Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

1 fps więcej za 80 zł więcej? No nie wiem czy to taka dobra opcja. Tapatalk 4 @ SGS 3

 

 

Mógłbyś poprzeć swoją wypowiedź jakimiś faktami? Z tego co ja przeglądam testy to wersje X zawsze osiągają wyższe taktowanie i różnica w wydajności jest odrobinę większa niż 1fps.

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym wykresie nie widać jak ma się podkręcony 270 do podkręconego 270X więc trochę słaby przykład dałeś.

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/R9_270_Direct_Cu_II_OC/29.html

270 OC ma 68.5 FPS podczas gdy na Twoim wykresie 270X OC ma 71.5 FPS.

Z całą pewnością nie jest to różnica kilkunastu procent.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym wykresie nie widać jak ma się podkręcony 270 do podkręconego 270X więc trochę słaby przykład dałeś.

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/R9_270_Direct_Cu_II_OC/29.html

270 OC ma 68.5 FPS podczas gdy na Twoim wykresie 270X OC ma 71.5 FPS.

Z całą pewnością nie jest to różnica kilkunastu procent.

 

 

Wszystko tak naprawdę zależy od sztuki, może się trafić 270, który nie zrobi 1Ghz i będzie smutek Dołączona grafika Moim zdaniem warto dopłacić te 60zł, nie jest to jakiś majątek. Nie do końca jestem przekonany, że warto dorzucać 200-300zł do polecanego wszędzie GTX 760, bo jak widać podkręcony 270X potrafi go przegonić.

 

 

 

Tak do 200 PLN, jest coś ciekawego?

Sprzęt G3420, H81M-HDS, Forton HHN 350w.

 

 

HD 6770 / 5770 albo GTX 550 Ti, oczywiście używki. Ewentualnie nowa HD7750  DDR5 o tej samej wydajności, ale to już wydatek 300zł.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką kartę w okolicach 1500zł, zestaw:

 

i5 3570

Asrock z77 extreme 4

8gb ram 1600mhz cl9

bequiet 550w (492w na 12v)

1xHDD, 1xSSD

 

Myślałem o Radeonie 290, ale czy zasilacz podoła? A może lepiej czekać na nowe Maxwelle w 22nm i wtedy zasilacz powinien dać radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką kartę w okolicach 1500zł, zestaw:i5 3570Asrock z77 extreme 48gb ram 1600mhz cl9bequiet 550w (492w na 12v)1xHDD, 1xSSDMyślałem o Radeonie 290, ale czy zasilacz podoła? A może lepiej czekać na nowe Maxwelle w 22nm i wtedy zasilacz powinien dać radę.

Będzie problem z zasilaczem. Mam aktualnie 480w i karta działa ok, ale minimalne OC skutkuje blackscreenami w nowych grach. Tak więc tutaj by trzeba było się w lepszy zasilacz wyposażyć.

 

To dobra opcja, jeżeli chcesz zamienić komputer w odkurzacz, w przeciwnym wypadku polecam GTX 770 albo dopłata do GTX 780, najlepiej MSI.
Kolega chyba nie czytał testów nie referencyjnych kart. Zimniejsze i cichsze od gtx 780 ;) Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałem kupić GF 650 Ti Boost, ale wiem iż w tej chwili jest to towar nie osiągalny - albo dostępny w cenach >600zł. Temu też mam prośbę o poleczenie czegoś w zamian w cenie ok 550zł. (morele, x-kom, komputronik)

 

Wiem iż od 600zł dostanę 660, a za ok 650zł dostanę wersję z Assasinem.

 

Mógłbym też próbować dostać jakiegoś radeona np 7850 lub coś wyższego - ponoć są jakieś 2xx z BF4?

 

Ale zdrugiej strony, do 4 rdzeniowca ponoć lepiej GF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 650 dostaniesz wydajniejszą r9 270

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-270oc-2gb-gv-r927oc-2gd-617303/

 

za 440 to r7 260x słabszy od ti boost, którego obecnie nie ma w sklepach.

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r7-260xoc-1gb-ddr5-pci-e-128bit-gv-r726xoc-1gd-622506/

 

Ale zdrugiej strony, do 4 rdzeniowca ponoć lepiej GF.

Co to za bajki? Nie ma znaczenia

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj to, porównaj wykresy z 1 2 3 i 4. Zmiana procesora z 2C/2T na 2C/4T już jest zauważalna.

Jak widać im dasz procesor z większą ilością rdzeni/wątków tym bardziej GTX ucieka Radeonowi. W przypadku 2 rdzeniowego/wątkowego procesora Radeon jest górą.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temu właśnie chce GTX'a, bo o ile w tej chwili wię wacham między G3xxx 2C/2T, a i3 2C/4T to docelowo chce przejść na i5 z K. Tak więc wolę GTX'a przy czym, jak bym miał jednak wydać więcej niż te 600zł, to w tej chwili wziął bym na start G3xxx, i potem przeszkodzę na i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie problem z zasilaczem. Mam aktualnie 480w i karta działa ok, ale minimalne OC skutkuje blackscreenami w nowych grach. Tak więc tutaj by trzeba było się w lepszy zasilacz wyposażyć.

 

Kolega chyba nie czytał testów nie referencyjnych kart. Zimniejsze i cichsze od gtx 780 Dołączona grafika Tapatalk 4 @ SGS 3

 

 

Jeszcze raz poproszę o źródło. Czytałem test 290X i jest tam faktycznie cichy asus za 2500 i mega głośny gigabyte. Natomiast jeśli chodzi o niereferencyjne 290 to trudno znaleźć testy jak i same karty w sklepach. Podeślij proszę testy cichszej karty w tym przedziale cenowym i wydajnośćiowym: http://tpucdn.com/reviews/MSI/GTX_780_TF_Gaming/images/fannoise_load.gif

 

Ale wydając 650zł, wolałbym jednak 660 z gratisem. Zawsze to jest 550zł za kartę i 100zł za grę

 

 

 

Sporo jest ofert R9 270 z BF4, z tym, że nie wiem, czy Cię ta gra interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz test r9 270 i porównanie do 660.

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_karty_graficznej_radeon_r9_270_nastepca_hd_7850_2gb?page=0,5

 

GTX660 z grą 650-680zł z 1 grą 

r9 270OC za 650zł bez gry ale większa wydajność/

 

100zł to jest wart cały pakiet gier: AC4, Batman i Splinter Cell. 

 

Ja bym wolał lepszą wydajność niż jedną grę.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Przymierzam się do zakupu następującego zestawu:

 

i7 4770k

Asrock Extreme4 z87

jedna kość pamięci 8gb taktowana 1866 (nie wiem jeszcze co konkretnie)

SSD Samsung 840 128 GB evo

OCZ ZS Series 650W

 

I teraz pojawia się dylemat:

 

Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że Radeony R9 290 w niereferencyjnych wersjach - jedynych akceptowalnych biorac pod uwage poziom halasu, grzanie sie i pobor pradu, sa jednak drozsze i ich cena jest na poziomie gtxów 780. Mantle ok ale czy sie przyjmie zamiast directx ?? Kompa składam z myślą o grach a w szczególności Wiedźminie trzecim

 

Także pierwszy dylemat: 

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gtx780-3072mb-ddr5-384b-d-h-dp-pci-e-oc-gv-n780oc-3gd-rev-2-0-599663/

 

czy 

http://proline.pl/?p=GV-R929OC-4GD

 

Czy może nie wydawać prawie dwóch tysi na kartę i kupić coś tańszego i za 3 lata zmienić na coś aktualnego

np to: 

http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-cuda-gtx770-oc-2gb-ne5x770s1042f-621891/

lub to:

http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-760-jetstream-2gb-ne5x760h1042j-586581/

Ciekaw jestem co doradzicie

Edytowane przez wosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął na twoim miejscu MSI GTX 770, szczególnie jeżeli grasz w 1080p. Nie ma sensu moim zdaniem dopłacać 600zł za dodatkowe 15% wydajności, którego nawet nie wykorzystasz. A jak faktycznie będzie już potrzebna ta dodatkowa moc, to tak jak piszesz, zmienisz kartę na coś aktualnego. High end jest nieopłacalny.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 2 karty to w praktyce taka sama wydajność. Ja bym brał 770, bo jest lepiej dostępny (kupisz w normalnym sklepie, gdzie bez większych problemów zrealizujesz gwarancję), z reguły jest tańszy (1250zł za MSI Gaming), chłodniejszy, dostajesz physx itd. Na radka zdecydowałbym się tylko w sytuacji kiedy masz monitor 1440p (może przydać się 3GB ramu) albo chcesz kopać dogecoina ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w doborze karty graficznej.

 

W starym komputerze (jakieś P4, GF7100) spaliła się wspomniana karta graficzna.
Warianty które rozpatruję (od najtańszego):

 

1. jakakolwiek karta graficzna (PCI-E) do staruszka (budżet maks 100 zł), tu proszę o podpowiedź, jakiej szukać?
ma mało prądożerna być i rozsądnie wydajna (oczywiście używka).

Komputer służy do netu, filmów, gier mało, w zasadzie wcale.
 

2. mam w jednym komputerze (Athlon II 250) Radeona 3870. Mogę go przenieść do staruszka P4, a do tego Athlona II kupic coś lepszego.

Tylko co? będzie rozsądne, żeby był jakiś istotny przyrost wydajności. Oczywiście lepiej, żeby chciało mało prądu.

Budżet 250-300 zł (maksymalnie). używka, nowa - obojętnie.

 

3. W głównym komputerze mam Phenoma II 4rdzenie razem z 6850.

Mogę przenieść 3870 --> staruszek ---> 6850 do tego AthlonaII

Tylko co wtedy kupić do głównego?
Na tym sprzęcie nieraz zagram w FPS jakiegoś i ogólnie ten zestaw daje radę, dlatego mam problem z określeniem budżetu w tym wypadku.

 

ogólnie skłaniam się ku wariantom 1, ewentualnie 2.
Tak czy siak nie wiem czego szukać, dlatego proszę o podpowiedzi.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3870 do P4 w dodatku do przeglądania neta to overkill. Ten zestaw zeżre tyle prądu co dwa nowe eko zestawy. Do tego P4 kup pasywną kartę do wyświetlania obrazu i tyle, w co Ty chcesz grać na Tym PC jak masz 2 mocniejsze? 

 

Kupiłbym tam kartę pokroju hd5450 w ostateczności to:

http://allegro.pl/sapphire-radeon-ultimate-x1650-pro-256mb-pasywna-i3894222907.html

http://allegro.pl/powercolor-radeon-hd2400-pro-256mb-pasywna-f-vat-i3900766930.html

 

 

w coś tam starego sobie na nim pograsz.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinię, własnie o tego typu poradę mi chodziło.

Sęk w tym, że ten P4 stoi gdzie indziej niż pozostałe dwa.

Na tyle blisko, że bez problemu pomieszam kartami (gdyby co), na tyle daleko, że wolę być (i jestem) przy mocniejszych sprzętach:)
Niemniej jednak tego P4 trzeba ożywić.

W przypadku P4 prądożerność jest bez znaczenia.

 

Edit:
Dlatego do porównania poprosiłbym o podpowiedź, na co sensownego mogę wyminić tego 3870?
Tak, żeby wydajność przynajmniej nie spadła, a zapotrzebowanie na elektrykę tak.
Procesorów (w żadnym z zestawów) zmieniać nie będę.

Edytowane przez wht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jaki to P4 - bo tych trochę jest od pierwszych ( i wolnych ) Willamette po P4 65 nm CedarMill .

 

Skoro piszesz o portcie PCI-E to zakładam że masz przynajmniej socket 775 .

 

Jak komp nr.1 ma być nie do grania to bierz HD5450 , pobór prądu to ułamek tego co bierze HD3870 , karty które będą miały wydajność podobną lub lepszą będą hamowane przez CPU ( mowa tu o HD4670/HD5670/HD6670 czy 9600Gt/9600GSO od konkurencji ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mielibyście pobawić się we wróżki to na ile czasu obstawiacie, że wystarczy karta pokroju R9 270 do grania w 1080p ? Co będzie korzystniejsze, kupno teraz R9 270(aktualnie nie widzę gry, w którą nie mógłbym grać komfortowo na wysokich detalach w 1080p) i za 3 lata nowej kart w tym samym segmencie, czy kupno karty 2 razy droższej (GTX 770) i trzymanie jej dłużej niż owe 3 lata?

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...