Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, fajna propozycja. Dobrze zakładam, że głośność podobna do 660OC? Za dobrą ciszę jestem w stanie dorzucić nawet 50 zł :)

Edytowane przez lyft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na ciszy i jesteś w stanie dorzucić to weź wersję MSI Gaming.

 

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/R9_270X_Gaming/23.html

 

 

 

The MSI R9 270X GAMING is by far the quietest R9 270X on the market. You don't need to look any further if you value low noise. The card should be almost inaudible in both idle and full-on gaming, even for extended periods of time.

 

Wersja bez X na pewno nie będzie głośniejsza.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, kolega chce wymieć kartę graficzną, prosił mnie o pomoc ale co ja tam sie znam, uderzam wiec do fachowców:)

 

Parametry kompa:

procek:Intel Core Quad Q8300 4x2,5 GHz 2x2MB L2

płyta: Gigabyte GA-G41M-ES2H v1.0

ram: Geil DualChannel 2x2GB DDR2 PC6400 800MHz 128-bit

vga: Asus DarkKnight GeForce GTS 250 512MB DDR3 256-bit /PCI-E 2.0 x16/

zasilacz: Modecon 500W /1szt zasiłki pod grafike obecną z tego co widziałem 6pin/

os: Win 7 Prof 64bit serv.pack 1

 

Wybrałem takie oto karty nie wiem czy płyta główna je obsłuży, nadmieniam że mój kolega nie chce Radeona tylko Nvidię!!

-GTS 450 1GB

-GTX 560 1GB

-GTX 550Ti 1GB

-GTX 560Ti 1GB -tu cena mnie powaliła więc raczej odpada

 

Budżet do 400zł, co radzicie lub jakie inne opcje wchodzą w grę ze stajni Nvidia, gościu jest młody i to ma być do gier, typu Call of Duty, NFS, Battlefield4, Mafia 2,

 

Proszę też o info co można wsadzić max przewalając budżet pod PCI-E 2.0

Ten jeden kabelek do zasilenia grafiki mnie martwi bo widziałem gdzieś że już potrzeba do niektórych dwa źródła zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Modecom to co za model dokładnie ?

 

Do Q8300 max. co bym brał to używane GTS450 .

 

Jak by procka miał sensowniejszego i dobry zasilacz to mógł by szukać używek GTX560Ti .

 

Z nowych kart do 400 zł NV nie ma nic dobrego .  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Chciałbym zapytać o możliwość wymiany karty graficznej w moim kompie.

Kilka tygodni temu nabyłem kamerkę samochodową. Niby ma nagrywać w trybie hd. Problem jest taki że gdy na moim komputerze oglądam filmy nagrane przez moją kamerkę to filmy poprostu się tną, zacinają, czasem obraz się zatrzymuje a odtwarza się sam dźwięk, a obraz z tej kamerki na moim kompie to masakra. Żal patrzeć. Choć jak patrzyłem na You Tube, filmy z takiej samej kamerki jak moja są bardzo ładne. Chciałbym poprostu zapytać czy jest jakaś szansa abym wymienił coś w swoim kompie aby bez przeszkód oglądać i odtwarzać te filmy.

W swoim komputerze mam procesor AMD Athlon 64 X2 4800+ , karta graficzna to Nvidia GeForce 6100 nForce405,

Znajomy mo mówił że wystarczyć powinna nowa karta graficzna, ale wolę zapytać doświadczonym osób tutaj.Nie wymagam aby odtwarzać u siebie filmy FullHD, ale żeby choć były bez problemu odtwarzane i dobrej jakości.

No chyba że mam skopaną kamerkę. Bo już sam nie wiem co się dzieje.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dozbieralem do 600 PLN co dobrego do gier w tej cenie wybrać najbardziej popularne są dziwnym trafem niedostepne wygląda to tak jakby sklepy chciały wyzbyć się mniej chodliwych produktów.

 

GTX 660 albo R9 270, karty z przedziału 500-600zł są obecnie mniej opłacalne

 

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-449340-GIGABYTE-VGA-nVIDIA-GTX660-2GB-DDR5-Overclock-.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy podkręcę czy wymienię grafika zostanie , co do tego Gigabyte 660 to na pewno nie ten model w opiniach co drugi pada a jak wygląda jakość innych firm?

Kaijitsu na ile bym musiał podkręcić żeby karta z tej półki była na miarę tego procesora i czy to ma sens. Jest jeszcze opcja kupienia karty półkę niżej a nadwyżkę zainwestować w dobry zasilacz , jak już karta procek i płyta się mocniej zestarzeją to buda z zasilaczem zostanie.

Edytowane przez Dawidos33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Modecom to co za model dokładnie ?

 

Do Q8300 max. co bym brał to używane GTS450 .

 

Jak by procka miał sensowniejszego i dobry zasilacz to mógł by szukać używek GTX560Ti .

 

Z nowych kart do 400 zł NV nie ma nic dobrego .  

 

zasilacz taki http://www.modecom.pl/modecom_premium_500/premium/zasilacze/zasilanie/produkty/

 

Czyli na tym sprzęcie nie ma sensu iść w GTX 550TI czy 560Ti ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje humanoidal. Faktycznie wersje gaming sa ciche, ale direct CU asusa tez nienajgorsze. Teraz sie zastanawiam czy warto doplacac do 270x, ale argumentem na nie jest bf4 w zestawie w wersji bez x...

Edytowane przez lyft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chcę przełożyć komputer z obudowy ATX do obudowy mATX IN WIN BL640 (Small Form Factor) http://www.in-win.com.tw/Corporate/en/goods.php?act=view&id=BL640 Obudowy jeszcze nie posiadam.

Konkretnie chodzi o komponenty:

AMD Athlon64 4850e Brisbane BOX

Gigabyte GA-MA78GM-S2H Rev1.0

2x2GB Kingston 667MHz

Samsung 1TB

PIONEER DVR-115D@DVR-115L

Floppy 3,5"

Teraz szukam jakiejś karty w zamian za GF9600GT 1GB którą miałem w obudowie ATX. Musi to być karta low profile (w tym ze śledziem low profile w zestawie - bo widzę, że są karty, które mają pcb low profile, ale śledź to już normalny). Najchętniej jakby była pasywna, chyba że jest coś z cichym chłodzeniem. Chcę kartę o wydajności co najmniej jak GF9600GT. W obudowie jest zasilacz TFX 300W 80+ więc pozostaje jeszcze kwestia czy ten zasilacz podoła konfiguracji z daną kartą. W obudowie ATX miałem zasilacz Forton 400W.

Edytowane przez NightClubber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje humanoidal. Faktycznie wersje gaming sa ciche, ale direct CU asusa tez nienajgorsze. Teraz sie zastanawiam czy warto doplacac do 270x, ale argumentem na nie jest bf4 w zestawie w wersji bez x...

270x to tak naprawdę 270 z wyższymi fabrycznymi zegarami. Poza tym niczym się nie różnią. Dlatego ja bym brał tańszą. Zegary wersji X osiągniesz na każdej 270 w ciągu minuty zabawy msi afterburnernem. Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

270x to tak naprawdę 270 z wyższymi fabrycznymi zegarami. Poza tym niczym się nie różnią. Dlatego ja bym brał tańszą. Zegary wersji X osiągniesz na każdej 270 w ciągu minuty zabawy msi afterburnernem. Tapatalk 4 @ SGS 3

 

Tak, a w wersji 270X osiągniesz zegary kilkanaście procent wyższe Dołączona grafika Oni nie przydzielają tego losowo, który chip idzie do wersji X, różnica w cenie nie jest duża, dlatego warto dorzucić.

 

Tutaj szafir z BF4 w dobrej cenie: http://www.kurtmedia.pl/product-pol-439666-Radeon-R9-270XOC-DUAL-X-BOOST-2GB-DDR5-PCI-E-256BIT-HDMI-2DV-DP-LITE-GRA-BF4.html

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolego @reyden. Poszukałem sobie o tej karcie od Sapphire. Problem w tym że najpierw muszę ją upolować bo jest niedostępna. Fajnie bo nie wymaga dodatkowego zasilania. Doczytałem że Radeony HD mają kontroler audio, nie wymagają dodatkowego podpięcia kabelkiem spdif.

 

Pozostaje mi tylko nabyć kartę i obudowę Dołączona grafika

 

Wrzuciłem jeszcze do puli kartę Zotac GF GT640 2GB DDR3 http://allegro.pl/zotac-gf-geforce-gt-640-nvidia-2gbddr3-low-profile-i3875872975.html

Specyfikacja producenta http://www.zotac.com/pl/products/graphics-cards/geforce-600-series/gt-640/product/gt-640/detail/geforce-gt-640-lp-8/sort/starttime/order/DESC/amount/10/section/specifications.html

 

Ten Sapphire HD 7750 Low Profile to karta widmo obecnie...

Edytowane przez NightClubber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...