Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką resztą komputera dysponujesz? Zamierzasz grać?

Jeżeli karta ma tylko wyświetlać pulpit, to może być tak naprawdę dowolna (coś pokroju HD5450/GT210), najlepiej pasywnie chłodzona (cisza).

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnymi ma to być głównie taki tester płyt głównych i do odpalania smarków może jakichś gier ale ostatnio nie mam czasu grać, nie chcę pasywnej bo się bardziej grzeją poza tym już 1 taką dostałem i leży zamiast testować interesuje mnie przedział do 50 i do 100 zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś wie czemu nie ma kart amd? wszyscy bitcoiny kopią czy jak? 

http://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne-12/1000.00,1999.99,,,,,,,,,8143O662060/1/#product_list

 

chodzi mi o nowe modele, to samo na innych sklepach czy to ja źle szukam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić dwie karty do zestawów z sygnaturki za max 900zł/szt. Póki co myślę o zakupie 2x GTX760.

 

Mocno ten PII 4GHz ograniczy kartę? Zastanawiam się jeszcze nad 270x do tego zestawu. Z kartami mogę się wstrzymać do stycznia jeśli przewidywany jest spadek cen lub pojawienie się czegoś ciekawego.

 

Szkoda, że dalej nic nie wiadomo o r9 280 Dołączona grafika

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, mam aktualnie kartę GeForca 560ti OC edition od Asusa i zastanawiam się czy lepiej jest dokupić drugą taką samą i złączyć je w SLI(mam sloty ofc) czy sprzedać tą, dołożyć różnicę i kupić coś z segmentu 800-900zł? Reszta kompa to: 
i7 2600k(4,2GHz) 
MSI Z77a-gd65
2x4GB Corsair Vengeance
i zasilane Seasonicem M12II 620W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szuakm karty graficznej do 2000zł pod taki sprzęt

MOBO: ASRock z77 Extreme3 (tylko nie takiej grafiki, która spali mi płytę główną;] )
procek: Intel Core i7-3770k (8MG Cache L3) LGA1155GW
ram: 8GB Elixir 1600MHZ
Zasilacz: PROMO COOLERMASTER GX-750W (max 900W) 12v 60a 80plus

obudowa: silentium gladius m40 pure black (spc077) większość kart, powinno się spokojnie zmieścić]
HDD: WD Caviar black 500GB

Interesuje mnie tylko multiplayer gaming, ilosć FPS'ów w BF4 na fullHD
Myślałem o Radeonie HD7950 3GB WindForce III

physix nie jest konieczny

Nie obrabiam grafiki, nie jestem youtuberem, gram na jednym ekranie.

można odpisać na forum, ale jak ktoś nie chce zaśmiecać, może pisać na priv swoje sugestie, po prostu już wszędzie widzę karty graficzne, mnożą mi się w oczach i potrzebuję jakiegoś trzeźwego spojrzenia na temat.

kontakt:
gg 2140666
mail: anonim31337@gmail.com
FB: Sagara Sousuke
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD7950 za 2k zł ? W tej cenie to tylko Palit GTX780 SuperJetStream za 1950 zł w morele.net

Szukam karty do 2000zł. Nie musi być dokładnie za 2000zł. Średnio się opłaca płacić 200zł za 4-15 fpsów dlatego może lepszy by był Sapphire Radeon R9 290 4GB za 1 799 zł. 200zł w kieszeń, a niemal te same osiągi?

 

EVGA GTX 780 3GB GDDR5 384bit po 1899zł najtaniej wyłapałem.

 

 

 

Battlefield 3 (1920x1080)

 

GeForce                          103.6 FPS 

R9                                    87.9 FPS

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Brać nowe GPU teraz czy czekać i wziąć po świętach/początek nowego roku? Ostatnio nie śledziłem cen GPU i nie wiem czy spodziewać się spadków cen. Chodzi o zakup gtx760 oraz gtx770.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapphire Radeon R9 290 4GB za 1 799 zł. 200zł w kieszeń, a niemal te same osiągi?

 

Battlefield 3 (1920x1080)

 

GeForce                          103.6 FPS 

R9                                    87.9 FPS

15 FPS to nie taka mała różnica.

Za ~1800zł bierz GTX 780. Karta wydajniejsza i w przeciwieństwie do 290 masz wybór wśród niereferencyjnych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem zadanie pt. wybierz sensowną grafikę do 1200 PLN (i ani grosza więcej; pierwotne założenie to 1k) - znajomy planuje sam sobie sprawić prezent świąteczny i koniecznie chce go nabyć przed 24.12. Pytanie brzmi więc tak: który GTX 770? :)

Reszta komputera to i5 2500k, 8GB RAM, któryś XFX Core (chyba 450W).

 

@Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam karty do 2000zł. Nie musi być dokładnie za 2000zł. Średnio się opłaca płacić 200zł za 4-15 fpsów dlatego może lepszy by był Sapphire Radeon R9 290 4GB za 1 799 zł. 200zł w kieszeń, a niemal te same osiągi?

 

EVGA GTX 780 3GB GDDR5 384bit po 1899zł najtaniej wyłapałem.

 

 

 

Battlefield 3 (1920x1080)

 

GeForce                          103.6 FPS 

R9                                    87.9 FPS

 

Skąd te liczby wziąłeś? 290'tka jest dokładnie tak samo szybka jak 780'tka. Nawet w BF3/4 potrafi wysunąć się na czoło. Jeżeli nie interesuję Cię głośność w stresie i potrafisz ustawić sobie profil wentyla to zakup 780'tki nie ma najmniejszego sensu. Koszt 290'tki to niecałe 1,6k a 780'tki niecałe 1,9k jeżeli chcesz lepszych parametrów akustyczno-energetycznych za dodatkowo 300zł to bierz. Jeżeli chodzi o wydajność to jest to dokładnie ta sama półka :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moglibyście mi poradzić jakąś kartę graficzną w przedziale 700 - 900zł? zależy mi tylko na wydajności w grach. Ponieważ ostatnie 1,5roku może 2 lata ze względu na prace(12-14 godzin dziennie) nie miałem czasu bawić się w gry, a jestem fanem zarówno serii battlefield, jak i assasin's creed zakończyłem przygodę z nimi na bad company 2 i brotherhoodzie. Ostatnio zmieniłem zawód i nadrabiam zaległości, ale mój GTX 260 nie najlepiej sobie radzi w battlefield 3 czy assassins creed 3, a po świętach kupuję 4 części tych gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Potrzebuje porady, moja konfiguracja:

 

Płyta główna - Gigabyte G41MT-S2PT 
Procesor - Pentium Dual-Core CPU E5800 @ 3.20GHz 
Ram - Kingston HyperX 4 GB DDR3 1600 MHz 
Karta Graficzna - Gigabyte HD 5570 1 GB DDR3
Zasilacz - SilentLine 425W 
Dysk - Seagate 500GB
System -  Windows 7 Professional 64 Bit
Monitor - Samsung S22B150 
 
Czy jest karta, która przy tej konfiguracji pozwoli grać płynnie w BF4? Rozdziałka zadowalająca mnie to 1280x720, jakoś grafiki dla mnie nie jest istotna, aby gra płynnie działała. Cena do 700 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max. do tego sprzętu HD4850 / HD6770 / HD7750 DDR5 + markowy zasilacz 350-400W .

 

Te 700 zł to prędzej przeznaczył bym na modernizację CPU i płyty .

 

Potem kupisz sobie sensowną kartę ( HD7770 lub lepszą ) . 

 

Dysk i napęd masz SATA czy ATA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moglibyście mi poradzić jakąś kartę graficzną w przedziale 700 - 900zł? zależy mi tylko na wydajności w grach. Ponieważ ostatnie 1,5roku może 2 lata ze względu na prace(12-14 godzin dziennie) nie miałem czasu bawić się w gry, a jestem fanem zarówno serii battlefield, jak i assasin's creed zakończyłem przygodę z nimi na bad company 2 i brotherhoodzie. Ostatnio zmieniłem zawód i nadrabiam zaległości, ale mój GTX 260 nie najlepiej sobie radzi w battlefield 3 czy assassins creed 3, a po świętach kupuję 4 części tych gier.

Bez podania jaki masz procesor rozważania nad wydajnością są bezcelowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie, nie grywam na komputerze za bardzo, ale jakis czas temu odkrylem Euro Trucka i pomyslalem ze fajnie by bylo zmienic karte graficzna na jakas swiezsza. W kompie siedzi: C2Q q6600@3.2, 4gb ddr2, Geforce 9800GT i zasilacz Delta 400. Totalnie wypadlem z tematu z jakies 2 lata temu wiec nie wiem co jest obecnie "trendy" Dołączona grafika Jak mowie, nie grywam na kompie za bardzo bo mam konsole. Sporadycznie odpale jakas gierke, ale jak dotad karta dawala rade. Nie chcialbym wydawac fortuny. Jaka grafike mozecie mi polecic? 

Edytowane przez _Paulo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając to co dla niego oznacza słowo fortuna to do Q6600@3,2 Ghz nie ma sensu pakować nic lepszego niż HD7770 / HD7790 .

 

GTX650Ti Boost , GTX760 / R9 270X czy lepsze to tylko jak zmieni platformę .

 

A tak poza tym jak to ma być karta tylko pod ETS ( zależy która część ) to zmiana jest średnio sensowna . 

 

Jedynka na 9800GT lata praktycznie na max. detalach , ETS 2 będzie chodził na tym sprzęcie na detalach medium/high . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ostatnio nie siedzę w technilogii i poprostu się pogubiłem :)
tworze grafikę do gier i koniecznie muszę zmienić kartę na obsługującą DX11, CUDA i jakąś mocną. osobiście patrzę na GTX 770 (możecie polecić którąś konkretną) ? tylko moje pytanie brzmi, czy trzeba aż wywalać 1,200 na kartę czy może jest coś co da mi rozsądnie podobne wyniki w ciekawszej przystępniejszej cenie :)|
pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, 

zastanawiam się nad zmianą grafiki na coś nowszego i tu rodzi się pytanie na co? max do wydania mam 2000 pln. Zastanawiam się nad R9 290 albo 290X, może być też jakiś GTX.

A może lepiej było by poczekać do nowego roku na niereferenty R9? Ostatnio grywam w COD GHOST, ARME 3 i czekam na Wiedzmina 3 Dołączona grafika

 

teraz mam

I5 2500K 

P67- C45

8 GB RAMU G.Skill

ASUSA 6850

XFX 450W

Edytowane przez Bizonkrk17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...