Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim,

nie siedziałem w sprzęcie od dłuższego czasu i moje wiadomości się mocno zdezaktualizowały. A pogrywając ostatnio w Wiedźmina 1/2 zauważyłem, że zdezaktualizował się też trochę mój sprzęt.

 

 

Konfiguracja mojego pudła:

 

Procesor : Intel Core2Duo E8400@3.00GHz
Pamięć : 8176MB (4x2GB)
Monitor : 1280x1024 pixeli
Karta graficzna : Gigabyte GeForce 9600 GT 512MB
Plyta glowna : Gigabyte EP45-DS3L
Zasilacz : SilentumPC Deus 500W

 

 

Ponad pięć lat nie miałem potrzeby dłubać w tym zestawie. Teraz jednak zauważam braki mocy karty graficznej. A przy planowanej zmianie monitora na FullHD obawiam się zupełnego braku komfortu użytkowania.

 

Mimo oczopląsu spowodowanego nazewnictwem modli kart graficznych wyłowiłem kilka interesujących mnie pozycji:

Niestety GTX 650ti Boost od MSI chwalone w jednym z zeszłorocznych zestawień są już niedostępne. Ceny też poszybowały i trudno mi sie zdecydować czy to dobry czas na taki zakup.

Inna sprawa, czy karty wyżej wypunktowane w ogóle jest sens pakować do mojego pudła.

 

Dlatego chciałbym zapytać: jaka karta graficzna? (lub czy w ogóle)

pozdrawiam

 

Edit: interesują mnie tylko karty oparte o chipy Nvidii

Edytowane przez klaskiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu ładować GTX650Ti Boost / GTX 660 do E8400 , tak jak mówi Andrew777 - nie dość że sam procek nie jest za mocny to w dodatku narzut od sterowników NV może go dodatkowo obciążyć .

 

Optymalnie to HD7770 / HD7790 , chyba że za jakiś czas zmieniasz procka lub całą platformę to bierz GTX650Ti Boost . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję rady w sprawie zakupu GTXa 770. Zdecydowałem się już na ten chipset, ale problem pojawił się podczas wyboru producenta. Według większości testów temperatur oraz wydajności, wygrywa karta MSI Lightning. Mimo to większość serwisów rekomenduje i wystawia najwyższe noty drugiej karcie od MSI, czyli Twin Frorz IV, która osiąga gorsze ilości FPSów oraz grzeje się o wiele bardziej. Kompromisem wydaję się być karta Gigabyte Windforce 3x, która ma podobną wydajność do Lightning, a różnice w temperaturze są znikome, ale mimo to dalej Lightning wydaję się lepszym wyborem, bo jest mniejsza i teoretycznie ma lepsze właściwości techniczne (http://versus.com/pl/msi-geforce-gtx-770-lightning-vs-gigabyte-geforce-gtx-770-windforce-3x-oc-4gb). Jakiego producenta byście polecili jeżeli chodzi o GTX 770?

 

Wspomniane testy:

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_770_tanszy_i_szybszy_gtx_680_vs_hd_7970?page=0,24

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_770_tanszy_i_szybszy_gtx_680_vs_hd_7970?page=0,13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam waszego podejście z doradzaniem grafy w stylu "nie ma sensu kupowanie grafiki X do procesora Y". Wiadomo, że kolega nie będzie całe życie z takim starym prockiem. Jak kupi za rok czy dwa nowy procek np. i7 to grafika będzie jak znalazł a w przeciwnym razie co? od nowa szukanie grafiki do danego procka?

 

klaskiko, kupuj grafię najlepszą w takiej cenie jaką możesz na nią obecnie wydać. Wiadomo, że na takim procku nie będzie hulać na 100% swojej mocy ale jak za jakiś czas wymienisz kompa to poczujesz jak byś też wymienił grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dwa lata mniej straci na takiej średniej niż na droższej. Za ten czas grafy będą dużo lepsze i wtedy po ewentualnym upgrade procesora będzie miał i lepszą i procesor.  

A tak przez ten czas wydane ekstra pieniądze nie przyniosą żadnego efektu - widzisz logikę?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@usher .

 

Za rok wyjdą grafy lepsze niż podane GTX650Ti B / GTX660 albo stanieją topowe w rodzaju GTX770 / GTX780 lub R9 280 .

 

Sens kupowania mocnej grafiki jest tylko wtedy gdy ma się odpowiednie CPU aby wykorzystać taką grafikę albo jak ma się zamiar nie długo modernizować sprzęt . 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam słaby proc G530 i planuję kupić jakieś AMD7950 lub GTX760 i nie zwracam uwagi na to, że procka ma za słabego do takiej grafiki bo przykładowo jeśli wymienię procka pod koniec roku to na takiej grafie jeszcze sporo pogram, a gdy kupiłbym np. AMD7770 czy GTX660 to w co zagram z rok? nic! ba nawet dziś na takiej grafie w nic ciekawego nie zagram i od nowa zacznie się szukanie grafy bo kupiłem słabą pod słabego procka...

 

Nie dziękuję, nie skorzystam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@RuDeK

Zmień płytę na coś tańszego i dołóż do i5.

Jeśli chodzi o kartę to HD7770/7790/7850 albo GTX 650Ti Boost/GTX 660.

 

Dzięki Dołączona grafika Niestety płyta i procek już kupione więc zostają Dołączona grafika

 

Ps: tak się zastanawiam... zintegrowana 4600hd jest wydajniejsza od mojego byłego GF 7900GS?:) To tak w ramach zaspokojenia ciekawości, jak ktoś zna odpowiedź to poproszę PW :)

Edytowane przez RuDeK :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajniejsza i to sporo - 7900GS miał wydajność na poziomie 8600GT .

 

HD4600 ma wydajność na poziomie 9600GT jak nie lepszą , do tego obsługuje nowe technologie - DX11 , wsparcie dla DXVA i Flasha etc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim chciałbym was prosić o radę, na kartę graficzną mam 1000pln i celuję w GTX 760, ale ostatnimi czasy słyszę że nie warto przepłacać i lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> GTX'a 660, ponieważ podobno różnica jest niewielka, niestety nie mogę naciągnąć budżetu żeby kupić 770ke, chyba że uda się coś wyrwać taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Nadszedł czas delikatnego odświeżenia sprzętu na dzień dzisiejszy posiadam płyte Gigabite G41MT-s2p procesor Intel Core 2 Quad 6600 2.4GHz 4GB ram grafika radeon hd 3870 zasilacz modecom 350W system win 7.

Chciałbym na początek zmienić karte graficzną do około 400 pln +- co zapewne wiąże się również z wymianą zasilacza .

Naczytałem się testów i opinii i wcale mądrzejszy nie jestem czy moglibyście doradzić jakąś karte graficzną do takiej konfiguracji sprzętowej i jakiej mocy zasilacz dobrać.

Chciałbym pograć w nowe tytuły gier w rozsądnych(średnich) ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa 2 lata bez problemu jedyny mankament to jest trochę głośny ale to mi akurat nie przeszkadza , z tym że dojdzie jeszcze jeden dysk 250GB w tej chwili jest jeden 160GB i jeszcze jedna kość ramu 4GB.

A możesz polecić jakiś konkretny model tej karty graficznej?

Edytowane przez Dawidos33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...