Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie czy z poziomu panelu da się regulować obroty wentylatora na karcie , chyba że go podepniesz bezpośrednio do panelu .

 

A co do 3V to nie wiem czy jest wentylator zdolny do pracy przy tak niskim napięciu , sporo ma problemy z pracą przy 5V .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję kupić coś w okolicach 400zł do komputera siostry/rodziców.

Komputer wykorzystywany do wszystkiego (w tym grania).

 

Wymagania:

- b. dobre wsparcie na Linuksie (czyli zostają tylko Geforcy)

- cisza

 

W co najlepiej zainwestować? Jeszcze niedawno wszystko było jasne jak się rozglądałem, a teraz weszły jeszcze 750 i 750Ti...

 

Reszta komponentów:

i3-2120 (3.3GHz)

Z68

Chieftec 450W

 

Ps. 400zł jest ceną orientacyjną, w razie czego można dorzucić kilkadziesiąt zł jeżeli byłoby warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geforce gtx 770: http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-cuda-gtx770-oc-2gb-ne5x770s1042f-621891/ . Tutaj możesz zobaczyć,jak sprawuje się chłodzenie: http://hexus.net/tech/reviews/graphics/66137-palit-geforce-gtx-770-oc/?page=10 . Ewentualnie, jakbyś mógł trochę więcej dorzucić to dobra jest wersja od MSI: http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-770-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dp-dvi-gtx770-n770-tf-2gd5-oc-546561/

Edytowane przez Rokula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zamierzam sprzedac swoja karte 7870 i wymienić na coś lepszego...zastanaiwam się nad Zotac GTX770 2GB ewentualnie ati r9 280x, chciał bym się zmieścić do 1200zł, co polecacie ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam karty do WOTa. Generalnie zdecydowany byłem na GTX 750TI (gram tylko w WOTa i generalnie preferuję ciszę i spokój - OC gdy nie mam wyboru) ale w moje ręce wpadł taki test. Czy to możliwe, że między 270 a 750TI jest aż taka różnica? Generalnie jeszcze chwilę temu, te różnice nie były takie znaczące, a już na pewno nie na korzyść ATI (więm, że ciężko porównać bo wiele zmiennych, ale jeszcze ciężej o porównanie 750TI+WOT vs cokolwiek). Zwłaszcza, że mam wrażanie, że WOT zawsze preferował karty NV. Jeśli wyniki aż tak się rozjechały, mój wybór i tak lekko naciągany ze względu na ceny750TI stoi pod znakiem zapytania, bo różnica za wyraźna. Z 2 strony to jedyny test 750TI+WOT jaki znalazłem, więc ciężko tylko na nim opierać zakup. I jestem w kropce.

Edytowane przez deejay999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@deejay999 do jakiego kompa ta karta zasilacz marka i moc , procesor ?  (Chyba że składasz dopiero kompa , to najlepiej założyć temat pod cały zestaw , wówczas może da się sklecić z mocniejszym gpu , np. http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=58448&osCsid=fff492561a7ed6edb3845cebdd069b43 )

 

 

@Kujon to samo , żeby się nie okazało że gpu za 1100 idzie do jakiegoś core 2 duo .

Edytowane przez gando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do zrobienia remont kompa w rodzinie. Wstepnie wybrałem już większość bebechów, zastanawiam się nad grafiką.

Bedzie:

- zasilacz Chieftec GPA-450S8 450W

- Pamięć Elixir 4GB 1600

- Procesor Intel Pentium G3220

- Płyta główna ASRock H81M-DGS

 

Jeśli chodzi o nowe karty to zastanawiam się nad MSI Radeon HD7770 1GB DDR5 za 340 zł, chyba za takie pieniądze to najlepszy wybór wśród nowych? Natomiast na allegro widzę, że np. używana MSI 6850 Cyclone na szynie 256, która też jest u mnie w kompie, kosztuje też takie pieniądze albo taniej. Co będzie lepszym wyborem jeśli chodzi o perspektywiczność zestawu? Po remoncie komp ma wystarczyć na ładne kilka lat. Czy jednak kupowanie używanych kart graficznych to za duże ryzyko? Wykorzystywany jest do typowych celów, także gier ale nie tych najbardziej wymagających, raczej Fifa, ściganki itp. W tym momencie jest wsadzony PDC 2180, GF 8600 GT Sonic+, 2 GB RAM, Fortron 350W.

 

Z góry dzięki za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dozbieraj trochę jak możesz i kup HD7770 .

 

Wersja od MSI jest za 326 zł , za niecałe 350 zł jest wersja od Gigabyte .

 

 

Zdecydowałem się na tego Radeona HD 7770, mam tylko jeszcze jedno pytanie. Jest jakaś istotna różnica pomiędzy wersją od MSI a tą od Gigabyte? Cena MSI wzrosła na morele do 340, więc są praktycznie w tej samej cenie  i nie wiem którą lepiej kupić.

Edytowane przez Calibur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@deejay999 do jakiego kompa ta karta zasilacz marka i moc , procesor ?  (Chyba że składasz dopiero kompa , to najlepiej założyć temat pod cały zestaw , wówczas może da się sklecić z mocniejszym gpu , np. http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=58448&osCsid=fff492561a7ed6edb3845cebdd069b43 )

Reszta to:

P II X2@X4@3.9 / FSP400-60GHN (85) / 1920x1080

 

 

Jak pisałem wyżej, gram tylko w WOTa i generalnie perf nie jest najistotniejszy, ale jeśli w praktyce różnice między 270 a 750TI są tak kolosalne (62FPS vs 43FPS - przy 100PLN różnicy w cenie) to ciężko w ogóle je porównywać. Mój budżet to ~500PLN, więc R9 270 w ogóle nie rozpatrywałem (do 750TI byłbym jeszcze wstanie dołożyć te 50PLN, pal licho, niech stracę, ale żeby już dołożyć 150PLN do 270 muszę mieć 200% pewności, że warto, a póki co, znalazłem tylko jeden test na necie).

 

 

humanoidal: twoja pomoc jest wprost bezcenna o_O

  Edytowane przez deejay999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukam karty dla znajomego do gry w sims 3... sprzęt to intel core 2 duo e6600,2gb ram,zasilacz procomp 400... budżet 70zł, do wyboru mam GF 7900gs 256mb lub radeon hd3650 512mb.Co wybrać ?Lepszy będzie ten GF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak można .

 

Dodatkowo zalecam zmianę zasilacza na markowy .

 

Procka można podkręcić jak jest tam sensowna płyta.

 

Choć jak sprzęt ma być tylko do Sims 3 to E6600@Stock + 8600Gt wystarczą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomemu padła HD6870 (obraz się dzieli i przesuwa albo wywala paski).

 

Jego komp to:

 

core i5 2400

Asrock P67 pro3 B3

4gb ddr3 1333

xfx core pro 450W (ma 408W na jednej linii 12V i 1x6pin i 1x8pin do karty)

 

Ma na nowa kartę do wydania około 800 zł.

 

Czy najlepiej będzie kupić R9 270X?

Czy zasilacz da sobie radę z ta kartą?

 

 

ps. Przy okazji wymienia też monitor na jakieś 24". Możecie coś polecić do 600 zł.

 

gra przede wszystkicm w strzelanki CoD i BF.

Edytowane przez slayne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że różnią się tylko tym, że 270 ma rdzeń taktowany o 130MHz mniej i niczym więcej.

 

A jaki producent najlepszy? Czy dalej MSI Gaming to najlepszy wybór?

 

Czy obie karty sa identyczne pod względem konstrukcyjnym?

 

No i jak z tym zasilaczem? Da radę bez problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...