Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

skoro zamierzasz zmienic procks to karta musi isc mu w pawrze minimum to gtx770 lub cos z ati 280x. zaraz potem zapragniesz zmiany monitora na fullhd i karta dobrana do obecnej rozdzielczosci okaze sie za slaba. dlatego dobrze ocen sytuacje i 2x sie zastanow.Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj zaczyna sie problem, bo aktualnie uzywam 32' TV i nie chce brac czegos 22'(czyt dalej).Tymbardziej, że TV wisi na scianie na uchylnym uchwycie. Teraz jestem w kropce bo na najblizszy czas pomyslane bylo kupno gpu cpu i tv. Pytanie jaka powinna być kolejność bo wszystko na raz to troszkę za dużo Dołączona grafika

 

edit: oczywiscie nie musi byc wszystko w morelach. Tam po prostu najwygodniej sie szuka (;

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że w wątku HTPC nie padła żadna propozycja, przekopiowuje tutaj.

Potrzebna karta graficzna na low-profile do mojego HTPC żeby obsłużyła gierki na emulatorze np. N64, jakieś proste indie ze Steama oraz Rocksmith 2014. Integra nie daje rady w Rocksmith i haczy. Budżet ~300zł, fajnie by było mniej i coś z rynku wtórnego. Z powodu bardzo ograniczonej ilości miejsca w budzie, raczej karta jednośledziowa. Do tego ile taki potwór potrzebowałby Watów?

 

Obecne bebechy :

 

Intel G1610@2.60Ghz

4GB RAM

Gigabyte GA-B75N (PCI-E 3.0 x16)

Zasilator 200W Chieftec

Windows 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy może być używka , czy tylko nowa?

Nowa to trochę kosztuje , wolałbym coś około 300

jak masz 300 to szukaj czegoś na allegro.

 

moim zdaniem lepiej dołożyć i kupić 660gtx - cena około 550zł http://allegro.pl/palit-gtx-660-2048mb-gddr5-i3834641790.html pierwsza lepsza aukcja na allegro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B4zyl Szukaj 7750 lowprofile

Najtańsza 360zł

http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7750-1gb-low-profile-11202-10-20g-507067/

Na allegro poniżej 300 nie ma nic ciekawego

 

Yogi zależy jak długo będziesz musiał odkładać na nowy TV. Ja bym wziął najpierw GPU potem TV

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz 300 to szukaj czegoś na allegro.

 

moim zdaniem lepiej dołożyć i kupić 660gtx - cena około 550zł http://allegro.pl/palit-gtx-660-2048mb-gddr5-i3834641790.html pierwsza lepsza aukcja na allegro. 

Za bardzo się nie znam , ale czy moja płyta obsłurzy DDR5 ? Może szukać jakiejś karty DDR2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzesi764, HD7750 nie była propozycją dla ciebie. 

Jak już to HD7770, cena ok 360-400zł.

Używana karta graficzna i to bez gwarancji jest ryzykownym wyborem, nie wiadomo kiedy padnie, czy może już padła i jest po reanimacji w piekarniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yogi zależy jak długo będziesz musiał odkładać na nowy TV. Ja bym wziął najpierw GPU potem TV

 

Właśnie dlatego napisałem w swoim pierwszym poście, że rozdziałka 1360x768 ponieważ nie bardzo spieszy mi sie do kupna nowego TV (ten działa i ma się całkiem dobrze...), a nie widzi mi sie go za grosze sprzedawać bo kto by to kupił (; . Czyli tak jak myślałem najpierw zajmę się gpu później cpu. Pytanie tylko które 7870, 7870xt czy r9 270x czy cos stopień wyżej? a moze nV? Zakładam, że każda z nich robi te 1200 na rdzeniu.

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzesi764, HD7750 nie była propozycją dla ciebie. 

Jak już to HD7770, cena ok 360-400zł.

Używana karta graficzna i to bez gwarancji jest ryzykownym wyborem, nie wiadomo kiedy padnie, czy może już padła i jest po reanimacji w piekarniku.

Czy na prawdę nie da się zejsć z kosztami po niżej 300, nie chcę jakiejś wypasionej graffy bo i sprzęt już leciwy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na prawdę nie da się zejsć z kosztami po niżej 300, nie chcę jakiejś wypasionej graffy bo i sprzęt już leciwy .

jest jeszcze hd6670 ddr5 ale to ~2x słabsza karta od hd7770... do starszych tytułów nadaje się, nowsze tytuły niskie detale i rozdzielczość

np. http://allegro.pl/karta-graficzna-asus-radeon-hd-6670-1gb-gddr5-128b-i3837227136.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzesio bierz radka 5770 lub 6770 i nawet w 200zł się zmieścisz, od jakiegoś solidnego allegrowicza, na tym spokojnie pograsz i w nowsze tytuły (batman arkham origins, Assassin's Creed IV: Black Flag, PES2014) do tego konfigu nie opyla się kupować jakiegoś wypasu, tym bardziej dla dzieciaków które nie muszą grać na super wysokich ustawieniach ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze dzieciaki zapewne nie wiedza co to jest video settings i beda grac na tym co podpowiada domyslnie gra. Na 4850 to zazwyczaj byl medium/high i grac sie tak nie dalo :p

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzesio bierz radka 5770 lub 6770 i nawet w 200zł się zmieścisz, od jakiegoś solidnego allegrowicza, na tym spokojnie pograsz i w nowsze tytuły (batman arkham origins, Assassin's Creed IV: Black Flag, PES2014) do tego konfigu nie opyla się kupować jakiegoś wypasu, tym bardziej dla dzieciaków które nie muszą grać na super wysokich ustawieniach Dołączona grafika

DZIĘKI ! O taką podpowiedź mi chodziło , już lecę z poszukiwaniami .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze dzieciaki zapewne nie wiedza co to jest video settings i beda grac na tym co podpowiada domyslnie gra. Na 4850 to zazwyczaj byl medium/high i grac sie tak nie dalo Dołączona grafika

to tata im pomoże, kwestia kilku kliknięć, nawet nie wiesz jak dzieciaki to szybko chwytają, a po co im karta która nie wykorzysta 100% możliwości pod tym konfigiem ? na tych kartach spokojnie pograsz na medium 1280x1024 w to co napisałem, gwarantuje to, ponadto mając dwójkę dzieciaków na serio są też inne wydatki, sam może kiedyś zobaczysz  ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tata im pomoże, kwestia kilku kliknięć, nawet nie wiesz jak dzieciaki to szybko chwytają, a po co im karta która nie wykorzysta 100% możliwości pod tym konfigiem ? na tych kartach spokojnie pograsz na medium 1280x1024 w to co napisałem, gwarantuje to, ponadto mając dwójkę dzieciaków na serio są też inne wydatki, sam może kiedyś zobaczysz  Dołączona grafika

właśnie o to mi chodziło , jeszcze raz serdeczne dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem napisać to pisze. Jeśli komuś zależy na ciszy polecam sprzęt od Prolimatech i jakiś wolne 140. Ja wybrałem silent wings 2 na pwm od Bequiet. Jest cisza absolutna. W Msi afterburn po godzinie wypalania mam 52 stopnie. Śmigła chodzą stale 1020. Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Dołączona grafika Jaką karte graficzna polecilibyście do takiego zestawu? Ja wypadłem z obiegu i jedyne czego dostaje przy przeglądaniu to głupawki Dołączona grafika Grywam głównie w starsze tytuły więc jakiegoś wypasu nie potrzebuję ale przydałoby się coś co starczy na kilka lat.

 

Intel Core i3-4330 3,5 GHz 4MB cache s. 1150 Box.

GoodRam 2x4GB DDR3-1600 Dual Chanel CL9 PLay Red.

MSI Z87-G43 Intel Z87 LGA 1150.

SilentiumPC Deus G1 500W.

 

Budżet +/- 450 zł

 

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.

 

 

Edytka:

Karta może być też używana, zawsze coś taniej ;)

Z nowszych tytułów grywam w War Thunder, na poprzednim "kompie" grałem na niskich więc byłoby miło odpalić na średnich :D

Edytowane przez RuDeK :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nie co kupić, tylko raczej czy dobrze kupuję ;)

 

 

Szukam możliwie najlepszej karty graficznej LOW PROFILE na PCIE z poborem mocy max 50-75W. Cena nie gra roli.

 

Karta ma zamienić leciwe GT 220 w AIO HTPC(do grania, oglądania 1080p i smażenia)

Po wielu godzinach szukania znalazłem to:

SAPPHIRE HD 7750 1GB GDDR5 LOW PROFILE

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/product_index.aspx?pid=1658&lid=1#

 

Dobry wybór? Znajdę coś lepszego? Brać? NVIDIA/AMD?

Wątek o HTPC jest mocno zastarzały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten HD7750 LP to najlepszy wybór jeżeli chodzi o lekkie granie , do FHD to starczy dowolna karta .

 

GT 220 strasznie męczy się nawet na pulpicie w trybie 1680x1050. Jedyne co mnie powstrzymuje (jeszcze) od kupna HD 7750 to szyna 128bit

Myślałem jeszcze o Riser Card+ full profile, warte świeczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...