Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

A właśnie gdzieś mi ostatnio przemknęło, że nie warto łączyć radeona i amd, bo stery radeona obciążają procka to skoro ten cep taki słaby to może warto jednak Nv?

No właśnie jest na odwrót. To nvidia bardziej obciąża procka...

Ale masz 4 rdzenie więc niespecjalnie musisz się przejmować.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, kupiłem wczoraj kompa do którego będę potrzebował nie drogiej grafiki, ponieważ nie potrzebuje nie wiadomo jakich detali w grach. I tu prosiłbym o radę bardziej obeznanych. Budżet to powiedzmy 300 zł. Sprzęt który posiadam :

 

Procek Intel i5 3470

Płytę MSI h61m-p20

RAM elixir 8gb DDR 3 1333mhz

Zasilacz bandit 450W

 

Jest coś co poprawi znacznie jego wydajność? Z góry dzięki za pomoc.

 

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowolny markowy PSU 450W wystarczy , nawet 350W podejdzie .

 

Zależy ile masz kasy - AeroCool VP 450W za 129 zł , w tej samej cenie masz Corsair VS 350W , model 450W tego Corsaira kosztuje 155 zł .

 

Z lepszych PSU masz XFX Core 450W za 179 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 300 zł dostaniesz HD7770 np. Club 3D HD7770 1GB DDR5 za 269 zł lub dokładając parę złotych do budżetu masz Gigabyte HD7770 1GB DDR5 za 305 zł .

 

Club 3D ma jeszcze 6 m-cy gwarancji , wersja od GB ma 18 m-cy gwarancji .

 

Ew. jak te 300 zł to na kartę i zasilacz to proponuję HD5770 za 175 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jaką kartę do 500zł kupić? Mój dotychczasowy zestaw to:

Mobo: Gigabyte G31M-ES2L

CPU: Core2Quad Q6600 @ 3.00ghz

RAM: 2x2GB DDR2 800

Zasilacz: Corsair 550W

GPU: GF GTX 295

 

Chciałbym po prostu zyskać możliwość zagrania w tytuły wymagające DX11. Mój typ to GTX750Ti. Jak ta karta ma się wydajnościowo do mojego GTX 295?

 

z góry dzięki za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Wypadłem jakoś ze sprzętowego obiegu po przesiadce na laptopa  :)

 

W stacjonarnym padła mi właśnie wysłużona 8800gt...

Co polecicie w cenie do powiedzmy 200zł (może być używana).

Myślałem o gtx260, lub radek hd 5770, na alledrogo widzę że poniżej 200 zł można dostać.

Ale na bieżąco nie jestem, ciężko znaleźć testy z porównaniem również starszych kart, nie wiem czy tańsze nowe będą lepsze niż starsze silne swego czasu modele...

 

 

Procek to phenom x4 3,2ghz, zasiłka enermax liberty 400W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy jeżeli mam płytę główną i kartę graficzną tej samej firmy(ASUS) to wynikają z tego jakieś korzyści???

 

zastanawiam sie między:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-270xoc-2gb-ddr5-pci-e-256bit-dvi-hdmi-dsub-box-gv-r927xoc-2gd-599377/?ceneo_spo=true

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-270x-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dvi-dp-r9270x-dc2t-2gd5-610688/

 

Płytę będę miał

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-z97-p-z97-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-dvi-d-sub-dp-atx-z97-p-636689/

 

Ma to jaki kolwiek wpływ na działanie? np ten fan expert? Czy np oprogramowanie gpu tweak  ma więcej opcji?

 

Gibagyte wydaje się lepszy bo ma mniejsze temperatury po podkręceniu i generalnie w obciążeniu. A tak miał bym 2 podzespoły tego samego producenta.

Edytowane przez Silvestro757

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad updatem karty graficznej

Obecna to Gigabyte HD6850. Pomyślałem, że dokładając ok 200zł mógłbym nieco odświeżyć zestaw. Czy taka inwestycja ma sens? Jeżeli tak, to w jaką kartę powinienem celować? Dodam, że O/C jest możliwy, a karta powinna być cicha (w spoczynku). Reszta konfiguracji w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tylko 200 zł czy 200 zł + to co zostanie ze sprzedaży karty .

 

Choć i tak nie poszalejesz - HD6850 chodzą po 200+ zł , co by dało ~400 zł lub trochę więcej .

 

Z nowych kart dostaniesz R7 250X / 260X .

 

250X aka HD7770GE jest niewiele wydajniejsza niż twój HD6850 , z R7 260X to już lepiej choć i tak nie będzie dużego skoku - raptem ~20 % ,

 

Za 480 zł z używek można wyrwać R9 270 ale znowu masz za słaby procek do nich .

 

Na twoim miejscu bym sobie odpuścił zmiany a te 200 zł spożytkował na co innego albo zaczął zbierać na zmianę platformy ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką grafikę do gier do 550PLN kupić?

Zależy mi aby obsługiwała min. 2 monitory, najlepiej gtx, miała 2GB i wgl ładnie grało się w gry.

Płyta główna GA-78LMT-S2P (PCI-E 2.0 x16)

Zasilacz 350W

Procek AMD FX-6100 (95W)

 

No i właśnie czy nie będę musiał zasilacza zmienić.

 

Z góry dzięki i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potrzebuję porady. Syn znajomych ma kompa w takiej konfiguracji:

 

Phenom X3 8650 - 2,3GHz 

Foxconn A74ML-K

2GB DDR2 800

Sapphire Radeon HD4670 1GB GDDR3

Feel III 400W - 14A i 16A na 12V

 

Zasilacz powinien dać radę. Nie ma wybrzuszonych żadnych kondensatorów. Katuję go właśnie od godziny Furmarkiem i Prime na raz i napięcia ma 12,03, 5,14, 3,35 mierzone miernikiem.

 

Chciałby rozbudować tego kompa.

W planach jest dorzucenie jeszcze jednej kości 2GB oraz wymiana grafiki.

Grafika musi być nowa bo to mu funduje chrzestny i nie chce się bawić w żadne używki i ma to podziałać.

Kwota do wydania 300 zł lub jeśli jest sens to może do 400 da się podnieść.

 

Jaka karta do tego procka się nada, żeby nie była ograniczana?

 

Z tego co widzę do 300 zł to są różne karty oparte na R7 250 oraz GT740. Z tego co widzę obie chyba są porównywalne.

Natomiast w przedziale 300-400 zł są GTX650, HD7770, R7 250X, GTX750 i można nawet wyrwać R7 260X.

 

A po za tym czy te karty ruszą na tej płycie bo ona ma chyba PCI-EX 1.1. Tak przynajmniej wynika ze specyfikacji chipsetu RS740.

 

Czy założenie HD5750 w celu diagnozy czy nowa karta ruszy coś pomoże. Niby jest na 2.1. Bo HD4670 to chyba 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką grafikę do gier do 550PLN kupić?

Zależy mi aby obsługiwała min. 2 monitory, najlepiej gtx, miała 2GB i wgl ładnie grało się w gry.

Geforce 750Ti

 

No i właśnie czy nie będę musiał zasilacza zmienić.

"Zasilacz 350W" w zasadzie nic nie mówi. Jeżeli nie jest to jakieś badziwie to pociągnie bez problemu. Podaj markę i model.

 

@slayne

To, że płyta główna ma 1.1 to żaden problem. Problemem jest stosunkowo słaby proc (nie jest to seria z której AMD mogłoby być dumne) i w zasadzie bez zmiany platformy inwestowanie w to moim zdaniem sensu specjalnego nie ma.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Przyrost będzie prawie żaden, bo proc jest za słaby.  Proponuje albo spożytkować pieniądze na inny cel, ale złożyć się z kimś i wymienić platformę jeśli to ma być np prezent urodzinowy. Co jak co, ale ja bym tam wolał kase w kopercie zamiast inwestycji w trupa. Smutne, ale prawdziwe.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na co lepiej się zdecydować:

 

Asus ROG GTX 760 MARS dwóprocesorowa 4 GB GDDR5

MSI AMD RADEON HD 7990 dwóprocesorowa 6 GB GDDR5

 

chyba że lepiej całkiem co innego, mój budżet to max 1550 zeta z wysyłką, w grę wchodzą używki jak warte, chociaż wolał bym nówkę...

Kompa mam mocnego, chyba:

 

MOBO: MSI Z77A-GD65

CPU: Intel Core i7 2600k @ 4,0 GHz

RAM: G.Skill TridentX 2x 8GB DDR3 2666@2133 MHz CL@10 + XMP

SSD: AData XPG SX900 512 GB SATA3

AC: Tagan TG1300-U33

 

aktualna grafa to:

 

EVGA GTX 580 3072MB GDDR5 @ 850/1700/4008 MHz

 

doradźcie co najlepiej teraz kupić... GTX 780Ti odpada ze wzg. na cenę... wstrzymać się?

Edytowane przez Koton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,
na co lepiej się zdecydować:
 
Asus ROG GTX 760 MARS dwóprocesorowa 4 GB GDDR5
MSI AMD RADEON HD 7990 dwóprocesorowa 6 GB GDDR5
 
chyba że lepiej całkiem co innego, mój budżet to max 1550 zeta z wysyłką, w grę wchodzą używki jak warte, chociaż wolał bym nówkę...
Kompa mam mocnego, chyba:
 
MOBO: MSI Z77A-GD65
CPU: Intel Core i7 2600k @ 4,0 GHz
RAM: G.Skill TridentX 2x 8GB DDR3 2666@2133 MHz CL@10 + XMP
SSD: AData XPG SX900 512 GB SATA3
AC: Tagan TG1300-U33
 
aktualna grafa to:
 
EVGA GTX 580 3072MB GDDR5 @ 850/1700/4008 MHz
 
doradźcie co najlepiej teraz kupić... GTX 780Ti odpada ze wzg. na cenę... wstrzymać się?

 

 

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-r9-290-4096mb-ddr5-512-d-h-pci-e-gaming-4g-r9-290-gaming-4g-621447/

 

 

Tutaj masz porównanie: http://www.hwcompare.com/16233/geforce-gtx-580-vs-radeon-r9-290/

 

 

lepszej pod względem cena/MEGA wydajność nie znajdziesz. A te grafiki " dwuprocesorowe " to na co ci? ... Nie wspominając o zasilaczu 1300W... LOL czlowieku co ty tam masz bombe jądrową?....

Edytowane przez PCPure1991
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo ciekawe porównanie... dziękować

 

"A te grafiki " dwuprocesorowe " to na co ci?"

aby nie wymieniać co 2 lata bo to kasa w błoto, lepiej dopłacić i cuś lepszego kupić niż się wiecznie z tym bawić w ciuciu-babkę bo nie mam na to czasu

 

"Nie wspominając o zasilaczu 1300W"

płyta ma triple SLI/CrossFire i to pod to było - 3 linie ... a i w dobrej cenie kupiłem

 

"co ty tam masz bombe jądrową?"

w zasadzie to dwie :wink2:  a co, niewolno?

 

ej a tak na poważnie, to widziałem GTX 780Ti licytacje od 1200 zeta i może by w końcu upolował za którymś razem, tylko co lepiej R9 290 czy 780Ti ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Koton

Mam hd 7850, kupiłem go pod koniec listopada 2012. Prawie dwa lata temu. Gdybym dzisiaj kupował kartę to zamiast niego miałbym r9 270, wzrost wydajnosci niewielki. Myślę, że następna rewolucja cenowa będzie dopiero przy 20 nm i pewnie nie przy pierwszej serii.

Wracając bierz r9 290, droższe są zupełnie nie opłacalne.(chyba, że karta będzie wykorzystywana w celach zarobkowych) Lepiej schowaj różnicę i dołóż do GPU za 2 lata. :biggrin:

Co do licytacji 780ti jest wydajniejszy od 290, warto go wziąć, jeśli mógłbyś go dostać taniej od radeon. ;)

Edytowane przez ShFil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ShFil

"następna rewolucja cenowa będzie dopiero przy 20 nm i pewnie nie przy pierwszej serii."

​hmmm, tak sobie pomyślałem że jesteśmy po premierze pierwszej serii maxwell od nVidia, do końca roku nie pozostało dużo i wydaje mi się że umyślnie się wstrzymują bo jak wiadomo ceny keplerów poleciały by na pysk, na znanym portalu aukcyjnym już pojawiają sie rodzynki tj. titan 6GB za 2K i wspomniany 780Ti...

 

"Lepiej schowaj różnicę i dołóż do GPU za 2 lata. "

i za to masz plusa  :> bo to dobra rada, jednak zdecydowałem się wstrzymać do końca września, jak się skończą wakacyjne wydatki, troszku przyoszczędzić jeszcze i dopiero sprawdzić jak się sprawy mają, może ceny do tego czasu się uplasują na wspomnianym poziomie a i obecna grafa jeszcze sobie w miarę radzi...

 

@DeathTomahawk

tak wiem o tym że jest to w zasadzie +40-60% i obniżone zegary, problemy z temperaturą i w zasadzie przy cenach to chyba sztuka dla sztuki ale msi radeon 7990 za około 1350 zeta wydaje się mimo wszystko kuszącą propozycją...

 

Dzięki za porady, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do wymiany mojego zestawu.

Obecnie mam Phenoma II X3 z HD6950. Zastanawiam się czy wymiana samego procesora na jakiegoś i5 ma sens, czy może lepiej wymienić wszystko, bo sam procek nie podbije zbytnio wydajności komputera.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana procka na I5 to także wymiana płyty .

 

Jadąc po kosztach I5 + płyta to będzie jakieś 850 zł ( I5 4440 + Asrock H81M ) , drożej jak chcesz I5 4460 / 4590 + płyta na B85 czy nowszym H97 - nawet do 1 000 zł za procka i płytę .

 

Co innego jak chcesz kręcić procka - ~1 250 zł za procka i płytę .

 

A co do podbicia wydajności kompa - zależy co robisz na kompie , najbardziej na wymianie zyskają wymagające programy , choć gry też trochę zyskają .

 

Co do wymiany samej karty - to minimum R9 270 w twoim przypadku aby wymiana miała sens ( czyt, nie stracić na wydajności ) .

 

A nowa R9 270 to koszt ~650 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...