Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja karta RADEON 4890 HD uległa uszkodzeniu, błąd ntoskrnl.exe i cały ekran w artefaktach, po zmianie grafiki wszystko gra. Poszukuje karty do około 250 zł mająca podobne parametry. Co proponujecie???

 

Mój sprzęt:

 

cpu: INTEL CORE 2 DUO E8400 3Ghz

mobo: ASUS P5K PRO

ram: 2x2 Ghz OCZ

zasilacz: LOGIC 600W ;D 

 

Co polecacie do takiego zestawu za taką kwote?? 

 

Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by chyba celować w HD6770/HD6850/HD7770.

 

Mogłoby jeszcze wejść w rachubę HD5830 przy okazyjnej cenie i od zaufanego sprzedawcy ale tej karty z definicji kupować się nie opłaca bo w 99% będą to egzemplarze zajechane na śmierć przy kopaniu BTC, nawet jeśli do dziś jeszcze one dotrwały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, z tego co widzę to te karty wahają się w okolicy 350 zł to lekko przekracza budżet ;/ Jakieś inn propozycje? Czy nie warto sie pchać w coś innego?? Lepiej chyba kupić nową grafike niż używke, która niewiadomo co przeżyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika używana, szczególnie z niższych segmentów to nic strasznego... Byle z jakąś realną gwarancją na tej Planecie.

 

Niczego nowego o porównywalnej wydajności nie kupisz w podanej cenie, do tego doszło... HD6770 to będzie lekkie, bardzo lekkie zejście z uśrednioną wydajnością w dół w ogóle.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kilka postów wcześniej prosiłem was o pomoc w doborze karty low profile do mojej konfiguracji, którą mam zamiar umieścić w obudowie uATX SFF.

 

Jako że poszukiwana przeze mnie obudowa (mATX IN WIN BL640 Small Form Factor) jest praktycznie nieosiągalna (była na ebay z włoskiego sklepu ale obecnie nie ma aukcji - pomijam cenę z dostawą z Włoch) znalazłem inną obudowę SFF konkretnie Cooler Master Mini 210 http://www.coolermaster.com/case/mini-itx-mini-series/mini210/

 

Proponowana tutaj na forum karta low profile Sapphire 7750 też jest w Polsce niedostępna ale w Niemczech już jest dostępna i tam bym ją kupował.

 

Chcę jednak finalnie wybrać czy przejdę na SFF czy zostanę przy standardowej obudowie uATX. Chodzi mi o to czy jest sens pchać do mojej konfiguracji jakąś inną, mocniejszą kartę (nie low profile) - czy da radę jeszcze coś wydusić z tej konfiguracji - czy już więcej nie wycisnę i tak z tego jednak nieświeżego już zestawu. W grę wchodzi jeszcze w niedalekiej przyszłości dołożenie do 8GB (i/lub) wymiana na szybsze pamięci - obecnie mam 667MHz. Przypomnę konfigurację:

 

AMD Athlon64 4850e Brisbane BOX

Gigabyte GA-MA78GM-S2H Rev1.0

2x2GB Kingston 667MHz

Samsung 1TB

PIONEER DVR-115D@DVR-115L

Floppy 3,5"

PSU Forton 400W

 

Bardzo dziękuję i proszę o finalne rozwiązanie dręczących mnie dylematów :>

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie używam do neta ale czasami gram w nienajnowsze tytuły (HL2, Black Mesa Source, Burnout Paradise). Chcę mieć małą obudowę (wąska) bo nie mam miejsca. Buda ATX i tak stoi bokiem. Co z RAM warto wymienić na 800/1066? Czy dokupić tylko 667. Wiem że najlepiej kupić nowy komp bo to już leciwe jest.

SGS2 Post

Edytowane przez NightClubber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramu nie warto wymieniać ani dokładać. Proc lichy.

W obudowę sfx nie pchaj się. Nie ogarniesz temperatur w takiej konfiguracji.

Sam mam M4A88T-I Deluxe + Sempron 140 w obudowie Mediona. Proc w XBMC/OpenElec ma ok 50st. C, na chipset musiałem skierować drugi wentylator.

 

Jak już to idź w matx, mają dużo lepszą wentylację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolego @Klaus że masz płytę mini-ITX w naprawdę cienkiej obudowie, bo ze zdjęcia jak sądzę po proporcjach nie ma ona 99mm wysokości (jako desktop), tak jak  Cooler Master Mini 210. Więc jest tam naprawdę ciasno. Jeśli faktycznie w obudowach mATX SFF jest tak kiepsko z chłodzeniem to zrezygnuję z tego pomysłu. Jeśli mam pozostać przy obudowie mATX, jaką kartę wybrać do tego zestawu, zależy mi żeby była jak najcichsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jaką kartę graficzną mogę dokupić do niekręconego i7-4770k, 16GB ram i zasilacza Be quiet! Pure Power L8-400W? Zależy mi na tym, aby w idle brała jak najmniej prądu, bo komputer to homeserwer, czyli prawdopodobnie potrzebuje czegoś z najnowszych generacji :> Cena przeznaczona na kartę - nieokreślona. Dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku AMD, HD7970 lub jej odpowiednik z serii R9 spokojnie się wg mnie łapie, bo ma TDP równe 250W. HD7950 Boost z TDP bodajże 220W daje spory zapas nawet na jakieś mini-oc.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adashi, dzięki - rozumiem, że w takim wypadku "goły" GTX 660, a nawet GTX760 (bez Ti czy OC) również podejdzie? Szczerze mówiąc, początkowo myślałem o jakimś 660, a tu widzę sporo większe możliwości.

Edytowane przez Nihuyah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jaką kartę graficzną mogę dokupić do niekręconego i7-4770k, 16GB ram i zasilacza Be quiet! Pure Power L8-400W? Zależy mi na tym, aby w idle brała jak najmniej prądu, bo komputer to homeserwer, czyli prawdopodobnie potrzebuje czegoś z najnowszych generacji :> Cena przeznaczona na kartę - nieokreślona. Dzięki z góry

Użyj integry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nominalnie z zasilacza masz minimum 360W na liniach 12V zapewne. Faktycznie jest to więcej, bequite'y mają spore zapasy, miałem dwa takie zasilacze. Tak więc TDP 250W dla grafiki traktowałbym jako granicę rozsądku, a de facto pewnie i wyższe się da, przy czym wtedy zasilacz będzie już z lekka katowany no i będzie pracował w przypadku silnego obciążenia GPU w obszarze skrajnie odległym od optimum sprawności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chemiczny_ali, źle sprecyzowalem pytanie. Na integrze jadę od prawie roku, aktualnie chcę to podpiąć pod duży TV, żeby szło również w nowe gry połupać :)

 

adashi, GTX660 ma TPD 140W, więc z tego co mówisz uciągnie bezproblemowo - i taki jest mój wybór. Dzięki serdeczne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaka jest róznica między kartami R9270X z obu sklepów ?:

 

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=59586

 

 

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-r9-270x-gaming-2gb-ddr5-pci-e-256bit-2dvi-hdmi-dp-box-r9-270x-gaming-2g-612659/

 

 

Róznica w cenie znaczna a wizualnie wygladaja tak samo,na stronie MSI rownież nie podazuje innych modeli poza wersją 2gb i 4 gb pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten smok na plastiku oraz 20 MHz więcej na rdzeniu to za darmo miałoby być, skoro są chętni Wpłacający do dopłacenia?

 

Do tego chyba (wg specyfikacji) bogatszy zestaw wyjść o jedno dvi.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.alsen.pl/podzespoly-pc,k20/karty-graficzne,l115/msi-r9-270x-gaming-le-r9-270x-gaming-2g-le,p120650.html

 

Tu jest ta karta tansza ze zdjeciem ,chłodzenie wyglada tak samo jak w drozszych....,jedynie 20mhz mniejsze taktowanie rdzenia.

Edytowane przez marcinsz0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chce zmienić karte graficzna w starym kompie i nie wiem jaka karte kupic zeby procesor ja uciagnoł 

 

moj sprzet:

 

Procesor : AMD Phenom 8450 Triple-Core Procesor 2.10GHz

Ram 4 ale dodam 2 lub 4 

Grafika : ATI Radeon HD 4800 (chce wymienic na lepsza? JAka?) zeby procek dal rade

Plyta glowna : asus m3a motherboard 

 

 

mam w planie wymiane kompa na nowego tego chce tylko troche ulepszyc zeby zlapac troche FPS dodanie ramu i zmiana grafiki mam nadzieje wystarczy 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut nie ma żadnych różnic .

 

Różnice mogą być w budowie , wersja LE może mieć np. słabsze i tańsze pamięci które robią te 5600 i nic więcej , wersja OC może mieć bardziej podatne kości VRAM .

 

PCB lub układ chłodzenie też mogą być zubożone .

 

Musiał by się wypowiedzieć ktoś kto miał te karty w ręce albo dokładnie zna różnice między nimi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...