o kartach Gf 650 gtx boost,radeon hd 7850 i 7870 xt.Pytanie odnosi się czy po zmianie na któraś z tych kart odczuje jakiś mocny skok,czy po prostu lepiej poczekać aż stanieją lub dołożyć do czegoś mocniejszego.Ogólnie ze swojej karty jestem na razie zadowolony (CoD Ghost przeszedłem na Full hd z high detalami,Bf4 też bardzo ładnie chodzi na podobnych ustawieniach).Dziękuje i pozdrawiam.
Sprzęt jaki posiadam to :
I5 4430
Asus b85m-g
Asus Geforce 550 gtx ti
Zasilacz WhiteEnergy 500 w.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Planuję wymienić kartę na coś mocniejszego. Chcę móc komfortowo pograć w nową FIFĘ 14, ewentualnię jakąś strategię (Cywilizacja 5?) w 1920x1080. Obecna karta czasami nie wyrabia w wymienionych tytułach w podanej rozdzielczości - piszę o grze na full detalach.

Założenia:

- budżet ~450zł (raczej karta używana, dobrze jakby miała  jeszcze z pół roku gwarancji)

- bardzo ciche, wydajne, najlepiej pasywne chłodzenie (zamontuję 120mm fan)

Mój obecny zestaw:

- CPU: Athlon II X3 @ w pełni odblokowany na Phenom II X4 po lekkim OC 3.4Ghz

- GPU: Radeon HD4850 512MB z Accelero S2

- PSU: Corsair CX500 v2

- RAM: 2 x 4GB Kingston HyperX 1600MHz CL9 XMP

- MOBO: Asrock M3A770DE

- SSD Kingston V300

Wszystko zamknięte w dobrze wentylowanej, przewiewnej obudowie. Zastanawiałem się nad HD7770, HD7850, GTX650Ti, wersje 1GB. Możecie poradzić czego konkretnie szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

w moim aktualnym zestawie:

C2D E8200
Abit IP35 PRO
Galaxy Geforce 8800 GTS 512
DDR2 4x1GB PC6400 800MHz Corsair XMS2 DHX CL4 TWIN2X2048-6400C
 
padła karta (zimne luty). Nie mam nic do stracenia więc spróbuję ją upiec.
Jednak jeśli to nie pomoże lub pomoże na krótko będe zmuszony do zakupu nowej.
I teraz moje pytania dotyczą karty GTX 650 Ti BOOST:
  • Czy będzie bez problemu współpracować z moim sprzętem?
  • Czy istnieje cień szansy że odpalę u siebie nowe tytuły (np. Battlefield 4)?
  • (wróżba z fusów:) Czy uciągnie GTA V ? Dołączona grafika
 
dodam tylko, że nie chcę wymieniać nic w moim sprzęcie (i tak chyba nie ma to sensu) poza kartą. Chciałbym kupić taką, która wystarczy mi na najbliższe parę lat.
Obecna spokojnie dawała rade (np. GTA IV czy BF3) ewentualny upgrade sprzętu wchodził w grę tylko w kontekście premiery GTA V.
Edytowane przez XvX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie że bedzie wspólpracowąc bezprobelomo Dołączona grafika Oczywiscie że odpalisz BF4 i inne tytuły, chociaż nie wiadomo jak z GTA V bo nie podano wymagań na PC jeszcze. Tylko pytanie czy te NOWE gry będą grywalne na takim sprzęcie. 

Edytowane przez shakal84
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...