Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Tej gry nawet nie zapowiedziano jeszcze wiec nie wiem o czym mowa. Do tego masz 2 rdzeniowy procek co przy sterach od Nvidi nie zawsze dobrze współgra. Ja bym na Twoim miejscu wziął R9 270'tkę lub zbieraj na nową platformę. GTA 5 o ile wyjdzie na PC możliwe że będzie miał większe wymagania niż GTA IV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając życie to GTA V będzie dobrze działać dopiero na Quadach ( jak znowu spartolą konwersję z konsoli - to już by było 3 raz ) . 

 

Zresztą branie GTX650Ti Boost do E8200 ( szczególnie niekręconego ) to nie najlepszy pomysł , raz że stery od NV powodują dodatkowe obciążenie CPU to w dodatku procek jest za słaby do tej karty . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając życie to GTA V będzie dobrze działać dopiero na Quadach ( jak znowu spartolą konwersję z konsoli - to już by było 3 raz ) . 

 

Zresztą branie GTX650Ti Boost do E8200 ( szczególnie niekręconego ) to nie najlepszy pomysł , raz że stery od NV powodują dodatkowe obciążenie CPU to w dodatku procek jest za słaby do tej karty . 

 

GTA V jest na tym samym silniku co GTA IV. GTA III było kiepsko sportowane, ale już Vice City działało szybciej, pomimo, że była to nowsza część.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i5-2400k w tej chwili ustawioną n a 4ghz, zasilacz Tagan 500W,

 

Monitor: 1920x1200

 

Główny priorytet to cisza podczas obciążenia. Obecnie mam geeforca 460 i coś mi się popsuło w jednym wentylatorze i buczy jak szalony :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Ci chodzi o i5 2500K, albo i5 2400 bez K. Bo nie ma  takiego procka jak i5 2400K. Ten MSI R9 280x jest dość cichy więc myślę że warto. Lepiej się sprawdzi niż GTX 760 w FullHD.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam duży dylemat którą kartę wybrać,

zastanawiam się nad R9 290X lub GTX 780ti,

po ok 2 mieisącach od zakupu zostanie zwodowana,

Obecnie posiadam Radeona 7970,

dylematem dla mnie jest to czy 3GB na długo starczą w grach, więc tu na plus dla Radka

lecz testy wykazują przewagę GTX-a no i podobno Radki wyświetlają ładniejszą grafikę.

Proszę o pomoc w wyborze bo naprawde jestem rozdarty w wyborze czy zielonych czy czerwonych.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci takich bzdur naopowiadał.  Widze ze powielane mity o ostrzejszym obrazie na ATI/AMD nie umarły. Moim zdaniem na razie bym się wstrzymał i został z tym co masz i poczekał na nowe Geforce'y. Owszem przyrost będzie i to dość spory. Ale na chwilę obecną raz że ceny tych kart są droższe i idą w górę to masz całkiem dobrą kartę na której pograsz w BF4 na przyzwoitych detalach.  Ale jak bardzo chcesz to wziałbym GTX 780 od Palit'a:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-780-super-jetstream-3072-mb-ddr5-dp-hdmi-ne5x780t10fbj-594170/

 

3GB starczy. Zależy też na jakiej rozdzielczości masz zamiar grać. Jak max FullHD to tym bardziej starczy. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem na etapie składania nowej puszki i w zasadzie stanąłem na marcie graficznej. Nowa konfiguraja - i7 4770K, Asus Rampage VI Formula, 2x8GB, Corsair AX760... Całość chłodzona wodą i blok full cover na karte graficzną.

W przyszłym roku około maja będę mieć TV 4K i chciałbym aby to ładnie latało podłączone do TV (3840 × 2160). Biorę pod uwagę konieczność dokupienia drugiej karty....

 

​I tu moje pytanie, co kupić na dzień dzisiejszy do 2K PLN. Czytając różne testy wychodzi mi:

- GTX780 - (który model konkretnie polecacie biorąc pod uwagę, że i tak zdejmę chłodzenie i założe blok wodny) 

- R9 290X - wydajnościowo patrząc na testy - bije 780 zwlaszcza w trybie UBER MODE (gdzie chodzi jak odkurzacz ale to nie problem na wodzie...).

- R9 290 - dużo taniej i też dobrze... Dołączona grafika Tutaj moglbym od razu 2 karty kupic na przyklad Dołączona grafika

- GTX770 x 2?

 

Do tego chodzą mi po głowie opcje z 4 kartami tylko wtedy to juz 2011...

A że wszystko powyższe to moje teorie i wnioski z przeczytania różnych artykułów... to proszę o pomoc Dołączona grafika

 

 

​EDIT - mic dodać, mic ująć... Muszę kupić większy zasilacz i na razie jedną R9 290... :)

http://www.guru3d.com/articles_pages/radeon_r9_290_crossfire_review_benchmarks,1.html

Edytowane przez Misyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj w tematach o tych kartach, nie posiadam, i za bardzo w to nie wnikałem. Sporo portali o tym pisze. 

Znajomy niedawno brał powercolora i mu się odblokował. Z tym że lepiej poszukaj dokładnie :)

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , Panowie co kupić? Ma być wydajnie do rozdzielczości 1920x1080 , mam obecnie 5870 (może nie ma sensu na razie zmieniać , ale uparłem się chyba) , procek i7 2600k , budżet ok 1500pln , pomóżcie w decyzji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to narazie nie wiadomo jak będą sie zachowywały autorskie 290 względem 780. Wiec lepiej poczekać do połowy grudnia, albo zakupić po nowym roku. lub brać 780 bo karta już jest ze tak powiem "oklepana" i wiadomo co w niej siedzi ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mają się niby zachowywać. Będa chłodzeniejsze, bo będa miały lepsze chlodzenie. Pewnie będą podkręcone względem referencyjnych konstrukcji. Jak chcr założyć WC na karcie to może brac i 290'tkę. W tym wypadku to nie jest taki zły pomysł.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , zwracam się z prośbą o pomoc w doborze karty graficznej do poniższego zestawu : 
Procesor AMD Phenom x3 black edition 720 2800Mhz

Płyta Gigabyte MA770T-UDP3

Pamięć : Corsair XMS3 4 x 2 GB 1333MHz

Zasilacz : Amacrox Warior 450 W

Karta Sapphire Radeon HD4850

Cena max 500 zł chociaż wolałbym coś tańszego jesli nie ma sensu ładowac w gtx650ti boost. Obawiam się też o zasilacz...najlepiej żeby karta pobierała jak najmniej prądu . Mogę tęż spróbować odblokować 4 rdzeń jeśli to cokolwiek pomoże. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey,

 

Posiadam i7 920, ktorego moge podkrecic bezpiecznie do 3.6ghz, 8gb RAM.

 

Zastanawiam sie nad wymiana mojego wysluzonego GPU GTX 260 an nowszy model. Czy jest sens wstawic GTX 770? Czy zlacze PCI-E poprzedniej generacji, albo CPU nie beda zwalniac GPU?

 

Jaka inne karte byscie polecali do mojego kompa? 

 

Pozdro.

Edytowane przez ptyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam karty graficznej ponieważ x1650 którego dostałem się zbuntował i nie reaguje budżet powiedzmy 50 - 100 zł pcie na co warto polować w tych cenach od ati i geforce ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...