Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem nie czytam PCLaba i nigdy nie zamierzam, ale z tego co mi wiadomo to większy narzut sterowników na procesor ma obecnie Nvidia.

 

Fakt nieco się poprawiło wg ostatnich testów z naszego portalu. Ogólnie obie firmy borykają się z problemami jeśli chodzi o sterowniki. Gry nie wykorzystują w pełni możliwości sprzętu, ale to nie tylko sterowniki się do tego przyczyniają, ale również dana gra. Radeony podobnie jak i Geforce'y są godne polecenia. Ale jeśli chodzi  o opłacalność to na chwilę obecną najlepszy wybór to R9 290. Resztę można odłożyć  na pojemny dysk SSD czy lepszą obudowę.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osiągi r9 290/X są okupione wyzszym poborem enegii -> wyższymi temperaturami pracy.

 

 

 

Pobór energii i temperatury R9 290 i 780 są dość zbliżone , zależnie od testowanego modelu i trybu , np. w (Q)-mode czyli Quiet będą wyższe tempy , ale normalnie to korzysta się ze standardowego trybu pracy , no i jeszcze kwestia konstrukcji referent vs niereferent , gdzie nieref. to jednak inna bajka:

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_amd_radeon_r9_290_sapphire_trix_vs_asus_directcu_ii

beznbsptytu1420uw_zpsa845566a.jpg

 

beznbsptytu1420ut_zpsfaa7f243.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski już mam kupione - OCZ Vector 150 120GB i Seagate Baracuda 1TB, a obudowę mam Elite Cooling Master 330. Czekam na wypłatę 10tego żeby kupić ostatnią część - kartę graficzną i w końcu po 10ciu latach mieć kompa marzenie :) Dlatego szukam karty do 2000zł ;) i w tym momencie chyba najbardziej jestem za kupnem MSI R9 290X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI równiez może być. Tak tylko wspomniałem o wysokich temperaturach po OC.    Róznic zbytnich nie bedzie. Jedna i druga firma robi porządne karty. A problemy z serwisiem też się zdarzają i nawet w przypadku MSI były przypadki czy Gigabyte. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie posiadam następujący zestaw:

 

Procesor - AMD Phenom II X2 550 BE @ B50 4 x 3,40 GHz(odblowany i podkręcony)

Chłodzenie - SilentiumPC Spartan HE923

Płyta - Gigabyte GA-MA790XT-UD4P

Dysi twarde - Seagate Barracuda 7200.10 ST 3500630A 500GB ATA + 250 GB SATA WD 2500AAKS

Pamięć - 2 x 2048 MB DDR3 1333Mhz GooDRam

Karta graficzna - Gigabyte ATI Radeon HD 4850 z 512MB

Obudowa - Tower Mini ATX Tracer TRO-402

Zasilacz - Corsair TX850W

DVD-RW - LG GSA-H55L

Monitor SyncMaster 920NW (1440x900)

 

Mam zamiar zminić kartę graficzną. Jaka będzie optymalna do tego zestawu? Gram glównie w FPP.

Do wyboru mam 7770 za 200 zł lub 7850 za 300 zł. Czy warto dopłacać te 100 zł do 7850? Gram w rozdziałce 1440x900?? Detale nie muszą być na "Ultra"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy monitory bez displayportu i potrzebuję kartę pod którą będzie mi to działać. Bez dokupowania aktywnej przejściówki w jakiejś absurdalnej cenie.

Teraz mam podłączone 3 - przez dvi, hdmi>dvi, i pasywnie dp>dvi i działają maksymalnie 2 naraz.

O ile mi dobrze wiadomo, tak samo będzie na wszystkich 5XXX/6XXX.

Jak sprawa się ma na geforce'ach / nowszych radkach?

Poszukuję czegoś w okolicach ~400zł, używki oczywiście. Nie musi być turbowydajnie, więc za tańsze propozycje też będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Aktualnie posiadam następujący zestaw:
 
Procesor - AMD Phenom II X2 550 BE @ B50 4 x 3,40 GHz(odblowany i podkręcony)
 
Mam zamiar zminić kartę graficzną. Jaka będzie optymalna do tego zestawu? Gram glównie w FPP.
Do wyboru mam 7770 za 200 zł lub 7850 za 300 zł. Czy warto dopłacać te 100 zł do 7850? Gram w rozdziałce 1440x900?? Detale nie muszą być na "Ultra"

 

http://gpuboss.com/gpus/Radeon-HD-7850-vs-Radeon-HD-7770

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_radeon_hd_7790_gdzies_pomiedzy_hd_7770_i_hd_7850?page=0,15

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_radeon_hd_7790_gdzies_pomiedzy_hd_7770_i_hd_7850?page=0,11

 

Wydajnościowo nawet nie ma co ich porównywać(nie chciałbym obrazić tym Radka 7850) np. o połowę większa ilość FPS-ów w BF3 .

Nie mam pojęcia czy ten Radeon nie będzie się nudził w niektórych grach z tym procesorem ale ktoś bardziej zapoznany z procesorami AMD powinien za chwilę zabrać głos.

 

[Jeżeli jednak nie zdecydowałbyś się na 7850 daj znać w tej cenie z chęcią go przygarnę :) ]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

jaka wybrać kartę do zestawu:

 

I5-4670K

Asus Z87

RAM 8 GB Kingston HyperX

 

W zasadzie nie gram w konkretne gry, ale pewnie sięgnę po nowego Wolfensteina, pewnie po Wiedźmina kiedy już będzie ( ale wtedy to cały ten zestaw będzie mocno nie na czasie :P ) Jak już karta będzie w budzie, to może w coś tam jeszcze pogram, ale bez ciśnienia - rozdziałka FullHD i detale medium będą dla mnie w miarę OK. Bardziej chodzi mi o to, żeby karta w jakiś sposób sprzętowo wspomagała np. filmy FullHD, szczególnie przy odtwarzaniu i obróbce filmów z kamerki GoPro - jest to w ogóle możliwe? Chciałbym się zmieścić w 1000 PLN lub mniej, bo jeszcze będę musiał dokupić blok na kartę do WC. Ma być też bezbolesna obsługa przynajmniej 2 monitorów lub monitora i TV. Może być karta Ati jak i Nvidia. Jakaś używka w sumie też wchodzi w grę - np. z aktualną gwarancją od forumowicza ;) Ma być po prostu w miarę wydajnie i z sensem pod resztę sprzętu i nie za drogo. Być może w przyszłości dorzucę drugą podobną do SLI/Crosfire.

Co polecicie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD7970GE za 700 zł to kusząca oferta , R9 280X to ta sama karta - ale nie wiadomo co ten HD7970 robił - czy koleś tylko grał czy kupił kartę w celu kopania BTC czy innej kryptowaluty .

 

Może się okazać że ten Giguś ma już wentylatory do wymiany .

 

Czasami bezpieczniej dopłacić i kupić kartę która nie była katowana nie wiadomo czym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obecnym momencie używane karty NV najbezpieczniej  brać , bo raczej nikt ich nie katował - przynajmniej nie w BTC , na kartach NV nie dało się sensownie kopać .

 

Karty AMD mogą być po przejściach , choć często można trafić na kartę z gwarą .

 

Tylko pytanie jak wygląda PCB i chłodzenie po takim czasie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,
chce kupić (wylicytować) używaną grafikę w cenie około 500zł (do 550). Mam duże doświadczenie, jeśli chodzi o obcowanie z komputerami. Kartę mam zamiar podkręcać, katować i bawić się w szukanie "czy da się jeszcze 1 mHz" więcej (jednak w zmianę chłodzenia nie chce mi się bawić). Mam markowy zasilacz 500W obciążony już przez wykręconego 3570k.

Głównym czynnikiem będzie więc porównanie kart przy ich maksymalnych taktowaniach - dlatego interesuje mnie m.in. HD7950. Dziś prawie kupiłem R9 270X ale wierze że można z naszego allegro wycisnąć coś więcej.

Polećcie mi coś. 

Dowód na HD7950:
http://allegro.pl/msi-7950-twin-frozr-3-gb-ddr5-100-sprawna-i4316003309.html

Edytowane przez modlin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam rozglądać się za nowszą grafiką. Czy używane Radki HD7950 za ~600 PLN z roczną gwarancją to dobry typ, czy lepiej postawić na GTX660/R9 270(X)? :)

i5-2300 @3.4 GHz, Corsair CX430, 1920x1080

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz mieć - mocną i używaną kartę ( możliwe że katowana w BTC lub innej kryptowalucie ) o wydajności znacznie wyżej niż nówki w tej cenie , karta to odpowiednik R9 280 . choć R9 270X nie wiele brakuje do tej karty , 270X ma wydajność na poziomie ciętego HD7950 aka HD7870 XT .

 

Kolejny plus R9 270X to pełna 24-mc czy 36-mcy gwara i 100% pewności że karta jest sprawna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie za 100 pkt. Piszecie o tym katowaniu kart przez kopanie. I niby wszystko ok. Ale z tego co patrzyłem to karty na allegro mają max 6 miesięcy, w tym gwarancji jeszcze 30 msc. Tak więc nawet jeśli powiedzmy karty były "katowane" i po jakimś czasie padnie chłodzenie to i tak mamy te 30 msc gwarancji (chłodzenie wymieniają w ramach gwarancji bez problemu). A w przypadku np takiego r9 270x możemy zaoszczędzić z 200 zł jak nie więcej. Tak więc ryzyko praktycznie zerowe, a zysk pieniężny spory.

 

Szczególnie, że np używane 280x można dostać w cenie 700 zł. To mniej niż cena za nowe 270x, a różnica w wydajności spora.

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co siać paniki, szansa, żeby trafić na kartę z koparki jest raczej niewielka (ilu jest graczy a ile górników? kartę sprzedaje ktoś, komu ona się kurzy w komputerze, bo nie ma czasu na granie czy ktoś, komu karta zarabia na siebie?) a nawet jeśli to mamy gwarancję. Uważać trzeba jak osoba prywatna sprzedaje kilka kart na raz, bo to już jest symptomatyczne ;) Radki serii 7000 teraz są w bardzo dobrych cenach i moim zdaniem warto brać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz najpierw jaki masz sprzęt. Jak jakiś i5 to warto się zastanowić nad R9 270. Jak to musi być Nvidia to GTX 660 będzie o podobnej wydajności. Nvidia sobie troszkę gorzej radzi na słabszych prockach. Zwłaszcza dwurdzeniowych. Niby to poprawli, ale i tak do X2 bym wolał brać Radeona.

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_karty_graficznej_radeon_r9_270_nastepca_hd_7850_2gb?page=0,8

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...