Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy od fps, jak masz 120hz monitor, to zdecydowanie mocniejsza karta.

No i jeszcze w co grasz, jak masz ochotę na jakieś nowsze benchmarki, typu crysis 3, to w 1080p możesz czuć się zawiedziony.

Poza tym zdecydowanie średni segment jest bardziej opłacalny.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitor 60hz, nigdy nie byłem zapalonym graczem fpsów po sieci (pewnie najwyżej w BF4 pogram), z gier to raczej rpgi. Martwią mnie jedynie potencjalne wymagania Wiedźmina 3 i GTA V, nie chciałbym nie móc pograć komfortowo na nowym sprzęcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka karta do 1080p (i5 4670k,Fatal1ty z87, 2x4GB,SSD 120GB) myślałem na R9 280x lub GTX 770 4GB lecz mam możliwość za 1600zł wziąć używanego GTX 780. Chodzi mi głównie pod Wieśka nowego i resztę nowych gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, po 3 latach padla mi karta graficzna i musze kupic nowa, niezbyt sie orientuje w rynku i nie wiem co teraz sie oplaca kupic. Chce wydac do 400zl, preferowalbym nvidie. Komputer glownie do gier, filmow, matlab.

 

Reszta sprzetu: i5-2500, gigabyte ga-p67-ud3, goodram 2x4GB 1600MHz, tacens 600W

 

Dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doprecyzuje, bo zapomniałem napisac, wczesniej mialem gigabyte gtx470, ile musialbym wydac zeby miec cos o podobnej mocy? I czy za 500zl sie cos takiego w ogole znajdzie?

 

 

edit: w poscie powyzej powinno byc 500zl, nie 400.

Edytowane przez bożo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki mały problem odnośnie karty graficznej. Otóż składam sobie komputer głownie do gier, możliwe że coś będzie nagrywane na YT. Oto mój zestaw: 

Płyta główna: Gigabyte GA-B85-D3H

Pamięć: 2x Kingston 4GB 1600 MHz

Procesor: Intel Core i5-4570

Dysk twardy: WD Blue 500GB

Zasilacz: Corsair VS 450W

I oto pojawia się pytanie: czy brać Gigabyte Radeon R9 270X, czy ewentualnie dopłacić te 200 zł i już mieć Gigabyte GeForce GTX 760 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie warto dopłacać. Zobacz w recenzjach jaka jest różnica w wydajności między tymi kartami.

Ja bym kupił R9 270 i SSD. Troszkę podkręcasz kartę i masz praktycznie 270X, a przejście z HDD na SSD jest bardzo odczuwalne.

Jeśli jeszcze tego nie kupiłeś to weź pod uwagę dopłatę do dysku 1TB, jest niedużo droższy.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że dziś sprzedałem swoją HD7870 przyszła pora kupić coś następnego. Obecnie nie mam w co grać oprócz przechodzenia po raz kolejny Skyrim i wyszukiwania smaczków oraz ewentualnie Wiedźmina2.

 

Obawiałem się, że lekko podmodowany Skyrim w 1440p będzie bardziej wymagający, ale ta 7870@1200 wystarczała do niego z wielkim zapasem. W związku z tym zanim objawi się nowy Wiedźmin planuję teraz lekki downgrade, gdzieś w okolice HD7770/HD7790/HD7850. Wprawdzie w Skyrim w 1080p spokojnie grać się da nawet na integrze przy obniżonych detalach, no ale nie da się zmusić integry do obsługi mojego koreańskiego monitora bez skalera. Tak że jakiegoś radka muszę kupić.

 

Co się pogorszyło w tej niby-nowej serii R7/R9 to wiem: zabrali z tych niższych modeli jeden displayport. Pytaniem jest, czy jest cokolwiek w nowej serii na plus wobec HD7xxx oprócz marketolenia o tych mantlach, czy spokojnie można brać używkę 7790/7850 niczego realnie nie tracąc.

 

No i pytanie najważniejsze: czy ktoś może spotkał się z kartą z następującym zestawem wyjść: 2xdualDVI + jeden lub dwa DP. Pytam bo nie wiem czy kupując drugiego koreańczyka muszę już kupować ze skalerem czy mogę nadal bez (tańsze są o ponad $50, a skaler oznacza w praktyce brak możliwości oc).

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GIgabyte GTX 760 OC, bardzo złe chłodzenie, za bardzo "budżetowe", trzeba ręcznie ustawić obroty na 50% by było na akceptowalnym, głośnym, poziomie, a bez dobrze wentylowanej obudowy, bardzo nagrzewa jej wnętrze, podnosząc temperaturę reszty podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_760_najlepsza_karta_graficzna_do_1000_zl?page=0,23

Gdzie GB ma gorsze chłodzenie od MSI? U mnie w ciasnej Elite 332 z 2 wentylatorami po OC mam 63-64oC i jest cicho. Wentylatory na def

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja jest już chyba nie do kupienia rev. 1.0, Ja moją kartę puszczoną na def. słyszę w drugim pokoju, temp. to 82-85 stopni w  zamkniętej obudowie (link) grając w HOS.

http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2013/GeForce_GTX_760_Compare/geforce_gtx_760_noise_level_test_review_1.png

 

ok 2700 rpm to ok 60% prędkości wentylatorów, przy trzech jak ma być cicho ?

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam też mam rev 2.0 (mogę sie mylic) i max rpm to 2000-2200. Max odnotowana temperatura po OC jak w sigu 65 stopni, średnio 63-64, bez OC ledwo dobijało do 60.

 

Taka buda

http://static.bootic.com/_pictures/1551114/cooler-master-elite-332.jpg

1 wentyl z przodu, jeden z tyłu. Cała jednostka pracuje ciszej niż mój rig nr1.

 

Sprawdzę jeszcze tą rewizję.

 

Wyświetla mi się w GpuZ tylko rev A2. Nie mogę obecnie sprawdzić naklejki na gpu.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.flickr.com/photos/90460025@N08/12272848473/  po kilku minutach granie, w pokoju ok 20 stopni, wentylatory ustawione na 50%, przy 60% spokojnie kręcą się na 2700rpm. Aż boję się myśleć co będzie w lato.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...