Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupić kartę graficzną. Budżet max 650zł, jest on nieprzekraczalny. Najchętniej coś ze stajnie GeForce, jakoś nie mam zaufania do Radeonów i nigdy mi się z nimi dobrze nie współpracowało.

 

Mój obecny sprzęt to:

 

CPU: i5-2400

MOBO: ASROCK P67 PRO3

RAM: 8GB (Kingston HyperX)

Zasilacz: BQ L7 530W

 

Obecne GPU: GeForce GTX 260 core 216 (którego już nie ma ;) )

 

Co proponujecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam nowej grafiki jak najmocniejszej i pasującej do procka AMD Athlon II X4 740 FM2 cena bez znaczenia nie upieram się na konkretną marke  jeśli można to zaproponujcie coś od ati i nVidii. Zasilacz będzie nowy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor jest tak słaby, że GTX750/750ti to na niego zbyt wiele. Z AMD r7 260x.

http://www.purepc.pl/procesory/test_amd_athlon_x4_750k_apu_pozbawione_ukladu_graficznego?page=0,0

 

Pytanie, z jaką grafiką obecnie pracuje ten procesor, żeby nie wyszło wyrzucanie kasy w błoto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 



Procesor jest tak słaby, że GTX750/750ti to na niego zbyt wiele. Z AMD r7 260x.
http://www.purepc.pl/procesory/test_amd_athlon_x4_750k_apu_pozbawione_ukladu_graficznego?page=0,0

Pytanie, z jaką grafiką obecnie pracuje ten procesor, żeby nie wyszło wyrzucanie kasy w błoto.
radeon 5450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja mam takie pytanko jaka karta graficzna do 350 zł max 400 zł jeśli bedzie przeskok, która pociągnie na testowaniu nowego procka lga 771 oczywiście chciałbym pograć w takie tytuły jak: far cry 3, cs go lub starcraft II

 

  • [*]Procesor: intel xeon e5420 [*]Płyta główna: gigabyte ga-ep35c-ds3r [*]Pamięci RAM - aktualnie ddr2 800 geil dwukanałowa 2 gb [*]Karta graficzna: aktualnie na testy radeon 9550 [*]Dysk: ssd 128 gb [*]Zasilacz: chieftec 450w

a dodatkowe pytanie czy opłaca się wymeiniać pamięć na ddr 3 1333 bo tyle maksymalnie płyta uciągnie.

Edytowane przez damianpaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ta karta to idealny wybór do tego procka: http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-ati-radeon-r7-260x-1gb-ddr5128bit-dvihdmidp-pci-express-veroc,41729.html

 

 

Overclocking to loteria, firma nie ma tu wiele znaczenia.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Szybkie pytanie do co bardziej obeznanych w temacie. Na jaką kartę wymienić moją obecną 580 GTX, żeby zestaw pośmigał jeszcze parę latek w fulldetalach w nowych grach ?

 

Obecna konfiguracja:

 

  • Procesor: core i5 2500k, którego udało mi się podciągnąć do stabilnych 4,8 GHz
  • Płyta główna: ASUS Sabertooth p67
  • Pamięć: 16 GB DDR3 1600 MHz (4x4 GB, PDP)
  • Karta graficzna: Gainward GTX 580
  • Dyski twarde: 60 GB SSD OCZ (systemowy), 128 GB Plextor, 1 TB WD
  • Zasilacz: OCZ Fatal!ty 750 Watt

I teraz pytanie do Was drodzy użytkownicy - wystarczy wymiana karty na np 780/780 Ti GTX, żeby pograć w nadchodzące produkcje na full detalach czy muszę już powoli myśleć o zmianie mobo + proc ? Lepiej dokupić taką 780siątke i cieszyć się parę latek czy w Jej cenie kupić nowy procesor + płyte główną a potem jakiegoś maxwella ? 

 

@ Dodam iż gram na Forisie Black w 1920x1080 (dla takiej rozdzielczości mnie wszystko interesuje).

 

Pozdrawiam,

xalen~

Edytowane przez xalen~

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz z podanych kart MSI R9 270. Podkręcisz ją w programie MSI Afterburner do wartości osiąganych przez mocniejszy model 270X. Tu masz opisane jak to zrobić http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_karty_graficznej_radeon_r9_270_nastepca_hd_7850_2gb?page=0%2C18

 

Karta jest dość cicha i chłodna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam płytę asusa M2A-VM hdmi i do tej pory jadę na pokładowej grafice. Procek na tym jest AMD Athlon 64 X2 dual 3800.

Chciałbym dokupić do tego jakąś grafikę i jak da rade nie zmieniając zasilacza 400W.

Da rade coś do tego jeszcze dokupić? widełki to 500-700 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...