Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Ok jeszcze raz ja... 

Komp z podpisu i pytanie jaką kartę graficzną kupić?

 

http://allegro.pl/gigabyte-radeon-r9-270x-2gb-256-pci-e-gddr5-oc-i4351085185.html - kupiona w proline na gwarancji 36mc od 14 stycznia tego roku.

 

http://msi.strefamarek.allegro.pl/msi-geforce-gtx-750-ti-oc-gaming-2gb-ddr5.html

 

A może jeszcze coś innego?

 

W przyszłości pomyślę nad zmianą monitora - ten ma max 1650x....

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuje komputer do montażu na sofcie Adobe. Głównie (powiedzmy 75%) Premierka, ale i dojdzie jeszcze After i DaVinci Resolve.

Coraz więcej czytam o kartach AMD wykorzystywanych w tego tupu aplikacjach.

MPE od wersji CC - a taką zamierzam kupić - wspiera karty AMD. Czy ktoś z was posiada doświadczenie w pracy z taką np. R9 280X?
Z tego co wiem Premierka i After potrzebują dobrych pamięci na GPU, tzn. dużej pamięci i szerokiej szyny, a te parametry karty AMD maja lepsze niż np. GTX770.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem taką http://allegro.pl/xfx-r9-280x-xtl-3gb-gddr5-1000-6000-dd-i4347352096.html oraz jeszcze tańszą http://allegro.pl/msi-radeon-r9-280x-3072-mb-ddr5-mini-dp-hdmi-d-i4354324460.html (przy czym ta aukcja wygląda bardziej 'podejrzanie')

 

Czy jest spora różnica miedzy R9 280 a R9 280X ?

 

Dobra nieważne, zakupiłem kartę z pierwszego linka

Edytowane przez plp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaka (nowa) grafika do pulpitu pasjansa ewentualnie filmu HD na TV ... do 250 zł myślałem nad Radeonem R7 240 ..? jeśli tak to jaka bedzie spoko, cicha prze wszystkim  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuję dobrej karty do gier w cenie ~800 zł. Nic nie podkręcone i nie planuję żadnego oc. Myślałem o R9 280 http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-r9-280-dual-x-boost-3gb-384bit-dvi-hdmi-dp-11230-00-20g-635688/ ale nie wiem czy reszta sprzętu w pełni wykorzysta ją i czy zasilacz da radę.

Mój sprzęt:

i5-4590

8 GB ram 1600mhz cl9

MSI b85m-g43

Thermaltake Smart SE 530W

Zalman Z3

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Quendu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co warto wrzucić do a6 3670K 3Ghz? Integra nie wystarcza, głównie do CS GO, Max Payne 3, Metro. Budżet do 400zł, no ewentualnie jakieś widełki ~50zł.
Zasilacz Corsair VS 350W. Może być używana ale z gwarancją oby. Myślę o GTX 560? Wiadomo im taniej tym lepej. Zasilacz pewnie nie pociągnie GTX'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 429 zł masz Asus R7 260X 1GB DC2 .

 

Karta o zbliżonej lub nieco lepszej wydajności niż GTX560 , w dodatku ma znacznie mniejszy pobór prądu niż GTX .

 

Zasilacz wystarczy do R7 260X i tego A6 , procek ma wydajność na poziomie I3 2100 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak maksymalnie co by można było wrzucić do tego procesora? Ewentualnie zasilacz do wymiany. Budżet no jeśli wrzucamy maks co proc ogarnie to bez limitu. Jest sens ładować tutaj R9 270? GTX 660?

A wrzucić mozesz nawet GTX 770 i wszystko bedzie ok,procek nie jest zadnym waskim gardłem i czy inną bzdura wymyslona przez idiotów i tyle.Wez cos z Nvidi Gtx 660,760,770 lub wyzsze.Budżet panie kolego jest najważniejszy jak masz to bież 760 lub 770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może trolling ale nie do końca, to nie jest tak że ten "nadmiar" mocy grafiki nie da sie wykorzystać (oczywiście nie mówię o skrajnych przypadkach), oczywiście może jakiegoś poziomu klatek na sek. nie przeskoczymy, ale zawsze można dołożyć jakieś efekty, filtrowanie czy shadery, pytanie czy w tym przypadku wytrzyma zasiłka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze można dołożyć jakieś efekty, filtrowanie czy shadery

Tak, tylko przy słabym cpu wszelkie dodatkowe ficzery (na które pozwoli gpu) ubiją i tak bardzo niską wydajność cpu. Efekt będzie taki, że mając mocniejszą grafikę włączysz dodatkowe efekty, filtrowania i skończy się to tylko spadkiem wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko przy słabym cpu wszelkie dodatkowe ficzery (na które pozwoli gpu) ubiją i tak bardzo niską wydajność cpu. Efekt będzie taki, że mając mocniejszą grafikę włączysz dodatkowe efekty, filtrowania i skończy się to tylko spadkiem wydajności.

to zależy od aplikacji, zresztą mówimy tu o lekkiej przewadze mocy GPU więc co ma "pójść" to pójdzie, a CPU za efekty akurat nie odpowiada

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 3,5Ghz to pewnie by poszedł, kiedyś bawiąc się i przy włączonym igpu poszedł na 3.3Ghz. Może nie na temat, ale jest zamówiony i3 4130, tylko sprzedający milczy już od 2tygodni... Na razie pomyślę o tym r7 260x vs GTX 750Ti. Cenowo podobne, pewnie po sprzedaży gier i tak radek taniej wyjdzie. A właśnie gdzieś mi ostatnio przemknęło, że nie warto łączyć radeona i amd, bo stery radeona obciążają procka to skoro ten cep taki słaby to może warto jednak Nv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko który GTX770 wybrać do nowego sprzętu? Karta graficzna Zotac GeForce GTX 770 2GB DDR5 256 Bit lub Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX770 2048MB DDR5/256bit - cene podobna ale zotac 5 lat gwarancji a gigabyte lepsze ustawienia zegarów,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzęt będzie nowy to bierz GTX770 od GB , Zotac może i ma 5 lat gwary ale ma kiepskie chłodzenie .

 

Ew. poszukaj GTX-a od Asusa lub MSI .

 

Również mają dobre chłodzenie i 3 lata gwary , GB tak samo ma z gwarą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...