Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

kart w rodzaju R9 270 ( wydajność HD7870 / GTX660 Ti )

 

 

 

Nie obrażaj Pan! :D Zaraz się okaże, że 260X to wydajność GTX 760 :P

 

Takie coś najbardziej opłaca się kupić: http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r7-260xoc-1gb-ddr5-pci-e-128bit-gv-r726xoc-1gd-622506/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co ci dokładnie chodzi - bo akurat R9 270 to remarkowowany HD7870 .

 

Wersja non-X ma wydajność HD7870 , wersja X jest szybsza - poziom wydajności HD7870 XT .

 

A co do samych kart - w przypadku R7 260X tylko wersje 1GB wchodzą w grę , karta jest za słaba aby w pełni wykorzystać 2GB VRAM .

 

Ten Giguś z linka wyżej może być .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składam zestaw i poszukuję karty graficznej do i5 4670k (zamierzam podkręcać). Mam do wydania 1600. Postanowiłem naciągnąć budżet i kupić http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-290oc-4gb-ddr5-512bit-2dvi-hdmi-dp-box-r9290-dc2oc-4gd5-631342/ :D 

Warto dozbierać do 780 czy brać radka?

Żeby kupić komputer muszę najpierw sprzedać jedną rzecz, a z tym się może zejść miesiąc. 

Myślicie, że będą do tego czasu jakieś zniżki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Asus to dobry wybór , co prawda karta nieco słabsza ale masz szansę na unlock do 290X .

 

Co do kupowania za m-c , teoretycznie karta może być tańsza , w praktyce nie wiadomo - święta wielkanocne czy stosunek złotówki do Euro i dolara mogą przynieść odwrotny skutek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie z tego co można poczytać na forach to wydajność ta sama , no chyba że jakaś dość mocno wykręcona wersja , za 1500/1600zł R9 290 , to jeżeli chodzi o gpu z wyższej półki , jest bardzo dobrym zakupem cena/wydajność.

 

Jedna z najlepiej ocenianych , to chociażby Asus czy Sapphire TRI-X:

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-radeon-r9-290-tri-x-4gb-ddr5512bit-dvihdmidp-pci-express,46030.html

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/asus-ati-radeon-r9-290-4gb-ddr5512bit-dvihdmidp,46104.html

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/msi-ati-radeon-r9-290-gaming-4gb-ddr5512bit-dvihdmidp-pci-express,44206.html

Można też jeszcze rozważyć XFX Radeon R9 290 Black Edition .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a po co dopłacasz tyle siana do Asusa, skoro MSI jest równie dobry?

 

 

 

 

O co ci dokładnie chodzi - bo akurat R9 270 to remarkowowany HD7870 .

 

 

GTX 660 Ti jest mocniejszy niż obie wymienione i mocniejszy od 270X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależnie od metodologii testowej , generalnie osoby testujące 270X i 660ti , stwierdzają że te karty znajdują się w tym samym pułapie wydajnościowym , pozostaje kwestia ceny , w kwocie ~700/750zł , 270X można brać:

http://www.agito.pl/karta-graficzna-sapphire-radeon-r9-270x-dual-x-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-888641.html

http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-radeon-r9-270x-oc-twin-frozr-iv-gaming-2gb-ddr5-pci-e-box-84-891647.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta była bez sensu, oczywiście z punku widzenia nv. W cenie 200-300zł niższej od GTX660 miała zbliżoną wydajność do GTX660. Wycofanie GTX650 ti Boost miało też pewnie związek z wyjściem 750ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam zestaw

Intel core i5-3570k @4,5Ghz

msi z77-g45

8gb ram 1666mhz

msi hd 7850

bequiet 630w + 80plus

 

i chciałbym 7850 zmienić na coś aby jeszcze troche pochodził ten sprzęcik, budżet to koło 1000-1200zł, tak więc głównie myślę nad zmiana na nividie mianowicie gtx 770, bo z radeonami niby większych problemów nie mam, ale jakoś zawsze byłem przekonany do nvidii, głównie chodzi mi o przyjemność użytkowania przy możliwie jak najlepszych parametrach

 

I mam pytanie czy gtx770 wystarczy czy np. jakbym dołożył do r9 290 za ~1600zł, na co bym musiał jeszcze troche poczekać żeby odłożyć to poczułbym bardzo dużą różnicę, czy już i tak procek nie da rady?

Mam podłączone 3monitory, 2 pod hd, wszystkie gierki i tak mi śmigają miło, a poza gierkami na ssdku wszystko śmiga aż przecudownie

Ale chciałbym pograć w nowości takie jak Watch Dogs, czy daj boże gta V :P

 

Co byście mi polecili aby w tej konfiguracji to miało sens? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1920x1200 na głównym monitorze delll u2412, a na telewizorze 1920x1080 głównie do filmów, natomiast trzeci monitorek jest mały, służy tylko jako pomocny, żeby na coś popatrzeć jeśli reszta monitorów jest zajęta :P tak więc gierki i tak tylko na jednym monitorze a do r9 dokładać 500zł to też nie jest mało ;p

Edytowane przez roqqal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy mam do was mala prosbe. Wiem ze wszystko znajde na forum bo zawsze wpierw czytam pozniej ewentualnie zadaje pytania. Ale na dniach rodzi mi sie corka i nie mam teraz zbytnio czasu na czytanie forum :(. Ale do rzeczy - zmieniam sprzet i potrzebuje pomocy w doborze grafiki:

- i5 4670K

- Asrock Z87 Extreme 4

- 2x4 GB Crucial Cl9

- SSD za 325 zl

- Asus R9 270X 4GB Direct CU II i tu wlasnie nie wiem czy moze wybrac jakas inna karte w podobnej cenie czy ewentualnie zrezygnowac z dysku SSD za 320 zl i te pieniadze dolozyc do jeszcze lepszej grafiki?. Zasilacz chyba starczy ten z mojej sygnaturki? Bylbym wam bardzo wdzieczny za pomoc :)

 

PS. Monitor mam 23 cale wiec rozdzialka w grach bedzie duza.

Edytowane przez Kicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego potrzebujesz tego Asrocka EX4 ?

 

Będziesz planował w przyszłości CF/SLI ?

 

Jak nie to proponuję Asrock H87 Fatalyty za ~350 zł , ponad 100 zł tańsza niż Z87 Ex4 , nadaje się do OC i dobrze wyposażona .

 

Co do karty - bierz wersję non X np. ten Asus R9 270 2GB OC za 714 zł , kolejne 130 zł oszczędzone .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1920x1200 na głównym monitorze delll u2412, a na telewizorze 1920x1080 głównie do filmów, natomiast trzeci monitorek jest mały, służy tylko jako pomocny, żeby na coś popatrzeć jeśli reszta monitorów jest zajęta :P tak więc gierki i tak tylko na jednym monitorze a do r9 dokładać 500zł to też nie jest mało ;p

 

 

Właśnie dlatego nie warto. Gdybyś grał w 5760x1080 to jeszcze, w tym wypadku nie zauważysz róźnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżyłem dziś swojego blaszaka modując płytę i wkładając E5450 E0 na pokład. Na chwile obecną puszczony na 3,8GHz.

Teraz pasuje zmienić kartę graficzną. I tu pytanie do was. Jaką kartę do niżej podanej specyfikacji kupić tak by w pełni wykorzystać możliwości PC oraz grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xeon E5450 to serwerowy odpowiednik Q9650 .

 

Procki jak na obecne czasy średnio wydajne .

 

Myślę że dla E5450@3,8 Ghz optymalny będzie Radeon R9 270 np. Asus R9 270 2GB OC DCII za 714 zł .

 

Od NV to masz GTX750Ti np. Palit GTX750Ti 2GB DDR5 Storm Dual-X za 609 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor nie jest FHD, a jedynie 1680x1050 i tego na chwile obecną nie zamierzam zmieniać z powodu braku pieniędzy... może w później.

 

Procesor postaram się jeszcze podkręcić do 4GHz

 

Gram w Team Fortress 2 oraz CS:GO i to do tego potrzebuje karty graficznej.

 

EDIT:

 

http://allegro.pl/palit-geforce-gtx750ti-stormx-dual-2gb-128b-ddr5-i4131317385.html 

 

Czy coś innego?

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...