Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi ten model MSI w morele. Tutaj jest 50 zł taniej MSI Radeon R9 270 Gaming 2GB

 

Mając do wyboru MSI / ASUS szedłbym bardziej w stronę MSI ze względu na serwis. 

 

Patrząc na zestaw warto tam wrzucić chłodzenie i podkręcić tego i5 2400 poprzez TB oraz szynę. 

 

Z używek możesz mieć nawet GTX 760 - http://allegro.pl/palit-geforce-gtx-760-oc-2gb-chlodzenie-jetstream-i4067793144.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tę kartę z esc od MSI polecam, szczególnie sklep robiłem 1 duży zakup i 3 mniejsze, sklep naprawdę godny polecenia. Towar zapakowany solidnie, czas zamówienia elegancki.

Jeśli chodzi o R9 270 wystarczy na testy popatrzeć i jest to karta cena-wydajność na najwyższym poziomie, za lepszą kartę od niej już trzeba solidnie portfel uszczuplić. Do fullhd myślę że obecnie super karta. Sam bym kupił ale cena jak dla mnie nie do przełknięcia. ;/

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki solidny że masa ludzi się na nim zawiodła. Może teraz jest lepiej, ale ja osobiście mam złe wspomnienia jeśli chodzi o ESC. Ale trzeba brać pod uwagę że teraz każdemu większemu sklepowi zdarzają sie wpadki.  Nawet takie morele wysyłało uwalone podzespoły. Tyle że niegdyś ESC robił problemy jeśli chodzi o serwis. Zwłaszcza za czasów Sandy Bridge i słynnego problemu z rewizją B2 płyt głównych . Ale to może już jest przeszłośc. Bierz MSI lub ASUS obojętnie z jakiego sklepu. Masz gwarancjęi możliwość odsątpienia od umowy w razie czego i nie powinno być problemów.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę z hurtowni AB. Jest tam pare zł drożej ale w razie reklamacji nie placę za przesyłkę na serwis i mam zawsze na drugi dzień towar.

 

MSI R9 270 GAMING 2G - 655zł

MSI R9 270X GAMING 2G - 773zł

 

ASUS R9270-DC2OC-2GD5 - 722 zł

ASUS R9270X-DC2T-2GD5 - 785 zł

Edytowane przez slayne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam r9 270 gigabyte, śmiga bajka. Z tego co wiem to chłodzenie wydajniejsze niż w MSI. Gigabyte ma 3 lata gwarancji, MSI chyba też? Nie wiem jak u asusa.

 

Co do esc, zamówiłem u nich zasilacz SF Leadex platinum 1000 watt.

 

Paczka była tylko i wyłącznie w folii. Efekt? Wgniecony karton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako , że moja stara karta hałasuje tak niemiłosiernie, że nie daje rady już z nią wytrzymać. A przy okazji jest już dosyć wiekowa (Radeon x1900XTX chyba z 2007r.) i trudno uruchomić na niej jakiś nowszy tytuł. Czas na zmianę.

Nie śledzę rynku  z braku czasu więc tutaj moje pytanie. W jaką kartę warto zainwestować w mojej sytuacji ?.

Konfiguracja: Procesor: amd phenom II x4 955, Płyta: Asus crosshair III, Zasilacz: Chieftec cft-750W, 8 GB RAM. 

Demon szybkości to nie jest więc chyba nie ma sensu pakować się w jakieś droższe topowe wynalazki bo wąskim gardłem będzie procesor i reszta. Z tego powodu budżet w granicach 500zł.

Gram raczej umiarkowanie , mam długa listę trochę starszych tytułów do przejścia więc na odpaleniu nowości w max detalach i full HD mi nie zależy :P

Dobrze by karta była w miarę cicha, nie działała jak młockarnia i ukoiła moje skołatane nerwy i uszy :P (ale to nie warunek konieczny). Brać cos z nowości na rynku czy może cofnąć się generację lub dwie wstecz ?

Za wszelkie uwagi z góry dziękuję.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym dokonać upa grafiki

 

Procesor - AMD Phenom II X4 955 BE 

Plyta główna - ASRock 870iCafe

4GB RAM 1333MHz - niedługo wymienie

Logic 600W - wiem, syf :P

GeForce GTX 460 SE 

 

Do 700zł co doradzacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta z posta przed tobą + markowy zasilacz do tego np. Corsair VS 450W .

 

Wyjdzie jakieś 600 zł , ew. z lepszym PSU np. SPC Deus M1 550W czy BQ L8 500W wyjdzie coś koło 680-700 zł .

 

Lepszych kart nie ma sensu wkładać , raz że procek ich nie wykorzysta w 100% ( a jak pracuje na stock to tym bardziej ) , do tego wymiana zasilacza konieczna , nawet przyjmując wariant budżetowy ( ww. Corsair czy nawet Aerocool VP-450 450W zostaje w najlepszym razie ~570 zł na kartę .

 

Tutaj w zasadzie być dostał tylko HD7850 , karty takie jak GTX660 czy R9 270 ( aka HD7870 ) kosztują ponad 600 zł .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Chciałbym zmienić kartę graficznę do mojego komputera, aktualne parametry

 

- Płyta główna MSI - 880GM - E41
- Procesor AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz True Quad - Core Design 8.0 MB
Total Cashe Socket AM3 (wersja BOX)
- Pamięć Ram - Kingston 8 Gb 1333 MHZ PC3 - 10600 CL9 240 - PIN DIMM
- Karta graficzna GAINWARD GeForce GT 440 1024 MB GDDR5 (DIRECTX 11)
- Dysk twardy - Western Digital SATA 1TB 7200 Rmp
- Zasilacz 500W no-name
- system win 7 64 bit
- budżet do 800 zł

 

Intersuje mnie karta:
- nowa
- nie będzie podkręcana
- gram w rozdzielczości 1920x1080 (monitor 27 cali)

 

Obecna karta jest głośna i raczej mało wydajna. Nowa powinna być cichsza przy podobnym obciążeniu. Ostatnio gram w D3 i generalnie jestem zadowolony, ale karta jest zdecydowanie za głośna. Chciałbym też móc pograć na full detalach w gry typu Battelfield. W Battelfield 3 grałem na detalach o stopień niżej niż ultra, ale myślałem że karta wyskoczy z komputera. Powziąłem decyzję o zmianie i zacząłem przeglądanie sklepów internetowych. Zainteresowały mnie karty o szynie 256 bit i 2gb pamięci, ale obawiam się że płyta czy procek mi tego nie obsłużą.

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę wydać do 800 zł na kartę graficzną, oczywiście najlepiej na taką która w przedziale wydajność/cena stoi wysoko. Komputer jak w sygnaturze. Za dużo jest tych kart na rynku, czytam testy i im więcej czytam, przeglądam, tym jestem głupszy. Sugerując się tym rankingiem http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-kart-graficznych ciekawie wypada R9 270 /270X. Czy są to karty warte swoich pieniędzy? Nie chcę wydawać np. 100 zł więcej dla minimalnego wzrostu wydajności.

 

Zastanawiam się, czy chwilę nie poczekać, ze względu na premierę kart graficznych od Nvidia na architekturze Maxwell, na pewno ceny spadną.

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy MSI z serii Gaming będzie ok? Czy może lepiej Asus? MSI jest w dobrej cenie w Proline, do którego mam rzut beretem. Ciągle zastanawiam się, czy nie lepiej dać sobie miesiąc na wstrzymanie i przeczekać do premiery kart od Nvidii na nowej architekturze...

http://proline.pl/?p=MSI+R9+270+GAMING+2G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie niezła cena za MSI R9 270 G .

 

Jak chcesz to bierz .

 

Co do maxwelli to nie wiadomo , pierwsze już się pokazały - co prawda to dopiero low end / naciągany midend , nie wiadomo co pokaże reszta kart .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym dokonać upa grafiki

 

Procesor - AMD Phenom II X4 955 BE

 

Logic 600W - wiem, syf :P

 

Cześć

 

Chciałbym zmienić kartę graficznę do mojego komputera, aktualne parametry

 

- Procesor AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz True Quad - Core Design 8.0 MB

 

- Zasilacz 500W no-name

Do tych procków najrozsądniejsze max to poniższe gpu:

http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd7850-1gb-ddr5-256bit-11200-16-10g-621718/

jak koniecznie 2GB - http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-hd7850-double-dissipation-2gb-fx-785a-cdj4-624854/

 

oczywiście można dać nawet i te karty:

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/msi-ati-radeon-r9-270-gaming-2gb-ddr5256bit-dvihdmidp-pci-express,41565.html

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/msi-ati-radeon-r9-270x-gaming-2gb-ddr5256bit-dvihdmimdp-pci-express,40873.html

tylko ich potencjał z powodu cpu , nie będzie w pełni wykorzystany

 

Zasilacz - zmiana na markową konstrukcje - http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/corsair-vs-series-450w,35293.html .

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatecznie MSI R9 270 G w Proline za 649 zł, zainstalowałem sterowniki, włączyłem kilka gier i naprawdę za tą kasę działa to przyzwoicie. Jeszcze nie kręciłem CPU i GPU, ponieważ jeszcze w pełni nie mam wiedzy na ten temat i jak na razie nie odczuwam takiej potrzeby. Nie ukrywam, że myślałem nad GTX 760, mam nadzieję, że nie będę żałował ;)

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, chciałbym ulepszyć kartę graficzną w moim PC, trudne to nie będzie, bo aktualnie mam GIGABYTE GeForce GT 640 2048MB DDR3/128bit. Teraz mam do wydania jakieś 600-700zł. Co najlepiej będzie pasowało do zestawu (zależy mi na jak najlepszej wydajności w grach)? Oto pozostałe parametry:

 

CORE i5 3470 3.2 GHz LGA1155, GIGABYTE GA-B75M-D3H, 8GB Ramu 1600mhz, zasilacz 500W. 

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

chcialbym wymienic karte graficzna w zestwie z sygnaturki

jaka karte warto wlozyc do tego zestawu zeby nic jej nie ograniczalo? ew moze 2 slabsze karty?

z goru dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do lepszych kart Q6600 musiał by być po ostrym OC - zależy jaka karta , choć i tak przy obecnych kartach nie poszalejesz za bardzo .

 

Q6600 nawet puszczony na 4+ Ghz będzie miał problem z opanowaniem kart w rodzaju R9 270 ( wydajność HD7870 / GTX660 Ti ) , o lepszych kartach pokroju R9 280 / GTX770 i wyżej nie mówię .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czyli procka nie ma co zmieniac w takim razie

to jeszcze jakbys mogl podeslac linka ktora dokladnie 260x kupic bo widze ze jest sporo roznych modeli

i czy 1GB czy 2GB ramu?

Edytowane przez foxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...